Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 16 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 319

Thread: Far Cry 4

  1. #201 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Tocmai acum când am făcut și eu rost de el...

  2. #202 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Deocamdata nu se stie, sunt 2 presupuneri: e un bug in cel mai nou patch pentru PS4 sau god rays sunt menite a fi o exclusivitate Nvidia pentru PC. Ideea e ca jocul nu avea nici un fel de probleme pe PS4 cu "god rays on", pe cand in versiunea Xbox One au lipsit de la inceput. Adaugand penibilitatea cu iluminarea in noul Assassin's tot in urma unui patch, eu personal raman fara cuvinte.
    deci astia de la nvidia sunt problema, chiar ma minunam prin Far Cry4 pe ps4 cat de fain se vad razele soarelui printre ramurile copacilor, chiar ca o sa verific sa vad daca mai sunt "on"

    ma si miram ce tari au ajuns astia de la AMD+ATI probabil ca in urma banilor primiti cu consolele or sa bage si ei ceva optiuni grafice.

  3. #203 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am verificat eu acum, nu mai sunt

  4. #204 SP
    Member legokid220's Avatar
    Nu inteleg. ce nu mai este? sau .. ce a fost si s-a scos?

  5. #205 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un pic mai in spate, postarea lui Rasko, #198

  6. #206 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Este posibil sa fi fost modificata intensitatea efectului luminii ce trece printre frunze. Insa god rays n-au existat niciodata in jocul asta, daca prin acel efect intelegem fascicule volumetrice ce cad pana aproape de pamant in zone cu umezeala/ ceata/ praf. Bineinteles, ma refer la versiunea PS4.

    Intr-adevar, pastrez cateva filmulete si foto din joc in care lumina ma "orbea" ceva mai spectaculos, parca, insa e mai mult o senzatie. Eu as mai astepta sa vedem ce zic si altii pana sa ma supar pe Ubi. Pentru mine jocul asta este surpriza anului, chiar daca formula nu mai este atat de originala.

  7. #207 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mda, daca instalezi jocul fara patch apar din nou acele raze Astia sunt duși cu pluta

  8. #208 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Baieti, nu va suparati dar eu nu am inteles: de ce a fost nevoie de acest patch pentru PS4?

  9. #209 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    In consola selectezi jocul, apoi update history, acolo iti apare lista cu minciuni...

  10. #210 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Am verificat eu acum, nu mai sunt
    da, am verificat si eu , nu mai este acelasi soare..



    ma rog, in alta ordine de idei m-am chinuit putin pt ultima foaie din tabloul Shangri-La si la final nici macar un amarat de trofeu n-au dat si ei
    oricum foarte misto treaba cu lumea cealalta

    ---------- Post added 04-12-2014 at 14:55 ----------

    mie mi-a placut foarte mult acest far cry 4 pe care inca nu l-am terminat.

  11. #211 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Despre asta e vorba:
    Attached Images Attached Images 40236_10_nvidia_is_powering_far_cry_4_with_hbao_god_rays_fur_and_much_more.jpg

  12. #212 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Lasa ca avem in Hitman Blood Money

    Am uitat sa pun si poza, scuze
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1417699455455.jpg

  13. #213 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Exemplul di postul lui Pizzi este cel cu tehnologia nVidia folosita pentru PC. Pe PS4 nu a existat niciodata un efect cu o asemenea intensitate. Ieri am sters si eu toate update-urile ca sa vad ce lipseste. Intr-adevar, atunci cand interpui coroana unui copac intre tine si soare, apare o pata incandescenta cu cateva raze care ar trebui sa simuleze lumina puternica a soarelui printre frunze. Efectul este placut si natural daca nu insisti in a-l observa, pentru ca altfel acel efect persista indiferent cat de des ar fi frunzisul si cati copaci se interpun intre privitor si soare.

    Efectul actual mi se pare natural si spectaculos. Idealul ar fi un compromis intre cele doua, este de vazut daca Ubi va face ceva in sensul asta. Sunt convins ca au ajustat ceva la iluminarea globala iar asta a condus la reducerea/ modificarea efectului local. Insa shaderul responsabil cu lumina aruncata printre frunze (ambient si arma) este la datorie, totul functioneaza verosimil si nu vad cum as putea simti ca versiunea pe care o joc acum este "downgraded".

    Gata, nu va mai stresez, promit ca nu mai insist pe tema asta. Daca nu-l luati din cauza acestei povesti nu faceti altceva decat sa va privati de o experienta senzationala, bineinteles in cazul in care gustati un FPS cu elemente RPG open world care se misca si arata infinit mai bine decat multe fps-uri liniare.

  14. #214 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    si gata ! platinat
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  15. #215 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Celelalte trofee nu sunt spoilere din joc? Ar trebuii sa le cenzurezi putin la descriere pt cei care n-au jucat inca.

  16. #216 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    nu m-am gandit , posibil sa ai dreptate , sorry.

    oricum , acum ca zici , vad ca am jucat la el de pe 20 luna trecuta pana pe 8 luna asta

  17. #217 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Aseara, pe la ora 23 si 30 a aparut un patch pentru Far Cry 4. L-am instalat si coincidenta sau nu, jucand jocul in continuare, am observat ca foarte des intalneam obiecte care pluteau in aer: arme care cad de la soldati ucisi, farfurii, pahare, sticle in incaperi, s.a.m.d., lucru pe care nu l-am sesizat inaintea patchului cu pricina. Nu stiu ce rol avea patchul asta, dar se pare ca ceva a stricat in joc.

  18. #218 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    @ymy: pe ce platforma joci? Imi pare rau sa aud asta, am incercat si eu aseara sa vad ce modifica/ repara insa n-am intalnit nimic de genul asta (PS4).

  19. #219 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    @ymy: pe ce platforma joci? Imi pare rau sa aud asta, am incercat si eu aseara sa vad ce modifica/ repara insa n-am intalnit nimic de genul asta (PS4).
    Pe PS4. Imediat dupa ce am instalat patchul am mai intrat in joc vreo ora sa vad daca e ceva nou si am constatat ce scriam mai sus.
    Prima oara, am vazut intr-o incapere niste farfurii si un pachet de tigari care pluteau in aer langa o masa. M-am deplasat intr-o alta locatie, unde am vazut in alta incapere, niste legume care pluteau in aer. Apoi, am avut o "altercatie" cu niste indivizi in rosu si dupa ce i-am omorat, am observat ca arma unuia dintre ei plutea in aer langa cadavrul sau. Astazi o sa mai joc si am sa vad daca a fost ceva izolat sau generalizat in tot jocul.

  20. #220 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Multi se plâng de acest patch pe site-ul Ubi, ăștia sunt tâmpiți. Au avut si ei un joc bun anul asta si s-au c...t pe el...O sa incerc sa-l joc fără acest ultim patch.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 16 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 11-06-2011, 15:19
  2. Far Cry 2 By Mask in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 5 Last Post: 30-01-2009, 10:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts