Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 74 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast
Results 921 to 940 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #921 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  2. #922 SP
    Member morphine's Avatar
    Jesus, nu se poate sa vorbim despre joc ? Nu vă plictisiți sa vă atacați așa ?!

  3. #923 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Imi merg toate cele mai putin "MAP" (spune Please connect to RDR2 si cand dau sa se conecteze imi da log out din social club)

  4. #924 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    E ridicola scuza asta. Bad gameplay e bad gameplay, indiferent. Also, hai sa zicem ca ala ma asteptam sa fie asa ca e la fel de la GTA IV incoace more or less, dar micile inconsecvente ma scot pe mine din minti, gen faptul ca mi se tot switcheaza/dezechipeaza armele, de atatea ori m-am trezit ca brusc nu mai am decat revolverul pe mine si restul au ramas pe cal, desi mi le tot pun pe umar. Am failat o gramada de misiuni asa. Sau iau pusca in mana, apare un cutscene si dupa, cand apas R2 sa scot sa trag, scoate revolverul. Nu-s lucruri majore, dar sunt lucruri care apar constant, ca un tantar care nu te lasa sa dormi.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
    Astea sunt nitpicks. Ca si open world, jocul este peste orice open world jucat de mine. Bad gameplay e relativ. Mie-mi place feelingul weighty pe care il are gameplay-ul.

  5. #925 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Or fi nitpicks, dar te-ai astepta ca prioritatea producatorului sa fie nitpick-uirea elementelor esentiale de gameplay inaintea contractiei oualor calului la frig. Zic. Nu ca nu mi-ar placea sa le studiez de aproape, but still.

  6. #926 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Astea sunt nitpicks. Ca si open world, jocul este peste orice open world jucat de mine. Bad gameplay e relativ. Mie-mi place feelingul weighty pe care il are gameplay-ul.
    Nu contest faptul ca e geniala lumea si atmosfera. Dar nici nu le-as numi nitpicks. In momentul cand failezi misiuni din cauza asta ele nu mai sunt nitpicks. Dupa mine, chestiile de gameplay plus meniul prost gandit fac diferenta dintre 9 si 10

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  7. #927 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Failezi

  8. #928 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Scuze, cand scriu in graba imi vin toti termenii in engleza asa ca-i "romanizez" pe toti

  9. #929 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Np, mi s-a părut funny

  10. #930 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Daa , imi aduci aminte de vremurile cand , jucam strategii , pe pc in retea ,sau dupa caz, care eram mai bucurosi , online , cand romanizam cuvintele

  11. #931 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Pana acum e ok am bagat cateva ore bune am ajuns deabia la 14% si am sters salvarea dearece eu vreau sa joc cat de cat onorabil
    A da nici mie nu imi merge pe tel inteleg e un htc m8
    Si nici pe tableta nu imi merge tab 2.

  12. #932 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Pe S9 merge fără probleme aplicația

  13. #933 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    OK, o sa sune dubios, dar mi se pare mie sau "pieptul" femeilor din jocul asta arata... ciudat? Nenatural de alb/gri si cu pete

  14. #934 SP
    Member Otman's Avatar
    Pescuitul e genial facut si castigi bine de tot cu el, iei 5$ pe unu de 2 kg.
    Cred ca am pescuit vreo juma de ora, dau exit sa ma culc ca e 2 noaptea si maine munca si ce vad. Doi din lista de prieteni pescuiesc

  15. #935 SP
    Member tzakalaka's Avatar
    Salut, voi aveti probleme cu HDR-ul pe PS4 Pro ? Cand il activez din joc, mi se pare ca imi denatureaza imaginea, culorile se vad foarte sters, ceea ce ma face sa joc cu el dezactivat..Din cate am citit si pe reddit, sunt foarte multi ca mine.

  16. #936 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Da, aceeași problemă... Joc cu el dezactivat. Poate vor face un tweak ceva într-un patch.

    Și pe Huawei P20 merge aplicația de companion.

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk

  17. #937 SP
    Member geo971986's Avatar
    V-ati lovit de problema pe PS4 cand faci duel-uri? Ideea e sa apesi usor R2 sa pregatesti arma si apoi complet ca sa o scoti din teaca. La mine cand apas complet nu se intampla nimic...

  18. #938 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Oare trenurile au un "orar" dupa care se tin? Ieri am prins un tip langa ceva sine de tren, l-am legat si l-am aruncat pe sine, am asteptat vreo 30 de minute sa vina un tren dar nimic, am fost foarte curios cum va reactiona NPC-ul daca vine un tren. Oricum o sa mai incerc asta.
    Este incredibil ce te absoarbe lumea creata, ieri cred ca am facut 2 questuri maxim, in rest am explorat, vanat, cules tot felu si interactionat cu NPC-uri care apar random.

  19. #939 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Jocul e frumos , atmosfera superba , poveste interesanta , controlul e cancer .

  20. #940 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by SepticEye View Post
    Eu nu inteleg cum sunt multi dispusi sa treaca cu vederea faptul ca in spatele prezentarii impecabile a jocului e un gameplay de *****. In afara de 1 website nici un review nu am auzit sa mentioneze cat de frustrant e sa te joci jocul. Schema control mai jenanta decat Gta4 care a iesit acum 10 ani. Absolut ridicol, sensitivity restrictionat din nu stiu ce motiv( poate tehnic, poate se îneacă data stream-ingul daca intorc personajul prea repede lol) Totul e greoi si nefinisat.

    Singurul lucru care cere skill in joc e shootingu! Iti urez noroc cu free aim, eu nu mai am nervi. Cred ca si Rockstar sunt constienti de asta, de aia iti pune autoaim pe default de tragi cu ochii inchisi. Degeaba are cea mai frumoasa harta creata si continut de 60 ore cand e un chin de fiecare data cand apas un buton pe controlleru ala si nu se intampla nimic, sau se intampla dupa 1 secunda. Bine ca are animatii cand se spala personajul pe picioare, sau taie lemne, ca doar astea sunt prioritati.

    Eu sunt de parere ca jocul cere prea mult de la tine. Iti cere sa ignori inceputul lungit al jocului care e la fel de captivant ca stirile de la ora 5, ritmul greoi al progresului si sa speri ca poate daca investesti 30 ore in el uiti cat de slab e core gameplay-ul. Daca nu avea marca Rockstar games , toate review-url alea cu scor umflat reflectau toate lucrurile astea negative. Sunt dispus sa reiau jocul daca iese ceva patch, pana atunci SOLD!
    Nu te supara dar am impresia ca tu joci CounterStrike si iti lipseste controlul de acolo. RDR2 se vrea un joc mai realist. Evident ca nu e real sa te misti mega rapid cu tinta ca nu esti robot. Mie mi se pare natural asa.

    ---------- Post added 29-10-2018 at 10:29 ----------

    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Cool story, bro. Cu toate astea, mi se pare ca exagerezi grav: control ca-n GTA IV? Cred ca trebuie sa mai joci o data jocul ala ca sa-ti dai seama cat de ridicol suna ce spui.
    Eu toate jocurile Rockstar le-am jucat pe free aim fara assist-uri si n-am murit de nervi. Ba chiar primul RDR mi-a placut atat de mult incat l-am terminat de doua ori si shooting-ul a fost de "vina".
    Aici totul e imbunatatit fata de primul RDR sau GTA V asa ca nu inteleg unde bati cu asta.

    Ma rog, nu or sa ne placa tuturor aceleasi lucruri. Chestia e ca (am mai spus-o si in alte topic-uri) si eu apreciez gameplay fluid si dinamic in jocurile pe care le joc si de-aia apreciez f.tare developerii japonezi, dar nu imi e greu sa ma adaptez si la un joc ca asta care are ca prioritate animatia si imersiunea.
    Si mie exact asta mi-a placut, acel stil unic de a scurta freza inamicilor.

    ---------- Post added 29-10-2018 at 10:52 ----------

    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Am on intrebare legat de Trapper dupa ce am omorat un animal legendar.
    Mai intai vinzi blana la acel trapper, apoi vei vedea ca are pe stoc sa-ti vanda haina din blana de urs. Practic tu ii duci ingredientele ce le are nevoie si el ti le revinde transformate in caciula, haina, pantaloni, etc de urs

    ---------- Post added 29-10-2018 at 11:02 ----------

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    E ridicola scuza asta. Bad gameplay e bad gameplay, indiferent. Also, hai sa zicem ca ala ma asteptam sa fie asa ca e la fel de la GTA IV incoace more or less, dar micile inconsecvente ma scot pe mine din minti, gen faptul ca mi se tot switcheaza/dezechipeaza armele, de atatea ori m-am trezit ca brusc nu mai am decat revolverul pe mine si restul au ramas pe cal, desi mi le tot pun pe umar. Am failat o gramada de misiuni asa. Sau iau pusca in mana, apare un cutscene si dupa, cand apas R2 sa scot sa trag, scoate revolverul. Nu-s lucruri majore, dar sunt lucruri care apar constant, ca un tantar care nu te lasa sa dormi.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
    Aici din nou e pus un punct la realism. In mod normal, cand ai un cal si 3 arme asupra ta ( un revolver, un shotgun si un arc de exemplu) e si normal sa nu vrei sa stai cu toate in spate cat calaresti 100km ca doar nu esti ninjalau O sa iei shotgun-ul si arcul si le pui frumos pe calut. Acuma ca uiti sa le iei de pe cal, asta e o chestia care intradevar nu exista inainte in nici un joc, si eu salut R* pe calea asta.
    Tin minte ca am furat-o asa odata in felul urmator, deja ma apuca rasu: era ceva misiune cand duci fetele in oras si trebuie s-o salvezi pe una din hotel ca era "abuzata" saraca. Ei si te iei la pumni cu nea caisa asta si in timp ce ne caram pumni ma gandesc ca ma mai bine ii trag la asta un glonte in cap si ma rezolvat scandalul. Da ce sa vezi ca scot revolverul si asta ma loveste de-l scap pe jos. Evident ca nu mai ai timp sa-l cauti si il impachetez pana la urma cu chiu cu vai si apoi nu mai pot sa-mi recuperez arma ca cazuse undeva nasol la perete in spate la un scaun, nu ajungeam acolo (aici inca nu stiam ca pot recupera palaria si arma de la seaua calului daca le pierzi).
    In fine, plec si uit de faza, ma iau cu altele. Ajung la o situatie in care ma enerveaza unu si intru in Saloon sa-l casapesc. Evident ca uit sa iau shotgun sau arcul de pe cal si uitasem si ca nu mai am revolver in holser de la centura. Il insult pe ala in Saloon pana se enerveaza si da sa scoata revolveru sa-mi ia maul, siiii reuseste, ca eu ca berila uitasem de arme.

    PS. Din nou, e o situatie unica creata si mie imi place la nebunie pt ca asa ceva nu vezi in orice alt joc. Bravo R*! Asta vreau sa vad, chestii noi, situatii noi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 47 of 74 FirstFirst ... 37 45 46 47 48 49 57 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts