Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 185 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast
Results 1,421 to 1,440 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1421 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Au fost niște discuții ca nu are cum sa Îți pice in pack jucător cu chemistry style .
    Cristiano Ronaldo IF 93 cu chemistry style HAWK .
    Era făcut un print screen pe pc in care i-a cazut CR7 IF 93 iar dupa s-au încins discuțiile ca nu are cum sa iti pice un jucător cu chemistry style in pack .
    Exact. Iar EA zice ca din pack vin doar jucatori cu Basic.

    Eu unul sunt de parere ca jucatorii care mai pica in pack-uri cu CS deja aplicat sunt cei care au fost vanduti la quick sell si "reciclati" de EA in pack-uri. In ce masura asta e un bug ramane de vazut.

    Astept cu mare interes sa posteze cineva o poza de pe televizor (nu screenshot de pe computer usor aranjat in photoshop ) in care sa apara un pack in care se afla un jucator cu valoare de piata mare si care sa aiba pe el CS deja aplicat. Deci nu IF CR sau alte avioane din povesti, dar barem unu' care se vinde curent cu macar 5000, ceva ce stii sigur ca n-ar vinde nimeni la quick sell.

  2. #1422 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Pana acum, din peste 100 de packuri deschise, am castigat in jur de 50.000 de coins. Am ajuns la concluzia ca sunt o pierdere de bani.

    ---------- Post added 31-12-2013 at 13:36 ----------

    Mhm, deja m-am saturat de squadul BBVA si imi fac un squad din Russian League. Cred ca mai pastrez doar BPL si Russia. Restul pe market.

  3. #1423 SP
    Member bungabunga's Avatar
    In Russian League marea problema sunt fundasii. In atac, cu Hulk, Danny si Boussoufa (trecut ST) plus Honda CAM nu te doare capul.

  4. #1424 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    l-a incercat cineva pe Neymar ? as vrea sa pun niste bani deoparte sa vad cum se comporta. merita ?

  5. #1425 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Poza in care mi-au cazut 2 jucatori cu chemistry style aplicat in jumbo premium gold pack
    Attached Images Attached Images 2013-12-30-23.24.41.jpg

  6. #1426 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Poti sa incerci ca ST si pe Doumbia/Rondon sau ceva mai scump (dar nu cu mult), pe Movsisyan.

  7. #1427 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    L-am prins pe Eto'o cu 3k de la 150 starting. O sa folosesc 3-4-3. Deja i-am cumparat pe Hulk si pe McGeady. Urmeaza restul echipei. Mai am ceva jucatori la vanzare si dupa ce dau, cumpar restul echipei aici. In Russia sunt si fundasi ok. Nu compar cu alte ligi mari, dar sunt acceptabili.

  8. #1428 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Am si eu o nelamurire, sper sa ma poata ajuta cineva. Am vazut ca, conteaza foarte mult duleurile fizce in fifa 14, si dupa cum stiam cu patrat(D) baga piciorul si mai nou cu L2 (la mine) protejeaza mingea. Ceea ce nu inteleg eu , am jucat online dar si offline cu prietenii si pierd foarte usor aceste dueluri 1 vs. 1 . Stiu cum se cheama si al 2-lea om la pressing, dar online am intalnit cativa jucatori care parca jucau LEGACY . Adica din ce am jucat cu ei au avut un procentaj mare la deposedari si nu ratau decat foarte foarte rar . Ca sa fiu mai exact , eu deposedez bine doar cu fundasii, in rest fac pressing destul de mult(cateodata si cu HIGH PRESSURE sau TEAM PRESSING), dar sunt altii care o fac de 2x ori mai "rau" si nu ramaneau descoperiti niciodata in aparare, pentru ca eu nu puteam sa am mai mult de 2 secunde mingea la picior .

  9. #1429 SP
    Junior Member FreakDani's Avatar
    Quote Originally Posted by M4nU370 View Post
    Am si eu o nelamurire, sper sa ma poata ajuta cineva. Am vazut ca, conteaza foarte mult duleurile fizce in fifa 14, si dupa cum stiam cu patrat(D) baga piciorul si mai nou cu L2 (la mine) protejeaza mingea. Ceea ce nu inteleg eu , am jucat online dar si offline cu prietenii si pierd foarte usor aceste dueluri 1 vs. 1 . Stiu cum se cheama si al 2-lea om la pressing, dar online am intalnit cativa jucatori care parca jucau LEGACY . Adica din ce am jucat cu ei au avut un procentaj mare la deposedari si nu ratau decat foarte foarte rar . Ca sa fiu mai exact , eu deposedez bine doar cu fundasii, in rest fac pressing destul de mult(cateodata si cu HIGH PRESSURE sau TEAM PRESSING), dar sunt altii care o fac de 2x ori mai "rau" si nu ramaneau descoperiti niciodata in aparare, pentru ca eu nu puteam sa am mai mult de 2 secunde mingea la picior .
    Ca sa faci mai bine pressing iati jucatori cu strength

  10. #1430 SP
    Member sollo's Avatar
    greu sa faci 23 de puncte in liga 1 la ultimate team pentru titlul, pierzi 2 meciuri, mai faci si 2 egaluri si esti pa...

  11. #1431 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Poza in care mi-au cazut 2 jucatori cu chemistry style aplicat in jumbo premium gold pack
    Joao Moutinho e jucator de 1100 la buy it now, la bid probabil ca-l iei si cu 700-750, te mira ca l-o fi vandut careva pe 664 de banuti daca o fi avut nevoie rapid? De alalalt nu mai zic, 300 scrie pe el...

    Repet, astept cu interes sa posteze careva o poza cu un jucator cu valoare de piata de macar 4-5000 picat in pack cu CS gata aplicat.

    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Poti sa incerci ca ST si pe Doumbia/Rondon sau ceva mai scump (dar nu cu mult), pe Movsisyan.
    Pe langa alte chestii Boussoufa are 5 star skill. E drept ca la cap e absolut inutil dar ca dribling e MULT peste Doumbia, mult mai clar decat o arata stats.

  12. #1432 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Pe langa alte chestii Boussoufa are 5 star skill. E drept ca la cap e absolut inutil dar ca dribling e MULT peste Doumbia, mult mai clar decat o arata stats.

    Avand in vedere ca anul acesta headingul este mai mult decat vital, intr-o formatie 4-3-3, este foarte important sa ai un ST bun la jocul aerian. Degeaba ii ai pe Hulk si Danny care trec de fundasi daca nu au cui sa centreze. Nu zic ca nu ar fi bun si sa aiba 5* skills, dar Doumbia spre exemplu, are 4* skills and 4* weak foot, pace mare, shooting mai bun si heading mai bun decat Boussoufa, ceea ce il face un jucator "well rounded", cum ar zice unii. Boussoufa nu e ST material, cel putin pentru mine. Depinde si de stilul de joc al fiecaruia, evident.

  13. #1433 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Eu i-am jucat pe amandoi exact in 4-3-3 (e drept pe versiunea mobile a jocului) si de Doumbia se lovea mingea, in timp ce Boussoufa era literalmente artist. Cum spuneam, diferenta reala dintre ei era mult mai mare decat o arata cifrele. Sigur ca, daca ai un joc bazat pe centrari, problema se pune altfel.

  14. #1434 SP
    Junior Member FreakDani's Avatar

  15. #1435 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Eu i-am jucat pe amandoi exact in 4-3-3 (e drept pe versiunea mobile a jocului) si de Doumbia se lovea mingea, in timp ce Boussoufa era literalmente artist. Cum spuneam, diferenta reala dintre ei era mult mai mare decat o arata cifrele. Sigur ca, daca ai un joc bazat pe centrari, problema se pune altfel.

    Eu vorbesc de versiunea pe consola, cea de mobil nu este relevanta in discutie, din punctul meu de vedere. La cat de mult auzi in comentariu "great header, amazing header, what a header" aka un fel de penalty, ti se ia sa le tot incasezi asa. E bine sa stie si ai tai d-astea.

  16. #1436 SP
    Member bungabunga's Avatar
    In ce fel nu e relevanta in discutie, crezi ca au jucatorii alti parametri? Gameplay-ul sigur ca difera, chiar mult as zice (in special daca faci comparatie intre "new controls" de pe platforma mobila si versiunea pt consola), dar am constatat ca jucatorii isi cam pastreaza caracteristicile. Si vorbesc din experienta, joc pe ambele platforme.

    Revenind insa la Doumbia, sigur ca nu e complet inept la cap, cum e Boussoufa, dar oricum e slab spre foarte slab la acest capitol. Atuul lui este viteza, din campionatul Rusiei probabil e strikerul ideal pentru cine joaca pe mingi lungi aruncate peste aparare. La centrari poate doar daca e singur prin careu

  17. #1437 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by FreakDani View Post
    Schimbal pe Caceres , are 9 chemistry.

  18. #1438 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Daca intrati in PS Store la varianta digitala a FIFA 14 scrie ca ruleaza in 1080p.

    ---------- Post added 31-12-2013 at 23:19 ----------

    Quote Originally Posted by Alexandru97 View Post
    Schimbal pe Caceres , are 9 chemistry.
    Caceras e foarte bun. Dupa 10 meciuri o sa aiba si el 10 la chemistry.

  19. #1439 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by gicazizu View Post
    Daca intrati in PS Store la varianta digitala a FIFA 14 scrie ca ruleaza in 1080p.

    ---------- Post added 31-12-2013 at 23:19 ----------



    Caceras e foarte bun. Dupa 10 meciuri o sa aiba si el 10 la chemistry.
    L-am avut si eu pe Caceres si nu imi placea deloc cum juca.

  20. #1440 SP
    Banned gicazizu's Avatar
    Il am eu si are detenta buna in aparare. Depinde si ce Chemistry Style ii aplici.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 72 of 185 FirstFirst ... 22 62 70 71 72 73 74 82 122 172 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts