Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Sfaturi achizitie consola

  1. #1 SP
    Junior Member nomad1206's Avatar

    Talking Sfaturi achizitie consola

    Buna ziua! Sunt nou pe forum asa ca va rog sa ma scuzati daca nu am postat unde trebuie acest thread. Doresc sa achizitionez o consola la sfarsitul lunii iulie si vazand aici o comunitate dezvoltata, am zis ca este locul perfect pentru a cere cateva sfaturi, precum: se merita o achizitonare din magazine de retail de la noi din tara sau pot gasii produse de incredere si pe piata second-hand? Si desigur daca aveti sfaturi privind modarea/nemodarea unei console? Si cateva trickuri pentru a fii un detinator multumit de console in Romania.
    Inca odata imi cer scuze daca nu este locul potrivit pentru a cere aceste sfaturi!

  2. #2 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Cel mai bine ia din magazin, preturile sunt OK si ai garantie 1-2 ani. In legatura cu modarea, citeste thread-ul asta: http://www.consolegames.ro/forum/f15...odezi-consola/ .

  3. #3 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu ai postat bine.

    In privinta consolei tale: PS4 si XBOX One e combinatia perfecta.

    Da, merita sa cumperi o consola din Romania, in ideea in care ai rabdare sa cauti cel mai bun pret. Acum, depinde mult de preferintele tale, si aici voi dezvolta putin ( stiu ce inseamna sa fie greu sa gasesti consola potrivita )
    Apropo, voi vorbi strict de PS3, pentru ca prefer Sony peste Microsoft. De ce? Preturi mai mici, mai multe exclusivitati si poti juca online gratis. Pentru mine e destul.

    Pentru PS3, in prezent, ai cam 2 variante plauzibile: superslim de 12GB si superslim de 500GB. Multe jocuri necesita HDD chiar daca nu le cumperi download-ul, insemnand ca vei fi limitat probabil sa joci 3-4 jocuri odata, apoi sa le stergi pentru a avea loc de altele. Acum, poti cumpara propriul tau HDD intern pe care sa il atasezi consolei, daca citesti putin pe net despre compatibilitate, ajungand tot la 500gb. Nu se gaseste niciaieri varianta de 500GB fara bundles, iar asta e aiurea daca nu iti plac jocurile oferite de ei -> risipa de bani. Lucrurile stau in felul urmator.

    -varianta de 12GB - 600 de lei la Altex.
    -varianta de 500GB ( si singura oferta decenta, din cate am vazut ) + Uncharted 3 + Gran Turismo 5 - 1000 de lei, tot la Altex.
    -varianta de 12GB + HDD intern cumparat de tine - 800-850 de lei.

    NU cred ca merita sa cumperi o consola SH. YLOD/RROD strikes everyone!
    Toate consolele fabricate dupa 2011 ( tot ce gasesti in magazine ) se pot moda numai cu Cobra OBE, care va aparea in curand si va costa in jur de 500 de lei, iar considerant pretul mic al jocurilor nu cred ca merita sa o modezi la release. ( poti comanda, prin intermediul lui RobertDinu, de exemplu, jocuri SH din UK cu 3-5 lire fiecare )

  4. #4 SP
    Junior Member nomad1206's Avatar
    iti multumesc pentru raspuns cred ca voi opta pentru ps3 12gb si il voi imbunatatii pe parcurs... Imi cer inca odata scuze ca nu am postat unde trebuie, rog un admin sa mute threadul sau sa il stearga daca este deranjant pentru ceilalti useri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sfaturi achizitie By drix in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 1 Last Post: 16-10-2014, 08:26
  2. Sfaturi Achizitie PS3 SLIM SH By j0cher90 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 5 Last Post: 03-12-2013, 09:22
  3. Sfaturi Achizitie Laptop By dragos_mihaiy in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 07-01-2012, 10:02
  4. Sfaturi Achizitie Laptop By Danny in forum Hardware
    Replies: 3 Last Post: 19-12-2011, 20:23
  5. Sfaturi Achizitie Laptop By dragos_mihaiy in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 01-10-2011, 23:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts