Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 185 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 75 125 ... LastLast
Results 481 to 500 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #481 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    FIFA, mai amuzant de la an la an.

    fatza de 13 unde vedeai buguri de astea la 1 din 2 meciuri..la 14 chiar nu am avut niciun bug intalnit

  2. #482 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    la mine se blocheaza in UT Seasons cand incerci sa cauti oponent...

  3. #483 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    am vazut ca FIFA 14 nu mai necesita niciun cod ptr online...totusi care-i treaba cu acel cod ptr cele 4 F.U.T. gold packs ?daca ii dau redeem pe un cont de UK voi primi pack-uriile pe contul meu de RO ?

  4. #484 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    se pare ca a fost caz izolat blocarea

    insa jocul de UT se dovedeste a fi o tzurca..goluri date penibil si primite la fel

  5. #485 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Seasons nu joaca nimeni? Ma mir ca nu a mentionat nimeni ca faulturile sunt inexistente acum (nu ma refer cand intrii ca boul) si ca finese shot e mult prea bun, 90% din goluri asa se dau.

  6. #486 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    am vazut ca FIFA 14 nu mai necesita niciun cod ptr online...totusi care-i treaba cu acel cod ptr cele 4 F.U.T. gold packs ?daca ii dau redeem pe un cont de UK voi primi pack-uriile pe contul meu de RO ?
    Packurile le vei primi pe contul de UK. poti transfera continutul lor prin trading catre contul de RO.

  7. #487 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Numai la prieteni merg transferurile de pe un cont pe altul.

  8. #488 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Si este greu sa adaugi la prieteni celalalt cont?

  9. #489 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Ce pot sa constat pana acum, jocul intradevar este schimbat, gameplay-ul este mai linistit, pace-ul nu mai face diferenta cum o facea in fifa13, acum diferenta se pare ca o face power shooting-ul, daca ai un jucator cu abilitati de sut de la distanta foarte bune ai mari sanse sa marchezi lejer de la distanta.

    Pasele in adancime sunt mult mai inteligente, ofensiva isi cauta pozitii de pase mult mai bine iar asta permite crearea unor atacuri/contra atacuri interesante.


    La nivelul defensivei si a mijlocului am intampinat ceva probleme cu controlul mingei, ori o preiei bine si o protejezi in mod miraculos, ori o preiei bine si in incercarea urcarii in ofensiva mingea sare dubios mult prea in fata si atunci esti direct deposedat. (fara a apasa butonul de sprint)

    La fel de suprinzatoare mi s-au parut si aparatorii care in mult dintre faze au fost impiedicati, si din acest motiv iei goluri stupide, la fel poti si marca, profitand de o incalceala in careul advers.

    Cat despre gazon, nu am nimic de reprosat, este ok.
    Fizica jucatorilor este buna, miscarile sunt bune, sunt mai naturale.
    La suturile spre poarta jucatorii tai acum se feres de balon, nu ca in fifa13 unde cand prindeai un sut bun si ti-era lumea mai draga ...trageai intr-un jucator propriu.

    Este totusi un meci de acomodare intre tine si noul fifa

  10. #490 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Au imbunatatit TRANSFER MARKET -ul in fifa14! foarte misto se "lucreaza" in el acum, au introdus cateva chestii super utile
    - COMPARE Price (unde la un click distanta poti vedea preturile care se practica in piata pt un anumit item, si nu mai trebuie sa cauti cu dute vino...)
    - Duplicates (acum nu mai poti face gresala de a cumpara un jucator sau un item de 2 ori, decat daca asta iti doresti, item-ul pe care il detii deja este marcat cu verde in Transfer Market)
    - Functia SEARCH by Player Name , ceea ce este foarte utila atunci cand nu stii sau n-ai chef sa faci 5 selectii ca sa primesti un singur rezultat.
    Eu nu am observat partea de duplicates... Ce imi scapa?

  11. #491 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Din pacate nu functioneaza si in WebApp, doar pe consola. Incearca sa cauti un Transfer Market un item sau un jucator pe care deja il ai si care nu se poate pastra in club ca si duplicat (spre exemplu un jucator, un antrenor, un stadion...etc)
    Si ai sa observi ca partea de sus-stanga va fi marcata in GLOWING GREEN (un verde aprins) asta semnalizeaza faptul ca deja detii acel item.

    O sa caut sa vad daca gasesc o captura.

  12. #492 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    La varianta de pe PS3 ma refeream, ca nu ma astept sa bage si pe webapp
    Mai incerc diseara.

  13. #493 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Stiu, spuneam din pacate, pt ca vroiam sa-ti arat acum dar nu-s la consola

  14. #494 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Si este greu sa adaugi la prieteni celalalt cont?
    Nu e vorba daca este greu sau nu, dar e singura cale.

  15. #495 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Asa e. Asta e calea pe care o folosesc intre cele 5 conturi ale mele. Si o recomand pentru cine are mai multe conturi... Tot ce vine in gifturile de pe webapp in cele 5 conturi se directioneaza catre contul de RO.

  16. #496 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    pai asta era ideea, ai spus-o de parca era aproape imposibil. in fine, ceva impresii despre FIFA14 aveti ? care ati apucat sa-l experimentati cat de cat?

  17. #497 SP
    Ω Pira's Avatar
    Ce bandit esti gvingi!
    @adibose: eu mi-am spus parerea in vreo 2-3 posturi pe paginile anterioare, inca de acum 1-2 saptamani, cand aveam Early Access.

  18. #498 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    stai ca acum ma gandeam cum sa devin si eu bandit! gvingi...teach us!

  19. #499 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    E consumator de timp...
    Pai intri pe webapp pe fiecare cont si colectezi... cand se dau gifturi.
    Pe contul de RO pun la vanzare carduri(jucatori bronz pe care vreau sa-i vand sau mingii) cu pret de star 150 si buy now price 250.000 (sau ceva exagerat, dar toate la fel).
    Apoi intru pe fiecare cont adiacent si pun itemurile pe care vreau sa le transfer in Trade Pile, apoi caut itemurile din contul de RO in Transfer Market. Setez sa caute jucatri bronz(sau mingii) care au pret minim 150 si pret maxim 150 + buy now price min 250.000 si buy now price max 250.500. astfel imi apar, in principiu, itemurile pe care le-am pus pe contul de RO(oricum, stiu cum se numeste clubul si nu am cum sa ratez). Dau transfer offer. Acolo put pune 4 itemuri din trade pile si bani.
    Din cand in cand dau inapoi catre contul de RO itemurile folosite la schimb pentru a nu ramane fara itemuri de schimb acolo.
    De preferat este sa nu trasnferati bani pentru a nu pierde comisionul EA. Banii castigati ii transformati in itemuri(eu le transform in contracte shiny gold cumparate la maxim 450-500).

    In plus trebuie sa fac Manager Task pe toate conturile. Mai vine si de acolo un gold pack...

  20. #500 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Cum fac sa intru de pe tel in ultimate team ...se poate?ce aplicatie imi trebui am android...ms

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 185 FirstFirst ... 15 23 24 25 26 27 35 75 125 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts