Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 79 of 185 FirstFirst ... 29 69 77 78 79 80 81 89 129 179 ... LastLast
Results 1,561 to 1,580 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1561 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    PS: nu stiu daca am inteles bine, dar am observat ca poti sa dai reedem gift de cate ori vrei si ma intrebam daca e cineva interesat sa facem un schimb de contracte cu 99
    Nu poti da chiar de cate ori vrei. Doar o singura data pentru fiecare prieten. A doua oara iti va zice ca prietenul are deja acel item...
    Aaa... si nu poti face gift ceva ce prietenul are cumparat deja.
    Eu am 4 disponibile, pana la level 93...

    ---------- Post added 08-01-2014 at 00:34 ----------

    Ai de la mine 3 contracte. Pe cel de la level 15 il aveai deja.

  2. #1562 SP
    Member nomak2008's Avatar
    Corect !!! Am scapat din vedere ...

  3. #1563 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    iar pana la yaya trebuie sa strang foarte multi bani, pe care nu cred ca o sa-i am niciodata
    De ce zici asta ? Nici eu nu ma gandeam ca o sa strang 1000k in 3 luni , hai 4
    I-am facut din trading si meciuri jucate...nu am bagat nici un ban din buzunar
    In 4 zile am facut 70k din trading...deci...se poate , incearca si tu .

  4. #1564 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Nu poti da chiar de cate ori vrei. Doar o singura data pentru fiecare prieten. A doua oara iti va zice ca prietenul are deja acel item...
    Aaa... si nu poti face gift ceva ce prietenul are cumparat deja.
    Eu am 4 disponibile, pana la level 93...

    ---------- Post added 08-01-2014 at 00:34 ----------

    Ai de la mine 3 contracte. Pe cel de la level 15 il aveai deja.
    multumesc mult man raman dator, le ai cumparate deja ca ti le dau inapoi maine

    Quote Originally Posted by nomak2008 View Post
    Cu 2-3 contracte de ajut eu fara probleme ...mai am cam 7-8k pt catalog ...imi dai add cand vrei ...dar eu zic sa facem altceva , imi dai jucatorii pe rand si iti pun contracte pe ei ...mai am cam 80 de contracte si aproximativ 12 antrenori ...se rezolva
    nu cred ca trebuie sa ne complicam, am crezut ca se pot da gift de cate ori vrem ca am vazut multi jucatori cu contracte de 99 si nu stiam de unde au atatea contracte unii playeri

    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    De ce zici asta ? Nici eu nu ma gandeam ca o sa strang 1000k in 3 luni , hai 4
    I-am facut din trading si meciuri jucate...nu am bagat nici un ban din buzunar
    In 4 zile am facut 70k din trading...deci...se poate , incearca si tu .
    oau cum ai reusit felicitari, eu din pacate nu prea am timp liber sa caut tot ce e ieftin si in plus am facut cateva achiztii extrem de bune cu mult sub pretul obisnuit dar i-am vandut foarte greu si uneori chiar in pierdere cum ai reusit, daca poti sa impartasesti cu noi secretul. oricum nici eu nu o sa bag bani niciodata, prefer sa joc mai mult si sa devin eu mai bun . BTW vad ca toata lumea isi vinde echipa si asteapta 13 ianuarie cand apare team of the year si preturile vor scadea cu 30%, dar eu nu cred ca ma mai complic mai ales ca am doar 2-3 jucatori este 10.000

  5. #1565 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    http://www.easports.com/fifa/footbal...01o6dUbprN:360

    eu il prefer pe Valencia in asezarea asta...e ceva mai puternic, mai inalt...sunt putin nemultumit de weak foot, insa il prefer inaintea lui Navas... Sa nu uitam si de Mirallas...e foarte bun sincer..dar eu il folosesc ca rezerva... Joc cu Benteke, pentru ca e o bestie, si Sturridge in spatele lui pt ca are viteza fata de Rooney...cu Wayne joc la mijloc..intr-adevar nu da randament ca CDM, insa ma bazez f mult pe el la pase si suturi de la distanta. Pe stanga joc cu Schurrle..desi nu ma incanta datorita ball controll-ului foarte prost...ii trebuie mult timp sa-si preia corect mingea...insa are viteza, ceva forta, sut si 4* weak foot...

  6. #1566 SP
    Senior Member adibose's Avatar

  7. #1567 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    vezi ca ai pus acelasi link la toate echipele... golurile ins chimb, reusite

  8. #1568 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Scuze, acum am observat ca este acelasi link, cred ca mi s-a copiat ceva dubios in clipboard.

    Bundesliga: http://www.easports.com/fifa/footbal...kmLMpnKJs5:ps3
    BBVA: http://www.easports.com/fifa/footbal...fHAiWnKJs3:ps3
    UK: http://www.easports.com/fifa/footbal...1B3fRnKJqm:ps3

  9. #1569 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    Scuze, acum am observat ca este acelasi link, cred ca mi s-a copiat ceva dubios in clipboard.

    Bundesliga: http://www.easports.com/fifa/footbal...kmLMpnKJs5:ps3
    BBVA: http://www.easports.com/fifa/footbal...fHAiWnKJs3:ps3
    UK: http://www.easports.com/fifa/footbal...1B3fRnKJqm:ps3


    Intrebare legata de sistemul 4-2-2-2. Cum ti se pare, cum se comporta? Vreau sa incerc o formatie cu acest sistem, dar nu stiu cum se aseaza, ma gandesc ca acei CAM stau undeva mai spre margine, dar nu lipiti de tusa si daca le lipseste viteza, sunt cam degeaba in pozitia aceea. Ma uit la Kroos, spre exemplu, pentru ca eu vreau sa il incerc pe una din parti pe Ronaldinho, cu pace si mai mic. Ma gandesc ca pentru pase lungi sau filtrante, este un sistem foarte bun, dar ma gandesc si la reversul medaliei, daca este defensiva sau daca esti prins pe contra-atac descoperit. Bine, asta tine si de jucatori si work rates, dar sa nu divagam

  10. #1570 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    De principiu eu nu imi aleg jucatori de viteza, am maxim unul sau doi jucatori cu pace mai mare cu care pot lansa un contra atac sau o pasa peste defensiva, in rest iau jucatori cu balans bun, pase bune si mai ales sut bun si puternic. acei doi CAM nu sunt lipiti de tusa, stau unde la jumatate (intre mijlocul terenului si tusa) un pic peste linia de mijloc a terenului.
    Fac crossing cu ei si centrez in careu sau construiesc culoare de sut incepand cu 25 de metri distanta de porta, de unde si incerc suturi.
    In limita posibilitatilor financiare incerc sa ma bazez pe apararea si agresivitatea celor doi CMD de care incerc sa ma folosesc la maxim si anume sa nu las sa treaca cineva inspre poarta mea Cand oi mai strange bani voi schimba CMD-ii cu unii mai buni care au si sut puternic fiindca de multe ori vin la constructie chiar si pana la 20-25 metri de poarta. (Urmeaza Kevin Boateng in locul lui Luiz Gustavo)

    cei doi CAM din 4-2-2-2 nu functioneaza ca un LW sau RW in niciun caz. este o echipa cu tenta defensiva, stabila, de balans...

  11. #1571 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mersi de info. Da, ma asteptam sa joace undeva la mijloc, intre benzi si centru si de asta intrebam cum se comporta. Exact pentru asta ma gandem ca iti trebuie uneori si viteza, pe contra-atac sau sa treci de un alt jucator in duelurile 1vs1.

    Cat despre Gustavo, l-am folosit cand aveam echipa mea de Bundesliga si mi s-a parut foarte bun. O alta solutie, dar mai scumpa, ar fi Schweinsteiger cu H/H work rates, 80 DEF si 81 SHO, cam cat au multi atacanti. Sau un IF Lahm 87 DEF, pace mai bun ca Bastian, insa cu H/M work rates si sut mai slab. Pe Boateng l-am incercat si CM si CAM, dar nu a facut prea multe pentru mine, la fel si cu Gundogan. Nu am vrut sa il folosesc CF/ST cum am vazut ca incercau altii, nu ar avea rost. Cred ca e unul din jucatorii aia pe care ai vrea sa-i vezi ca joaca bine pentru tine, dar nu se ridica la asteptari. Cel putin asa a fost pentru mine. A fost probabil si unul din motivele pentru care am vandut echipa.

  12. #1572 SP
    Member bungabunga's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nu am vrut sa il folosesc CF/ST cum am vazut ca incercau altii, nu ar avea rost.
    Oare ce rost are sa faci asemenea afirmatii fara sa fi incercat jucatorul in pozitia respectiva? Mai ales ca in varianta simpla (nu IF) costa mai nimic...

    Mare atu al lui KP Boateng folosit ca ST (si o spun din postura celui care il foloseste asa pe PS3 si l-a folosit asa si pe vaianta mobile, atat simplu cat si IF) este strenght-ul imens. Coroborat cu ceilalti parametri cat se poate de decenti, rezulta un striker care reuseste sa finalizeze cu sut sau lovitura de cap periculoase aproape orice minge primita intr-o pozitie cat de cat favorabila.

    Tandemul KP Boateng -Aubameyang folositi ca ST este excelent cred ca pana la nivel de cel putin div 3 UT multiplayer. Eu m-am dus pana in 6 (iar aici am 11 puncte cu 3 meciuri ramase de jucat) fara nici un fel de problema in conditiile in care am pus mana pe un controller pentru prima oara in viata acum mai putin de o luna. Si nici n-am avut timp sa joc sute de meciuri in timpul asta, nici nu joc cu mingi aruncate peste aparare.

    Concluzia o trage fiecare.

  13. #1573 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @Khufu l-am luat pe Boateng, il voi testa in seara asta pana la urma pe linie cu Gustavo. Intradevar Bastien este ceea ce-mi doresc insa costa foarte mult
    Lahm chiar si IF 89 nu cred ca imi este potrivit pe acea pozitie, plus ca nu are sut si finishing bun , este fundas dreapta in toata regula dupa mine (si chiar asa CMD pe cardul de IF, nu e pe stilul meu de joc)

    Gundogan este mijlocas si costa pe jumatatea lui Lahm, nu e pentru mine ca sta prost pe finalizare, iar mie imi place sa trag mult cu mijlocasii. Cat despre a fi atacant, nici vorba are un finishing dezastru, de ce m-as osteni cu el ? Are forta mare, control, e pion central clar, te duci cu el pana in careu fara probleme insa acolo trebuie sa paseze sau sa traga de aproape. Nu e stilul meu, daca nu trag de la 20 de metri ma las de goluri.

    Nuri Sahin IF 83 ma tenteaza in schimb pe mijloc sunt curios daca l-a avut cineva, cum se descurca.

    Pana la urma cred ca jucatorii se potrivesc unora sau altora, in functie de stilul de joc.

    In Barklays spre exemplu eu dadeam un gol pe meci cu Papis Cisse...indiferent de adversar si e jucator de pana in 1000 coins

  14. #1574 SP
    Member nomak2008's Avatar
    Mai vinde cineva de aici jucatorii pana la market crash? Sunt in mari dubii daca sa vand sau nu

  15. #1575 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    @Khufu l-am luat pe Boateng, il voi testa in seara asta pana la urma pe linie cu Gustavo. Intradevar Bastien este ceea ce-mi doresc insa costa foarte mult
    Lahm chiar si IF 89 nu cred ca imi este potrivit pe acea pozitie, plus ca nu are sut si finishing bun , este fundas dreapta in toata regula dupa mine (si chiar asa CMD pe cardul de IF, nu e pe stilul meu de joc)

    Gundogan este mijlocas si costa pe jumatatea lui Lahm, nu e pentru mine ca sta prost pe finalizare, iar mie imi place sa trag mult cu mijlocasii. Cat despre a fi atacant, nici vorba are un finishing dezastru, de ce m-as osteni cu el ? Are forta mare, control, e pion central clar, te duci cu el pana in careu fara probleme insa acolo trebuie sa paseze sau sa traga de aproape. Nu e stilul meu, daca nu trag de la 20 de metri ma las de goluri.

    Nuri Sahin IF 83 ma tenteaza in schimb pe mijloc sunt curios daca l-a avut cineva, cum se descurca.

    Pana la urma cred ca jucatorii se potrivesc unora sau altora, in functie de stilul de joc.

    In Barklays spre exemplu eu dadeam un gol pe meci cu Papis Cisse...indiferent de adversar si e jucator de pana in 1000 coins
    Eu vorbeam tot de pozitii de mijlocasi, nu i-am folosit ca atacanti pe Gundogan si Boateng. Cum spuneai si tu, conteaza si stilul de joc al fiecaruia dar si adversarii pe care ii intalnesti.



    Quote Originally Posted by nomak2008 View Post
    Mai vinde cineva de aici jucatorii pana la market crash? Sunt in mari dubii daca sa vand sau nu
    E manie mare acum cu vandutul jucatorilor scumpi pentru a ii lua mai ieftin si a face si ceva profit. Pierdere de timp, daca ma intrebi pe mine. Deja ii ai, joaca cu ei, enjoy them, build other squads. Oricum profitul nu ar fi atat de mare incat sa merite. Imediat dupa TOTY o sa creasca din nou, poate nu la aceleasi scoruri, dar nu se stie niciodata. Desigur, fiecare face cum considera ca e mai bine pentru el. Vad prea multa specula in lumea reala ca sa ma agit cu ea intr-un joc care o sa moara prin vara.

  16. #1576 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    merita doar daca ai jucatori peste 50-100k, in rest eu zic sa stati linistiti

  17. #1577 SP
    Member nomak2008's Avatar
    culmea asta e ....la ozil,suarez si kompany sunt pierdere ...sunt in castig doar la jucatorii cu preturi mici..chicarito ,vidic ,cole tocmai de asta sunt in cumpana....dar pana la urma daca ies pachete de 100k nu cred ca o sa vand echipa mea de 500k ca sa trag 5 pachete...as fi idiot..dar daca ies la 7,5.....atunci e tentant

  18. #1578 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Eu mi-am pus echipa la vanzare de doua zile .

    Aguero l-am cumparat acum 2 saptamani cu 290k iar acum m-am uitat pe market si se vinde cu maxin 250k , minus procentul de 5% care se duce la EA , ies in pierdere cam 50k . Sper sa scada la 200k dupa ce iese TOTY .
    Doar Hazard nu prea a scazut , David Silva a scazut cu 20k fata de pretul cu , care l-am cumparat eu . Sper sa pierd mai mult de 100k dupa ce o sa vand echipa

  19. #1579 SP
    Senior Member reddyBo's Avatar
    ce bataie era la jucatorii de minutul 59 , lol... am bidat si eu pe un rooney si un iniesta..sa vedem daca imi iese

    ---------- Post added 09-01-2014 at 11:05 ----------

    oricum profitul va fi de maxim 15k in total... asta daca nu a bidat cineva in ultimele 3 secunde

    ---------- Post added 09-01-2014 at 11:06 ----------

    din pacate am intrat aici la 10:57..si nu am avut timp sa caut

    ---------- Post added 09-01-2014 at 11:53 ----------

    si se pare ca a cam fost teapa, serverele sunt up ) m-am bucurat degeaba

  20. #1580 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristian2191 View Post
    Eu mi-am pus echipa la vanzare de doua zile .

    Aguero l-am cumparat acum 2 saptamani cu 290k iar acum m-am uitat pe market si se vinde cu maxin 250k , minus procentul de 5% care se duce la EA , ies in pierdere cam 50k . Sper sa scada la 200k dupa ce iese TOTY .
    Doar Hazard nu prea a scazut , David Silva a scazut cu 20k fata de pretul cu , care l-am cumparat eu . Sper sa pierd mai mult de 100k dupa ce o sa vand echipa
    Eu am pierdut deja aproximativ 25k la Suarez, 10k la Kompany si in rest cam 400-800 coins la fiecare jucator. Sambata vand toata echipa, imi fac o echipa gold foarte ieftina si restul pastrez pentru trading. Nici nu vreau sa imi imaginez ce o sa fie luni si marti seara pe market.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 79 of 185 FirstFirst ... 29 69 77 78 79 80 81 89 129 179 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts