Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 185 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 167 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1321 SP
    Member sollo's Avatar
    am promovat in liga 1, am luat si titlul in liga 2...acum sa iau titlul in liga 1 si gata ultimate team la fifa14, trec la lucruri mai serioase

  2. #1322 SP
    Member ramusg's Avatar
    UT se descrie asa, def: XXX PACE XXX PACE, cei care se cred jucatori de top , definesc asa: PACE PACE PACE, CROSS , HEAD , GOL, iar ce jmecheri in felul asta, L1X L1X L1X. L1 TRIUNGHI GOL

    Stice ce e curios majoritatea noobilor joaca excelent cu descrierile de mai sus dar nu stiu sa DRIBLEZE si sa paseze fara L1, de ce? Pt ca driblingul e singurl neasistat in FIFA, pentru dribling si nu pt fenta e nevoie de ceva pricepere pt al face la timp si eficient.

    Sa nu va mire ca sunt f putini cei care dribleaza frumos in fifa, jocul nu se sdreseaza lor, ci asistatilor, celor fara creier care au nevoie de ajutor pt a castiga intr-un amarat de joc video.

  3. #1323 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Quote Originally Posted by gicazizu View Post
    E bine ca ai PS3 si joci Fifa pe PC.
    Pai e de doua ori mai ieftin si pot juca in rezolutie nativa de 1080p plus moduri, sunt multumit ca l-am luat pe PC, desi sunt mai putini jucatori deci un market mai scump in UT.

    Quote Originally Posted by ramusg View Post
    UT se descrie asa, def: XXX PACE XXX PACE, cei care se cred jucatori de top , definesc asa: PACE PACE PACE, CROSS , HEAD , GOL, iar ce jmecheri in felul asta, L1X L1X L1X. L1 TRIUNGHI GOL

    Stice ce e curios majoritatea noobilor joaca excelent cu descrierile de mai sus dar nu stiu sa DRIBLEZE si sa paseze fara L1, de ce? Pt ca driblingul e singurl neasistat in FIFA, pentru dribling si nu pt fenta e nevoie de ceva pricepere pt al face la timp si eficient.

    Sa nu va mire ca sunt f putini cei care dribleaza frumos in fifa, jocul nu se sdreseaza lor, ci asistatilor, celor fara creier care au nevoie de ajutor pt a castiga intr-un amarat de joc video.
    Mare dreptate ai, schemele sunt singurele lucruri din joc pentru care trebuie o anumita indemanare in FIFA, in rest totul e usor in jocul asta, learning curve-ul e extrem de mic. Nu inteleg cum inca se mai joaca pe bani asa ceva, e clar ca la nivel inalt castiga ala care are sansa mai mare sau care exploateaza jocul mai mult, ca toti sunt mai de acelasi nivel.
    Ca idee, daca faci un duel intre un jucator de FIFA cu un an experianta si unul cu 5 ani, cel de un an poate sa-l bata fara probleme pe cel mai experimentat, in timp ce la orice alt joc competitiv (CS, DotA, StarCraft) jucatorul mai experimentat cu 4 ani ar da de pamant cu cel mai incepator. In sfarsit, *** e clar gandit sa te stoarca de bani, nu l-au facut "free-to-play" degeaba in urma cu cativa ani, se scot cu microtranzactiile, altfel nu pot sa-mi explic cum in divizia a 10-a eu dadeam de echipe cu rating 85+ desi aia habar n-aveau sa tina un controller in mana, saracii parca intrasera pentru prima oara in FIFA dar pentru asta tot aveau Eto'o, Cazorla, Hazard s.a.m.d. Binenteles, nu stiau decat sa fuga in banda si sa centreze pe Gomez/Van Persie/Huntelaar/Soldado (ultimii doi sunt foarte buni la cap si sunt si ieftinei), doar doar o iesi un gol.

  4. #1324 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    Acelas stil de joc de fifa e si in seasson?

  5. #1325 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Wherever, the same shiet over and over again.

  6. #1326 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Merdiso: ce zici tu de experienta de 1 an de fifa si 5 ani de fifa, asta se aseamana cu un meci castigat de Basel impotriva lui Chelsea in UCL. Chestia cu L1 plus triunghi nu prea mai merge, cum nu prea mai merg suturile plasate.

    Restul: Daca va plangeti de assisturi de ce nu jucati pe manual cu oponenti care joaca tot pe manual? Oricum, fifa este un joc de distractie, fie ca va place sau nu. Mai exista un joc alternativ la fifa, de ce nu-l jucati pe ala?

  7. #1327 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    @gicazizu
    In Ultimate Team, modul pe care-l jucam majoritatea de aici, nu exista setari pentru asisturi sau ceva. Pur si simplu este un joc de tot rasul, care te impinge de la spate cand vede ca esti facut gramada.

  8. #1328 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Pai e de doua ori mai ieftin si pot juca in rezolutie nativa de 1080p plus moduri, sunt multumit ca l-am luat pe PC, desi sunt mai putini jucatori deci un market mai scump in UT.
    nu e chiar atat de scump
    am zis ca nu iau jaful de fifa 14 pe ps3.am zis ca nu se merita dar 100 ron second hand nu mi se pare mult si l-am luat
    pe pc nu se merita sa-l cumperi fiindca cheating-ul este exagerat

  9. #1329 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Deci, cei de la EA SPORTS sunt super destepti daca au reusit sa vanda jocul si celor care spun ca nu e bun Fifa. UT chiar este ca un drog pentru unii ?

  10. #1330 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Quote Originally Posted by gicazizu View Post
    UT chiar este ca un drog pentru unii ?
    Cam asa ceva .

  11. #1331 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Pai e de doua ori mai ieftin si pot juca in rezolutie nativa de 1080p plus moduri, sunt multumit ca l-am luat pe PC, desi sunt mai putini jucatori deci un market mai scump in UT.



    Mare dreptate ai, schemele sunt singurele lucruri din joc pentru care trebuie o anumita indemanare in FIFA, in rest totul e usor in jocul asta, learning curve-ul e extrem de mic. Nu inteleg cum inca se mai joaca pe bani asa ceva, e clar ca la nivel inalt castiga ala care are sansa mai mare sau care exploateaza jocul mai mult, ca toti sunt mai de acelasi nivel.
    Ca idee, daca faci un duel intre un jucator de FIFA cu un an experianta si unul cu 5 ani, cel de un an poate sa-l bata fara probleme pe cel mai experimentat, in timp ce la orice alt joc competitiv (CS, DotA, StarCraft) jucatorul mai experimentat cu 4 ani ar da de pamant cu cel mai incepator. In sfarsit, *** e clar gandit sa te stoarca de bani, nu l-au facut "free-to-play" degeaba in urma cu cativa ani, se scot cu microtranzactiile, altfel nu pot sa-mi explic cum in divizia a 10-a eu dadeam de echipe cu rating 85+ desi aia habar n-aveau sa tina un controller in mana, saracii parca intrasera pentru prima oara in FIFA dar pentru asta tot aveau Eto'o, Cazorla, Hazard s.a.m.d. Binenteles, nu stiau decat sa fuga in banda si sa centreze pe Gomez/Van Persie/Huntelaar/Soldado (ultimii doi sunt foarte buni la cap si sunt si ieftinei), doar doar o iesi un gol.
    Sa fim seriosi cu StarCraft sau orice alt RTS care are optiunea de replay. Orice copil cu trei neuroni in cap poate invata build schemes dupa jocurile jucate de experti si ajunge brusc la un nivel care probabil ca i-ar fi alminteri inaccesibil pe termen lung. Ultimele RTS-uri de top care nu aveau replay si in care learning curve-ul era nealterat au fost AoE1 si expansionul.

    Revenind la FIFA, e clar de ce EA are tot interesul ca skill-ul omului de la controller sa nu conteze prea mult: pentru ca platnicii cu joc submediocru care isi fac echipe de top dand bani pe microtranzactii ar renunta repede daca ar vedea ca isi iau batai crunte de la echipe bronze cand ei au numai superjucatori. Pe cand asa, daca de la un nivel in sus pot abuza de Pace pentru a bate adversari net superiori dpdv al skill-ului, platnicii sunt multumiti.

  12. #1332 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    sa fim seriosi nu va inteleg de ce va tot plangeti fifa e for fan si nervi, care il joaca de ani buni merge mai departe cu el. Si mie mi sa parut la inceput mai nasol 14 dar incep sa ma obisnuiesc.Am inceput sa joc si in ut ptr prima data (pana acum doar sezon)in 3 zile am echipa de am ajuns in liga a 5a (gen drogba ,remy,valbouena menezmandanda etc),la inceput era nasol pana miam luat vreo 5-7 jucatori gold si chiar vroiam sa ma las (in div a 10 eu cu jucatorii de start si aia cu super vedete )
    Akm e mai bn ca am rezerve mai bune si ii mai rotesc sa fie odihniti (conteaza f mult) si incerc sa strang ceva bani sa ii aduc pe benzema poate si nasri

  13. #1333 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Stai linistit Daniel. O sa intalnesti momente in modul ala de joc in care vei ajunge la concluzia ca nu mai merita sa iti bagi nimic in el. Este scriptat in draci. Chiar aseara conduceam cu 3-2 si in minutul 90 am primit gol dintr-o faza de tot rahatul. A centrat in fata, portarul meu a iesit fara sa apas eu pe Y si in loc sa ii f**a un picior la mingea aia, el s-a gandit ca ar fi mai bine sa o tina la pas. Pana mi-am dat seama ca nemernicul nu a dat in minge, deja avem mingea in poarta, so _|_ EA Sports cu Fifa lor de c***t cu tot.

  14. #1334 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Probabil ai un portar GK Punches. Asta iese pe centrari. Parca trebuie apasat de 2 ori pe Y ca sa nu iasa portarul pe centrare, nu?

  15. #1335 SP
    Member nomak2008's Avatar
    " wager matches " practica cineva pe aici?

  16. #1336 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    Quote Originally Posted by nomak2008 View Post
    " wager matches " practica cineva pe aici?
    nu cred ca ar indrazni cineva si zic asta pentru ca n-ai nici o garantie atunci cand ai castigat meciul ca adversarul iti va si da coin-urile sau jucatorul/ii , depinde pentru ce ar fi wager-ul .

  17. #1337 SP
    Member nomak2008's Avatar
    Quote Originally Posted by ovilix View Post
    nu cred ca ar indrazni cineva si zic asta pentru ca n-ai nici o garantie atunci cand ai castigat meciul ca adversarul iti va si da coin-urile sau jucatorul/ii , depinde pentru ce ar fi wager-ul .
    Ma gandeam ca sunt oameni seriosi pe acest forum

  18. #1338 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    Pai poate sunt ... incearca ! dar eu unul nu ma risc .

  19. #1339 SP
    Member Pr3D4TH0R's Avatar
    Ma risc eu, dar facem pe coins nu pe jucatori si mai mult de 2k nu pot sa dau.Facem un meci si cel care castiga se face cu 2k .

  20. #1340 SP
    Member nomak2008's Avatar
    Quote Originally Posted by Pr3D4TH0R View Post
    Ma risc eu, dar facem pe coins nu pe jucatori si mai mult de 2k nu pot sa dau.Facem un meci si cel care castiga se face cu 2k .
    Facem 1-2 meciuri . Cand ai chef imi dai add pe psn : FieldAdmiral

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 185 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 167 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts