Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 65 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 ... LastLast
Results 161 to 180 of 1284

Thread: The Division

  1. #161 SP
    Member eastbason's Avatar
    Personal, din ce am vazut in filmuleț, zic ca este foarte tare!! Fizica din joc este destul de bine pusa la punct. Îmi place cum se sparg cauciucurile, geamurile. Sunetul armelor pare ok. Se aud putin ciudat dar sunt sigur ca este din cauza faptului ca filmarea a fost făcută cu telefonul. Apa pe jos de vede foarte bine...iar fulgii de zăpadă cad destul de natural. Good job!
    LE: In concluzie...este timpul pentru o precomanda. Cel putin din punctul meu de vedere . CE here i come!!!!!

  2. #162 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu zic sa nu te grabesti inca Nici eu nu o voi face.

    Am mai jucat aseara cateva ore. Am fost inclusiv in dark zone.

    Ca fapt divers, in dark zone scade calitatea grafica. Si nu neaparat ca scade, dar ceata este mai peste tot, deci nu se mai vede la fel de luminat nici pe zi si este mai multe zapada pe jos, deci nu mai vedem asa multa apa/gheata si nu mai sunt asa multe reflexii.

    Ca si mod de joc, nu e cine stie ce, in dark zone. Orice faci si orice gasesti (si gasesti destul de greu ceva loot), trebuie sa mergi la extraction, sa tragi un flare si sa astepti sa vina elicopterul, app 1-2 min, dupa care sa lase cablu jos, sa atasezi loot-ul si sa mai stai app 1 min pana pleaca. Si in 99% din cazuri, cineva te omoara in acel minut. Ori din cei care sunt cu tine, ori din cei care stau la panda special pentru asta. Inafara de aceste momente, harta e destul de goala.

    Si nu m-am prins, poate ma lamureste DIDE, dar cei rosii din joc sunt AI controlled, nu ? Daca da, sunt pretty smart. Stiu sa te flancheze, sa se urce pe masini/cladiri, sa arunce cu grenade, sa se retraga daca omori din ei sau ii flanchezi. Si daca tragi in ei, nu stau pe loc. Se misca incontinuu in timp ce trag in tine. Pretty smart.

    Mie-mi place mai mult pe harta normala si nu in black zone. Arata mai bine orasul, e mai "deschis", ai si anumite misiuni de facut, mai mult loot. Nu inteleg de ce nu sunt useri si acolo.

    Referitor la ce ai zis mai sus eastbason, pe partea de fizica, da, sta bine. Mergi si atingi obiectele de pe jos si ele se misca. Toate. Scaune, conuri de pe drum si cam tot ce e mai mic. Dar atat. Cred ca se observa si din video ca tragi in cauciuc de 1-2-3 ori, uneori, si se sparge putin intarziat si in loc in care nu am tras.

    Nu exista prea multa interactivitate cu oameni, cu caini, pe strazi. Doar treci prin ei, chiar daca se opresc la tine.

    Oricum, jocul e fun, dar ma oftic ca nu am cu cine juca. Din pacate DIDE nu foloseste casca iar lui Ronan nu-i place

  3. #163 SP
    Member eastbason's Avatar
    Si chiar eram convins sa fac precomanda. Oricum...mi se pare ca seamana putin cu STALKER. Iar conceptul asta de urban warfare...chiar suma bine.

  4. #164 SP
    Member Popae36's Avatar
    Pe xbox one am jucat si eu aseara dar nu te-am vazut on..
    Am mai jucat cu un prieten tot dark zone,spre deosebire de tine am avut noroc si toti playerii pe care i-am intalnit au fost pasnici si am extras lootul impreuna..in rest ai dreptate cu grafica.

  5. #165 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Numai Dark Zone poţi juca în co op sau te plimbi peste tot ?

  6. #166 SP
    Member Popae36's Avatar
    Poti sa te plimbi peste tot in co-op

  7. #167 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Pentru Dark Zone asa cum v-am spus trebuie team altfel o incurcam , mie mi-au placut efectele din dark zone unde uneori ceata si ninsoarea iti scadeau vizibilitatea considerabil.
    Da Razvan Ai'ul este cu rosu, dupa ce folosesti Pulse iti apar pe harta, asta daca s-au respawn'at pe raza respectiva (Pulse Lvl 1 =60 m).
    Daca ai observant aseara trageam dupa caini/pasari pentru ca si ele iti dau experienta daca le omori.
    Partea proasta este daca te omoara in zona de extractie (sau oriunde in zona DZ) si te looteaza alt jucator sau echipa pierzi experienta/armele pe care le-ai gasit iar ei devin Rouge Agents si se pune recompensa pe ei (daca ii omori tu sau alti jucatori primesc mai multa experienta si iti poti recupera armamentul pierdut.
    In DZ gasesti pe la colturi cutii cu diverse: grenade, cartuse, medkit si altele dar trebuie urmarita harta.
    In jocul final or sa fie foarte multe misiuni in oras dupa spusele lor si daca nu-ti place DZ poti linistit sa iti vezi de treaba ta. DZ este facut pentru a putea gasi armament mult mai usor si mai repede decat in oras.
    Eu zic ca este un joc foarte reusit, great job Ubi!

    ---------- Post added 11-12-2015 at 10:09 ----------

    P.S din meniul jocului puteti intra intr-o echipa oarecare care are slot liber si sa jucati impreuna.

  8. #168 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Uite un filmulet nou. Unele parti sunt filmate cu o mana si cu cealalta tineam gamepad-ul


    Ai inventory limit? Apar rahaturi de genul "you're carrying too much and will move like a ****ing snail because this is great game design"?

  9. #169 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai limita, dar nu apare asa ceva. Cand e full, pur si simplu nu mai poti sa iei. Dar maresti limita prin cumpararea/gasirea altor ghiozdane, dar in alpha n-am gasit un alt ghiozdan mai mare si nici n-am reusit sa-l umplu.

    Dubios ca, chiar aseara, aveam loc in inventar, dar imi zicea ca e full cand incercam sa iau ceva de jos. Poate era full pentru lucru ala, dar nici nu puteam sa vad ce e. Dar mi se pare absurd, daca am loc in ghiozdan, lasa-ma sa am mai multe gloante pentru o anumita arma, spre ex, pentru ca in real life le arunc in ghiozdan si gata

  10. #170 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Mda, am sperante de la jocul asta. Din filmuletul tau, chiar daca ai filmat cu un cartof prajit, se pare ca arata foarte bine. Imi place si fizica, movementul pare foarte smooth si daca se aseamana cu Ghost Recon din punctul asta de vedere e perfect. Nu prea inteleg tema jocului. Ce se vrea a fi? RPG? Intalnirile cu inamicii sunt random sau se respawneaza din aceleasi locuri?

  11. #171 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Amenda pentru distrugere. Scutul ala... si l-a scos din fund?

  12. #172 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    e filmat cu aifonu, dar asa se vede cand filmezi un TV

    El e un fel de RPG, ei asa il catalogheaza. Eu il vad mai mult ca pe un 3rd person shooter cu elemente RPG.

    Inamicii, cel putin in dark zone, au anumite zone in care se tot respawneaza. In oras, in mod normal, unele sunt random, dar altele sunt locuri fixe. Am trecut intentionat sa le vad si sunt inclusiv in aceleasi pozitii, cei din pozitii fixe.

    Iar cele care sunt random, sunt ca in filmuletu lor de prezentare, cand "bruscheaza" un cetatean si trebuie sa-l ajuti. Dar sunt mereu cate 2 si am stat odata mai mult, dar nu-l omoara p-ala, doar stau acolo pana sari in apararea lui.

    Sa nu uitam ca e Alpha si momentan putem trece cu vederea aceste lucruri

    LE: Mo, scutul ala e un "special action". Exista unu pentru LB si unu pt RB. Eu pe LB aveam scutul (dar nu stiu cum se scoate ) si pe RB pulse, ca sa vezi inamicii. Si raza se mareste in functie de elementul RPG

  13. #173 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ai limita, dar nu apare asa ceva. Cand e full, pur si simplu nu mai poti sa iei. Dar maresti limita prin cumpararea/gasirea altor ghiozdane, dar in alpha n-am gasit un alt ghiozdan mai mare si nici n-am reusit sa-l umplu.

    Dubios ca, chiar aseara, aveam loc in inventar, dar imi zicea ca e full cand incercam sa iau ceva de jos. Poate era full pentru lucru ala, dar nici nu puteam sa vad ce e. Dar mi se pare absurd, daca am loc in ghiozdan, lasa-ma sa am mai multe gloante pentru o anumita arma, spre ex, pentru ca in real life le arunc in ghiozdan si gata



    Vezi ca-ti scrie, in principiu sunt medkituri, armament sau grenade, prin abilities am impresia ca maresti backpack'ul, eu am gasit un ghiozdan si am capacitate mai mare pentru cateva chestii dar nu am citit exact pentru ca aseara m-au apucat toate cele pentru ca ma asteptau aia, ma loot'au si pierdeam tot.
    Totusi nu am inteles de ce nu vad toate echipamentele Loot'ate, cand intru in DZ imi apare ceva de genul 22/30 free dar nu stiu unde le vad, deoarece in inventory nu-mi apar.


    Scutul - pe acelasi buton pe care il scoti il si arunci.

  14. #174 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Apropo de cat poti cara , stiu ca se vorbea pe un filmulet de pe youtube ca trebuie sa-ti upgradezi rucsacul , deci o sa poti cara din ce in ce mai mult

  15. #175 SP
    Junior Member DIDE's Avatar
    Da dar cred ca e vorba de arme si tot ce inseamna loot'area Ai/Humans nu si pentru Mkit sau altele.

    ---------- Post added 11-12-2015 at 12:42 ----------

    SuPeRwEeDmAn760 5ptsFeatured
    2 hours ago

    Cupboard/closets in apartment buildings or when wandering in the streets sometimes people will ask you for food/medkit and in return they'll drop hats/jackets/boots for you to pick up

    ---------- Post added 11-12-2015 at 13:16 ----------

    And one thing to note, is that the only loot that can be taken from you in a Dark Zone, is Dark Zone loot that you can't extracted yet. Once you extract the loot, you can go decontaminate it at your base of operations, then equip it and use it at will. If you take unlocked loot back into a Dark Zone it's still yours permanently, no one can steal it then.

  16. #176 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Este cam nasol dacă te baţi cu alţi useri doar în Dark Zone, mă aşteptăm să te bubuii cu ei pe toată harta, în felul asta eşti foarte atent pe unde calci.

    În afară de AI soldaţi, mai găseşti şi alte oratani cu care să te lupţi ?

  17. #177 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    M-am jucat aseara cu Razvan30 si DIDE prin oras si Dark Zone. Foarte tare jocu, n-am ce zice.

    In Dark Zone am gasit niste arme foarte puternice si dupa ce ne-am facut cu totii plinuri de arme albastre (sunt pe diferite categorii de culori, albastru fiind, dupa cum am inteles, cea mai puternica) am fost la un drop point si acolo incepe tensiunea. In momentul in care tragi acel flare ca sa vina elicopterul, esti vizibil pentru toata lumea, pe harta si incep sa vina nebunii sa-ti fure loot-ul
    E super fun, dar si enervant, ca daca mori, ai pus-o. D-aia e bine sa fiti mai multi.

    Referitor la grafica, aseara am prins mai mult pe zi, in Dark Zone si pot spune ca m-am inselat prima data cand am apus ca a scazut calitatea grafica. Daca e soare calumea, se vede la fel ca in oras. Ba chiar au fost unele momente breathtaking, in care ningea usor pe un soare galben...absolut superba directia artistica din joc

    Usor usor isi spala pacatele Ubisoft si daca si Ghost Recon Wildlands o sa fie bine la fel de calitativ, pentru mine e ok

  18. #178 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    No care-i faza? Am facut si eu rost de alpha dar nu pot juca: "the Division services are not available at this time". E gata deja?

  19. #179 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai cred ca da. Azi la ora 10 trebuia sa se termine

  20. #180 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Frack!! Aseara n-am avut timp sa il incerc si acum s-a terminat. Dandy!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 65 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 ... LastLast

Similar Threads

  1. The Division intarzie pana in 2015 By MonkY in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 22-06-2014, 08:18
  2. Replies: 0 Last Post: 20-08-2013, 16:34
  3. Replies: 0 Last Post: 20-08-2013, 16:23
  4. Replies: 0 Last Post: 11-06-2013, 02:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts