Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 65 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 ... LastLast
Results 141 to 160 of 1284

Thread: The Division

  1. #141 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Se pare ca sunt doar 2 misiuni sau chiar 1'na dupa care te lasa sa intri in Dark Zone, pe forum se plang cativa de account locked si alte glitchuri dar pare promitator jocul din comentariile lor, oricum momentan este un Alpha cu mult mai putin content decat finalul.

  2. #142 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    E mai mișto Battlefield 4
    Pai elaboreaza, daca l-ai jucat.

  3. #143 SP
    Member anes's Avatar
    Nu te-ai prins

  4. #144 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    E mai mișto Battlefield 4
    Pai asta se stie , dar chiar sunt curios de jocul asta.

    de exemplu in cazul rainbow six siege open beta n-am avut nici macar curiozitatea de a-l instala si proba..SW:B beta l-am jucat si nu mi-a placut , dar totusi pt ca star wars am cumparat jocul si tot l-am vandut dupa

    dar speranta moare ultima..

  5. #145 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    TalentedNemisis 5ptsFeatured
    26 minutes ago

    Man this game is running so smooth love the concept and all the little side mission you can do lots to do in this alpha I am sure that they will polish the graphics up a bit but other than that great

  6. #146 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cam asa arata chiar la inceput. Nu e wow, dar nici rau. E un fel de Assassins Creed la grafica. N-am jucat decat 10 min momentan. Voi reveni cu pareri



    ---------- Post added 09-12-2015 at 19:57 ----------

    Sincer, e chiar misto jocu. Grafic e chiar ok, in unele locuri si in anumite momente (depinde de soare/umbre) arata chiar bine.

    Ca si control, se aseamana cu Ghost Recon/Splinter Cell si e chiar bun. Armele se simt bine, conflictele sunt destul de echilibrate (trebuie sa tragi destul de mult in cineva ca sa moara sau sa dai headshot). Sistemul de cover functioneaza foarte bine, gen Splinter Cell.

    Imi place orasul. Este foarte mare, diversificat si vad ca daca exista scara, poti urca pe orice cladire.

    Si da, are animatie diferita pentru inchis usa la masina, cand sunt in cover langa ea si are usa deschisa

    Oricum, nivelul de distrugere a masinilor/geamurilor e mai slab ca in GTA V

    Dar overall imi place jocu si in mod clar mi-l iau cand apare.

    Daca aveti vreo intrebare sau vreti sa filmez ceva anume sa urc (pana le dau ei jos), let me know

    LE: Astept sa joc maine seara si cu Ronan, sa vad cum e si pe partea asta, ca momentan chiar nu am cu cine sa joc.

  7. #147 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    pune si tu 2-3 minute de gameplay

  8. #148 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E cam greu sa filmez cu telefonu si nu pot sa fac video din consola, e blocata functia.

    Oricum, sincer, jocu e mult mai bun decat ma asteptam si arata foarte bine in unele momente.

  9. #149 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Maine ma bag si eu, din pacate azi n-am avut timp

  10. #150 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bagam azi pe la 7-7:30.

    Ca prime impresii, jocul e foarte bun (mult mai bun decat ma asteptam).

    Grafic, are unele efecte pe care nu le-am vazut in alte jocuri (mai ales pe partea de particule) si iluminarea este destul de reusita. Am ramas uimit cand a apus soarele, a venit noaptea, s-a facut rece si a inceput viscolul + ceata, de nu vedeam 2-3m in fata si am fost nevoit sa schimb tactica.
    Jocu are unele probleme cu texturile incarcate mai greu si cu blocaje in anumite obiecte sau animatii, dar e normal.
    Orasul este imens si pe majoritatea cladirilor se poate urca, ba chiar multe au si interioare (geamuri sparte pe care poti intra si explora un apartament sau mai multe).

    Orasul este imens si acest lucru este amplificat si datorita faptului ca mergi doar pe jos si chiar daca omul nu oboseste cand alearga, tot faci 2-3-5 minute pentru a merge/alerga o distanta de 5-700m.

    Ca si control, este foarte asemanator cu Watch Dogs (care a suferit doar pe partea de control al vehiculelor). Avem buton de run, de cover (pe care daca tii apasat intr-o directie, din cover, fuge spre alt cover, asemanator cu ultimul Splinter Cell) si un buton de sarit peste obstacole (pe care daca tii apasat in timp ce alergi, il sare automat).
    Partea de shooting este foarte ok, dar nu are o acuratete foarte mare (dand impresia ca tipul nu este un profesionist).

    Eu am facut o singura misiune mare (singura disponibila in Alpha) si m-am plimbat vreo 3h prin oras, facand misiuni secundare si omorand inamici.

    Sunt curios cum se va materializa tot asta in MP, ca aseara am jucat cam singur (n-am vazut nici jucatori umani pe harta sau prin oras) inafara de primele 2 minute din joc.

    Momentan, unii oameni din oras (civilii) au nevoie de ajutor si vin la tine dupa o cutie de mancare sau un medkit, dar prin toti poti trece fara probleme, iar daca ajuti pe cineva, nu prea conteaza si nu simti ca ai facut un bine, ca ei alearga de descreierati sau se blocheaza in animatii sau pur si simplu dispar.

    Fiind un RPG, trebuie sa cresti in nivel si fiecare arma are un anumit damage, iar cand tragi in inamic, vezi cat ii scade (in punctaj) din viata. Ce nu-mi place la acest capitol este faptul ca doar (sa zicem) 1 din 5-10 inamici lasa ceva pe jos dupa ce mor, dar si faptul ca, daca schimbi manusi, masca, haine, samd, nu se vede pe jucator (doar la o geaca de piele de alta culoare s-a schimbat ceva la el) si nu simti ca evoluezi sau ca-l poti customiza dupa bunul plac.

    Pana acum n-am gasit misiuni (side missions) foarte variate - doar salveaza-l pe ala sau recupereaza aia. Asa ca sunt curios in ce directie merg cu asta, pentru a nu-l face plictisitor dupa ce ai terminat story-ul.
    Dar gasesti foarte multe lucruri prin oras (ghiozdane, piese de electronice, cutii cu mancare) chiar si cargo drops (dar aici trebuie sa te misti repede ca nu le prinzi).

    O sa o rog pe iubita mea sa filmeze TV-u diseara, 2-3 minute, cand ma joc si o sa incerc sa arat cat mai multe, dar din pacate nu va puteti face o foarte mare idee de grafica.

    Daca aveti intrebari sau doriti sa va arat ceva anume, let me know

  11. #151 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Sunetul cum e? Pentru mine e fff important. Ma intereseaza mai ales armele. Suna ca niste pocnitori de revelionu' din '88 sau ca arme adevarate? Inca nu mi-am revenit dupa Black Ops 3, pana si parturile catelului meu suna mai amenintator decat armele.
    Downloadul cat a fost?

  12. #152 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sincer, partea de sunet nu mi-a iesit in evidenta, nici pozitiv, nici negativ. Cand are loc un schimb de focuri intre blocuri apropiate, se aude un mic ecou. Voice acting-ul nu e cine stie ce si nici lipsync-u nu e prea stralucit.

    Overall, armele se aud normal (cred ca sunt prea obisnuit cu GTA-ul). Cred ca e cam la fel ca Watch Dogs sau Splinter Cell. In mod clar nu se aud ca niste petarde.

    Pe partea de download, cred ca undeva la 20GB, dar s-a luat repede de marti iar aseara a facut un mic update de 175mb.

  13. #153 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Ti-am dat invite aseara dar nu ai raspuns , as adauga urmatoarele:
    In Dark Zone treaba sta altfel, gasesti jucatori pe toate drumurile, care ori te vaneaza ori sunt friendly, acolo gasesti si mobs care dupa ce-I omori si ii loot'ezi iti dau arme mult mai bune decat in oras, dar la locurile de extract point e posibil sa dai peste humans care te omoara si te loot'eaza sau ai noroc si extrageti cu totii exhipamentele, atentie ca atunci cand chemi elicopterul or sa apara si cativa mobs de level apropiat care vin dupa tine. Oricum pentru Dark Zone daca nu ai un team nu te prea poti descurca singur vs mobs sau humans.
    Per total pentru un Alpha se misca foarte bine fara lag si fara multe bug'uri.

    ---------- Post added 10-12-2015 at 09:55 ----------

    23 Gb ocupa jocul

  14. #154 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, ti-am dat mesaj aseara, sper ca l-ai primit.

    Eu n-am reusit sa intru in Dark Zone. Vedem diseara, ca intra si Ronan si jucam toti 3

  15. #155 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Dark Zone este impartit pe Level's, in sensul ca la intrare iti arata nivelul Mob'silor si a jucatorilor, daca imi aduc aminte zonele sunt 1-10 Lvl, 10-15 lvl, 15-20 si 20-30. Pe harta iti apar niste red dots unde in principiu gasesti mobs pentru lootare, eu din cand in cand dadeam un pulse si imi apareau thread'uri si vedeam cati mobs sunt. Sunt 2 level'e pentru fiecare character, level pentru dark zone si level pentru oras. Atentie ca daca doresti sa iesi din Dark Zone nu o poti face pe oriunde, m-am pierdut putin pana sa reusesc sa-mi dau seama pe unde as putea iesi .

    ---------- Post added 10-12-2015 at 10:11 ----------

    Dark Zone este zona incercuita cu rosu din centru orasului

  16. #156 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce level ai ajuns ? Eu sunt 5, parca.

    Cat de Dark Zone, inafara de aia din centru, am vazut ca mai sunt 2-3 locuri mai mici, prin oras. In alea n-am putut sa intru.

    Dar chair sunt curios de ce nu am vazut oameni prin oras. Oare or fi doar in Dark Zone si restu sa fie mai mult SP ?

  17. #157 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Da, in oras au spus ca este mai mult pentru sp si il poti strabate si singur, parca nici eu nu am vazut humans in oras.
    Lvl 5 in oras si lvl 5 in Dark Zone, mi-a fost cam greu sa-mi dau seama ce se intampla in Dark si cum cresti in level.
    Am fost si Rouge Agent, s-a pus recompensa pe mine si ma vanau indienii , dar pierzi exp mai multa si inca ceva daca esti rouge si esti omorat de humans inainte sa intri in save house.

  18. #158 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Suna interesant din ce povestiti

  19. #159 SP
    Member Popae36's Avatar
    Am jucat si eu 2 ore pana acum imi place...

  20. #160 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Uite un filmulet nou. Unele parti sunt filmate cu o mana si cu cealalta tineam gamepad-ul


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 65 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Division intarzie pana in 2015 By MonkY in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 22-06-2014, 08:18
  2. Replies: 0 Last Post: 20-08-2013, 16:34
  3. Replies: 0 Last Post: 20-08-2013, 16:23
  4. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 02:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts