Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 74 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 ... LastLast
Results 961 to 980 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #961 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Eu am deja 3 zile (minim 5-6 ore pe zi) de cand nu mai fac main story ci exclusiv side missions si exploring.
    Ai facut misiunea secundara "He's British, of Course"?
    #WOKE #YASQUEEN

  2. #962 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    In concluzie, implementarea este mizerabila indiferent de platformă

    "You've got nothing to lose by turning on HDR in Red Dead Redemption 2 but nothing to gain either and this begs the question - what's the point in it being there? It all comes as somewhat of a disappointment within a game that is a technical tour-de-force. This is compounded by the fact that various other titles in the last few weeks have delivered absolutely phenomenal results from their HDR implementations.

    And what's really disappointing here is that the potential for a stunning HDR implementation is there - in this game world with its stunning lighting and physically-based materials, Red Dead Redemption 2 should be up there with the best - it's just a shame it has fallen short. And by extension, as the highest profile title to deliver an underwhelming or non-existent HDR implementation, Red Dead Redemption 2 is somewhat of a mystery."
    Esti culmea si tu, pentru implementare HDR le mai trebuie inca 2 ani. Foarte interesant cum Digital foundry a petrecut mai mult de 60 ore cu jocul inainte de lansare, i-au dedicat 2 video pe youtube, unul pentru prezentare, altul pentru performanta pe console insa doar dupa weekendul lansare joc au mentionat ca HDR e de fapt inexistent.

  3. #963 SP
    Senior Member mark's Avatar

  4. #964 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Cu sau fara HDR semintele aceleasi gust are, era o vorba

  5. #965 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Mie mi se pare incredibil, in sensul rau, cum se vede jocul asta. Au niste settinguri superbe stricate de acest blur dubios si o implementare f slaba a HDR-ului. Spre exemplu, inamicii aflati la distanta se disting destul de greu. Mie mi se pare un deal breaker chestia asta.
    Din cate am citit pe net, se lucreaza la un patch care s-ar putea sa rezolve si problema asta. Nu inteleg cum R* au putut sa se prezinte mult mai slab decat developeri la care aveam pretentii mult mai mici la implementarea acestor aspecte in 2018.
    Nici macar nu joc pe vreo dubiosenie de TV, ca sa spun ca e de la el, ci pe un Oled de 65".
    Jocuri ca AC Odissey, Origins, HZD, GoW, Fifa 19 sunt mult peste la iluminare, HDR si motion blur. Nu sunt vreun expert sa fac o analiza in domeniu, dar ma exprim din punctul meu subiectiv de vedere.
    Din pacate problema asta nu este valabila doar pe PS Pro, dar si pe XOX, din cate am citit.

  6. #966 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sa te pregătești acum!

  7. #967 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Cu tot hype-ul de care a avut parte jocul, nu mi-am facut mari iluzii si nu am avut foarte mari asteptari de la el. Pot spune ca imi place, il joc cu placere, doar controlul ma seaca, nu imi da confortul necesar pentru un astfel de joc. De ce mi-a fost frica, nu am scapat, si anume de faptul ca Rockstar nu a renuntat la controlul greoi si depasit, din jocurile lor mai vechi. OK. Ma voi obisnui pana la urma, insa mi-ar fi placut sa ma misc mai usor prin joc si sa nu mai fac combinatii savante de butoane pentru lucruri banale.
    I rest insa, numai de bine despre joc, in ceea ce ma priveste.

  8. #968 SP
    Member SepticEye's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Mie mi se pare incredibil, in sensul rau, cum se vede jocul asta. Au niste settinguri superbe stricate de acest blur dubios si o implementare f slaba a HDR-ului. Spre exemplu, inamicii aflati la distanta se disting destul de greu. Mie mi se pare un deal breaker chestia asta.
    Pe ce joci? Consolele standard is mai "blurry" din cauza rezolutiei mai slabe si anti aliasing temporal care iti face imaginea mai....."soft"

  9. #969 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Ieri l-am inceput si eu,imi place foarte mult,iar dupa primul capitol m-am gandit ca ar trebui sa ma aventurez putin si sa explorez ditamai harta.As vrea sa fac side missions,dar nu stiu cum le gasesc.Apar pe harta cumva,sau pur si simplu intru in contact cu oameni din diverse zone?

  10. #970 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Unele apar pe harta cand ajungi intr-o zona, iar altele le deblochezi in timp ce avansezi in joc.

  11. #971 SP
    Member tzakalaka's Avatar
    Daca vreti sa faceti 15k lejer in joc, aproximativ in 10 min, lasati un PM. Este un glitch testat de mine. Mi-am luat cal, arme si ceva imbracaminte + donatie considerabila la camp dupa asta.

  12. #972 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e marele glitch si merge doar daca nu ai luat acel lingou de acolo. Eu l-am gasit in primele 30m de cand s-a deschis jocul



    Intrebare pentru cei care au jucat mai mult timp. Se mai deblocheaza chestii de construit/upgradat la camp, pe parcurs ce schimbi locatiile? Am ajuns la Chapter 3 si am cumparat si dock-ul, dar am tot restul la maxim si nu mai am niciun motiv sa donez bani la camp.

  13. #973 SP
    Member tzakalaka's Avatar
    Nu te-ai gandit ca poate nu intereseaza pe toata lumea ?

  14. #974 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Pe ce joci? Consolele standard is mai "blurry" din cauza rezolutiei mai slabe si anti aliasing temporal care iti face imaginea mai....."soft"
    Am PS4 Pro, nu Vanilla. Deci nu prea se justifica. Da, nu ma asteptam la 4k naviv aka XOX, dar nici sa se cada mai rau ca GTA5 prin mult zone.
    Cred ca toata problema vine de la iluminare, iar pseudo HDR-ul lor accentueaza maxim asta. Atunci cand sunt multe particule in aer, gen praf sau zapada, parca ai o perdea pusa peste imagine.
    Pe net oamenii de se joaca pe monitoare sau tv-uri mici, nu observa chestia asta.

  15. #975 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @tzakalaka te rog sa nu mai dai quote la postarea imediat anterioara, mai ales daca are si un video si incarca pagina inutil.

    Pe cine nu intereseaza, nu da click pe video. E foarte simplu. 90% din conversatiile de pe acest thread nu intereseaza pe toata lumea.

  16. #976 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ce farmec mai are jocul daca folosesti cheats? Dar ca ideea jocul are implementat cheaturi ca pe vremuri, dar trebuie sa le deblochezi, si poti sa faci sa iti apara trasura in fata ta ca pe vremuri si alte chestii asemanatoare, numai ca atunci va recomand sa faceti un save pentru ca nu se vor pune trofeele la PSN daca incepeti sa le folositi.

  17. #977 SP
    Member clovnusor's Avatar
    N-am sa-i inteleg vreodata pe cei care considera controlul jocului "invechit", la fel cum nu i-am inteles nici pe cei care ziceau ca masinile in GTA IV se misca precum niste barci, dar sincer nici nu prea mai vreau. Sunt jocuri in care vreau intr-adevar twitch movement si 0 input lag dar intr-un joc aproape simulare cum e RDR2, latenta si greutatea personajului ajuta. Daca asta e "pretul" pe care trebuie sa-l platim pentru a beneficia de Euphoria physics, eu n-am nicio problema cu asta.

  18. #978 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare fff dubios sa vad oameni care se plang de control. Basically, ei se asteapta sa avem acelasi control al personajului in toate jocurile, iar daca e ceva diferit - in mod clar in bine - nu este ok.

    Fiecare joc trebuie luat ca atare iar lucrurile diferite, care-l fac unic, ar trebui apreciate si laudate.

    Faptul ca acest physics engine are si mici probleme e alteva, dar greutatea personajului si diferitele animatii care-i dau autenticitate sunt aditii foarte placute pe care eu cel putin, le apreciez.

  19. #979 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Rockstar Games® is proud to announce that the critically acclaimed Red Dead Redemption 2 has achieved the single-biggest opening weekend in the history of entertainment*. With over $725 million in worldwide retail sell-through during its first three days, Red Dead Redemption 2 is the second-highest grossing entertainment launch of all time next to Rockstar Games' previously released title, Grand Theft Auto V, which achieved over $1 billion in retail sell-through in three days.




    Red Dead Redemption 2’s list of initial benchmarks include:

    Biggest opening weekend in retail sell-through across all entertainment releases;
    Second biggest launch (three days) in retail sell-through across all entertainment releases;
    Biggest entertainment launch of 2018;
    Most pre-ordered full game ever on PlayStation Network;
    Biggest day one full game sales ever on PlayStation Network;
    Biggest first three days full game sales ever on PlayStation Network.


    *diferenta vine de la faptul ca gta a fost joia iar rdr2 vinerea

  20. #980 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am pus HDR-ul pe Off din setarile jocului si parca e altceva. Zici ca am instalat texturi HD. Jocul acum este mult mai sharp, iar culorile sunt mai vii.
    Din pacate, tot mi se pare putin deranjant excesul de fum pe care il scoare focul ceaunului in Camp si ceata de dimineata. Parca are un efect nerealist, care mai mult blureaza imaginea decat sa o faca difuza.
    Concluzie: va sfatuiesc sa jucati fara HDR, pana vin cei de la R* cu un patch pt el. Eu unul asta voi face, ca sa nu il pun pe pauza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 74 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts