Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 11 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 204

Thread: E3 2013

  1. #101 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Asta mi-a placut la nebunie:



    LMAO

  2. #102 SP
    Junior Member beasst's Avatar
    Am si eu o intrebare.
    De ce in state e 400$ si in europa 400 E? Adica de ce nu au acelasi pret peste tot?

  3. #103 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Pai pretu e acelasi , in europa domina euro , iar in state domina dolaru ..

  4. #104 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    400E = 530$, la asta se refera.

  5. #105 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sony sunt asiatici, te asteptai sa fie buni la calcule. Conversia asta nu prea le-a iesit.

  6. #106 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Nu avem de unde stii ce taxe se prevad si prin UE, sau prin tariile non membre UE, parerea mea este ca acest pret este un estimativ, pana nu este pe piata nu putem stim sigur.

  7. #107 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu e estimativ deloc, dar le convine sa castige mai mult. Cu siguranta diferenta de taxe pentru Europa nu e de 130$.

  8. #108 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Are dreptate Strike. Cel putin pentru Romania, anul asta, sa vezi adaosuri si la console si la jocuri.

  9. #109 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mai oameni buni asa a fost mereu, de ce sa se schimbe acum? credeam ca sunteti obisnuiti cu acest mic dezavantaj.

  10. #110 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Stii cum se zice, speranta moare ultima...

  11. #111 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Lasa ca nici Microsoft nu stie sa calculeze 500$=500Eur. Toti is la fel de parsivi si profita de piata europeana sa le vanda la preturi mai mari

  12. #112 SP
    Junior Member Shiva's Avatar
    Trailerul pt. The Witcher 3 prezentat la E3. Yaaaaay!

  13. #113 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Lasa ca nici Microsoft nu stie sa calculeze 500$=500Eur. Toti is la fel de parsivi si profita de piata europeana sa le vanda la preturi mai mari
    Pai europenii de vest o duc mai bine ca americanii.

  14. #114 SP
    Member quentin_04's Avatar
    Dupa ce am vazut conferinta celor de la Microsoft, I was sold. Desi niciodata nu am fost fan inrait Microsoft, eram pregatit sa imi dau cei 500 de euro pe consola. However, dupa conferinta celor de la Sony, mai ales dupa ce am vazut reactia publicului la anuntul legat de used games si online check-in and authentication, eram pregatit sa dau preorder la PS4, chiar daca ar fi costat 600 sau 700 de euro. Dupa ce am vazut pretul de 400 de euro, am ramas Sony iarasi se imbogateste de pe urma mea.

  15. #115 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Pretul pentru SUA nu include niciun fel de taxa, ei au alt sistem de taxare a produselor cumparate, diferit de cel european, doar cateva state de la ei au tva si acolo consolele vor fi mai scumpe. Pretul pentru europa contine tva si taxe.

  16. #116 SP
    Member iGot Game's Avatar
    Nu cred ca e vorba de taxe , ci de un profit cat mai mare.

    GTA V Collector's Edition 150 $ @ gamestop.com
    GTA V Collector's Edition 150 £ @ zavvi.com

  17. #117 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    In toate domeniile, preturile din SUA sunt mai mici decat in Europa.

  18. #118 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    taxele in america din cate stiu eu sunt extrem de mici pe electronice, cand mi-am luat xbox de acolo, erau in jur de 4-5% daca nu ma insel in plus ei nu au tva

  19. #119 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    ultima oara cand am luat ceva din state (prin intermediul unui prieten), taxa a fost in jur de 8-9% (un ipad de la magazinul lor din NY) si s-a adaugat pretului oficial afisat pe site. asa va fi si acum deci 399 USD va fi de fapt 435 USD la final. oricum e mai putin de 399 EUR (e cam 330).

  20. #120 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Este o societate bazată pe consum, cu cât cumperi mai mult într-un an cu atât plătești mai puține taxe. În schimb, dacă păstrezi banii sub saltea vei fi taxat mai "drastic". Pe scurt se-ncurajează consumul.

    Nu cred că trebuie să intrăm în politici de fiscalitate Europa vs SUA...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 11 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. F1 2013 By TiBiKiMiR in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 14-10-2013, 12:45
  2. Dreamhack 2013 By Tudoran in forum Jocuri PC
    Replies: 12 Last Post: 14-09-2013, 09:09
  3. Evo 2013 By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 28 Last Post: 30-07-2013, 01:22
  4. MotoGP:2013 By DiablQ in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 15-06-2013, 00:05
  5. Replies: 0 Last Post: 22-10-2011, 20:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts