Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 74 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 ... LastLast
Results 1,221 to 1,240 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #1221 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Tot nu pricep cum naiba au stat sa animeze *****le calului, dar nu s-au gandit ca poate cineva ar vrea sa mai scape de unele arme din inventar sau cand ma dau jos de pe cal sa nu iau arme la intamplare cu mine sau in timpul unor misiuni sa nu iti pierzi armele din nu stiu ce motiv, chestiile astea m-au scos din sarite de cate ori le pateam.
    THANK YOU! Praise Jesus, nu eram eu NEBUN cand mi se intampla asta si toti erati "nu ca tu faci ceva in neregula". It ain't me!

  2. #1222 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    La threat m-am oprit din citit. Inainte sa scrii recenzii, e bine sa cunosti proprietatea termenilor.

    Eu te-as intreba sincer altceva. Spune-mi cele mai bune 3 jocuri in opinia ta, nu de alta, doar pentru a afla cat de subiectiva e parerea enuntata de tine.
    @Kurt, postarea mea nu se vrea o recenzie, sunt doar impresii la cald din joc, scrise sub impulsul momentului si fara pretentia de a fi obiective.
    Ma bucur ca te-ai oprit din cititul postarii mele. Oricum nu ai fi ramas cu nimic din ce am scris eu acolo si da.....am gresit o litera, "t" in loc de "d".
    Nu am sa-ti dau apa la moara insirand jocuri pe care le-am jucat, mai bune decat RDR2. Daca as face-o, as fi din nou subiectiv, pentru ca jocurile pe care le-as insira, nu neaparat ar fi mai bune, dar mi-au adus un feeling mai puternic si mai placut in timpul jocului si dupa terminarea sa.
    As enumera aici unul singur, care a iesit tot anul acesta pe piata, si anume God of War. Sigur, nu prea se pot compara cele doua, fiind genuri diferite.
    RDR 2 este un joc bun, must have, care va ramane la un loc de cinste in colectia mea, insa nu cel mai bun "ever" pentru mine.

  3. #1223 SP
    Member geo971986's Avatar
    ^ Nu mai incercati sa explicati ca pamantul este rotund pt toti flat-eartherii. Ardeti gaz degeaba. Ziceti ca jocul este divin si scapati de ei usor

  4. #1224 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by madskills View Post

    @clovnusor, era sa zic eu ce mi se rupe, ca nu poti tu sa ma iei in serios, dar ma abtin. Problema ta e ca iei in serios fix ce NU trebuie. Esti de o naivitate crunta daca ai luat GTA in serios. Si de pe luna ar trebui sa vezi ca jocul ala e o satira pura, o bascalie la adresa cocalarilor si parvenitilor din SUA, a "taranoilor" si a "niggerilor". Personajele alea au fost facute intentionat asa penibile si exagerate, zici ca le-a facut Caragiale. Nu trebuia sa rezonezi cu ele, niciun om intreg la minte nu a facut-o, au fost scrise "la caterinca".
    Te faci ca nu intelegi ce zic sau poate m-am exprimat si eu gresit. Toate GTA-urile pana la V au fost mai bine scrise, dar V-ul e clar sub celelalte tocmai pentru a acomoda o plaja mai mare de gameri, sa fie pe placul tuturor.
    Multumesc ca m-ai luminat cu natura satirica a GTA-urilor dar stiam toate lucrurile astea, ma joc GTA de la primul. Nu mai insist ca esti capos.

    ---------- Post added 15-11-2018 at 09:44 ----------

    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    ^ Nu mai incercati sa explicati ca pamantul este rotund pt toti flat-eartherii. Ardeti gaz degeaba. Ziceti ca jocul este divin si scapati de ei usor
    Hai sa inchidem forumul, ca vrei tu, nu? Comparatia ta n-are logica avand in vedere ca voi, haterii, sunteti o minoritate vocala si nu vice-versa.

  5. #1225 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Bai baieti simpatici ce sunteti voi. Chiar nu vreti voi sa discutati strict despre Red Dead Redemption 2 pe thread-ul Red Dead Redemption 2 si asta FARA sa va mai contraziceti ca niste tapi incapatanati si sa va demonstrati unii altora, ca jocul este cel mai bun din lume sau cel mai prost din lume sau pur si simplu undeva la mijloc?

    Chiar m-am saturat sa intru pe thread si sa vad doar cum va impungeti incontinnuu cand eu ma astept sa gasesc informatii despre joc, despre locatii, despre questuri, despre comori gasite, misiuni intalnite, momente amuzante sau frustrante...

    Sunteti penibili cu aceleasi texte repetate over and over and over and over...

    Revenind on track, am reusit sa termin quest-ul cu rock carvings si wow, ce ending a avut. Nu ma asteptam la asa ceva.

    Totodata, am reusit sa gasesc si toate comorile pentru care aveam harti sau bucati de harti si sunt curios daca vor mai fi si altele. Cred ca am gasit 5 sau 6 in total.

    Am descoperit niste morninte cu care dai interact si-ti spune numele persoanei, dar nu inteleg care-i faza cu ele. Am gasit 2 pana acum.

  6. #1226 SP
    Member Otman's Avatar
    L-am terminat de cateva zile, iau o pauza si cred ca-l incep din nou.
    Dupa ce e gata povestea parca nu am chef sa explorez.

    Per total 9,5/10 pentru mine, nu a batut Witcher 3



  7. #1227 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Totodata, am reusit sa gasesc si toate comorile pentru care aveam harti sau bucati de harti si sunt curios daca vor mai fi si altele. Cred ca am gasit 5 sau 6 in total.
    La fel ca si in primul RDR, ma descurc destul de greu cu hartile. Lumea e atat de mare si cand imi arata un copac si 3 pietre, locatia aia mi se pare ca am vazut-o in 10 locuri. Poate imi scapa vreun hint, ceva...

    Pentru

  8. #1228 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru comori, in principiu trebuie sa explorezi harta. De cele mai multe ori sunt detalii ceva mai ok decat un copac si 3 pietre. Personal am cautat o gramada stanca aia cu cap de om si nu o gaseam pana nu am vazut un afis cu ea intr-o gara sau posta si atunci m-am prins imediat - eu cautam in alta regiune.

    Eu am si explorat foarte mult pe harta, mult mai mult decat te duce jocul si am avut noroc sa gasesc locatii macar asemanatoare.

    Referitor la spoiler:


  9. #1229 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Da, era un fel de-a spune. Nu ma descurc si pentru ca n-am atat de mult timp sa explorez pe cat mi-as dori. Daca am o ora sau maxim doua pe seara e lux si atunci simt nevoia si de actiune desi aseara am pescuit cu Javier si am facut stranger mission-ul cu


    O alta aventura de genul a fost cand am incercat sa urmaresc o caprioara si am dat de

  10. #1230 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Chiar m-am saturat sa intru pe thread si sa vad doar cum va impungeti incontinnuu cand eu ma astept sa gasesc informatii despre joc, despre locatii, despre questuri, despre comori gasite, misiuni intalnite, momente amuzante sau frustrante...

    Sunteti penibili cu aceleasi texte repetate over and over and over and over...
    Iaca eu nu văd nimic rău în a afla şi ce cred alţii despre joc per total, cu argumente. E irelevant de ce te-ai săturat tu şi ce te aştepţi tu să vezi pe thread. Dacă nu îţi place, eşti liber să filtrezi mesajele sau, şi mai bine, să foloseşti "ignore". E un thread general despre RDR2, n-am văzut să se cheme "RDR2, Questuri şi Comori".

  11. #1231 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Orice as scrie, mereu se gaseste cate unu sa comenteze cate ceva si nici macar nu o face cu sens. Si nu cred ca e cazul sa folosesc eu ignore, care oricum e inutil daca esti in tapatalk, cat ar trebui sa se respecte cateva reguli de bun simt.

    Nu am nimic impotriva sa se discute pareri despre joc, in general. Dar cand vad aceleasi discutii idioate cand cineva spune ca jocul e nasol, vin altii si spun ca nu e asa, ca e foarte bun si incep sa se contrazica pe 2 pagini. Dupa care vine altu si zice ca jocul e super tare si vin altii s-i spun ca e prost, ca jocul e penibil, ca are 10000 de probleme si ca cum e posibil sa-i placa asa ceva si urmeaza iar discutii pe 2-3 pagini complet paralele.

    Am inteles. Unora le place jocul si li se pare cel mai tare joc ever. Altora le place jocul dar le-a placut mai mult God of War sau Supaplex. Iar altora efectiv nu le-a placut jocul. Dar cat mai continuam cu asa ceva, mai ales cand sunt aceiasi oameni care vin cu aceleasi argumente obosite de cand s-a lansat jocul.

    Nu stiu cum ar putea sa-ti placa sa stai sa citesti asa ceva...

    Si se mai intreaba MonkY de ce majoritatea oamenilor vechi nu mai intra pe forum...

  12. #1232 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E un forum de discutii, duda. Ce anume ai vrea sa se scrie aici, daca nu parerea despre cat de bun/nasol e jocul? Pentru ajutor la misiuni si informatii generale despre joc ai Wiki.

  13. #1233 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Da man se discuta, dar cateodata alea nu se pot numi discutii ci certuri, daca nu ar fi reguli lumea ar mai si injura aici. Ideea e ca daca ai o parerea fie ea buna, rea, stupida orice ar fi, si nu e pe placul majoritatii esti atacat instant. Asta se intampla deja de mult timp de aceea au si plecat o gramada de aici si au ramas cei care mereu se contrazic, se cearta si incearca sa convinga unul pe celalat ca parerea lui e mai buna si cea corecta. Niciodata nu o sa fie un joc pe placul tuturor, dar se pare ca asta e greu de inteles. Scuze de offtopic.

  14. #1234 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Pe vremuri, se putea discuta liber pe forumuri despre absolut orice dintr-un joc, fara teama de spoilere sau de a fi catalogat drept hater.
    Astazi nu se mai poate asa ceva.

  15. #1235 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Pe vremuri, se putea discuta liber pe forumuri despre absolut orice dintr-un joc, fara teama de spoilere sau de a fi catalogat drept hater.
    Astazi nu se mai poate asa ceva.
    Pe vremuri erau infinit mai putine jocuri si majoritatea copiilor care se jucau se bucurau de ele si nu sufereau de ADHD.

  16. #1236 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Cum vi se par activitatile optionale? Nu ma refer la misiuni, ci la vanatoare/pescuit. Am mers de cateva ori la pescuit cu cei din camp si mi-a placut enorm de mult, insa asta datorita discutiilor pe care le purtam cu ei. Pescuitul in sine mi s-a parut destul de plictisitor. La fel, la vanat nu am mers decat in momentele obligatorii din joc.

    Intreb asta pentru ca sunt in capitolul 3 dupa probabil vreo 25 de ore de joc si as vrea sa stiu daca exista vreo utilitate in a explora si aceste parti ale jocului. Upgrade-urile alea la camp inseamna ceva? Merita sa studiez nu stiu cate animale, sa caut momeala si armele potrivite si sa merg dupa ele? Pana acum, chiar nu am simtit nevoia.

  17. #1237 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu cam asta fac in joc vanez, pescuiesc si am grija de Horseshoe overlook, chiar joc rolu lui Arthur si imi place la nebunie, chiar daca l-am inceput inca din prima zii numai aseara am terminat chapter 2 si in rest am facut activitati optionale, si sunt la 50% din jocul total si vreo 20% din story.

  18. #1238 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Nu pot sa zic ca m-am omorat cu vanatul si pescuitul dar imi place din cand in cand sa particip la activitatile astea pt bonding-ul pe care il face Arthur cu restul personajelor. De ex. misiunea cu
    la pescuit mi-a placut f.mult ca si throwback. Aseara am fost la pescuit cu Javier.
    La vanatoare nu prea am fost pt ca mereu dau peste cate un stranger sau campsite sau mai stiu eu ce altceva, dar o sa-mi fac timp sa ma ocup si de asta. Am vanat un urs prin munti si vreo 3 caprioare pt challenge dar cam atat. Nu stiu cat de necesare sunt pieile si upgrade-urile, desi eu tot ce vanez/pescuiesc donez, nu vand.
    Am facut si un talisman
    dar n-am fost suficient de curios sa vad ce beneficii are.
    Nu ti-am raspuns, sorry, dar si eu sunt in ipostaza asta. Mereu as vrea sa vanez sau sa fac alte activitati dar se iveste altceva mai "interesant" ...

  19. #1239 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Da... Nu pot sa merg din punctul A in punctul B fara sa se iveasca alte 3 chestii. Drumuri care in mod normal dureaza 10 minute ajung sa tina cate o ora. Imi place foarte mult asta. Mai ales ca harta e enorma si uneori trebuie strabatuta pe distante destul de lungi. Sigur ca apreciez peisajele, dar nu ar fi chiar ideal sa nu se intample nimic atata drum. Din fericire, se intampla foarte multe si dupa cum spui, abia reusesti sa tii pasul cu ce se iveste, daramite sa mergi sa iti faci tu de lucru.

    Apropo de lucruri care se ivesc tot timpul, aseara m-au prins 4 bounty hunters si mi-au omorat calul. De mult nu m-am enervat atat de tare. In secunda urmatoare, am fost si mi-am platit toate bounty-urile. Nu stiu, pur si simplu nu am dexteritatea necesara sa folosesc controller-ul in combat daca nu stau dupa o piatra, chiar si cu auto-aim si Dead Eye.

    Si o alta intrebare - pot sa vad undeva cat m-am jucat? Am incercat si pe Social Club, dar nu am vazut nimic. Exista ceva program sau aplicatie pe PS4 pentru asa ceva?

  20. #1240 SP
    Member Mishy's Avatar
    Pe PS4 nu poti vedea nicaieri cat ai jucat din pacate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 62 of 74 FirstFirst ... 12 52 60 61 62 63 64 72 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts