Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 185 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 83 133 ... LastLast
Results 641 to 660 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #641 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by sollo View Post
    PS: am ajuns sa fiu cel mai slab jucator de fifa din grupul meu de prieteni, daca la fifa12+13 eram nr. 1, acum nu mai stiu cum sa fac sa nu ma mai prezint la meciuri
    eu am jucat fifa 13 cu 5 prieteni, in 3 turnee nu am primit nici macar un gol. La cateva zile dupa am jucat 14, am castigat 4 meciuri din 8

  2. #642 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Voi măcar aveți cu cine juca, eu am PS3-ul de vreo 3 luni si am doar un prieten pe PSN.

  3. #643 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    eu am jucat fifa 13 cu 5 prieteni, in 3 turnee nu am primit nici macar un gol. La cateva zile dupa am jucat 14, am castigat 4 meciuri din 8
    Depinde si cum jucau prietenii tai , mie unu imi place mai mult ca 13,

  4. #644 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Pai in rest sa recunoastem ca jocul e superb..ma refer la meniu...la UT e f bine gandit totul..jocul e complex ..legat de problemele de gameplay asta e...trebuie doar sa incercam sa ne aparam mai.bn ...iar c balbaielile eu unu nu ma mai complic si degajez mereu...nu mai pasez langa careu decat daca sunt f sigur ca nu sunt deposedat...

    ---------- Post added 14-10-2013 at 08:43 ----------

    Ieri am reusit in sfarsit sa iau cupa online..inainte am iesit de 3 ori in finala la scor strans..si penalty cel mai frustrant..

  5. #645 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    In sfarsit cineva care apreciaza jocul!

  6. #646 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Au trecut 2 saptamani si nimeni nu zice ca jocul este scriptat...
    O fi bine? O fi rau?

  7. #647 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Am mai citit comentarii pe YT si pe alte forumuri si mai multi au spus ca este. Problema e ca... eu nu stiu ce inseamna "scriptat" .

  8. #648 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by Pr3D4TH0R View Post
    Tot va plangeti ca luati gol din corner/centrare, dar la fel de usor si voi puteti da gol din corner sau centrare.
    si care mai e distractia? daca ai sti ca apsand cerc patrat si L2 marchezi de oriunde ai face asta? si tu si restul? hai sa vedem care marcheaza mai mult pana la final?
    Eu unul nu pentru asta mi-am cumparat FIFA...probabil ca nu intelegi jocul daca ai facut o asemenea afirmatie...

  9. #649 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Co-op seasons se poate juca folosind 2 controllere din aceeasi camera, pe aceeasi consola? Cu alte cuvinte doresc sa fac un Co-op season cu un prieten, ambii fiind in aceeasi locatie, jucand pe aceeasi consola, mi se pare mai distractiv asa. Cum se acceseaza aceasta optiune, am gasit momentan doar Co-op seasons cu prieteni de PSN, asadar ei fiind la locatia lor, folosind o alta consola.

  10. #650 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu se poate.
    Doar sa folosesti Season si sa intre prietenul ca Guest(nu am incercat).

  11. #651 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Am tot jurat ca nu mai cumpar prostia asta, dar uite ca iar l-am cumparat, probabil vreau sa mor mai repede de cancer din cauza nervilor care m-i provoaca jocu asta, nu se poate sa ai 20 de suturi pe poarta si adversaru 1 din care marcheaza printr-un finese shoot de la vreo 35 de metri. La fel cu loviturile de cap, in care Tevez sare peste Naldo, ridicol nam ce sa zic.

  12. #652 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Au trecut 2 saptamani si nimeni nu zice ca jocul este scriptat...
    O fi bine? O fi rau?
    Ma crezi ca nici eu nu mai stiu cat este scriptat si cat nu ...din day one eu sunt bulversat

  13. #653 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    singura parte buna pana acum la joc e ca nu mai simt ca ai-ul trage fe fata cu unul din jucatori. rezultatul final e influentat mai mult de bulan decat de pricepere, dar norocul trage si cu un jucator si cu altul.

  14. #654 SP
    Junior Member beasst's Avatar
    Am incercat sa joc 2 jocuri de UT si m-a deconectat din amandoua. Am intrat pe speedtest si am vazut ca aveam 55 Mb cu un server din Anglia.
    Aveti idee de ce m-a deconectat?

  15. #655 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    O sa il incerc si pe PS4, iar daca e aceeasi prostie, nu voi mai cumpara nici un Fifa pana ce nu voi vedea schimbari majore.
    E aberant, de 3-4 ani tot la fel. Ping-pong passing e prezent in fiecare an, se schimba doar modul in care se ataca.
    Nu exista echilibru, ne dau aceelasi joc cu mici modificari. Intr-un an merg pasele cu triunghiul pe jos, in altul pe sus, dupa aceea centrarile sunt inimaginabil de precise, jucatorul e cu spatele si printr-o miscare de intoarcere fizic imposibila da o pasa de 30m perfecta (fundasul ramane cu gura cascata de realizarea "surubelului" iar atacantul ramane singur cu portarul), daca anul asta sutam in forta, anul viitor le plasan de la 30m, daca anul asta conteaza forta fizica a jucatorului, anul viitor conteaza viteza si tot asa mai departe...

    Cred ca dezechilibrul asta e intentionat. Daca ar fi mult mai greu sa dai gol, sa dai pase lungi/din prima, sa nu avem ceva portita de exploatat, si ar trebui sa ne punem creierul la contributie, cred ca seria Fifa si-ar pierde din cumparatori si popularitate.

    Noi suntem fraieri ca nu ne putem abtine! Fifa si COD sunt ca niste droguri, iar producatorii profita de lucrul acesta.


    PS: Parte si mai faina e ca conform celor de la Gameshop, ce de la EA vor mari pretul jocurilor pe urmatoarea generatie de consola.
    Asta e adevaratul motiv pentru care au anuntat cu surle si trambite scoaterea online pass-ului, de fapt l-au inclus in pretul initial de achizitie.

  16. #656 SP
    Banned asperas's Avatar
    Mai baieti care va plangeti mai tot timpul ca una ca alta legat de Fifa asta nou/vechi daca chiar vreti un joc cu specialitatea fotbal unde chiar s' nu puteti face absolut nimic luati de cumparati PES 2014(FCK OFF! kONAMI SCUMBAGS)..!Vi-l recomand cu toata increderea..

  17. #657 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    De ce nu baga in webapp toate functiile de pe PS3/xBox? Cel mai mult imi lipseste "relist all". Am 100 itemuri in transfer list. Ma doare clickul



    LE: Pe PS3 este R2.

  18. #658 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    pai pe consola exista Relist All ? ca nu l-am ginit
    Webb-app-ul a ramas in urma aplicatiei de consola, pacat.

  19. #659 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Adibose la xbox e RB si ok dupa....eu deocamdata am 50 in lista....

    ---------- Post added 15-10-2013 at 07:49 ----------

    Dar ce sa zic ca pe telefon o iei pe fiecare in parte ii dai relist..apoi inchizi pagina revii iei alta si asa mai departe...)..macar p laptop dai la rand relist un click dupa altul

  20. #660 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    inseamna ca la PS3 este R2..am sa verific. tkx (interfata asta noua intradevar are niste shortcut actions pe acolo dar am fost mai preocupat de meciuri )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 185 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 43 83 133 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts