Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 60 of 185 FirstFirst ... 10 50 58 59 60 61 62 70 110 160 ... LastLast
Results 1,181 to 1,200 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1181 SP
    Junior Member Oviduzz's Avatar
    am jucat cu unul acum 2 zile, avea ronaldo messi benzema neymar iniesta casilias bale- abia mi-a dat 2-1 pe final de meci din 2 faze hilare.

  2. #1182 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Eu de cate ori am jucat contra echipelor silver am avut probleme...poti sa ai cea mai tare echipa...in UT nu conteaza f mult...

  3. #1183 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    asta daca au pace

  4. #1184 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Romania are sens ca echipa de silver, in nici un caz ca sa pui in ea jucatori relativ slabi de gold cum sunt Chiriches, Sapunaru, Chivu si Radu Stefan.

    As zice ca Romania e chiar OP ca echipa de silver, se vede ca una din plantatiile EA e aici la noi ("acvariul" ala din Sema).

  5. #1185 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    chiriches si radu sunt chiar buni

  6. #1186 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Romania are sens ca echipa de silver, in nici un caz ca sa pui in ea jucatori relativ slabi de gold cum sunt Chiriches, Sapunaru, Chivu si Radu Stefan.

    As zice ca Romania e chiar OP ca echipa de silver, se vede ca una din plantatiile EA e aici la noi ("acvariul" ala din Sema).
    Asa m-am gandit si eu, sunt foarte multi jucatori supraevaluati la noi, atat ca Maxim merita mai mult, dar pana la urma ei fac rating-urile UT prin Iulie-August, nu incepuse seria de evolutii excelente, in 15 sigur va fi Gold.

    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    asta daca au pace
    Depinde si de post, eu prefer un atacant mai lent dar care sa inscrie destule goluri (ex. Rusescu -> e greu sa gasesti un silver ieftin care sa fie si rapid, si tehnic si golgheter, te-ar costa o avere sa cumperi unul de 74, mai bine cumperi Gold), fundasii laterali si mijlocasii trebuie sa aiba pace bun, la stoperi ma intereseaza mai mult defense si heading, daca are peste 60 pace deja e suficient, mai ales ca eu mereu joc defensiv cand celalalt are o echipa mai buna si-mi aduc manual jucatorii in fata cand e nevoie, e o tactica care chiar merge, imi creez destule sanse, mai ales ca reusesc sa scot prin scheme, deobicei (au existat si exceptii in care n-am putut sa driblez nicicum, ma citeau aia ca pe o carte), cativa oameni din joc cu scheme.

    Quote Originally Posted by nerazzurr View Post
    Eu de cate ori am jucat contra echipelor silver am avut probleme...poti sa ai cea mai tare echipa...in UT nu conteaza f mult...
    Ti se pare. Da, nu conteaza foarte mult, ci doar mult. Se vede diferenta (daca nu esti mult mai slab) dintre silver si gold, sa nu mai zic bronze - gold, mai ales la finalizare. Tin minte ca jucam bronze chem 100 vs gold chem 100 si oponentul fiind mai slab avea 2-3 ocazii pe meci, dar cand ajungea Huntelaar sau Dzeko 1v1 cu portarul nu rata mai niciodata, chiar daca adversarul nu auzise in viata lui de sut plasat, lob, pur si simplu apasa pe butonul magic iar auritul se ocupa de toate, in timp ce eu trebuia sa am macar vreo 5 ocazii sa inscriu, ratau ai mei in prostie. Cum am trecut la low-Gold (78 overall), situatia s-a imbunatatit cu mult, nu atat ca nivel de exprimare, dar la finalizare s-a vazut diferenta imediat. Normal, aici intervine si scriptingul, daca jocul nu vrea sa inscrii, nu inscrii, o dai de 3 ori in bara iar celalalt are un sut si te bate. Pentru cei care nu stiu cum functioneaza, asta e un exemplu foarte bun:

  7. #1187 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Cum vi se pare FIFA 14 pe ps4 ,am încercat demo si mi se pare super ok chiar lipsit de multe buguri de pe ps3 unde mingea sarea haotic si multe altele.

  8. #1188 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    @merdiso - ok, am inteles acumc e inseamna scripting-ul..e ceea ce ma face pe mine sa injur si sa ma cert cu nevasta )) (glumesc, mi-am mai revenit de cand mi-amd at seama ca e un joc si il joc de placere )) ).

    Acum, ce inseamna mai exact scripting? codul din joc prin care se calculeaza traiectoria mingii, miscarea jucatorilor si etc?

  9. #1189 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @reddyBo in general da, asta inseamna. Dar nu numai, este legat de AI-ul jocului in sine. Scripting vine de la limbaj de programare. Jocul pe asta se bazeaza pe un scripting, de la pasa la centrare, de la miscari la imagini..etc, tot ce inseamna programare.

    in Fifa cand spui ca jocul este scriptat, oamenii se refera la faptul ca are ceva "alterat" in programare. Este o forma de exprimare mai mult, desi in realitate tot jocul este scriptat, atfel n-ar rula

    si scripting-ul ala alterat despre care vorbeam apare in diverse situatii, credem noi impuse din programare.
    gen golurile cu capul, defensiva care este inerta la unele faze, inerta la sariturile la cap de parca mingea n-ar fi deasupra lor, barele repetate, golurile din minutele 45 si 90 cand acele prelungiri dureaza la infinit..egalarile din ultimele minute de joc...o gramada de chestii care NU par reale si care par imposibile de multe ori

  10. #1190 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    ms de raspuns, de-m***ea fazele astea...sunt genul de faze care irita...cu ratarile n-am nimic, dar cand vezi ca vidic cu strength 90 e dat pe jos de aubameyang...te apuca rasul...sau cand vezi ca mingea trece prin fata fundasilor si ei se spreie practic de ea..la fel, o iei razna..

    ---------- Post added 13-12-2013 at 12:22 ----------

    ce ciudat...am jucat cu unu acum 2 zile in Div 2 UT, iar cand dau la compare imi arata ca ala e in div 10 UT, si ca a jucat doar 3 meciuri. daca merg pe history la el, imi arata o gramada de meciuri in UT..

  11. #1191 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    cum naiba sa dai 2 miloane pe un jucator, inteleg ca e bun, dar naiba iti faci o super echipa, un singur jucator nu-ti castiga meciul... daca esti praf poti sa ai o echipa numai de ronaldo ca tot ar fi greu sa castigi sau poate ronaldo e zeu in UT, ca nu l-am intalnit am jucat si eu cu echipe super bune care avea 4-5 jcuatori IF si cei mai buni din spania fara messi si ronaldo, il avea si pe neymar si tot am avut sansa sa castig
    Eu cand joc cu Real Madrid il pun pe CR7 striker, el imi castiga meciul. E singurul jucator foarte scump ( prin foarte scump ma refer la peste 700k ) care l-as cumpara in UT si poate si pe Ibra.Messi am auzit ca e foarte slab in acest joc deoarece nu are strength.

    ---------- Post added 13-12-2013 at 13:39 ----------

    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    ms de raspuns, de-m***ea fazele astea...sunt genul de faze care irita...cu ratarile n-am nimic, dar cand vezi ca vidic cu strength 90 e dat pe jos de aubameyang...te apuca rasul...sau cand vezi ca mingea trece prin fata fundasilor si ei se spreie practic de ea..la fel, o iei razna..
    Sau cand vezi ca Lahm sare peste Ronaldo ..

  12. #1192 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    mai grav

  13. #1193 SP
    Member gl79lui's Avatar
    A castigat cineva DIV 1 in UT?

  14. #1194 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Eu nu trec de div 2 ...

  15. #1195 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am sa innebunesc!!! Pur si simplu nu inteleg, ati constat cumva ca toti cei care joaca fifa au devenit deodata mult mai buni indiferent de ce sezon jucati sau am reusit eu sa imi pierd total indemanarea de a juca fifa? Va intreb pentru ca din sezonul din 3 am reusit performanta de a ajunge in sezonul 7 .

  16. #1196 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am sa innebunesc!!! Pur si simplu nu inteleg, ati constat cumva ca toti cei care joaca fifa au devenit deodata mult mai buni indiferent de ce sezon jucati sau am reusit eu sa imi pierd total indemanarea de a juca fifa? Va intreb pentru ca din sezonul din 3 am reusit performanta de a ajunge in sezonul 7 .
    Sunt in div2 pe Fifa 12, in timp ce pe Fifa 14 am luat relegation in div 9.

  17. #1197 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Quote Originally Posted by gl79lui View Post
    A castigat cineva DIV 1 in UT?
    Eu eram in divizia 2 si am retrogradat in 3. Am tot suportat, am suportat, pana cand mi-a sarit tandara. La ultimate team-ul de anul asta castiga cine centreaza cel mai bine, nu cine creeaza faze si se apara mai bine. De-asta mi-am dat coins-urile unui prieten si am renuntat, pentru ca riscam sa arunc xbox-ul pe geam. Ma enervasem atat de tare incat nu ma mai recunosteam. De obicei ma motivez la fiecare mod din Fifa care contine sezoane pana cand castig titlul macar o data.

    Ceea ce se intampla anul asta in UT e prea mult pentru mine. Ii las pe cei care au nervii mai tari sa-si bata capul cu jocul asta anost si sa incerce sa castige prima divizie.

  18. #1198 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    in fifa 13 am castigat de multe ori Div 1, sezonul asta cel mai mult in Div 1 am facut 16 puncte.

    Jamiro, daca esti calm si joci cum trebuie sa joci, nu ai motive sa renunti la UT Am obesrvat asta la mine. Intr-adevar, norocul conteaza in proportie foarte mare, insa te mentii daca joci calm si din placere si nu disperi

  19. #1199 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Stiu ce zici, dar nu am cum sa joc din placere. Ca sa fac asta, ar trebui sa preiau stilul asta infect cu pase peste aparare incontinuu si centari, caci asta e singura modalitate prin care poti reusi. Astfel mi-as ruina stilul meu de joc obisnuit pe care il practicam pana sa ma joc UT anul asta si nu vreau. Mai bine astept pana la anul, in speranta ca se va re-schimba in bine.

    Toata stima celor care incearca sa ajunga departe, nimic de zis. Mie unul nu mi-ar aduce decat prejudicii sa continui sa joc, indiferent ca, poate, intr-o buna zi, as reusi sa castig si eu titlul.

    Mult mai important pentru mine dacat sa castig un trofeu de orice fel, este jocul pe care il prestez. Nu-mi trebuie trofeul respectiv daca nu il merit si daca l-am " procurat " jucand la " ghici ".

  20. #1200 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Doamne ce nu pot sa il sufar pe KSI. Se crede asa super-duper jucator dar nu este cu nimic diferit de restul copiilor de bani gata care isi fac o echipa cu 90+ pace si dau numai pase peste aparare. Am intalnit unul din asta in UT13. Il avea pe Messi nemernicul. Noroc ca juca cu el pe acelasi flanc pe care il am eu pe David Luiz si nu prea a facut mare sparla cu el. Am facut 2-2. Mi-a dat un gol din penalty si unul din corner iar eu am dat ambele goluri cu Gerrard. Unul din pur noroc, am centrat la corner si mingea s-a lovit de un fundas de al lui si al doilea cu un sut din distanta. Oricum, aveti idee ce fundasi sa folosesc ca sa ii mai tin pe loc pe toti copii astia? In diviziile 1 si 2 dau doar de echipe cu pace la greu. Si eu am jucatori cu pace mare, dar nu chiar in nesimtire. Unul avea chemistry 40 dar ii avea pe Abonaghlor, Walcott, Remy si numai playeri cu 85+ pace. Stiu ca as putea lua si eu fundasi cu pace mare, dar CB nu sunt decat David Luiz pe care il am deja si Chielinni care mi-ar face praf tot ce inseamna chemistry. Acum il mai am pe Terry CB dar nu pot sa fug dupa adversari, in schimb, nu trece nimic de el 1 vs 1.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 60 of 185 FirstFirst ... 10 50 58 59 60 61 62 70 110 160 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts