Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 26 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 141 to 160 of 509

Thread: Hearthstone: Heroes of Warcraft

  1. #141 SP
    Admin MonkY's Avatar
    calin_kalf: nu desconsidera warrior-ul... eu mi-am furat-o de la multi tocmai din cauza asta. De fapt, e bine sa nu desconsideri nicio clasa... mie toate mi se pare tari, daca iti vin carti bune si ai deck bine facut.

    Am observat ca joc cel mai bine atunci cand imi inchipui ca are cele mai tari carti (pe care le stiu eu). De exp. cand joc impotriva unui mage, intotdeauna ma gandesc ca are cel putin o carte prin care imi transforma un minion in chicken Cand joc impotriva unui priest, intotdeauna incerc sa termin pana la 10 mana, pt. ca stiu ca are mind control... and so on. Ar fi bun un ghid de genul asta... cu cartile cele mai de temut.

    Btw, cel mai fun e cand joc cu un deck de early/fast run... si joc cu cineva care saracul merge numai pe carti mari (de la 5 mana in sus). Am avut cateva meci-uri in care am batut numai cu minions de maxim 3/2. Dar e si super riscant... ca-ti da wipe la ei instant (gen dmg 4 to all).

  2. #142 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    calin_kalf: Acela este deck-ul de heavy control făcut de Warrior. Poate nu avea toate cărțile care îi trebuia sau nu i-au intrat, dar face furori acel stil de joc în ladder. E foarte riscant să mai joci cu Warrior rush, pentru treaba aceea există în continuare Warlock sau Hunter.

    Monky: Sunt foarte multe cărți de removal, dar dacă vrei un mini-ghid cu cele de mass-removal sau class removal atunci îl pot face eu. Sunt multe cărți de temut sau, mai bine spus, combinații. Angry Chicken este o carte foarte slabă, dar jucată într-un deck de Hunter la momentul potrivit poate să te distrugă.

  3. #143 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu m-am referit la Angry Chicken... ci la spell-ul mage-ului prin care iti transforma orice minion intr-un chicken sau sheep cu 1/1

  4. #144 SP
    Member mof990's Avatar
    Cred ca vrei sa spui Sheep. Oricum, in rank-urile mai inalte rar mai vezi mage cu polymorph sau flamestrike in deck, singurul deck care se tine fiind aggro mage (chuck minions on the board, go for face) iar acelea sunt carti destinate in special controlului.

  5. #145 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    flamestrike mi se pare printre cele mai bune carti din joc in special in Arena, unde iau cat pot de multe daca am ocazia.

  6. #146 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci nu doar ca sunt eu varza la Arena, dar e extrem de tampit gandit sistemul de reward. Data trecuta am castigat 4 meciuri si am primit un deck si 50 gold + 20 gold. Acum am pierdut toate meciurile (i know, i suck), si am primit un deck si 35 dust! WTF, pai mai bine pierd (imi ia 5 minute) decat sa ma chinui sa castig 2 ore...

  7. #147 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    E bine că ai primit atât de mult dust. Gândește-te că dacă dai disenchant la o carte common primești doar 5 dust, iar tu ai primit de șapte ori mai mult. O să descoperi valoarea acestei resurse atunci când o să ai peste 70% din cărți și în packs îți vin doar prostii sau dubluri. În acel moment o să-ți dorești cât mai mult dust pentru a-ți face cărțile pe care le vrei.

    Dacă vrei, facem un share screen prin skype în timpul unei Arene ca să vedem unde greșești.

  8. #148 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah, eu nu eram suparat ca am primit atata dust... ba din contra, m-a socat ca am primit mai mult cand am pierdut decat atunci cand am castigat. Am un feeling ca sunt cam random reward-urile acelea.

    Sorry, nu cred ca pot face "share screen" pe iPad... iar pe PC nu mai instalez jocuri de multicel. Nu-i bai, incet-incet mai invat una alta... eu oricum joc de fun, nu ma intereseaza sa trec la pro

  9. #149 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Gotta love the Priest Thanks Scofield de sfaturi.
    IMO Northshire Cleric mi se pare must have in orice deck de priest. Inca am o ciorba prin deckuri dar am prins cat de cat din strategi.
    Attached Images Attached Images priest.png

  10. #150 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Scofield91 View Post
    Poate nu avea toate cărțile care îi trebuia sau nu i-au intrat, dar face furori acel stil de joc în ladder.
    +1

    Mi-a picat acum o saptamana Grommash si mi-am facut si eu un pachet de control warrior. Bine, nu e chiar pachetul clasic, dar merge bine chiar daca imi lipsesc cateva carti.

  11. #151 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  12. #152 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Am facut 2 questuri zilnice, si am cumparat un pack
    Attached Images Attached Images photo.jpg

  13. #153 SP
    Senior Member Razvan's Avatar

  14. #154 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Am facut 2 questuri zilnice, si am cumparat un pack
    Legendary-ul este incredibil de slab pentru a ocupa un loc în vreun deck... Iar Arcane Golem se poate întoarce împotriva ta, așa că ai grijă cum îl folosești! E bun în deck-uri de aggro sau atunci când ai nevoie să scoți ceva foarte rapid de pe masă.

  15. #155 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Am facut 2 questuri zilnice, si am cumparat un pack
    instant disenchant

  16. #156 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Mda, si acum ceva seri ma uitam pe twitch, o tipa era disperata sa faca cartea asta lol. Si-a dat disenchant la o groaza de carti ca sa o faca, jeez.

  17. #157 SP
    Member mof990's Avatar
    Hunter humiliation
    Attached Images Attached Images untitled1.jpg

  18. #158 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    A fost anuntata o carte de shaman ce va aparea odata cu Curse of Naxxramas. Daca cumva nu au de gand sa modifice ceva la Leeroy, asteptati-va la Miracle Shaman in viitor.

    Leeroy + 2x Rockbiter + Windfury + Rebirth = 30 damage, 10 mana

    Mai merge combinata foarte bine si cu Sylvanas sau Cairne.
    Attached Images Attached Images bon9ul8cqaam59g.jpg

  19. #159 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvan View Post
    A fost anuntata o carte de shaman ce va aparea odata cu Curse of Naxxramas. Daca cumva nu au de gand sa modifice ceva la Leeroy, asteptati-va la Miracle Shaman in viitor.

    Leeroy + 2x Rockbiter + Windfury + Rebirth = 30 damage, 10 mana
    Nu cred ca o sa-si mai reactiveze Battlecry-ul odata ce e readus, si in plus, cred ca o sa ii dispara si toate buff-urile.

  20. #160 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Battlecry-ul și Charge-ul sunt două lucruri complet diferite. Charge-ul îl va avea și când este readus la viață.

    Nice combo Răzvan! Aștept noile cărți pentru a vedea deck-uri noi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 26 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. Castigatorul turneului de Hearthstone, acuzat ca a trisat By flavi_us in forum Stories & Other News
    Replies: 7 Last Post: 18-06-2014, 09:15
  2. Licitatie: Cheie Hearthstone By Razorel in forum Licitatii
    Replies: 8 Last Post: 15-01-2014, 15:00
  3. Replies: 0 Last Post: 15-08-2011, 17:39
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 20:34
  5. Replies: 4 Last Post: 21-08-2010, 20:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts