Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 74 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #421 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Consider ca GTA V e un joc de nota 10, dar ca poveste, personaje, open world, nu mi-a placut mai mult decat Witcher 3, nu avea cum, pentru mine medieval/fantasy bate oricand present time.

    Acuma astept sa vad RDR2, western-ul ma atrage mult mai tare. Abia astept sa-i dau drumul
    Tind sa-ti dau dreptate. Tematica medievala e peste orice altceva si pt mine mai ales ca CDPR sunt din Polonia asa ca multe mituri se intrepatrund cu ale noastre. Gameplay-ul a lasat un pic de dorit, mai ales Roach (tu-i mama lui) dar asta e.

    Asta e marea mea problema cu jocurile R*. Mi s-a acrit de cultura americana chit ca e western sau moderna. E peste tot in media si enough is enough, vorba aia. Sunt atatea posibilitati de explorat si faptul ca au ales un prequel la o franciza de-a lor mi se pare un cop-out dar stiu ca o sa vanda in draci pt ca poc poc, asta place tuturor.

  2. #422 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Red Dead Redemption 2 To Run At Native 4K Resolution On Xbox One X

    A few hours ago, the Xbox France Official Twitter profile confirmed that the Rockstar Games open-world title is going to run at native 4K resolution and HDR support on Xbox One X.
    On PS4 Pro, 4K HDR TV owners will benefit from enhanced graphics and optimized performance for a stunningly sharp and detailed look (when compared to a PS4 system), as you live, ride and fight to survive as an outlaw in a notorious gang. HD TV owners will benefit from increased image clarity through the PS4 Pro’s Supersampling Mode (you can turn on Supersampling Mode in the PS4 Pro system settings menu). Meanwhile, if your TV supports high-dynamic range (HDR), you’ll experience the picturesque scenery of Red Dead Redemption 2 with an even more vibrant and dynamic range of colors (HDR features also available on PS4 system).

  3. #423 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Tind sa-ti dau dreptate. Tematica medievala e peste orice altceva si pt mine mai ales ca CDPR sunt din Polonia asa ca multe mituri se intrepatrund cu ale noastre. Gameplay-ul a lasat un pic de dorit, mai ales Roach (tu-i mama lui) dar asta e.

    Asta e marea mea problema cu jocurile R*. Mi s-a acrit de cultura americana chit ca e western sau moderna. E peste tot in media si enough is enough, vorba aia. Sunt atatea posibilitati de explorat si faptul ca au ales un prequel la o franciza de-a lor mi se pare un cop-out dar stiu ca o sa vanda in draci pt ca poc poc, asta place tuturor.
    Da...ai dreptate , americanii sunt peste tot. Dar sa dau exemplu un alt joc: God of War 2018. Imi place (inca nu l-am terminat)...dar nu stiu exact sa definesc ce anume nu ma face sa zic wow e cel mai tare, ca majoritatea. Nu pot sa definesc exact toate motivele, dar stiu sigur ca am fost muuuult mai impresionat de primele din serie (1,2 si 3). Poate unul din motive sa fie si familiaritatea mult mai mare cu mitologia greaca vs cea nordica. Un Zeus, Ares, Athena, Hercule etc, e mult mai cunoscut pt mine decat nici nu stiu sa zeu sau cine in afara de cel cu ciocanu parca Thor sau asa ceva (si si ala tot din filmele americane ). E ca si cu mancarea din strainatate, cand mergi iti place e deosebita...dar ti se face dor maxim de o ciorba cateodata . Eu consider ca nu e rau ceea cu ce ne-am obisnuit. Ca e americanism sau nu, senzatia de familiaritate e una placuta,te face sa identifici cu ce e pe acolo, sa te identifici cu jocul. Cel putin pt mine e asa.

  4. #424 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Da...ai dreptate , americanii sunt peste tot. Dar sa dau exemplu un alt joc: God of War 2018. Imi place (inca nu l-am terminat)...dar nu stiu exact sa definesc ce anume nu ma face sa zic wow e cel mai tare, ca majoritatea. Nu pot sa definesc exact toate motivele, dar stiu sigur ca am fost muuuult mai impresionat de primele din serie (1,2 si 3). Poate unul din motive sa fie si familiaritatea mult mai mare cu mitologia greaca vs cea nordica. Un Zeus, Ares, Athena, Hercule etc, e mult mai cunoscut pt mine decat nici nu stiu sa zeu sau cine in afara de cel cu ciocanu parca Thor sau asa ceva (si si ala tot din filmele americane ). E ca si cu mancarea din strainatate, cand mergi iti place e deosebita...dar ti se face dor maxim de o ciorba cateodata . Eu consider ca nu e rau ceea cu ce ne-am obisnuit. Ca e americanism sau nu, senzatia de familiaritate e una placuta,te face sa identifici cu ce e pe acolo, sa te identifici cu jocul. Cel putin pt mine e asa.
    Referitor la noul GoW, iti dau dreptate. Nu e vina mitologiei nordice ci a developerilor SSM ca vor sa traga de noul GoW si sa-l faca ciorba lunga. Ma asteptam sa bage zeitati minore in primul si sequel-bait pt o eventuala parte a 2-a in care o sa apara mai multi.

    Probabil, dar problema e ca eu nu ma identific cu americanii si cu obiceiurile lor. Nici western-ul nu e un gen ATAT de ofertant. Daca te uiti la cateva filme de gen, restu' sunt cam la fel. Am vazut o gramada de western-uri si mai vechi (Leone, John Wayne) si mai noi si sincer, ideile principale nu prea difera.
    In naratiunea lor, R* servesc cliseu dupa cliseu dar pt faptul ca astea sunt "familiare", lumea le inghite si merge mai departe. Bine, ajuta si faptul ca open-world-urile lor sunt f.bine conturate si detaliate. Culmea culmilor e ca atunci cand incearca ceva usor mai altfel, in speta povestea din GTA 4, gamerii ii critica si uite asa avem iar cocalareala obosita care se numeste GTA 5.

  5. #425 SP
    Member madskills's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Nah Witcher 3 is the GREATEST GAME EVER!!!

    Ca alegerile tale te-au dus la finalul naspa nu e vina CDPR, finalul meu a fost , iar finalul din DLC-ul 2 cand te reintalnesti cu Ciri a fost superb.
    Pe ce l-ai jucat de ai avut loading-ul ala? Eu pe PS4 eram sub un minut la un load.
    Nu exista cel mai bun joc ever si nu o sa existe vreodata din simplul motiv ca totul tine de gusturi. Nici pe mine nu m-a uluit the witcher, nici in ziua de azi nu l-am terminat. E un joc tare, fara discutie dar cu o mecanica deficitara care il da mult inapoi. Pentru cine pune accent maxim exclusiv pe poveste atunci da, e genial. De aia zic ca nu exista cel mai bun joc, pentru ca fiecare e subiectiv. Mie poate imi place GOW sau Assassins's Creed sau TLOU, tie TW3, unui prieten de al meu ii place Mario, jucand absolut toate jocurile care au aparut.
    Totul tine de gusturi
    Ca fapt divers, mie diablo 2 imi place de 100 de ori mai mult ca witcher, pentru ca nu o sa uit in veci cum jucam cu prietenii, cum ne aduceam pe vremuri calculatoarele si faceam retea intr-o camera. Pana la urma feelingul care ti-l lasa jocul conteaza, distractia, nu grafica, povestea si mai stiu eu ce

  6. #426 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    O chestie tare printre zecile de inovatii cu care vine jocul: in momentul in care esti in natura si tragi in aer un foc de avertisment, inamicul din fata ta se va uita instinctiv dupa animalele/pasarile speriate de zgomot; moment in care Arthur ii poate face respectivului de petrecanie.

    E un ajutor pe care mediul inconjurator ti-l ofera. Tot ai de facut e sa stii sa profiti de el.

    De-aia zic, jocul asta e cu totul altceva. Parca se incearca cumva trecea la next level - in materie de gaming.

  7. #427 SP
    Member Otman's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Gameplay-ul a lasat un pic de dorit, mai ales Roach (tu-i mama lui) dar asta e.
    Ahh Roach my love

    Aveau pe site tricouri cu Roach.....

    Dar hai recunoaste ca te-a facut si sa zambesti.




  8. #428 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cea mai tare misiune din TW3, aia cu Roach

  9. #429 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Scz de off topic dar unde il pot gasii mai ieftin de 279

  10. #430 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by coxanovici View Post
    Scz de off topic dar unde il pot gasii mai ieftin de 279
    Incearca pe olx in ziua lansarii, sau probabil digital dar aici tre' sa te indrume cineva care are cont pe Ro. Poti sa-l cauti si pe compari.ro poate gasesti vreo oferta. Eu pe site-ul ala mi-am luat ps4-ul la super oferta.

  11. #431 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Sigur apare pe olx la 200 in 2 saptamani.

  12. #432 SP
    One Man Army Cristy's Avatar

  13. #433 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Incearca pe olx in ziua lansarii, sau probabil digital dar aici tre' sa te indrume cineva care are cont pe Ro. Poti sa-l cauti si pe compari.ro poate gasesti vreo oferta. Eu pe site-ul ala mi-am luat ps4-ul la super oferta.
    Cred ca mai sigur cauta pe US . pe ro sunt oferte aiurea la precomanda .(adica e 3 milioane digitalul pe ps magazinul )
    Totusi eu nu prea inteleg precomenzile , adica precomand sa il primesc day one dar nu primesti nici un bonus ?
    Ps.M-am uitat la altex dar nu vad nici un bonus sa dea.

  14. #434 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by coxanovici View Post
    Scz de off topic dar unde il pot gasii mai ieftin de 279
    În prima lună nu-l găsești nicăieri sub 280ron. Doar dacă ai niste prieteni ce au alti prieteni ce aduc doar disc-ul cu jocul fara carcasa. Acele sampel-uri pt presa. Cunoscătorii știu ce zic.
    Însă nu cred ca ai acei prieteni

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  15. #435 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vedeti ca se postase in urma ceva pret mai bun la flanco.

  16. #436 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Au bonusuri la precomanda. Normal ca ametitii aia de la Altex nu scriu nimic la descriere, magazinele astea pe care le avem noi se numesc bisnitarii, nu afaceri.

    Prostanii de la Emag de exemplu, au la varianta de xb1 postata o fotografie din RDR1. N-ai cum sa pretinzi seriozitate de la chilotarii care vand in Romania.

  17. #437 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da, la Flanco e 270ron. Cel mai mic preț oficial.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  18. #438 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Lol, pai peste tot e 269 de lei de mai bine de 3-4 saptamani. Am facut precomanda acum 3 saptamani si atat era si la Altex si la Emag.


    Cred ca cineva dintre voi s-a uitat la pretul altei editii.

  19. #439 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Cred ca cineva s-a uitat pe online psn.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  20. #440 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Nu vad absolut niciun motiv serios ca versiunea digitala sa fie mai scumpa decat cea fizica. Ma rog, incurcate mai sunt caile cash grab-ului...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 74 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 72 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts