Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 185 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 95 145 ... LastLast
Results 881 to 900 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #881 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    5 meciuri în UT , 5 înfrângeri .
    Am ratat din toate pozițiile , pur și simplu mingea nu a vrut să intre în poartă... offside pe nedrept asta-i Fifa !

  2. #882 SP
    Junior Member albastru's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    De ce mama masii tot timpul in season majoritatea imi bat fundasii cu L1 Triunghi...cum fac sa nu-mi mai lase fundasul in urma deci mor de nervi ca vreau sa invat Fifa si parca nimic nu-mi iese din Divizia 6 am ajuns inapoi la 8 imi vine sa crap televizorul si sa-mi omor pisica.

    ---------- Post added 13-11-2013 at 00:56 ----------
    10 infrangeri consecutive am pus jocul la vanzare
    Asa am patit si cu Fifa 13 varianta PC.Ba mai mult in viata doar un singur lucru m-a indispus enorm,acela e chiar FIFA 2013.Sa-ti scriu o mica istorioara in legatura cu FIFA.

    Inainte de ziua lansarii eram extrem de nerabdator sa-l joc si ca sa-mi domolesc un pic nerabdarea, in timpul verii jucam varianta demo zi si noapte.Sa nu mai scriu ca nemaijucand FIFA de mai bine de 3 ani,doream sa pricep cat mai bine mecanismul de joc pentru a avea un parcurs si un joc bun in varianta full.

    La primul meci din season am facut un joc pe care nici in ziua de azi nu l-am uitat. Aveam peste 20 de suturi pe poarta,o sumedenia de ocazii ratate si un singur gol marcat pe cand adversarul in tot meciul a avut un singur sut catre poarta,din nefericire acel sut dat in ultimele 20 de minute avea sa fie transformat in golul care a inchis tabela. Chiar daca n-am reusit sa castig, eram extrem de multumit de jocul prestat si de spectaculozitate si atmosfera meciului. Apoi au venit urmatoarele 5 partide consecutive cu aceeasi echipa ,Real Madrid,toate castigate cu acelasi joc spectaculos, insa la al saselea meci incheiat la egalitate, lucrurile pareau sa nu mai fie placute mie,jucatorii alergau total diferit decat in celelalte partide ,de parca aveau niste saci de nisip pe umerii lor si nu putea sa alerge rapid,sa faca tackling si nici sa dea pasele la fel de bine ca inainte.Am jucat alte 4 meciuri in care acele neplaceri inca mai existau ,toate au fost incheiate cu infrangeri. In acele momente neplacute nu dadeam vina pe companie ci mai mult judecam jocul prestat de mine sau un posibil lag care provoaca o incetinire a vitezei de joc si o intarziere a paselor . Am hotarat sa nu mai joc vreo 3 zile online si sa privesc cat mai mult imagini video de pe youtube sau sa citesc diverse articole legate de fifa pentru a invata cat mai mult.Dupa terminarea acestui studiu combinat cu vreo 10 jocuri offline,mi-am zis ca in modul online voi avea in mod sigur un parcurs bun. N-a fost sa fie asa,primul meci l-am pierdut,al doilea-egal, tot de pe urma acelorasi chestiuni, si apoi total surprinzator in al treilea meci jocul a decurs excelent asa cum imi doream,insa bucuria a tinut putin mai ales ca in urmatoarele meciuri le-am pierdut la scoruri mari. Am repetat aceeasi isprava:multe zile de privit imagini video,forumuri/articole dupa care in jocurile online atat in UT si seasons am parte de foarte putina satisfactie si tot mai multe frustrari.Am incercat sa gasesc toate solutiile posibile pentru ca gameplay-ul sa se desfasoare decent,am curatat praful din laptop,am pus pasta la procesor,am dat toate setarile grafice la minim,am instalat programe de citit fps-uri si temperaturi,am umblat pe la setarile placii de retea si ale windows-ului pentru a micsora cat mai mult un posibil lag.Toate aceste treburi nu prea au contribuit la mentinerea acelui gameplay dorit,numai intr-un singur meci din 10 nu apareau acele multitudini de pase gresite,tackling si heading inexistente,jucatorii metaforfozati in muncitori de santier cu saci de nisip pe umeri.In final dupa vreo 4 luni de fifa am horatat sa-l vand .

    Intr-o zi de primavara ,din intamplare citesc un articol foarte interesant al unui jucator pasionat de FIFA.In acel articol el descria exact problemele care apareau in meciurile mele ,totodata si cauza lor. Aflasem pentru prima data cu ajutorul acelui articolul de existenta unor secrete ,gen scripting/handicaping/momentum care decideau cursul si rezultatele meciurilor.Tot acolo mai erau prezentate niste dovezi care aratau cat se poate de clar ca in niste fisiere ale jocului exista niste setari secrete care faceau ca echipa care conduce cu 1 gol sau mai multe goluri sa aiba parte in anumite intervaluri de timp de o incetinere fortata si brusca a vitezei de joc iar celalta echipa sa obtina un boost de viteza pana la intoarcerea scorului.
    Din ce am citit pe cateva forumuri britanice se pare ca acele secrete exista si la FIFA 14. Poate nu stiai ca pe forumul ea.sports daca un user pomeneste de momentum,hadicaping sau scripting,va fi imediat automat banat,chiar si pe regulile forumului respectiv scrie:"Discussion of Handicap/Momentum/Scripting is banned. Official stance is they don't exist. Believe what you wish, but elsewhere or in private."

    Dupa ce voi lua FIFA 14 NG voi sti pe cine sa dau vina si voi incerca sa nu privesc jocul ca pe un sport ci doar ca pe un simplu joc care nu merita sa fie in luat in seama prea mult.

    EDIT:Am gasit o discutie "codificata" si foarte interesanta pe forumul ea sport unde unul a postat niste imagini video cu Handicap/Momentum/Scripting.






  3. #883 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Ma regăsesc in ceea ce spui tu , insa eu cred ca multe greșeli le fac ca nici nu cunosc prea bine mecanismul , controlul , toți cu care joc imi dau gol aproape din aceleași situații iar tacklingul parca nu vrea sa meargă de niciun fel.

  4. #884 SP
    Banned sickchild's Avatar
    incearca sa nu mai iesi cu fundasii la atacantii lui/lor, adu manual un mijlocas cu care sa incerci sa ii blochezi atacul si sa lasi linia de aparatori la locul ei.

  5. #885 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Cine stie cat la suta ia EA din vanzari...mie mi se pare ca vand jucatori ..castig 750 ..1000 de coins la fiecare si bani tot parca nu se strang...

  6. #886 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    5% din valoarea jucătorului pe care il vinzi .

  7. #887 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Sa inteleg ca daca vand un jucator de 40000 la care castig doar 500d coins ies in pierdere???

    ---------- Post added 13-11-2013 at 14:18 ----------

    Adica la jucator de 40000 vandut iti ia 2000???

  8. #888 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Numai next gen nu e la 8 Gb. Pacat la NBA 2k14 jocul are 43 GB abia ala next gen.
    Voi doar acum v-ati prins ca-i CG in 1080p, 60FPS cu tribune 3D, alta interfata si cateva aditii in gameplay ?
    Naspa, s-a vazut asta de cel putin 5 luni.
    Primul FIFA Next-Gen e 15 (sau World Cup 14 in cel mai bun caz, desi nu cred), asta-i facut asa-n graba sa mai scoata niste bani pana atunci, de ce credeti ca, costa doar 10$ upgrade-ul de la CG la NG ?
    Ei oricum isi permit sa faca ce vor, la ce gherla a dat Konami cu PES 2014, ar putea foarte bine sa lanseze acelasi joc 3 ani de zile si tot ar cumpara o buna parte din jucatori, ca alt joc nu au.

  9. #889 SP
    Member ramusg's Avatar
    Barvo @ albastru, de la fifa 12 tot subliniez ca EA fura la gameplay, nu te lasa sa joci un joc pe care tu cu priceperea ta sa-l influentezi, foarte multi de aici imi tot spuneau ca aberez eu, ca vreau eu ca toti sa joace de placere si pt frumusetea jocului si nu abuzand de script si assist, acelasi simtamant, ca in unele momente in loc sa te desprinzi dupa 3 la 0 la mai mult, esti egalat de adversarul care pana atunci nu a miscat nimic si te-a mai egalat tot din nimic, fara sa-i vezi macar un plus de valoare l-am avut de n ori.

    Diferentele de gameplay intre UT si restul modurilor este dat de faptul ca in UT se fac micro-tranzacti, se cumpara pachete, coins, fifa points cu bani reali, de aici si modul de joc axat pe determinarea celor slabi ca skill de a cumpara pt a face o echipa valoroasa cu jucatori care sa compenseze lipsa de pricepere in ale jocului, sunt multe lucruri ciudate.

  10. #890 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Dupa multe frustrari, injuraturi, tipete etc., s-a castigat, in sfarsit, titlul in Divizia 1, la Seasons.
    Attached Images Attached Images imag0274.jpg

  11. #891 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    Quote Originally Posted by JamiroQuai View Post
    Dupa multe frustrari, injuraturi, tipete etc., s-a castigat, in sfarsit, titlul in Divizia 1, la Seasons.
    deci se poate .. zi-le si baietilor de mai sus cum ca ei tot o tin pe partea cu EA.

  12. #892 SP
    Member Sopi's Avatar
    CE echipa ai avut Jamiro?

  13. #893 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by JamiroQuai View Post
    Dupa multe frustrari, injuraturi, tipete etc., s-a castigat, in sfarsit, titlul in Divizia 1, la Seasons.
    Ar trebui sa iau lectii de la tine

  14. #894 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Dupa cum am spus si in paginile anterioare, nu sunt foarte incantat de aceasta editie Fifa, deoarece, din multe puncte de vedere, consider ca nu face cinste fotbalului. Gameplay-ul este plin de greseli, iar preluarile te scot din minti pur si simplu.

    Se vede clar ca nu este jocul care sa se potriveasca stilului meu, deoarece am reusit sa castig un titlu cu chiu, cu vai, dupa ce la Fifa 12 castigasem 8 titluri ( cele mai multe le-am castigat cu City ), iar la Fifa 13, 3 ( toate cu Juve ).

    Totusi, gratie experientei pe care am acumultat-o de la Fifa 09 incoace, am reusit intr-un final sa ma redresez si sa ma adaptez acestui joc, caci in primele zile, atat de socat am fost, incat am vrut sa renunt a ma mai juca.

    In ceea ce priveste sfaturile, nu stiu daca va pot ajuta, deoarece fiecare jucator are stilul de joc propriu. Cred ca ar ajuta mult sa puneti analog sprint-ul pe off, centrarile pe semi-assisted, player switch ( asa cred ca ii zicea ) - air balls si cam atat.

    Presupun ca stiti cum trebuie sa procedati cand va aparati : cand vreti sa deposedati un adversar, tineti apasat A, pentru a face pressing pe el ( daca aveti PS3, e butonul de pase ), iar cand il simtiti vulnerabil, luati degetul de pe A si apasati repede B pentru a-l deposeda. ( butonul de sut )

    In rest, in privinta formatiilor, pentru mine intotdeauna a fost cea mai buna 4-1-2-1-2. De cand am jucat prima data Fifa pe console si pana in momentul de fata. La inceput am fost foarte bulversat si nu am stiut cu ce echipa sa joc, asa ca mi-am ales Barca.
    Am jucat 3-4-3 si am ajuns pana in divizia 5 cu ea, fara a intampina multe probleme. Dar de-acolo, apararea mea formata din Dani Alves, Pique si Jordi Alba, deja incepuse sa scartaie.

    Mi-am luat Bayern-ul si am ajuns pana in Divizia 2, folosind formatia lor standard, 4-1-4-1. Apoi, cand am vazut ca nu reusesc nicicum sa promovez in prima divizie, am schimbat formatia in 4-3-2-1. Astfel, atacul meu era nimicitor, dar ramaneam foarte descoperit in aparare. Totusi, in formula asta, am reusit sa promovez in prima intr-un final. Odata ajuns aici, a urmat o seceta de vreo 6-7 sezoane in care nici n-am promovat, nici n-am retrogradat.

    Ieri eram intr-o situatie critica, imi trebuiau 4 victorii din 5 meciuri ca sa nu retrogradez. Am zis : " fie ce-o fi " ! ; si mi-am luat Borussia. Am jucat 4-1-2-1-2 cu ei, pierzand un singur meci din cele 5 si castigandu-le pe celelalte, reusind astfel sa raman acolo. Atunci am simtit ca jocul meu s-a imbunatatit si ca echipa asta se pliaza perfect pe stilul meu de joc.

    Astazi am intrat in Fifa cu un chef nebun de joc, mi-am luat iarasi Borussia si am castigat 8 meciuri din 10 ( exact la limita ). Si uite-asa am castigat titlul.

  15. #895 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Voi cum reusiti sa faceti cei mai multi bani in Fifa Ultimate Team?

  16. #896 SP
    Member colossus's Avatar
    Mai e cineva care joaca cu camera data la PRO?

  17. #897 SP
    Senior Member silvian92's Avatar

    Arrow

    Quote Originally Posted by albastru View Post
    Asa am patit si cu Fifa 13 varianta PC.Ba mai mult in viata doar un singur lucru m-a indispus enorm,acela e chiar FIFA 2013.Sa-ti scriu o mica istorioara in legatura cu FIFA.

    Inainte de ziua lansarii eram extrem de nerabdator sa-l joc si ca sa-mi domolesc un pic nerabdarea, in timpul verii jucam varianta demo zi si noapte.Sa nu mai scriu ca nemaijucand FIFA de mai bine de 3 ani,doream sa pricep cat mai bine mecanismul de joc pentru a avea un parcurs si un joc bun in varianta full.

    La primul meci din season am facut un joc pe care nici in ziua de azi nu l-am uitat. Aveam peste 20 de suturi pe poarta,o sumedenia de ocazii ratate si un singur gol marcat pe cand adversarul in tot meciul a avut un singur sut catre poarta,din nefericire acel sut dat in ultimele 20 de minute avea sa fie transformat in golul care a inchis tabela. Chiar daca n-am reusit sa castig, eram extrem de multumit de jocul prestat si de spectaculozitate si atmosfera meciului. Apoi au venit urmatoarele 5 partide consecutive cu aceeasi echipa ,Real Madrid,toate castigate cu acelasi joc spectaculos, insa la al saselea meci incheiat la egalitate, lucrurile pareau sa nu mai fie placute mie,jucatorii alergau total diferit decat in celelalte partide ,de parca aveau niste saci de nisip pe umerii lor si nu putea sa alerge rapid,sa faca tackling si nici sa dea pasele la fel de bine ca inainte.Am jucat alte 4 meciuri in care acele neplaceri inca mai existau ,toate au fost incheiate cu infrangeri. In acele momente neplacute nu dadeam vina pe companie ci mai mult judecam jocul prestat de mine sau un posibil lag care provoaca o incetinire a vitezei de joc si o intarziere a paselor . Am hotarat sa nu mai joc vreo 3 zile online si sa privesc cat mai mult imagini video de pe youtube sau sa citesc diverse articole legate de fifa pentru a invata cat mai mult.Dupa terminarea acestui studiu combinat cu vreo 10 jocuri offline,mi-am zis ca in modul online voi avea in mod sigur un parcurs bun. N-a fost sa fie asa,primul meci l-am pierdut,al doilea-egal, tot de pe urma acelorasi chestiuni, si apoi total surprinzator in al treilea meci jocul a decurs excelent asa cum imi doream,insa bucuria a tinut putin mai ales ca in urmatoarele meciuri le-am pierdut la scoruri mari. Am repetat aceeasi isprava:multe zile de privit imagini video,forumuri/articole dupa care in jocurile online atat in UT si seasons am parte de foarte putina satisfactie si tot mai multe frustrari.Am incercat sa gasesc toate solutiile posibile pentru ca gameplay-ul sa se desfasoare decent,am curatat praful din laptop,am pus pasta la procesor,am dat toate setarile grafice la minim,am instalat programe de citit fps-uri si temperaturi,am umblat pe la setarile placii de retea si ale windows-ului pentru a micsora cat mai mult un posibil lag.Toate aceste treburi nu prea au contribuit la mentinerea acelui gameplay dorit,numai intr-un singur meci din 10 nu apareau acele multitudini de pase gresite,tackling si heading inexistente,jucatorii metaforfozati in muncitori de santier cu saci de nisip pe umeri.In final dupa vreo 4 luni de fifa am horatat sa-l vand .

    Intr-o zi de primavara ,din intamplare citesc un articol foarte interesant al unui jucator pasionat de FIFA.In acel articol el descria exact problemele care apareau in meciurile mele ,totodata si cauza lor. Aflasem pentru prima data cu ajutorul acelui articolul de existenta unor secrete ,gen scripting/handicaping/momentum care decideau cursul si rezultatele meciurilor.Tot acolo mai erau prezentate niste dovezi care aratau cat se poate de clar ca in niste fisiere ale jocului exista niste setari secrete care faceau ca echipa care conduce cu 1 gol sau mai multe goluri sa aiba parte in anumite intervaluri de timp de o incetinere fortata si brusca a vitezei de joc iar celalta echipa sa obtina un boost de viteza pana la intoarcerea scorului.
    Din ce am citit pe cateva forumuri britanice se pare ca acele secrete exista si la FIFA 14. Poate nu stiai ca pe forumul ea.sports daca un user pomeneste de momentum,hadicaping sau scripting,va fi imediat automat banat,chiar si pe regulile forumului respectiv scrie:"Discussion of Handicap/Momentum/Scripting is banned. Official stance is they don't exist. Believe what you wish, but elsewhere or in private."

    Dupa ce voi lua FIFA 14 NG voi sti pe cine sa dau vina si voi incerca sa nu privesc jocul ca pe un sport ci doar ca pe un simplu joc care nu merita sa fie in luat in seama prea mult.

    EDIT:Am gasit o discutie "codificata" si foarte interesanta pe forumul ea sport unde unul a postat niste imagini video cu Handicap/Momentum/Scripting.





    Am patit si eu acest lucru.... mi se pare un "Bug" foarte mare pt un joc care de la an la an ne aduce numai surprize neplacute . Cei de la Ea inloc sa progreseze mai rau se ........

    Quote Originally Posted by colossus View Post
    Mai e cineva care joaca cu camera data la PRO?
    Am incercat si eu ... dar m-am lasat pagubas ...

  18. #898 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Voi doar acum v-ati prins ca-i CG in 1080p, 60FPS cu tribune 3D, alta interfata si cateva aditii in gameplay ?
    Naspa, s-a vazut asta de cel putin 5 luni.
    Primul FIFA Next-Gen e 15 (sau World Cup 14 in cel mai bun caz, desi nu cred), asta-i facut asa-n graba sa mai scoata niste bani pana atunci, de ce credeti ca, costa doar 10$ upgrade-ul de la CG la NG ?
    Ei oricum isi permit sa faca ce vor, la ce gherla a dat Konami cu PES 2014, ar putea foarte bine sa lanseze acelasi joc 3 ani de zile si tot ar cumpara o buna parte din jucatori, ca alt joc nu au.
    Dar EA cel putin nu ne-a transformat in game testers fara de voie si cu banii dati asa cum au facut kO-NAMI cu beta Pe(devolution)s 2014..de abia azi au lansarea pt Winning Eleven 2014 in Japonia!Those stoopid japs realy deserves another ''Liittle Boy"..

  19. #899 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Voi cum reusiti sa faceti cei mai multi bani in Fifa Ultimate Team?
    Buy low & sell high & multe meciuri jucate

  20. #900 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Cum pot suta asa cum face acest individ la sfarsit ?

    http://www.youtube.com/watch?v=jZ8nwluoyMo#t=2m45s

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 45 of 185 FirstFirst ... 35 43 44 45 46 47 55 95 145 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts