Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 74 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #1001 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Scoate autoaim si lock-on inclusiv pe cal si mai vorbim. Singurul lucru pe care l-am gasit care face jocul cat de cat mai jucabil e un controller Elite de Xbox(probabil Scuff Ps4 face la fel) care are optiuni exta pentru sensitivity, gen mai agresiv. Jocul se axeaza clar pe narativa, insa urasc faptul ca shooting-ul si in general gameplay-ul e mai mult un mijloc de a-si livra povestea si nu atractia jocului.
    Nope. Nu va luati dupa cele spuse mai sus. Repet: joc jocurile R* fara auto-aim si assist-uri since forever si n-am problema asta. Controlul e f.bun. Git gud.

    Apropos de bug-ul de mai sus; mi se parea mie ciudat ca nu-l vad pe John deloc. Sa inteleg ca tre sa incarc un save mai vechi?

  2. #1002 SP
    Junior Member seba890's Avatar
    Din ce am inteles, trebuie sa incarci un save FIX cand incepe chapter 2, inainte sa faci misiunea cu Uncle
    . Mergi sa vorbesti cu John, sotia, copilu si femeia din chapter 1 si apoi sa faci misiunea.
    Citisem undeva ca ii "primesti" inapoi in chapter 4 daca nu ai salvare din momentul ala sau dacaa nu vrei sa incepi joc nou.

  3. #1003 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Nope. Nu va luati dupa cele spuse mai sus. Repet: joc jocurile R* fara auto-aim si assist-uri since forever si n-am problema asta. Controlul e f.bun. Git gud.
    Copil, ce scriu eu evident nu te vizeaza, e pentru o audienta mai matura nu pentru grupul scolar GTA 5.

  4. #1004 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Copil, ce scriu eu evident nu te vizeaza, e pentru o audienta mai matura nu pentru grupul scolar GTA 5.
    Ai prejudecati din astea tot timpul sau doar pe forumul asta? Ai afirmat ca jocul este greu de jucat daca scoti auto-aim-urile, fapt care este fals. Ti-am raspuns ca eu le joc fara probleme fara auto-aim si n-am nici o problema; ba din contra, e mult mai tensionat jocul in felul asta. Nu stiu cum ai reusit tu prin monitor sa cuantifici maturitatea mea, avand in vedere ca stii absolut 0 despre mine, dar ma rog. Daca e sa o ardem pe insulte, poate daca nu ti-ar tremura mana pe controller, ai reusi si tu sa tragi calumea in jocul asta.

  5. #1005 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Copil, ce scriu eu evident nu te vizeaza, e pentru o audienta cu parkinson nu pentru grupul scolar GTA 5.
    Subscriu.

  6. #1006 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vreti sa terminati cu impungerile astea de cocosei si sa acceptati si alte pareri?

  7. #1007 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu vreti sa terminati cu impungerile astea de cocosei si sa acceptati si alte pareri?
    Eu accept alte pareri atata timp cat sunt bine argumentate. Cand sunt hot-takes, nu pot sa accept. Sa afirmi ca jocul e nejucabil sau foarte greu de jucat fara auto-aim si ca tot ce face e sa-si spuna o poveste printr-un gameplay sub-mediocru este dovada clara ca si unele pareri pot fi gresite oricat de aberant ar suna asta.

    Nu zic ca jocul n-are defecte si nu vreau ca toata lumea sa-l laude neconditionat, dar cand vii cu treburi de genul shooting sucks, movement sucks si atat, n-am decat sa-ti spun, gitgud!

  8. #1008 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E ok. Fiecare simte si intelege jocul in felul lui. Nu suntem cu totii identici, din fericire.

    Si eu am incercat cu auto aim full la inceput, cu el complet off si am gasit o cale de mijloc cu care ma simt confortabil, level 1 auto-aim cand sunt on foot si level 2 auto aim cand sunt pe cal. Asta nu inseamna ca jocul este slab, ci ca asa ma simt eu confortabil in el.

  9. #1009 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Sa afirmi ca jocul e nejucabil sau foarte greu de jucat fara auto-aim si ca tot ce face e sa-si spuna o poveste printr-un gameplay sub-mediocru este dovada clara ca si unele pareri pot fi gresite oricat de aberant ar suna asta.

    Nu zic ca jocul n-are defecte si nu vreau ca toata lumea sa-l laude neconditionat, dar cand vii cu treburi de genul shooting sucks, movement sucks si atat, n-am decat sa-ti spun, gitgud!
    Nu ma intelege gresit fecior, eu te invidiez. Te invidiez ca te faci ca nu vezi si accepti jocul si te bucuri de el in stadiul in care e. Daca toti gamerii ar fi ca tine, publisher gen EA ar fi scos deja micro tranzactii sa iti poti salva jocul sau il joci dintr-o bucata, si tu probabil ai fi primul care ar cumpara. Eu reprezint minoritatea celalalta.

    Nu zic ca e nejucabil, zic ca e neacceptabil ca dupa atatia ani de hype si buget nelimitat si marketing agresiv sa scoti un joc cu gameplay sub-standard.

  10. #1010 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @SepticEye - eu iti recomand sa incetezi cu insultele si sa-ti tii parerile pentru tine.

    Si eu ma bucur de joc in "stadiul in care e" si culmea, imi si place si mi se pare excelent. Ai ceva impotriva?

    Ramai in minoritatea ta si daca nu-ti place jocul, treci peste el sau asteapta 1000 de updates-uri pana ajunge in stadiul care te satisface.

  11. #1011 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Nu ma intelege gresit fecior, eu te invidiez. Te invidiez ca te faci ca nu vezi si accepti jocul si te bucuri de el in stadiul in care e. Daca toti gamerii ar fi ca tine, publisher gen EA ar fi scos deja micro tranzactii sa iti poti salva jocul sau il joci dintr-o bucata, si tu probabil ai fi primul care ar cumpara. Eu reprezint minoritatea celalalta.

    Nu zic ca e nejucabil, zic ca e neacceptabil ca dupa atatia ani de hype si buget nelimitat si marketing agresiv sa scoti un joc cu gameplay sub-standard.
    Mosule, poti sa renunti la apelative? Iar incepi cu prejudecatile tale obosite si iti dai cu presupusu fara sa ma cunosti. Citeste istoricul meu pe topicul AC Odyssey sa vezi ce simt eu fata de mtx. Mai lasa-ma cu minoritatile ca daca iti pun un joc old-school in mana, mi-e greu sa cred ca-l duci pana la capat. Ma joc din 90' si crede-ma ca as fi ultimul care ar da banii pe dlc-uri si mtx-uri. Ba chiar ma laud ca in viata asta, pot sa numar pe degete toate dlc-urile cumparate.
    Nu-i nimic sub standard la gameplay-ul RDR2, e doar o alegere a developer-ului sa puna animatia pe primul loc. Cred ca e mai degraba problema ta ca nu te poti adapta. De curiozitate, spune-mi si mie un joc cu gameplay peste medie, ca asa sa ne plangem, e la indemana oricui.

  12. #1012 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Au scos pana la urma si cei de la DF un clip legat de HDR in RDR2.



  13. #1013 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci Fake HDR, Fake 4k, only on Fakestation Bro. Buna soluția, îți iei un OLED 4k sa setezi consola pe 1080p. Nu neg că cel mai probabil au reușit să scoată o capodoperă ăștia de la R* dar se pare că nu prea știu să lucreze cu resurse limitate. Cred că au greșit tabăra când au semnat cu Sony prostia aia de "exclusivitate".

    PS: Mâine o să-mi vina și mie jocul la prețul corect de la Altex, sper sa nu regret achiziția din cauza imaginii.

  14. #1014 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Ba baieti am ajuns la o misiune, nu mentionez nimic pt ca spoiler dar stau si rad ca prostu de 15 minute continuu, nu mai pot, mi-au dat lacrimile, demult n-am mai ras asa jucand un joc. Cat despre ce e cum e cum se joaca, plusurile jocului sunt peste minusuri, ma cuprinde un sentiment de multumire ca am dat banii ceva de speriat.

  15. #1015 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Leneeeeey! LENEEEEY! There you are you good for nothing!

  16. #1016 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Leneeeeey! LENEEEEY! There you are you good for nothing!
    Tare rau. Asta si cu questu ala din Witcher 3 cand o arzi cu baietii la bauta imi vor ramane mereu in cap

  17. #1017 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Eu m-am amuzat tare cand a inceput sa

    Una din misiunile mele preferate de pana acum
    Attached Images Attached Images capture.png

  18. #1018 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Am terminat main story-ul (si destule misiuni secundare). Jocul asta are o poveste mult mai puternica decat RDR1. E un intreg crescendo al tristetii la care iei parte. Numai ca ultimele 2 epiloguri sunt cumva enervante, mai ales free roam/end game-ul. Chiar era nevoie din nou de el? O sa intelegeti la final...

    Nu m-am atasat nicidata atat de mult de vreun personaj de joc, asa cum mi s-a intamplat cu Arthur Morgan. A fost o placere, chiar o onoare sa pot lua parte la o asemena experienta. In opinia mea, o capodopera care cu greu va fi depasita.

  19. #1019 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si-au dat si ei seama ca nu le-a mers pasenta cu 3 personaje in acelasi timp, n-aveai timp sa te atasezi de niciunul. Ma bucur sa vad ca a revenit in spotlight personajul principal.

  20. #1020 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Nu m-am atasat nicidata atat de mult de vreun personaj de joc, asa cum mi s-a intamplat cu Arthur Morgan. .
    Multe personaje sunt ok in jocuri.Mie personal cel mai mult mi-a placut Joel din TLOU. Daca joci jocul ala si ai si un copil te atinge jocul. As face fix ca omul ala in sitiatia data . Ca s-a dezbatut mult si pe tema finalului jocului respectiv. RDR2 inca nu l-am luat. Dar la cat de agitate sunt spiretele si ce vanzai a avut si cati o sa il considere naspa cred ca o sa apara cat de repede multe oferte bune pe olx.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 51 of 74 FirstFirst ... 41 49 50 51 52 53 61 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts