Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 185 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 102 142 ... LastLast
Results 1,821 to 1,840 of 3692

Thread: Fifa 14

  1. #1821 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by M4nU370 View Post
    Da, conteaza si stilul de joc . Mie imi trebuie cineva care sa le stie pe toate, joc in functie de oponent, de ex: daca acesta face posesie, incerc sa joc contraatac, daca nu...incerc sa-mi fac jocul meu . Trebuie sa stie sa alerge binisor, dar mi-ar trebui cineva care finalizeaza bine, care stie sa suteze dar si cu capul. Mandzukic, cum spunea cineva mai sus, cred ca e bun pe final de meci . Nu dispun de cine stie ce buget si...joc 4-2-3-1(2). Niciodata nu mi-a placut un sistem cu 2 atacanti.
    Chiar eu ti-am spus de Mandzukic. E foarte bun, asta daca nu ai bani de Aubameyang.

  2. #1822 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru97 View Post
    Chiar eu ti-am spus de Mandzukic. E foarte bun, asta daca nu ai bani de Aubameyang.
    Ok, o sa.l incerc pe Mandzukic pana mai strang cativa coinsi pentru Aubameyang, dar...eu cred ca ar juca mai bine in flanc

  3. #1823 SP
    Member florent's Avatar
    Cand fac setarea Man Marking are rost sa pun marcaj si pe jucatorii de banda sau doar pe varfuri ? Si daca vreau sa il marchez de exemplu pe LW il pun la mine pe LB sau pe RB ?

    Ce am mai observat eu , se suteaza la poarta , portarul scoate spectaculos in corner ..in faza imediat urmatoare urmeaza gol din corner pentru ca saracul portar e panicat rau . Cateodata are efect sa iesi cu portarul la cornere , oare functioneaza si la raidurile pe flancuri urmate de centrari ?

  4. #1824 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by florent View Post
    Cand fac setarea Man Marking are rost sa pun marcaj si pe jucatorii de banda sau doar pe varfuri ? Si daca vreau sa il marchez de exemplu pe LW il pun la mine pe LB sau pe RB ?

    Ce am mai observat eu , se suteaza la poarta , portarul scoate spectaculos in corner ..in faza imediat urmatoare urmeaza gol din corner pentru ca saracul portar e panicat rau . Cateodata are efect sa iesi cu portarul la cornere , oare functioneaza si la raidurile pe flancuri urmate de centrari ?
    Eu cand ma folosesc de man marking, folosesc toti cei 4 jucatori care pot face marcaj . Mijlocasul lui dreapta RM sau aripa RW va trebui sa fie marcat de fundasul tau stanga . Cat despre centrari, prefer doar sa incerc sa resping cu fundasul .

  5. #1825 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Quote Originally Posted by M4nU370 View Post
    Ok, o sa.l incerc pe Mandzukic pana mai strang cativa coinsi pentru Aubameyang, dar...eu cred ca ar juca mai bine in flanc
    Daca ai bani pentru IF, poti sa-l iei . Eu zic ca e foarte bun.

  6. #1826 SP
    Member angloma's Avatar
    de ce nu mai merge aplicatia Fifa ultimate team de pe web ?

  7. #1827 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    merge dar prost...de o buna perioada intampin probleme pe webapp.
    Desi am incercat atate pe iE, Chrome, Safari, Firefox...acelasi rezultat, aceeasi eroare stupida. De multe ori spune ca nu sunt rezultate desi sunt la minutul 3 de cautari...dau un back page si fwd..si merge pana face iar sau primesc eroarea cu Oooops!
    Am facut clean up cookies, cache, history...toate cele posibile! am dat access la IP-ul de la EA prin firewall ca sa nu-l verifice nu cumva sa-mi intarzie conexiunea, am dat access si la URL...
    Am testat si intampinat aceeasi problema atat pe conexiune Romtelecom cat si pe RCS, si pe desktop..si pe laptop.
    Folosesc Windows 8.1 cu licenta...desi nu cred ca e relevant...

    ma scoate din sarite
    Attached Images Attached Images futteam.png

  8. #1828 SP
    Junior Member Storm78's Avatar
    Salut
    Tocmai am cumparat Fifa 14 pt PS3 in speranta ca pot converti la PS4. Nu am primit nici un cod pentru conversie in interior. Nici nu pot duce jocul inapoi ca am desigilat cutia. Am senzatia ca mi-am luat o mare teapa. Puteti confirma? Am doar codul pentru Ultimate Team pe care nu l-am folosit.

  9. #1829 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    nu cumva trebuie sa cumperi de pe store un "upgrade" sau ceva de genul?

  10. #1830 SP
    Junior Member Storm78's Avatar
    Ba da. Dar primesti un cod pt asta. Ca la Battlefield.

  11. #1831 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Cine ti-a spus ca primesti ca la Battlefield? un simplu click pe google iti dazvaluia jocurile care participa la programul de upgrade
    PlayStation®3 to PlayStation®4 Digital Upgrade Program - PlayStation®

  12. #1832 SP
    Junior Member Storm78's Avatar
    Acasa in store para ca era si Fifa la promotie. Ma mai uit odata cand ajung. Acum sunt la munca. Ma rog, prostia a fost facuta.

  13. #1833 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    S-a spus de la inceput ca nu se va face upgrade. De cand EA sunt fraieri? O fi bine sa vinzi acelorasi persoane de doua ori un joc?

    aia e...

  14. #1834 SP
    Junior Member Storm78's Avatar
    Nu sunt asa impatimit sa ma documentez asa mult despre Fifa. Oricum nu mai dau bani si pe varianta de ps4 ca tocmai am aruncat pe geam 200lei

  15. #1835 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Am ajuns si eu cu echipa mea low cost de germani + bundesliga in diviza 6 . Fiindca m-am apucat recent, am cateva lipsuri...de exemplu : cum naiba poti sa faci o suma mare de coinsi, fara sa bagi bani ? La 4-5 meciuri trebuie sa consum 1000-2000 de coinsi pentru contracte, fitness si asta pentru ca inca nu m-am apucat sa cumpar chimestry styles si ce se mai poate cumpara "optional". Cu toti banii ce i-am strans din div 7 am reusit sa-l cumpar pe Piszczek . Mai stransesem vreo 8000 de coinsi si i-am prapadit pe un gold pack din care nu m-am ales cu nimic . Inainte sa joc online, ca sa imi fac cat de cat echipa am jucat tournaments si seasons single player, dar nu se castiga cine stie ce....

  16. #1836 SP
    Member Alexandru97's Avatar
    Am ajuns la o concluzie... Nu o sa mai joc Online Seasons dupa ora 4.De ce? Pentru ca azi am jucat 4-5 meciuri si le-am castigat pe toate cu 2-3-4 goluri diferenta ( si nu exagerez ) pana in ora 3, iar inca 2 meciuri chiar acum de la 5:30 si am facut 2 egaluri... Asa ca de acum in colo seara joc numai Champions Shield... Nu are rost sa mai dau degeaba cu controller-ul.

  17. #1837 SP
    Member miami's Avatar
    @M4nU370 - Ca sa nu mai consumi coinsurile pe fitness, mai fa o echipa (iti poti face una din Serie A, cu 10-15 mii iti faci una destul de buna), si le schimbi intre ele. Asa nu mai cumperi niciun fitness card. Te-as sfatui sa nu mai cumperi niciun pack, nu merita, mai ales acum ca nu prea ai coinsuri. Sa iti cumperi managers cu Negotiations +1 % si +3% si fitness coaches.

  18. #1838 SP
    Member M4nU370's Avatar
    Quote Originally Posted by miami View Post
    @M4nU370 - Ca sa nu mai consumi coinsurile pe fitness, mai fa o echipa (iti poti face una din Serie A, cu 10-15 mii iti faci una destul de buna), si le schimbi intre ele. Asa nu mai cumperi niciun fitness card. Te-as sfatui sa nu mai cumperi niciun pack, nu merita, mai ales acum ca nu prea ai coinsuri. Sa iti cumperi managers cu Negotiations +1 % si +3% si fitness coaches.
    Mersi pentru sfaturi ! Intr-un fel am aproape 2 echipe, una e de bundesliga, iar subs+res sunt si ei din bundesliga sau nemti . De la mijloc in sus am 2 jucatori pe post . Prefer sa imbunatatesc echipa actuala cu 10-15 mii decat sa fac alta . Chiar vroiam sa intreb ce e acel fitness coaches (si restu) si cum ii "activez" .

  19. #1839 SP
    Member Alexandru97's Avatar

    Fifa 14

    Quote Originally Posted by miami View Post
    @M4nU370 - Ca sa nu mai consumi coinsurile pe fitness, mai fa o echipa (iti poti face una din Serie A, cu 10-15 mii iti faci una destul de buna), si le schimbi intre ele. Asa nu mai cumperi niciun fitness card. Te-as sfatui sa nu mai cumperi niciun pack, nu merita, mai ales acum ca nu prea ai coinsuri. Sa iti cumperi managers cu Negotiations +1 % si +3% si fitness coaches.
    Eu am formatia 4-2-2-2 si pentru fitness am luat inca un ST, CAM, CDM, RB, si LB si fac cu schimbul. Cred ca e mai bine asa . Ma rog, fiecare cum prefera.

    Pareri Kagawa ?

  20. #1840 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @M4nU370 ma mir ca inca se vand fitness cards pe market si ma refer la alea pt echipa nu individuale...
    Daca ai minim 2 echipe cu care joci n-ai nevoie de absolut niciun card de fitness.
    La contracte iti cumperi antrenorii de 3% pana ajungi la 50% iar la un card Gold Shiny aplicat ai 28 + 50% = 42 de contracte, asta inseamna ca un jucator va juca 42 de meciuri cu un singur card shiny gold! le poti scoate in 350 coins daca ai rabdare la bidding. 350 coins X 11 (toata echipa) 3850 coins doar pe carduri dar la 42 de meciuri nu la 9-10!
    in 42 de meciuri poti acumula in medie 17500 coins iar daca ramai in liga sau promovezi mai adaugi sa zicem un 15 mii. Pentru un parcurs bun tot scoti 30.000 coins in alea 42 de meciuri din care pierzi 4000 pe contracte. profit minim 26.000 coins!

    Dar asta inseamna ca trebuie sa ai rabdare sa joci mult.

    Alt tip de facut bani rapid dar putini este cu marketul....Daca ai fonduuri limitate poti incepe sa cumperi managerii de contracte GOLD shiny la BuyNow sau Bidding si-i vinzi pe 450-500 la BIN, la 500 ii poti repune la vanzare maxim de 2 ori...la 450 ai sanse 80% sa-i dai in prim ora.

    la 10 manageri vanduti poti face un profit de 1500 coins pe ora, la 40 de manageri 6000 pe ora doar profit, dar trebuie sa stai pe webapp.

    Mai sunt metode dar tu nu ai suficienti bani ca sa cumperi jucatori ca Navas cu 24000 sa-i dai cu 27-28000 .. unde faci profit de 2500 doar la un jucator...dar aici ai nevoie de 2-300.000 de coins ca sa ai de investit.

    Foloseste calculatorul asta ca sa stii cu cat trebuie sa vinzi pentru profit (sa nu iei teapa cu acel comision de 5% EA)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 92 of 185 FirstFirst ... 42 82 90 91 92 93 94 102 142 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts