Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast
Results 141 to 160 of 204

Thread: E3 2013

  1. #141 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    spark apare si pe pc si lista nu include indie, asa si ps4 are o gramda, doar jocurile importante AAA oricum trebuie sa apara un articol la news despre asta si o sa intelegi mai bine acolo

  2. #142 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Hai ca sunt tari astia... eveniment Forza 5 si de fapt toate cele veneau de pe un laptop (care probabil facea streaming or something de pe alte PC-uri)?!? Din ce in ce mai jenant...
    se mai dau de gol si singuri...
    Attached Images Attached Images rtucnhd.jpg

  3. #143 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    se mai dau de gol si singuri...
    se stia ca B4 va merge de pe un PC chiar postasem o poza cu pc respectiv http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post987639

  4. #144 SP
    Member MSlv's Avatar
    pai si ce a cautat la conferinta despre xbone un gameplay demonstrativ care ruleaza pe un mega PC cu 2 placi AMD in crossfire si cine stie ce procesor la 3+ GHz minimum quad core? Deci nici macar pe dev kit nu poti sa zici ca a rulat, ala era PC 100%.

  5. #145 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Alta acum. Ce a cautat Sony la prezentarea "See the future" sau cum s-a numit, cu Watch Dogs rulat pe un pc "cu specificatii asemanatoare PS4"?

  6. #146 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    ati inteles total gresit...acel gameplay din BF4 single-player(de unde este de fapt screenshotul) prezentat in conferinta MS a rulat pe o consola Xbox One...doar partea de MP(siege of shanghai) prezentata in conferinta EA a rulat pe acele PC-uri din considerente tehnice...nici Sony nici MS nu aveau cum sa puna la dispozitia Dice 64 de console..

    ca scrie in partea de sus Battlelog nu inseamna absolut nimic..Battlelog a devenit parte integranta a experientei BF pe toate platformele..

    RE: Pai si sony si ms s-au gandit la damage control cand au rulat de pe PC-uri...s-a vazut ce hibe au deocamdata si PS4(freeze la AC4) si X1(freeze si no audio in BF4)

  7. #147 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Alta acum. Ce a cautat Sony la prezentarea "See the future" sau cum s-a numit, cu Watch Dogs rulat pe un pc "cu specificatii asemanatoare PS4"?
    Cam acelasi lucru pe care l-a cautat Microsoft la prezentarea Forza Motorsport 5, unde toate firele duceau undeva sub o masa, in nu stiu ce super laptop (care probabil ca specificatii era asemanator unui Xbox One)...

  8. #148 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mo, ai devenit hater PS4?
    Fals! Mo e suparat ca nu s-a lansat inca PS4.

  9. #149 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Nu am devenit. Replica ii era adresata lui MSlv, in sensul ca asa cum sony a prezentat ceva pe pc, ms de ce sa nu o faca?

    Legat de prezentarea Forza, nu am habar. Dar presupun ca exista zona unde se pot juca oamenii Forza 5.

  10. #150 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Important e ca atat Microsoft cat si Sony au avut gameplay booths... Daca nu erau, atunci ma ingrozeam. Nu de alta, dar ar fi insemnat ca nu sunt nici pe departe gata consolele, si noi vedem doar niste praf de stele, si nu jocuri de console.

    Ca unele probabil nu erau finalizate... optimizate... sau ca rulau doar pe devkit... sau mai stiu eu ce PC, asta este. Asa au facut dintotdeauna. Cred ca de sute de ori am vazut gameplay pe la show-uri care in final aratau complet diferit.... sau care se dovedeau a fi niste randari destepte. De data asta, eu cred ca a fost un E3 cum n-am mai vazut de mult. Jocuri multe, bune... console noi... Bani sa fie!

  11. #151 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    asa cum sony a prezentat ceva pe pc, ms de ce sa nu o faca?
    Pentru ca este o diferenta de 4 luni intre cele doua prezentari? Avand in vedere ca Xbox One se va lansa in mai putin de jumatate de an, daca unul dintre jocurile de lansare exclusive inca nu ruleaza pe hardwareul final nu e tocmai un semn bun. Asta daca informatia de mai sus este adevarata.

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    ca scrie in partea de sus Battlelog nu inseamna absolut nimic..Battlelog a devenit parte integranta a experientei BF pe toate platformele..
    Problema este ca apare tasta Backspace, nu ca scrie Battlelog. Ceea ce ne face sa credem ca rula de pe PC folosind controller de Xbox One.

  12. #152 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    ca scrie in partea de sus Battlelog nu inseamna absolut nimic..Battlelog a devenit parte integranta a experientei BF pe toate platformele..
    edit, ca a mentionat deja ReNeGaDe124 detaliul la care ma refeream.

    ideea e ca nu mi-e mie ca a fost pc sau nu, dar sa zica nene clar: "this gameplay is running on a PC with similar specs to the xbone/ps4" sau "this gameplay is running on a dev kit".

    au venit cu prosteli de genul "in-engine" si imi vin mie cu un i7 overclocked si 3 placi grafice in paralel cu alte 3 legate in serie + GPU din procesor si 16 gigi rami si sa-mi spuna ca "fix asa sau chiar mai bine va arata jocul final" pe un octa-core cu downclock la 1.6GHz si un gpu amd 7850 dupa care mai si spun ca nu se va lansa o versiune pentru PC a jocului...

    gata, rant over, m-am mai calmat, ma apuc de strans bani pentru next gen!

  13. #153 SP
    Senior Member tray's Avatar

  14. #154 SP
    Banned Shazayum's Avatar
    Dj Mo - The 40 year old fanboy. La varsta ta ar trebui sa gandesti altfel si nu sa te oftici pe anumite topicuri cand un pusti de 15-16 ani zice ca PS4 e cu mult peste Xbox Uan la anumite aspecte. In plus ar trebui ca sa-ti iei un job adevarat si sa lasi moderarea pe forumuri. Mie mi-ar fi rusine daca la 40 de ani mi-as castiga existenta din chestii ca astea. Pe MonkY il inteleg ca el e administratorul forumului si a depus mult efort si il respect insa pe tine chiar nu.

  15. #155 SP
    Member theste99's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Nu am devenit. Replica ii era adresata lui MSlv, in sensul ca asa cum sony a prezentat ceva pe pc, ms de ce sa nu o faca?

    Legat de prezentarea Forza, nu am habar. Dar presupun ca exista zona unde se pot juca oamenii Forza 5.
    Pe principiul asta, Microsoft a introdus restrictii pentru jocuri sh, Sony de ce sa n-o faca ?
    Microsoft cere online check la 24 de ore, Sony de ce sa n-o faca.

    Macar Sony a recunoscut ca jocul rula de pe un PC la conferinta lor See the future.

  16. #156 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Shazayum View Post
    Dj Mo - The 40 year old fanboy. La varsta ta ar trebui sa gandesti altfel si nu sa te oftici pe anumite topicuri cand un pusti de 15-16 ani zice ca PS4 e cu mult peste Xbox Uan la anumite aspecte. In plus ar trebui ca sa-ti iei un job adevarat si sa lasi moderarea pe forumuri. Mie mi-ar fi rusine daca la 40 de ani mi-as castiga existenta din chestii ca astea. Pe MonkY il inteleg ca el e administratorul forumului si a depus mult efort si il respect insa pe tine chiar nu.

  17. #157 SP
    Member enemigo's Avatar
    Quote Originally Posted by Shazayum View Post
    Dj Mo - The 40 year old fanboy. La varsta ta ar trebui sa gandesti altfel si nu sa te oftici pe anumite topicuri cand un pusti de 15-16 ani zice ca PS4 e cu mult peste Xbox Uan la anumite aspecte. In plus ar trebui ca sa-ti iei un job adevarat si sa lasi moderarea pe forumuri. Mie mi-ar fi rusine daca la 40 de ani mi-as castiga existenta din chestii ca astea. Pe MonkY il inteleg ca el e administratorul forumului si a depus mult efort si il respect insa pe tine chiar nu.
    nici un banhammer, i-ar trebui o palma direct..."uan" palma

  18. #158 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    11 posturi i-au fost de ajuns

  19. #159 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Ce face gangsta rap-ul din om.

  20. #160 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    01:43 pentru comment-ul legat de Xbox One :


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 11 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 ... LastLast

Similar Threads

  1. F1 2013 By TiBiKiMiR in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 14-10-2013, 12:45
  2. Dreamhack 2013 By Tudoran in forum Jocuri PC
    Replies: 12 Last Post: 14-09-2013, 09:09
  3. Evo 2013 By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 28 Last Post: 30-07-2013, 01:22
  4. MotoGP:2013 By DiablQ in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 15-06-2013, 00:05
  5. Replies: 0 Last Post: 22-10-2011, 20:21

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts