Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 185 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1361 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Imi pare rau sa ti-o spun, dar problema cred ca e de la PS3 nu de la joc. Ar trebui curatata, schimbata pasta termica de pe CPU si GPU, retensionat mecanismul de prindere al heatsink-ului etc.

  2. #1362 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by j0cher90 View Post
    Va salut, am o problema cu fifa14 jucat pe un PS3. Cand am primit jocul, carcasa de plastic era sparta in partea de jos. Avand in vedere ca discul era intact, am zis ca nu este nicio problema. In meniu jocul se misca un pic greut, in sensul ca agata uneori. Am jucat cateva meciuri in kick off, in timpul meciului nu am vazut nimic in neregula, totul se misca foarte bine. Ieri am vrut sa joc un Custom Tournament si a inceput sa se blocheze, in sensul ca trebuia sa opresc consola, maxim la 2 meciuri se bloca. De la ce poate fi? A mai intalnit cineva problema asta. E de la joc, avand in vedere ca era carcasa sparta, e de la consola? Am vazut pe net ca unii au intalnit in online problema asta si o rezolvau prin deselectarea unor optiuni din privacy. Ce ma sfatuiti sa fac?
    Multumesc, Cristi.
    pe xbox jocul se poate instala partial pe hdd si atunci timpul de loading e mult mai bun
    pe ps3 nu instalezi nimic
    joc fifa pe ambele platforme de 3 ani aproape

  3. #1363 SP
    Junior Member j0cher90's Avatar
    Am inteles..si unde ar trebui sa fac aceste operatiuni de mentenanta? Consola este inca in garantie..exista serviceuri autorizate...sau o pot trimite la garantie pe motivul ca se blocheaza in joc...si ei sa se ocupe de tot..inclusiv de curatare etc? Multumesc

  4. #1364 SP
    Junior Member cata019's Avatar
    buna cineva care vrea sa joace pe fifa14 ps3 online numele cata019 la revedere

  5. #1365 SP
    Junior Member j0cher90's Avatar
    Am creat mai devreme un turneu.. 4 echipe..la primul meci s-a blocat..am decis sa jucam kick off si sa tinem pe hartie clasamentul..este deja al 3lea meci si nu s-a blocat...ce sa mai inteleg??

  6. #1366 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by j0cher90 View Post
    Am creat mai devreme un turneu.. 4 echipe..la primul meci s-a blocat..am decis sa jucam kick off si sa tinem pe hartie clasamentul..este deja al 3lea meci si nu s-a blocat...ce sa mai inteleg??
    Marile probleme ale PS3-ului provin din faptul ca la lipirea componentelor pe placa de baza s-a folosit un material fara plumb, care in timp dezvolta microfisuri din cauza variatiilor de temperatura. Problema nu se dezvolta liniar, adica sa fie azi OK, maine mici figuri, poimaine figuri mai mari etc etc, mergand pana la YloD. Poate sa-ti faca azi niste freeze-uri, maine nimic, poimaine un alt freeze etc, in functie de ce se intampla cu lipitura aia acolo.


    Quote Originally Posted by j0cher90 View Post
    Am inteles..si unde ar trebui sa fac aceste operatiuni de mentenanta? Consola este inca in garantie..exista serviceuri autorizate...sau o pot trimite la garantie pe motivul ca se blocheaza in joc...si ei sa se ocupe de tot..inclusiv de curatare etc? Multumesc
    Cam nasoala treaba cu garantia, mai ales daca problema apare cand vrea ea deci nu poti sa fii sigur ca aia vor reusi s-o reproduca. In orice caz poti sa fii sigur ca aia la garantie n-o sa stea sa inlocuiasca mizeria aia de pasta pusa de chinezi cu Arctic Silver sau sa faca alte operatiuni de genul asta.

    Cata garantie mai are?



    Quote Originally Posted by nina View Post
    pe xbox jocul se poate instala partial pe hdd si atunci timpul de loading e mult mai bun
    pe ps3 nu instalezi nimic
    joc fifa pe ambele platforme de 3 ani aproape

    Ai gandit vreo secunda inainte sa postezi? Omul spune ca i se BLOCHEAZA, la modul ca trebuie sa restarteze consola. Jeez...

  7. #1367 SP
    Junior Member j0cher90's Avatar
    Mai am cel putin un an garantie. Nu stiu insa daca este de la consola..ca vad ca daca jucam kick off nu are nimic..merge de mai bine de o ora fara probleme..daca intru si fac turneu..se blocheaza..am sa fac asta sa testez si revin cu raspuns.

  8. #1368 SP
    Member bungabunga's Avatar
    S-o luam logic: se blocheaza DE FIECARE DATA cand faci turneu, sau doar cand are chef?

    Ca sa elimini posibilitatea ca problema sa fie de la disc, imprumuta jocul de la cineva si fa turneu. Daca nu face nici o figura (din mai multe incercari) inseamna ca era discul tau. Daca face la fel inseamna ca e de la consola.

  9. #1369 SP
    Junior Member j0cher90's Avatar
    La fiecare turneu, da.

  10. #1370 SP
    Junior Member j0cher90's Avatar
    Maine am sa merg cu jocul meu la alta consola..nu mai stiu pe nimeni care sa aiba jocul..deci testul il voi face asa...daca si la acea consola se blocheaza doar in turneu..e clar

  11. #1371 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by j0cher90 View Post
    Maine am sa merg cu jocul meu la alta consola..nu mai stiu pe nimeni care sa aiba jocul..deci testul il voi face asa...daca si la acea consola se blocheaza doar in turneu..e clar
    Sigur, daca ai la cine sa faci proba, merge si asa. Important e sa elimini din ecuatie posibilitatea ca discul sa fie busit.



    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Tu nu esti cam nesimtit? Bovinele de obicei cresc in grajduri, nu prea educate, crescute de asemenea de bovine si mai nemernice. Intai m-as uita in oglinda decat sa fac presupuneri de genul. Doar judeca dupa vocabularul pe care il foloseste bungabuga si cel pe care il folosesti tu. Cine vine de la grajd?
    Specimene de genul asta nu ar trebui tolerate, pur si simplu nu fac decat sa strice atmosfera. Si, in plus, nu sunt in stare sa contribuie cu nici o informatie utila.

  12. #1372 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    M-am mai abtinut pana ca sa nu creada cineva ca am ceva de impartit cu intelectualul. Am vazut cum posteaza sa ii dea iteme de parca ar fi datori si ma deranjeaza modul sau de adresare.

  13. #1373 SP
    Junior Member j0cher90's Avatar
    Am mai facut niste teste. Dupa 2 ore de joc in kick off, nu s-a blocat, dupa cum am spus, am intrat apoi am facut un campionat, cu echipe random. Nu s-a blocat nici in acest caz, am jucat 3 meciuri fara probleme. Apoi am facut din nou un campionat in care am ales echipele cu care jucam noi de obicei. Bayern, Chelsea, PSG, Real. S-a blocat fix cand sa se faca pasa la primul meci. Anterior cand se bloca avea aceste echipe. FOARTE CIUDAT, nu?

  14. #1374 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Bravo EA pentru scripting ! Suarez nu sare peste Thiago Silva, dar sare peste Felipe Santana ! Nu am cuvinte ...

  15. #1375 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Bun venit in club

  16. #1376 SP
    Junior Member j0cher90's Avatar
    Macar voi puteti sa jucati ((

  17. #1377 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Incearca sa formatezi HDD daca nu ai facut-o deja.

  18. #1378 SP
    Junior Member j0cher90's Avatar
    Am sa fac asta maine, dupa ce vad cum face si pe alt ps3

  19. #1379 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Bun venit in club
    Sunt de mult in club Sa nu uitam ca si Lahm mai sare peste Ronaldo asa din cand in cand

  20. #1380 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Nu va mai raciti gura de pomana sa-i raspundeti. Report post si scapam repede de el.


    Quote Originally Posted by j0cher90 View Post
    Am sa fac asta maine, dupa ce vad cum face si pe alt ps3
    La ce simptome ai descris in ultimul post, probabilitatea sa fie de la disc cred ca e de sub 1%. Cred ca ar merita sa bootezi PS3-ul in safe mode si sa-i dai un restore file system (a treia optiune de sus in jos) si sa vezi ce se intampla.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 69 of 185 FirstFirst ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 169 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts