Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 185 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 131 ... LastLast
Results 601 to 620 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #601 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Cum sincronizez contul de PS3 cu cel de origin sa pot folosi si eu WebApp?Am incercat pe ea.com/ps3 login using ps3 account pe urma imi cere contul de ea si cand il pun imi zice This account is already in use.

  2. #602 SP
    Member laurentiu885's Avatar
    Mie nu imi place cum se misca dupa patch-ul 1.02 .Inainte se dadeau exagerat de multe goluri din centrari dar acum nu se mai dau de loc . Din 12-13 centrari pe meci nici macar un gol nu am reusit .mi se pare aiurea sa termin doua meciuri consecutive 0-0 . Preferam sa vad 4-5 goluri (nu conteaza in care poarta )

  3. #603 SP
    Member sollo's Avatar
    am castigat in sfarsit...era cat peaci sa ma bata unul mai tanar cu 10 ani decat mine

    am reusit sa dau in sfarsit gol cu poarta goala, si sa revin de la 1-0, la 1-2

    mi-am luat gol cu navas, cu capul, contra unui fundas de 2 m

  4. #604 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Cum sincronizez contul de PS3 cu cel de origin sa pot folosi si eu WebApp?Am incercat pe ea.com/ps3 login using ps3 account pe urma imi cere contul de ea si cand il pun imi zice This account is already in use.
    Daca ai jucat FIFA(sau orice alt joa de la EA) ai cont Origin deja creat. Se foloseste adresa de mail de la PSN si parola care o aveai cand ai intrat prima data intr-un joc al EA.
    In FIFA pe PS3, la customization, cauta manage EA Account sau ceva de genul. Acolo poti sa schimbi setarile contului Origin(sa schimbi eventual parola).
    Pe PC te logezi direct aici: EA SPORTS | Football Club
    Ca sa poti intra in webapp trebuie sa ai setata intrebarea de siguranta. Aceasta se seteaza cand intri a doua oara in UT de pe PS3.




  5. #605 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    din pacat n-am appucat decat un singur meci dupa patch 1.02, nu imi dau seama daca este sau nu schimbat. oricum am luat bataie cu 1-0. Din corner se pare ca nu am mai luat gol cu capul iar rata de succes a paselor cat si suturi spre poarta vs suturi pe poarta a scazut considerabil.
    pare ca ceva totusi s-a schimbat insa "letargia" de o secunda a jucatorilor in tackle sau in timpul unei pase n-a disparut.

    Pentru ce jucam fifa? pentru 1-0 si 0-0 ? nu cred...ma astept ca pe fiecare meci sa se inscrie minim 2 goluri ca doar asta este FIFA, joy & fun!

    in fine, revin cu impresii dupa mai multe meciuri

  6. #606 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Am facut 2 meciuri cu 6 goluri...depinde de adversar...gol cu capul am luat la fel de usor...

    ---------- Post added 11-10-2013 at 11:47 ----------

    La UT la transfer market sunt unii care au valori mai mari ..unii sunt negri( ii poti modifica sa ii faci asa?) iar ceilalti au ceva ca o dunga sus pe cartonas...acestia au valorile temporare doar marite?

    ---------- Post added 11-10-2013 at 11:50 ----------

    Dunga de care ziceam e gri si este peste Ovr si pozitie....

    ---------- Post added 11-10-2013 at 11:53 ----------

    Cuadrado de exemplu are pac 99..dri 93 mi se pare ciudat sa ramana asa...

  7. #607 SP
    Ω Pira's Avatar
    Eu am jucat vreo 4 meciuri, toate cu scoruri de 5-4, 3-2, 3-0... vreau sa zic ca la primul, cel cu 5-4, a fost 4-4 la pauza, atat de aprins a fost jocul de la inceput pana la sfarsit, iar adversarul mi-a dat 4 goluri doar din cetrari de pe flancuri pt lovituri la cap, care bineinteles, toate au intrat in plasa. Pasele nu mai ies asa de perfect, insa L1 + triunghi e in continuare OP, iar finesse shot-ul e ca-n 13, trece milimetric pe langa poarta, altul intra, depinde si de jucator. Per total pare mai echilibrat, iar centrarile la cap sunt in continuare o problema, sa nu mai zic non-reactia jucatorilor din defensiva/centru, unde nu schiteaza nimic si trece mingea pe langa ei.

  8. #608 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    FIFA 14 necesita cod pentru a juca online ?

  9. #609 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu, nu mai exista online pass

  10. #610 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Nu stie nimeni sa rasp la ce am intrebat eu???:confused:

  11. #611 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Voi in ce divizie sunteti la sezoane ? Eu, in a doua. ( pe X360, si era sa retrogradez azi ). Pana sa fac update-ul ieri, imi gasea numai meciuri vs Real Madrid. Toti se duceau in banda sa centreze pt CR sau Benzema. Din 60 de meciuri, 50 au fost impotriva lor.

    La Ultimate Team sunt in a 8-a si am renuntat sa joc momentan, deoarece nu prea am echipa.

    In opinia mea, este cel mai urat Fifa aparut pe consolele din generatia asta. Gameplay-ul este o rusine :

    - Preluarile le-au facut si mai execrabile decat la Fifa 13.
    - Centrarile, 80% dintre ele, intra in poarta.
    - Fundasii, sunt cei mai mari acrobati. Cred ca nu am facut atatea foarfece in istoria mea de Fifa cat am respins mingi astfel cu fundasul in jocul asta.
    - Suturile cu plasatul iau o traiectorie horror de-a dreptul.
    - Unele dintre stadioane pur si simplu ma orbesc ( exact ca la Fifa 10 ).

    Si lista poate continua.

  12. #612 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Nu stie nimeni sa rasp la ce am intrebat eu???:confused:
    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Am facut 2 meciuri cu 6 goluri...depinde de adversar...gol cu capul am luat la fel de usor...

    ---------- Post added 11-10-2013 at 11:47 ----------

    La UT la transfer market sunt unii care au valori mai mari ..unii sunt negri( ii poti modifica sa ii faci asa?) iar ceilalti au ceva ca o dunga sus pe cartonas...acestia au valorile temporare doar marite?

    ---------- Post added 11-10-2013 at 11:50 ----------

    Dunga de care ziceam e gri si este peste Ovr si pozitie....

    ---------- Post added 11-10-2013 at 11:53 ----------

    Cuadrado de exemplu are pac 99..dri 93 mi se pare ciudat sa ramana asa...
    Cei negri sunt TOTW(Team Of The Week). Nu ii poti modifca sa fie asa. Asa au fost creati. Apar in packuri miercurea(parca).
    Dunga aia reprezinta boosturile aplicate prin cartonase. Sunt valabile un singur meci.

  13. #613 SP
    Senior Member nina's Avatar
    EA SPORTS Football Club - FIFA Ultimate Team
    mai am de adus pe lloris,schurle si eto si va eternul meu 22
    cu toate ca am updatat jocul,eu tot insctiu minim jumatate din goluri cu capul,3 atacanti de 6'2" si unul de 6'1"
    nu mai dau des goluri de la 25-35m dar m-am specializat pe goluri cu capul din cornere,centrari,lovituri libere

    ---------- Post added 12-10-2013 at 11:15 ----------

    Quote Originally Posted by nina View Post
    EA SPORTS Football Club - FIFA Ultimate Team
    mai am de adus pe lloris,schurle si eto si va eternul meu 22
    cu toate ca am updatat jocul,eu tot insctiu minim jumatate din goluri cu capul,3 atacanti de 6'2" si unul de 6'1"
    nu mai dau des goluri de la 25-35m dar m-am specializat pe goluri cu capul din cornere,centrari,lovituri libere
    am incurcat topicurile,trebuia la fifa 14

  14. #614 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    dupa patch, acelasi rahat de joc, goluri din centrari cu capul 80% asa se marcheaza. se pare ca asta noul trend in fifa, nu jucatori cu PACE mare ci cu HEADING mare si ai meciul ca si castigat
    Fundasii sunt la fel de tembeli
    Finesse shoot-ul este singurul la care au umblat.
    Cica bla bla am ascultat cerintele fanilor si iata patchul...ba esti prost, pai era cat p'aci sa halim gogoasa. retarzii EA n-au fost in stare sa faca un joc bun tot anul cat au avut la dispozitie si scot ei patch in 10 zile..scot pe dreaq
    nota 6 in continuare.

  15. #615 SP
    Ω Pira's Avatar
    Pe mine ma seaca viteza jocului care e preeeea preeea mare in UT!

  16. #616 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Baieti cum trebuie alesi jucatorii incat sa ai mai multe linii verzi intre ei...? eu am cam jumatate portocalii...am jucat cu cineva care avea jucatori de 70 si avea toate liniile verzi intre ei ..se miscau incredibil abia l-am batut....
    pe mine momentan cel mai mult ma deranjeaza balbaiala fundasilor...

  17. #617 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Ca sa aiba toti linii verzi intre ei , trebuie sa fie de la aceasi echipa sau de aceasi nationalitate . Eu mi-am facut toata echipa de la Arsenal si ii am pe toti verzi. La mine golurile din centrari numai intra asa de usor, portaru se misca mai cu talent portaru. Voi ati mai primit azi Gifts dupa Web Apps?

  18. #618 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    nu se mai dau daily gifts din cate stiu

  19. #619 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    ori am noroc ori mi se pare normal ca in unele faze sa iau gol/dau gol . Da e adevarat ca din centrari se inscriu multe goluri dar nu inteleg cum nu puteti sa controlati fundasii incat sa le luati fata la atacantii lor, se mai intampla sa ratezi 1-2 faze..dar macar il impingi/il jenezi si tot nu da bine cu capu' . Eu majoritatea golurilor le-am dat din sut si nu cu capul si nici nu am luat extraordinar de multe cu capul. Probabil conteaza si sistemul de joc/al tau cat si al adversarului.

    Btw, cand vad posturi de gen " am multi ani de fifa in spate si ma bate unu de joaca de 3-4 zile " ma bufneste rasu' .

  20. #620 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Tot va plangeti ca luati gol din corner/centrare, dar la fel de usor si voi puteti da gol din corner sau centrare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 31 of 185 FirstFirst ... 21 29 30 31 32 33 41 81 131 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts