Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 185 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1241 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Bungabunga joci pe PS3 ? Cat ai la Transfer Profit ?

  2. #1242 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Match earning vreo 800, transfer profit vreo 7500. Dar n-am idee cum se calculeaza, mai ales avand in vedere jucatorii aia pe care i-am cumparat azi si nu i-am vandut inca etc. Nici nu cred ca reflecta potentialul castig daca as vinde unii jucatori din echipa luati ieftin etc.

    Avand in vedere ca majoritatea celor circa 90 de minute consumate cu transferurile au fost pe repunerea in vaznare a mizeriilor primite in bronz pack si in one time gold upgrade offer, eu sunt destul de multumit de cum merge tradingul pe PS3. Si la jucatori mai scumpi e mai usor sa faci bani decat cu amarati de-astia cu care pot face acum.

    In tot cazul, ce vroiam eu sa lamuresc e ca povestea cu "incepe cu echipa din starter pack si fa bani cu ea" e o aberatie (sau eventual e utila pentru cei care vor sa se pedepseasca singuri - nu discut aici vreun caz izolat al unui jucator care nimereste un starter pack exceptional ). Exista solutii mult mai elegante si care nu presupun nici pe departe atat tedium.

  3. #1243 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    ce diferit e jocul pe Xbox One... camera e un pic mai ciudata, dinamica, modul in care zburda jucatorii plus ca rigth bumper e foarte dificil de apasat, se aude dita mai click-ul cand il apesi trebuie timp...parca o i-au de la capat cum am luat-o cu fifa 14 pe x360... nu mai pot face posesie, pe flancuri parca nu mai vad nici un jucator e clar ca trebuie timp de obisnuinta din nou...

  4. #1244 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Pe scurt...Cumperi un jucatori cu 10k , il vinzi cu 14k . Se adauga 4k la transfer profit s.a.m.d...cam asa sta treaba

  5. #1245 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    mai exact 3300

  6. #1246 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Da , 5% se duce la EA .

  7. #1247 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Au reinceput gifturile in webapp. Plus Pack-ul de 15.000.
    Attached Images Attached Images pack-offer.jpg

  8. #1248 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    bag si eu 3 diseara, dar sigur nu vine nimic bun, sunt obisnuit

  9. #1249 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Pe scurt...Cumperi un jucatori cu 10k , il vinzi cu 14k . Se adauga 4k la transfer profit s.a.m.d...cam asa sta treaba

    Probabil ca asa stau lucrurile, dar nu se ia in calcul "profitul virtual". Adica de exemplu daca userul X il cumpara ieftin pe CR n-o sa-i apara in plus la transfer profit nimic pana nu-l vinde, desi diferenta dintre pretul de cumparare si cel la care l-ar putea vinde e destul de mare. Iar daca il pastreaza in echipa proprie n-o sa-i apara nimic la profit si cred ca nici valoarea clubului n-o sa reflecte in mod real ce are el acolo.


    Anyway, azi noapte, vazand ca e bairam cu pack-uri de categoria grea, am bagat mana in restul de 2125 de FIFA points iar echipa curenta e acum Benaglio, Trasch, Sokratis, Santana, Schafer, Jones, Herrmann, Jones, Elia, Draxler (engine), Aubameyang si KP Boateng (trecut ST), cu manager Pellegrini (de Bundesliga) si set complet de manageri (50% ). Plus 3100 firfirei cash si inca o groaza de jucatori de vandut, intre care un Isco.


    Apropo de pack-uri, din 7 pack-uri de 15000/300fp desfacute, cel mai scump jucator l-am dat cu 13250, cred ca doar 2 pack-uri ar fi iesit clar pe plus daca le luam cu coins nu cu FP-urile alea venite cu jocul. Aviz amatorilor

  10. #1250 SP
    Member gl79lui's Avatar
    graphic4.jpgmama miaaa....pack de 15k , e jucatorul de care aveam nevoie....

  11. #1251 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    Stf, sau mai pe romaneste, ce bafta ai avut

  12. #1252 SP
    Member gl79lui's Avatar
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    Stf, sau mai pe romaneste, ce bafta ai avut
    ), ma pregateam sa-l cumpar pe Jese Rodriguez, dar am zis hai sa trag 3 packuri ce pana masii

  13. #1253 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    vrei echipa Silver..sau Real Madrid?

  14. #1254 SP
    Member gl79lui's Avatar
    graphic4.jpg
    Quote Originally Posted by reddyBo View Post
    vrei echipa Silver..sau Real Madrid?
    asta mi.e echipa acum, sunt in div 3 cu 2 victorii 2 egaluri 3 infrangeri...tot mai sper la promovare )
    Il vroiam pe Jese ca tare bine se mai misca in Seasons, si ma gandeam ca fac treaba cu el si in UT.

  15. #1255 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    fratilor vad ca tot mai multi scammeri sunt , vi s-a intamplat sa va jucati in UT si sa primiti un mesaj de la oponent ceva in genul " wanna duplicate ?" sau "wanna trade players ? " mie din ce in ce mai multe ori mi se intampla ...

  16. #1256 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    e plin, dar i-am tras-o unuia anul trecut...l-am speriat ca lucrez pt microsoft, era un copil englez...s-a taiat ca maioneza, ma ruga s anu ii inchid echipa Oricum, si facebook-ul e plin de scammeri, chiar pe pagina de UT, au nume gen utimate, sau ulitimate, cat sa nu iti dai seama. Insa trebuie sa fi prost rau sa crezi in asa ceva

  17. #1257 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    da si eu i-am facut-o unuia ieri , zicea ca "lets trade players " si i-am zis ca daca ma lasa sa castig meciul putem schimba si prostul binenteles ca m-a lasat

  18. #1258 SP
    Member gl79lui's Avatar
    da, da, si mie mi.a propus unu` niste free coins....)

  19. #1259 SP
    Member gl79lui's Avatar
    ronaldo-if.jpg incredilbillllll ) pack de 7500 .....thoaaaamneeee

  20. #1260 SP
    Member Kupy's Avatar
    Felicitări! Simți cum a meritat toată așteptarea
    NU îl vinde; chiar dacă pare o idee bună inițial, nu e.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 185 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts