Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 74 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #361 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Sunt cateva jocuri care ruleaza 4k nativ pe xbox one x, iar RDR 2 foarte probabil nu va fi printre ele. Ca e putin mai puternica, partea a doua, dar nu e comparabila cu un viitor ps5, nu e un salt de o generatie fata de pro, ambele au procesoare slabute.

  2. #362 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^^ Cateva jocuri? For sure nu ai xbox one x, for sure nu citesti stirile legate de x because ps4 e mai bun, corect?
    Da un ochi acilisea: https://www.windowscentral.com/red-d...hdr-xbox-one-x


    Cum am putea compara o generatie de console cu un viitor next gen, why?

  3. #363 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    E confirmat oficial ca merge in 4k nativ pe xbox one? Te rog sa imi dai un link.


    Iar jocurile din lista lor cu enhanced au foarte multe dynamic resolution, nu cred ca esti in masura sa imi spui ce am citit si ce nu.

  4. #364 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pentru reclama, Sony si Microsoft pot sa spuna orice, ca merge 4K.
    Oricum, in cazul de fata no way.

  5. #365 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Daca va fi limitat la 30 FPS este posibil sa fie 4k nativ pe Xbox. Nu ca are vreo importanta, ma joc acum RDR1 prin backwards compatibility si arata superb.

  6. #366 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da, la RDR1 e excelent, doar ca nu are grafica din RDR2. Deci are headroom sa intinda coarda.
    Totusi, DigitalFoundy (mi se pare cea mai buna sursa de info pe partea de tech, it, gaming, etc) au spus ca analizand trailer-ul prezentat de Rockstar de curand ca fiind 4K rezulta ca jocul va rula, cel putin pe PS4 Pro, in maxim 30fps si rezolutie 1920 x 2160. Deci departe de 4K.

  7. #367 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu mi-ar displacea, dar m-as mira. Nu merge AC Origins in 4k nativ 30fps dar va merge Rdr2, imi vine greu sa cred .

  8. #368 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu ai inteles ce am scris... in continuare susțin (ca si Digitalfoundry) ca RDR2 NU va merge în 4K.

  9. #369 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Nu ai inteles ce am scris... in continuare susțin (ca si Digitalfoundry) ca RDR2 NU va merge în 4K.
    Ca sunt mai prost eu de fel, si atunci de ce dracu are peste 105GB....

  10. #370 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ca are lot of content? De cand dimensiunea unui joc dictează rezoluția?

  11. #371 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Poate ca e grafica mai buna decat trebuia,si harta imensa..deci iti dai seama ce mult ocupa..cat de grafica..este grafica de 2019/2020,dar l au facut un joc sa tina tina cel putin 5 ani de acum incolo.

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

  12. #372 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ca are lot of content? De cand dimensiunea unui joc dictează rezoluția?
    nu stiu, de aceea am precizat ca sunt mai prost de fel, nu am glumit

  13. #373 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ca are lot of content? De cand dimensiunea unui joc dictează rezoluția?
    Wtf? normal ca dimensiunea unui joc dicteaza rezolutia. Texturile la rezolutie 4K sunt foarte mari dpdv dimensiune. Din acest motiv, toate jocurile care primesc update 4K, primesc update de cativa zeci de GB.

    Probabil jocul de baza, pentru 1080p, va avea undeva la 60GB. Dar asta ramane sa vedem daca vom avea dimensiuni diferite pt PS4/Xbox One/S fata de PS4 Pro/Xbox One X.

  14. #374 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Razvane, daca 70% dintr-un joc e facut din cinematics (vezi seria Mass Effect) ce te faci?
    Parca ma aflu printre copii pe aici, n-aveti nici unul o logica?
    Joc de dimensiuni mari POATE însemna că va merge la rezoluții înalte dar asta nu e o garantie.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  15. #375 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e cazul aici. Toate cinematics-urile sunt in-game.

    Oricum este o marime perfect normala, daca pana si jocurile mai vechi deja (vezi Gears of War 4 care ocupa 116GB dupa update-ul 4K), dubios era daca ocupa 10-20GB.

  16. #376 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Si cei daca sunt in game? Crezi ca nu ocupa spațiu? E mai mare baza de date jocului...

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  17. #377 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Si cei daca sunt in game? Crezi ca nu ocupa spațiu? E mai mare baza de date jocului...

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
    cinematicurile in-game ocupa infinit mai putin spatiu decat cinematicurile video. De ce? Pai este simplu...La un cinematic video chiar daca ai o compresie, trebuie stocata informatie pt fiecare frame in parte, pe cand la un cinematic in-game refolosesti asset-urile jocului a caror animatie este dictata de niste scripturi care ocupa foarte putin (de ordinul MB-ilor). Cum zicea si cineva mai sus... texturile sunt cele care consuma cel mai mult spatiu iar rezolutia lor este foarte importanta.

  18. #378 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ma, bine ar fi sa fie pt ca jocul va rula 4K dar ma indoiesc profund. E un joc ce îl voi cumpara si evident ca mi-ar conveni sa-mi meargă pe TV la 4K dar cred ca ar fi ceva extraordinar sa poata duce PS4 Pro atat.
    Dacă bine imi amintesc nici Uncharted 4 sau God of War nu merg 4K si sunt extrem de bine optimizate pt consola.
    În fine, vedem peste 1 luna.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  19. #379 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa cum s-a zis mai sus, PS4 Pro nu-l va rula 4K nativ. E posibil ca doar Xbox One X sa o poata face.

  20. #380 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Niciuna nu o să-l ruleze in 4k nativ. Pe calculator, anul viitor 4k @60fps

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 74 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 69 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts