Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 185 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 79 129 ... LastLast
Results 561 to 580 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #561 SP
    Member Dante's Avatar
    mie imi place career mode in afara de lag. e mai realist sa nu ai un overall, sa apreciezi in functie de intervalele de skill date de scout. si asta o zic eu care am inceput cu una din cele mai slabe echipe din liga 2 franceza, cu scouti de o stea. un scout de 5 stele iti da informarii mult mai exacte dupa ce il lasi sa ajunga la sfarsitul perioadei de evaluare. dar lagul e enervant rau, ma enerveaza cel mai mult cand vreau sa umblu la squad

  2. #562 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    are cineva idee de ce nu-mi mai apar prietenii in webapp ? inainte de lansare si nu numai aveam in lista de prieteni, prietenii pe care ii aveam si in F.U.T 13. acum au disparut cu totii desi folosesc aceleasi credentials...
    Sunt singur in lista de friends si leader boards..
    Attached Images Attached Images f.t.tut.jpg

  3. #563 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Patch

    EA Sports is to release a new FIFA 14 patch to consoles this week, making it harder to score goals.

    According to the patch notes, EA Sports has tweaked balance, finesse shots and more.

    There are also bug fixes.

    Here's the patch details:

    - Balancing lofted through balls.
    - Balancing attacking headers.
    - Balancing finesse shots.
    - Improved defender switching during crosses.
    - Freezes while making substitutions during gameplay.
    - Freezes while entering and exiting Leaderboards.
    - Improvements made to Dynamic Camera.
    - Corrected crowd sections in Signal Iduna Park.
    - Corrected "Any" and "GK" filters in Pro Clubs.

    "We've responded to the community and upgraded FIFA 14 cover star Stephan El Shaarawy to 4* Skills in Online Seasons, Head to Head, and Career Mode using EA SPORTS Football Club Match Day. Since the FIFA 14 Ultimate Team ratings and database are separate from the Match Day Update, he will be assessed and potentially upgraded in *** at a later date.

    "The patch is live now for PC, and will be released to consoles this week," EA Sports said via the official website.

    "We've located some of the issues causing freezing throughout the game, but not all of them.

    "Please continue to let us know about specific instances on the EA forums as your feedback has helped immensely. There are a small percentage of remaining crashing/freezing instances and the team will continue to investigate and address them as needed. Thanks for your patience during this time."




    Au reactionat foarte repede la raportarile userilor, ceea ce este foarte bine! acum stau si ma intreb oare testerii FIFA dorm in ghete cand testeaza? chef de munca se pare ca n-au avut oricum, daca produsul finit a avut nevoie de atatea schimbari.

  4. #564 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    si cu coin boost-urile cum ramane ?

  5. #565 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Cu orice atacant in ultimate team , nu pot sa fac pe nimeni in viteza , chiar daca am pace mare la Jucator , la voi cum se manifesta? La mine se misca super bine carrer mod ... nu am lag deloc ..

  6. #566 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    la fel se manifesta, EA spunea ca pace-ul nu mai face diferenta acum...au uitat sa spuna ca nu mai face nicio diferenta
    Orice centrare din corner se sfarseste 90% prin gol. Indiferent de HAD-ing atacantii marcheaza din corner cu capul incredibil!

    e praf!

  7. #567 SP
    Member MSlv's Avatar
    Dupa colectia de bug-uri numita FIFA 13 (printre altele: se blocheaza controllerul in timpul meciului daca intru sa fac o schimbare sau pur si simplu in meniul din career mode, nu pot decat sa schimb melodia din select, jucatori introdusi pe teren sunt invizibili, daca in transfer deadline day e si un meci, acesta de multe ori e simulat, lag imens in team management cand vreau sa fac echipa) ma asteptam sa avem ceva mai stabil.

    In mare, FIFA 14 mi se pare mult mai stabil decat 13, nu mi s-a blocat niciodata, macar atat au rezolvat. Avem insa acelasi lag imens cand vrei sa faci echipa, de vina e faptul ca iti afiseaza automat caracteristicile jucatorului cand e selectat, nu mai trebuie sa apesi un buton sa-ti apara o fereasta. MAI MULT, lag-ul s-a extins la intregul meniu prin porcaria de design in care ma chinui sa gasesc orice!

    O alta problema de care credeam ca am scapat: jucatori invizibili! Doar ce am jucat un meci si dupa o tripla schimbare unul dintre jucatorii introdusi e invizibil. Incredibil...

    Nu mai zic de mizeria de sistem de transferuri. O fi el mai realist, dar mie mi se pare prost. Eu de exemplu, incep sa joc cu o echipa din English League 2 cu 1,5*. Sezonul incepe cu ~200.000 Euro si vreo 5.000 Euro buget de salarii. Pentru mine, noul sistem e inutil pentru ca nu imi voi permite niciun jucator, sau maxim unul. Ca sa caut niste free agents, ma trezesc in fata cu o lista de nume si atat. nu mai pot sa sortez sa imi arate numai cei peste 60 de exemplu. Sau numai cei sub 30 de ani. Sau cei cu ball controll peste nu stiu cat sau cu stamina peste nu stiu ce valoare. trebuie sa stau sa iau la mana toata lista.

    Imi baga pe gat sistemul ala aberant cu scouts, pe care nici nu am rabdare sa-l folosesc si nici bani la echipa. Si mai ocupa si ditamai dreptunghiul peste 40% din meniul principal ca sa stea gol.

    Daca tot au scos overall-ul din player search, atunci macar sa fie consecventi si sa-l scoata de tot din joc...

    Sa zicem ca ma pot obisnui cu meniul, nu e un capat de tara. Dar sa suport aceleasi bug-uri de anul trecut nu mai suport. Cat de greu e sa-ti dai seama ca meniul prost conceput creeaza lag la greu (in team management->squads)? Cum naiba nu le-a fost de-ajuns 1 an ca sa rezolve problema asta? Iar jucatori invizibili? Ar trebui concediati toti cei care se ocupa cu QA si biciuiti toti game-testerii

    Sper si eu ca pe next gen va fi altceva. 14 va fi ultimul fifa pe ps3 pe care il mai cumpar. Sa vad cat rezist pana il vand.

  8. #568 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    in UT, acuratetea sutului a crescut considerabil, ceea ce nu este normal. sa speram ca rezolva prin acel patch, fiindca altfel se va dovedi un mare esec (nu ca n-ar fi deja)
    Fundasii sunt total dezorientati, treci prin ei ca prin branza in mod miraculos scapi cu mingea
    Suturile au un finess incredibil...de unde nu stiu

  9. #569 SP
    Member miami's Avatar
    e totul pentru packuri, packuri si iar packuri.

  10. #570 SP
    Member Dante's Avatar
    au spus ca vor remedia unele chestii prin patch, cum ar fi usurinta de a da gol cu finesse shot. insa se dau goluri usoare si din centrari. joc cu o echipa de 2 stele cu care abia am promovat in Ligue 1 in franta si cand joc cu o echipa buna gen psg sau marseille e sufucient sa port contra atacul pe benzi si sa centrez in mijlocul careului si e gol in 80% din situatii

  11. #571 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    La mine golurile din centrari nu se dau asa usor .... eu nu pot sa trec de fundasi in viteza , .. mereu ma prinde fundasul si ma deposedeaza ... chiar daca am jucatori cu pace mare ....

  12. #572 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by silvian92 View Post
    La mine golurile din centrari nu se dau asa usor .... eu nu pot sa trec de fundasi in viteza , .. mereu ma prinde fundasul si ma deposedeaza ... chiar daca am jucatori cu pace mare ....
    same here

  13. #573 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    acelasi lucru l-am spus si atunci cand abia se lansease DEMO, insa unor colegi li se parea normal sa se intample asta...mie in continuare nu mi se pare normal.

    Am mai observat o chestie, in unele momente, mai ales cand mingea este in careul advers jucatorii mei (atacantii si mijlocasii) au o tendinta agresiva de a face pressing, fara ca eu sa dau comanda de pressing sau sa joc cu Team Pressing ori Ultra Attacking...totul pe normal! (in UT vorbesc)
    De multe ori am ramas cu ochii in soare cu fundasii prins 4 vs 4 pt ca mijlocasii mei faceau pressing de nebuni in mod nejustificat.

    Goluri stupide, greseli de jucator incepator, stangul in dreptul, mingea face ping pong intre 2 fundasi care se impiedica unul de altul, atacantii scapa miraculos cu mingea la picior printre fundasii impiedicati.

    In patch-ul care va aparea saptamana aceasta sa speram ca vor modifica multe
    Balancing lofted through balls. (in momentul asta loburile sunt prea perfecte si la limita offside-ului cu tot cu reactia ofensivei pe care n-o potri contracara cu fundasii chiar daca sunt rapizi...pentru ca esti prins pe picior gresit)
    Balancing attacking headers. - in mod evident atacantii nu dau doar bine ci dau foarte bine cu capul, 80% din situatii este gol!
    Balancing finesse shots. - Oricat de slabut este jucatorul, tot reusesi goluri a la Ribery sau Robben
    Improved defender switching during crosses. - Sa speram ca nu se vor mai impiedica unii de altii cand este vorba de un cross al atacantilor

  14. #574 SP
    Ω Pira's Avatar
    Cum a spus si un coleg mai sus: anul asta nu mai conteaza pace-ul (si ce bine-i asa), ci strenght-ul. Degeaba vii in forta peste mine cu Aubameyang si alt individ cu pace de peste 90 daca eu am un fundas bun cum e Naldo sau Dante, cu pace undeva la 70 si ti-am luat mingea cat ai clipi. Daca s-ar rezolva cum trebuie prin patch heading-ul si pasele in adancime, atunci UT ar fi un joc bun, foarte bun. Mi-e dor de gameplay-ul din FIFA 09/10 cand totul se baza pe cat esti de bun (in mare masura), nu pe script si abuzuri de te miri ce... Sper ca next-gen-ul sa fie echilibrat la gameplay, in special urmatorul FIFA. Oricum asta e ultimul FIFA pe generatia actuala.

  15. #575 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Tot eu spuneam asta mai sus despre pace. insa ca si in realitate trebuie sa existe diferente, nu mari, dar trebuie.

    N-as fi prea sigur ca este ultimul Fifa pentru PS3, bag mana in foc pentru inca 3 versiuni de FIFA pt PS3.
    vezi cazul PS2, pana la FIFA14 s-au lungit si nu se stie la anul daca vor continua

  16. #576 SP
    Ω Pira's Avatar
    My bad, m-am exprimat gresit: ma refeream ca e ultimul FIFA pt mine in generatia asta. Si da, la tine ma refeream cand ai spus de pace. Oricum si eu am facut un mic review in urma cu ceva saptamani cand am avut jocul full prin Early Access si aceleasi framantari le aveam ca si tine.

  17. #577 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    E asa da, pt tine este ultimul, pai cred ca si pentru mine doar n-o sa stau cu mana in san sa ma uit in vitrine la PS4.
    Citeam si pe forumul EA...cam toti jucatorii au acelasi frustrari, deci nu suntem singurii nebuni de pe tarla.

  18. #578 SP
    Member Dante's Avatar
    mie unu mi se pare normal ca un fundas ce alearga in aceiasi directie cu tine, tu avand mingea la picior, sa te ajunga din urma. e greu ca atacant sa ti mingea sub control si sa si alrgi la capacitate maxima. cand zic control ma refer sa ti mingea suficient de aproape incat sa nu ti-o ia un alt fundas venit din fata sau portarul dar suficient de departe la fiecare atingere incat sa-ti permita sa ai un sprint rezonabil si sa nu te impiedici de minge. anormal e sa te ajunga un fundas cand atacantul este pozitionat opus fata de el ( la forfecarea ce se produce la pasa printre ce ajunge in spatele liniei de fundasi) adica sa aiba timp sa se intoarca spre poarta si sa te prinda pana apuci sa tragi la poarta.

  19. #579 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    2 exemple de goluri la care finesse shoot-ul si-a spus cuvantul. marcatorii sunt jucatori ieftini.


  20. #580 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    M-am jucat doua meciuri in ultimate team si nu mi-a dat nici un coins ... ati patit? Nu am dat quit ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 185 FirstFirst ... 19 27 28 29 30 31 39 79 129 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts