Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 38

Thread: Posesorii de PS4 vor avea de suferit datorita celor de la Microsoft

  1. #1 SP
    Banned Platt's Avatar

    Posesorii de PS4 vor avea de suferit datorita celor de la Microsoft

    [GameBlog Rumor] - Developers disclosing problems with Xbox One drivers [Updated] - NeoGAF
    And sources from two very large global publishers (one French and one American) emphasize meet current problems with the drivers for the next gen console from Microsoft.
    technological dilemma
    Result, according to our information, the two studios would face a dilemma with their technical Xbox One games. Either offer a turning point in 1080p and 30 frames / sec game ... either do 900p but now the 60 frames / sec.
    [RUMOR] ABOUT POTENTIAL OF FORCED PARITY BETWEEN PS4 AND XBOX ONE
    A choice that could also affect the PS4 versions of these games. Indeed, to avoid offending a manufacturer, publishers may prefer to market identical versions. Technically.
    Xbone hardware sucks, MS trage sfori pentru a se asigura ca multiplatformele PS4 o sa arate la fel. Probabil ca nu toate multiplatformele insa cele de la prietenii lor (Activision si EA) sunt o certitudine.

  2. #2 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    O sa le dea peste nas oricum cei de la Santa Monica , Naughty Dog , Ubisoft etc.Daca cei de la M$ au recurs la tehnici dastea ieftine treaba lor.

  3. #3 SP
    Member Mechatronick's Avatar
    Pai acel French Publisher cred ca se refera la Ubisoft.

  4. #4 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E cu doua taisuri. Daca jocurile de la EA, de exemplu, vor arata pe PS4 mai rau decat cele de la Ubisoft, atunci majoritatea posesorilor de PS4 se vor reorienta total, ceea ce inseamna o scadere drastica a vanzarilor. Acum, cate sfori poate trage Microsoft ca sa convinga un producator mare de jocuri sa renunte la peste 75%* din vanzari?

    * - pana acum raportul jocurilor vandute pentru fiecare consola era aproximativ 50%-50%, dar considerand numarul mai mare de console vandute pana acum de Sony fata de Microsoft...

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Din cauza nu datorita.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca stau bine si ma gandesc... nu Microsoft greseste sa ceara asa ceva (limitari and stuff), ci gresesc publisherii si developerii care vor accepta astfel de conditii. Nu stiu daca Microsoft va da bani seriosi pentru ca astfel de limitari sa fie impuse, dar daca acest lucru s-ar intampla si s-ar afla, Microsoft ar pierde enorm la capitolul credibilitate.

    Mai degraba cred ca Microsoft si AMD ar trebui sa puna osul la treaba si sa scoata maximul de potential din software (drivere, kernel, etc.) si hardware. Daca la hardware deja au overclockat cam tot ce se putea... la software cred ca mai este mult de munca.

    Pe de alta parte, chiar credeti ca Sony ar accepta limitari de genul asta? Nu uitati ca in final Sony da acceptul pentru un joc.

  7. #7 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Nu prea mai au ce să scoată din această consolă Monky. Au încercat multe soluții. Pur și simplu este cu mult inferioară față de produsul Sony. Știu de la cineva care cunoaște pe cineva...

  8. #8 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Nu cred ca Micro a avut pretentia asta. Nici nu e nevoie. Am inteles ca PS4 ar fi mai potenta cu vreo 50%. Nu stiu , habar nu am daca e asa. Dar daca e asa developerii vor scoata jocuri cu cerinte mai slabe sa poata sa mearga fluent si pe X1. Si atunci titlul se va adeveri, "posesorii de PS4 vor avea de suferit". In sensul ca la ei se putea mai mult.
    Cred ca e clar pt multi, jocurile multiplatform vor arata identic pe cele doua console.
    Hm, in contextul discutiei asteia imi aduc aminte cum imi doream o racheta de PS4 pe care eram dispus sa dau si la 4000lei pe ea. La ce bun daca jocurile vor arata la fel si vor rula pe acelasi motoare grafice ?!

  9. #9 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Cred ca e clar pt multi, jocurile multiplatform vor arata identic pe cele doua console.
    Ba nu vor arata la fel; nici pe generatia actuala nu arata la fel.

  10. #10 SP
    Member mof990's Avatar
    Ganditi-va la exclusivitati. Acelea o sa arate extrem de bine. Acum am xbox(pe care il consider superior ps3-ului) dar de data asta am facut precomanda la un ps4. (care este clar cu mult superior fata de xbox one) Sunt satul pana in gat de m$.

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by mof990 View Post
    Acum am xbox(pe care il consider superior ps3-ului)

  12. #12 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Xbox superior PS3 in materie de exclusivitati? Pff mda...cum zici tu...

    Cat despre multiplatform...jocurile vor arata cel mai bine pe PC teoretic ...si PC-ul a avut de suferit datorita PS3/Xbox 360...acum PC/PS4 au de suferit datorita Xbox...PC=multiplatform + PlayStation=exclusivitati = cea mai buna combinatie...

  13. #13 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Da bluelighting cum zici tu , bagi sute de milioane in componente hardware ca sa ruleze jocurile 2013-2014 si dai 20 milioane pe PS4 sa joci 7+ exclusivitati. Foarte interesant.

  14. #14 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by BlueLightning View Post
    Xbox superior PS3 in materie de exclusivitati? Pff mda...cum zici tu...

    Cat despre multiplatform...jocurile vor arata cel mai bine pe PC teoretic ...si PC-ul a avut de suferit datorita PS3/Xbox 360...acum PC/PS4 au de suferit datorita Xbox...PC=multiplatform + PlayStation=exclusivitati = cea mai buna combinatie...
    Faptul ca eu consider actualul xbox superior ps3-ului nu are nicio treaba cu exclusivitatile. E vorba de arhitectura, controller, framerate, etc.

  15. #15 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by BlueLightning View Post
    Xbox superior PS3 in materie de exclusivitati? Pff mda...cum zici tu...

    Cat despre multiplatform...jocurile vor arata cel mai bine pe PC teoretic ...si PC-ul a avut de suferit datorita PS3/Xbox 360...acum PC/PS4 au de suferit datorita Xbox...PC=multiplatform + PlayStation=exclusivitati = cea mai buna combinatie...
    Si cum ai ajuns tu la concluzia asta? "PC-ul a avut de suferit datorita PS3/Xbox 360" PC-ul, mai exact gaming-ul pe PC a avut de suferit datorita lenei developer-ilor care veneau cu portari execrabile pe PC asta corelata si cu pirateria mult mai mare pe PC in comparatie cu PS3/Xbox 360. Deh .. e normal sa te axezi pe versiunea care iti aduce un profit mai mare decat pe cea care se pirateaza in nr. f. mare.

    Scuze de offtopic si sper sa nu inceapa un flame acum.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De piratat eu zic ca se pirateaza in aceeasi masura pe toate platformele... nu cred ca asta e problema. Doar ca de PC s-au saturat multi din cauza upgrade-urilor ingrijorator de costisitoare, mai ales pe criza asta. Degeaba costa un joc de PC mai putin decat unul de consola, daca te trezesti ca iti trebuie o noua placa video de 2000 RON ca sa-l joci... stai sa reinstalezi iar Windows-ul ca nu stiu ce s-a mai virusat... In fine, aici nu e o discutie despre PC-uri... lasa ca le "ajuta" Valve cu Steam Machines

    Cat despre exclusivitati, eu zic ca atat PS3 cat si Xbox 360 au avut ce arata. Asa cum probabil se va intampla si de-acum inainte. Este ceea ce le defineste practic (si sa nu uitam si Wii-ul totusi) si ceea ce le aduce numarul de "fani".

    Din fericire, tot exclusivitatile vor fi cele care vor demonstra daca titlul acestui thread e adevarat sau nu. Pentru ca acolo nu va putea limita nimeni nimic. Din pacate insa, nici nu vom putea avea termeni de comparatie.

    Cred ca in final, cel mai mult tine de developeri. De exp. avem Forza Motorsport 5 care se spune ca va fi 1080p la 60FPS. Pe de alta parte, avem titluri care vor fi 720p la 30FPS. La fel cum avem Killzone in 1080p la 60FPS (in multiplayer) si alte titluri care vor fi la 720p si 30FPS. Deci... in momentul de fata, eu as spune ca tine mai mult de "know-how-ul" developerilor decat de puterea consolelor.

    La multiplatform, acolo intr-adevar s-ar putea sa apara issues... dar inca mai sper ca developerii totusi nu fac chiar tot ce li se "porunceste". Microsoft nu mai e ceea ce-a fost odata... si asta se vede/simte...

  17. #17 SP
    Member Caponescu's Avatar
    In ian 2011 nvidia lansase GTX 560Ti pe la 900-1000 lei care si acum, sfarsit de 2013 este ok pt. un gaming la 1080P +30 fps cu detalii medii spre high nu e nevoie sa scoti 2000 lei din buzunar pt. o placa video, asta este un alt mit, de data asta intentionat aruncat.

  18. #18 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Orice s-ar spune, gaming-ul pe pc, din punctul meu de vedere, e mult mai putin confortabil decat cel pe consola.

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    In ian 2011 nvidia lansase GTX 560Ti pe la 900-1000 lei care si acum, sfarsit de 2013 este ok pt. un gaming la 1080P +30 fps cu detalii medii spre high nu e nevoie sa scoti 2000 lei din buzunar pt. o placa video, asta este un alt mit, de data asta intentionat aruncat.
    Aiurea. Eu am avut GTX 560Ti si am dat 1500 RON pe ea. Am vandut-o in maxim un an pt. ca nu mai imi tinea nici macar in Eve. Am dat alti 1500 RON pe un GTX 660Ti... Ai dreptate, e un mit ca scoti 2000 RON din buzunar pe o placa video. Poti sa scoti chiar 3000 (si degeaba, ca nici 660Ti nu tine cum trebuie)... Go to sleep PC! You're drunk!

  20. #20 SP
    Member Mechatronick's Avatar
    Ciudat, eu ma joc orice (metro ll, bioshock infinite, splinter cell blacklist) cu detalii high spre ultra (cu AA-ul pe medium) pe un PC cu i3 3220, gtx 660 (placa cu 20% mai slaba fata de ti-ul tau) si 4 gb ram. Pana si Crisys 3 il duceam cu 3 din 7 setari pe High, restul pe V High, si AA-ul pe medium in 40 de fps-uri.. PC-ul (cu tot, sursa carcasa, etc) a costat 2500 ron.
    Toate jucate in 1080P.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 11-07-2013, 01:34
  2. Replies: 2 Last Post: 11-06-2011, 22:24
  3. Replies: 7 Last Post: 05-05-2011, 15:02
  4. Replies: 17 Last Post: 17-09-2010, 14:12
  5. Toate titlurile EA vor avea multiplayer By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 12-02-2010, 00:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts