Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 64 of 74 FirstFirst ... 14 54 62 63 64 65 66 ... LastLast
Results 1,261 to 1,280 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #1261 SP
    Member madskills's Avatar
    Numai in Saint Denis sau in toate? Eu doar acolo am patit toate astea.

  2. #1262 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    De obicei unde e mai aglomerat cu NPC ca tot vreau sa le dau L2 si dau din greseala R2

  3. #1263 SP
    Member Otman's Avatar
    Purtati masca aia pe fata tot timplu si chiar daca faceti prostii, daca parasiti zona rapid nu luati bounty.

  4. #1264 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Ce refreshing mi se pare sa joc un open-world din asta masiv care sa nu ma "oblige" sa fac nici macar un sidequest, in care sa nu am level-uri, in care pur si simplu sunt lasat sa fac ce vreau, cand vreau, cum vreau. Daca vreau sa fac numai story missions, pot sa o fac. Daca vreau sa o frunzaresc 50-100 de ore, am content care sa-mi ajunga.
    Cred ca imi place atat de mult jocul pentru ca la fiecare trailer (inclusiv gameplay reveals) nu am avut nici o asteptare, ba chiar am fost underhwhelmed (postarile mele din perioada respectiva atesta treaba asta). Tocmai pt faptul asta, imi place la nebunie. Mai am niste jocuri in care as vrea sa bag suficient de multe ore dar jocul asta nu ma lasa.
    Mereu cand sunt in meniul principal al consolei, nici nu stau pe ganduri, ma duc pe icoana RDR2 instant.
    Atentia pt detalii e un layer in plus pe care W3 sau alte open-world-uri de gen nu il au din pacate.

  5. #1265 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Spuneam si eu ca am terminat jocul, si ieri m-am apucat din nou de Assassin's Creed Odyssey. Nu cred ca am jucat o ora si l-am oprit, reintorcandu-ma la RDR 2. Jocul asta ma tine si pe mine prizonier. Pur si simplu nu ma pot dezlipi de grafica si realismul sau. Joc free acum, cu focus pe orice imi mai iese in cale si explorez in amanunt harta. Cu toate ca m-am enervat de multe ori in joc, am trecut cu vederea peste toate inconvenientele si il joc cu mare placere in continuare.

  6. #1266 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Asa-i. E la un alt nivel. Doar daca luam doar caii si ii comparam cu orice alt open-world, nu am suficiente laude. In Origins (care presupun ca e identic cu Odyssey), caii aia sunt invincibili, merg la top speed non-stop, nu exista nici un fel de legatura intre jucator si cal in afara faptului ca sunt un mijloc de a ajunge din pct. A in pct. B.
    W3 executa un pic mai bine caii, dar pathfinding-ul e sub orice critica; nu stiu de cate ori am ramas blocat cu Roach in garduri sau obstacole, desi eu am incercat tot posibilul sa nu se intample, mers la viteza mai mica, etc.
    In schimb, pe langa bonding-ul pe care poti sa-l faci cu caii in RDR2 (sa vbesti cu el, sa-l hranesti, cureti, etc.), orice impact sau accident e din vina jucatorului ci nu a calului pt ca el e programat sa evite obstacole automat. Daca tii apasat doar butonul X (ps) evita pe cat posibil orice copac, obstacol. Faptul ca jocul creaza o astfel de legatura, il ridica peste tot ce am jucat in materie de open-world, numai SOTC mai putand sa reuseasca o astfel de "performanta" si evident primul RDR.

  7. #1267 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eu incerc sa nu ma atasez de cai prea tare. Uneori pur si simplu nu am cum sa ii apar. E frustrant sa dai nu stiu cate sute de dolari pe un cal, sa il customizezi de sa-l ia mama dracu', sa iti creasca bonding-ul cu el si sa ti-l omoare niste cretini.

    Aseara era sa o pateasca si calul de rezerva, dar noroc ca am dat revive cu vreo doua secunde inainte sa fiu omorat. Oricum, m-am dus aseara la stable, iar caii pe care ii am au o valoare spectaculoasa - intre 5 si 6 dolari. Nu, ca merita sa ii vinzi.

  8. #1268 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Eu am 3 acum. Aseara am luat un arabian negru, femela, am dat 700. Mai am un dutch warmblood, mascul cu care mi-am facut treaba mai tot jocul si calul de inceput care era tot femela dar imi scapa rasa. cei din urma valoreaza in jur de 200 daca ar fi sa-i vand dar nu se pune problema.

    Eu am avut un singur incident cu masculul ("that's a good buoooooyeeeeah" ) ca erau sa mi-l omoare niste saraci intr-un bounty hunt dar sunt plin pana la gat de provizii. Incerc sa nu intru in conflict calare ca stiu din primul joc ca exista riscul asta, asa ca il las intotdeauna la departare (asa cum te "invata" si story missions).

  9. #1269 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi-au omorat de 2 ori calul in ~70h. Ultima data imi luasem un Arabian Black destul de scump - ~950$ parca (de altfel nu prea ai ce face cu banii in jocul asta, am peste 7.000$ de zeci de ore deja) si cu el jucam de vreo 20h.

    Aseara m-am dus sa-l prind pe cel Arabian White din munti. M-am chinuit vreo 30 min, doar ca sa vad ca inafara de stamina care se termina mult mai greu, este in cel mai bun caz, identic cu ce aveam deja. Doar ca parca creste si mai greu in bonding.

  10. #1270 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Arabian ala si cu bonding maxim e un fricos si fuge imediat. O sa incerc sa mai avansez poate pot sa cumpar ceva mai bun sau o sa incerc chestia aii din nordul Saint denis cu caii

  11. #1271 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu chiar am observat ca fix Arabian astia 2, daca apesi pe stick-u din stanga in timp ce e speriat, fuge cu tine in spate, nu te da jos si fuge, ceea ce mi se pare un plus. Dar doar daca apesi la timp pe stick-u din stanga.

  12. #1272 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mie mi-au omorat de 2 ori calul in ~70h. Ultima data imi luasem un Arabian Black destul de scump - ~950$ parca (de altfel nu prea ai ce face cu banii in jocul asta, am peste 7.000$ de zeci de ore deja) si cu el jucam de vreo 20h.

    Aseara m-am dus sa-l prind pe cel Arabian White din munti. M-am chinuit vreo 30 min, doar ca sa vad ca inafara de stamina care se termina mult mai greu, este in cel mai bun caz, identic cu ce aveam deja. Doar ca parca creste si mai greu in bonding.
    Asta mi se pare foarte hilar. Tot jocul astia se chinuie sa faca rost de bani sa plece in insule tropicale, dar eu stau cu fundul pe mii de dolari

  13. #1273 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Exact la asta mă gândeam când joc, plus ce am donat. Eu veneam cu sutele, ăilalți cu cenții

  14. #1274 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu sunt la Chapter 2 si n-am mai jucat de 2 sapt in asteptarea patch-ului pentru lipsa celor 4 din camp... nu inteleg de ce se misca asa greu. Acum imi e clar ca nu scot niciun patch pana la cel de RD Online.
    Sunt singurul de pe forum care asteapta dupa asta?

  15. #1275 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pentru mine jocul asta este bestial, incet incet devine jocul meu preferat! Poveste, atmosfera, personaje, gameplay ma fac de fiecare data sa zic bravo Rockstar, thank you for taking my money!

  16. #1276 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Eu sunt la Chapter 2 si n-am mai jucat de 2 sapt in asteptarea patch-ului pentru lipsa celor 4 din camp... nu inteleg de ce se misca asa greu. Acum imi e clar ca nu scot niciun patch pana la cel de RD Online.
    Sunt singurul de pe forum care asteapta dupa asta?
    Nu..nu ..si eu ( am scris mai sus ) ..poate rezolva si partea de HDR si latenta din controller .




    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  17. #1277 SP
    Member Frankie.'s Avatar
    Eu nu-l mai joc deocamdata pentru ca ma deranjeaza raspunsul tarziu al controlului.Mai astept pana in 1 decembrie sa rezolve problema printr-un patch.Atlfel la vanzare cu el.

  18. #1278 SP
    495
    Member 495's Avatar

  19. #1279 SP
    Member geo971986's Avatar
    Ce caterinca "skinning takes 10 minutes" si celalalt a scos muci tot video-ul...

  20. #1280 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai pus spoiler degeaba... Nu este pus cum trebuie. Oricum bănuiam...

    LE: Bine că ai șters postarea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 64 of 74 FirstFirst ... 14 54 62 63 64 65 66 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts