Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 185 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 101 151 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1001 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    atunci banuiesc ca difera de la o persoana la alta ...

  2. #1002 SP
    Member Sopi's Avatar
    Ce parere aveti?Ce as putea schimba,dar sa nu treaca de 25.000-30.000 Coins?
    Spain Team FIFA 14 Ultimate Team Squad by Sopilandia | Futhead

  3. #1003 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Fifa 14

    gata am intrat si eu in club dar am probleme cu meciurile online, din 3 meciuri jucate m-a dat afara in prima repriza ca cica ar fi aparut o eroare cu sync, e problema de la mine sau de la serverele de ***** fifa ? a mai patit cineva asta ? nu am reusit sa joc niciun joc online

  4. #1004 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu am avut probleme, ai conexiunea prin router?

  5. #1005 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    da, dar netul merge perfect, iar router e foarte bun nu mi-a picat niciodata netul de un an. mda.. nu inteleg, cred ca e de la ei, pentru ca nici nu am pierdut meciul nici nu am castigat, ca s-a intrerupt in minutul 40

  6. #1006 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu asa am patit cu fifa 12, doar direct prin cablu am reuşit. Cred ca trebuie sa apelezi la port forwarding

  7. #1007 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pe bune? mai incerc acum si daca nu reusesc iti pot trimite un email sa-mi spui cum ai facut?

  8. #1008 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu am tras cablu direct din router si merge fara probleme, vb cu userul Pira, parca el avea probleme la inceput. Nu ma pricep nici eu la chestia cu port forwarding

  9. #1009 SP
    Member gl79lui's Avatar
    Quote Originally Posted by Sopi View Post
    Ce parere aveti?Ce as putea schimba,dar sa nu treaca de 25.000-30.000 Coins?
    Spain Team FIFA 14 Ultimate Team Squad by Sopilandia | Futhead
    LB Marcelo

  10. #1010 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca aveam echipa UT la Fifa 13 pe Xbox360, pot continua acum pe PS4? Am vazut ca e necesar contul de origin pentru a accesa contul. Vreau sa stiu daca se poate sau trebuie sa o iau de la capat. In caz ca nu se poate cred ca imi si iau adio de la UT.

  11. #1011 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Doar daca aveai echipa UT FIFA14 pe PS3 puteai continua pe PS4.
    Sau daca aveai echipa UT FIFA14 pe Xbox360 puteai continua pe XBoxOne

    http://bit.ly/18zPlnr

  12. #1012 SP
    Member gl79lui's Avatar
    steaua.jpgimi recomanda cineva un custom tactics pentru echipa asta? mai sus de div 4 nu reusesc sa urc cu ea...

  13. #1013 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    e prima oara cand joc UT si am cateva intrebari.

    1) cum ati facut o echipa la inceput cand aveti numai bronz, ati cumparat packuri sau licitatie pt fiecare jucator? ca daca licitez si vreau o echipa diferita, cu fiecare jucator imi scade chemestry si e cam greu la inceput

    2) am primit un reedem code pt 4 packs gold, i-am dat reedem de pe contul uk, dar nu le gasesc pe contul de ro, asa ca banuiesc ca le pot accesa doar de pe celalalt cont. exista vreo posibilitate sa transfer continutul fiecarui pack pe cotul de ro?

    3) cum fac bani cat mai usor prin turnee, seasons offline sau online ?

    4) cum naiba intru in meniul acela in care pot vinde jucatori direct din consola ? de ce nu pot vinde anumiti jucatori din starter pack? la quick sell primesc 0 bani.

    5) pentru transferuri ar trebui sa folosesc web appul sau meniul din consola ?

    o sa mai revin cu intrebari, ca o parere personala: offline jocul e foarte misto, online are niste buguri foarte urate, mai ales acele coliziuni sau inghesuiala aia din fata portii si se impiedica jucatorul tau si daca nu-ti da autogol sigur vei primi gol...

    ---------- Post added 03-12-2013 at 14:56 ----------

    ps: orice sfat despre cum sa formez cea mai buna echipa si la ce ar trebui sa ma uit este binevenit sau daca imi dati un guide complet nu ma supar

    ---------- Post added 03-12-2013 at 14:58 ----------

    Quote Originally Posted by gl79lui View Post
    imi recomanda cineva un custom tactics pentru echipa asta? mai sus de div 4 nu reusesc sa urc cu ea...
    echipa ta este prea narrow, joaca prea central, ti-ar trebui niste extreme sau mijllcati laterali ca am observat ca e foarte importanta viteza in jocul scesta iar centrarile si lovitirile de cap sunt OP, cu doi mijlocati cu pace mare si cu crossing foarte bun si un atacant cu un header mare, cum e Falcao, rezolvi orice meci .

  14. #1014 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Quote Originally Posted by gl79lui View Post
    Attachment 211608imi recomanda cineva un custom tactics pentru echipa asta? mai sus de div 4 nu reusesc sa urc cu ea...
    echipa ta e super buna .... depinde si de stilul tau de joc ... doar ca e prea defensiva ...

  15. #1015 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    dar chiar ai o super echipa, mai trebuie sa lucrezi putin la tactica mai ofensiv si un joc mai wide aglomerezi prea mult partea mediana, cum ai reusit sa-ti faci o astfel de echipa ? packuri sau licitatii ? in cat timp ai strans banii, banuiesc ca fiecare jucator de acolo e intre 15.000 si 30000 de gold

  16. #1016 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    1) Eu am folosit jucatorii primiti in starter pack pana la epuizarea contractelor. Apoi cu banii acumulati am inceput sa cumpar jucatori pentru a compune echipe.

    2) Ce primesti pe UK este disponibil doar pe UK. Sunt conturi diferite. Le poti muta prin transfer. Contul de UK sa aibe in lista de prieteni contul de RO. Apoi contul de RO pune la vanzare un cartonas cu buy now price unic (gen 302.000 coins). In contul de UK cauti acel cartonas in trasferuri(pui sa-ti gaseaca tipul de cartonas si buy now pretul stabilit anterior). Faci trade offer, unde poti pune 4 carduri + bani. In felul asta poti transfera orice de pe un cont pe altul. Daca nu transferi bani nu esti vamuit(la tranfer de bani EA opreste 5% comision ) http://www.consolegames.ro/forum/f60-console-club/72041-fifa-14-a/index25.html#post1039573

    3) Eu joc doar Season Online, unde primesti la final bonus indiferent de ce ai facut. Nu pastrez decat jucatorii din echipe si cardurile de contracte. Restul le vand astfel: nu mai putin decat pretul cu care le-am cumparat; nu mai putin cu pretul de quick sell.

    4) In UT penultimul tab este cel cu tranferuri. Sau nu am inteles eu bine la ce te referi. Nu poti vinde nici un jucator din starter pack. Acestia au 45 contracte si nu au valoare.

    5) Folosesti ce te ajuta mai mult. cand nu ai consola la indemana poti folosi webapp-ul. Sunt chestii care nu exista pe webapp(ex: pe consola cu L2 sau R2 repui toate itemurile expirate la vanzare; cand vrei sa pui un card la vanzare pe consola ai posibilitatea de "compare prices" sa vezi cu ce preturi se gaseste itemul in trasferuri)

    ---------- Post added 03-12-2013 at 15:29 ----------

    Poate te ajuta si astea:
    FIFA Ultimate Team Tips
    FIFA 14 Ultimate Team Guide | Attack of the Fanboy

  17. #1017 SP
    Member Sopi's Avatar
    LIGA BBVA FIFA 14 Ultimate Team Squad by Sopilandia | Futhead
    Ce as putea adauga in + la aceasta echipa pana in 35.000 Coins?

  18. #1018 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu m-am lamurit, merita cumparate packuri sau sa licitez pt fiecare jucator in parte ? daca nu-mi convine ce am in pack, cam cat la % recuperez dupa ce vand jucatorii si itemurile ?

  19. #1019 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Depinde ce iti pica. Dar hai sa facem un calcul.
    La un pack gold de 5000 coins. Ai 12 itemuri din care 1 rar.
    In principiu vin cam asa:
    - 4-5 jucatori (x 350 daca sunt gold simplu = 1.400 -1.750) sau (x 300 la quick sell = 1.200 - 1.500)
    - 4 contracte (x 200 daca sunt gold simplu = 800) sau (x 35 la quick sell = 140)
    - 3-4 altele (x 150 la vanzare = 450-600) sau (x 40 la quick sell = 120 - 160)
    Total maxim: 3150 coins daca le pui la vanzare
    sau 1.800 daca dai quick sell.
    La Packul de 7500 coins iese mai rau(daca nu ai noroc sa prinzi un jucator care se vinde scump)

    Eu prefer sa cumpar jucatorul pe care il vreau de pe piata transferurilor...

  20. #1020 SP
    Member gl79lui's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    dar chiar ai o super echipa, mai trebuie sa lucrezi putin la tactica mai ofensiv si un joc mai wide aglomerezi prea mult partea mediana, cum ai reusit sa-ti faci o astfel de echipa ? packuri sau licitatii ? in cat timp ai strans banii, banuiesc ca fiecare jucator de acolo e intre 15.000 si 30000 de gold
    Am prins in pack.uri luate de pe la inceputul lui noiembrie pana azi pe Cassilas , Fabregas, Cavani, Schweinsteiger, David Luiz, Cavani , Balotelli, etc am vandut din ei, am mai strans coinsuri , am cumparat 200k cu paypal pentru Iniesta si Dani Alves insa pana acum investitia se pare sa nu dea roade .
    Am luat titlul in FIFA 12 de 3 ori si 13 1 data , la seasons, in 14 m.am apucat tare de UT dar se pare ca e foarte dificil.
    Joc defensiv ptr am inceput sa iau goluri mai greu de cand joc 3.5.2 , inainte jucam ofensiv dadeam multe goluri dar si luam destule, si multe pe crossing si cornere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 185 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 101 151 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts