Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast
Results 201 to 220 of 333

Thread: Duke Nukem Forever

  1. #201 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Din ce am citit, pot sa zic ca vei fi dezamagit...poti cara doar 2 arme, si ai buton "X" to swap weapon. Console win.

    Si, inainte sa apara aberatii, gen, ajuta playerul sa fie mai strategic, ca ia decizii mai tactice, nu se duce gun blazing,etc, am ceva de zis:

    Acest argument este aberant, ignorant, si fals. De ce? Pentru ca tu NU stii ce urmeaza. Ce decizie tactica sa iei alegand intre 5 arme de pe jos, 2, daca tu NU STII ce gasesti dupa usa? Intri si se inchide usa, si vezi de fapt ca era o CAMPIE ENORMA, si tu ai aruncat sniperu. Aia e decizie tactica? NU, e un FAIL pentru ca ai dat cu zarul random, si ai ales gresit. Random WIN, tactic FAIL.

    Va zic eu in ce jocuri acest argument chiar functioneaza: in acelea in care la beginning of mission iti zice: open space 70%, closed space 30%, heavy armor enemies 2% , light enemies 98%. In alea da, poti face o decizie tactica alegand 2 arme din 70. In nici un caz asta nu se aplica la Duke Nukem.

    Apoi, garantez ca poti juca tot jocul cu shotgunul si mitraliera. Ca in 90% din 2 weapon games, exista o arma generica cu care poti juca non stop si pe care o pastrezi pt ca este reliable. Deci tactic FAIL din nou. Vezi resistance 2, cica cu decizie tactica cu 2 arme, si poti juca jocu lejer numa cu mitraliera si bullseye. Deci inca o data tactica ZERO. Apoi poti sa fii sigur ca la BOSS vei gasi pe jos, convenabil, vagoane de bazuci si arme imense, asta ca sa contracareze faptul ca oricum le-ai aruncat pana atunci, din lipsa de gloante. Imens de patetic.

    Cam atat am avut de zis.

    Va zic eu singurul motiv pt asta cu 2 arme: LENE. Lene sa pui ammo pickups cu cap prin nivel, LENE sa faci un meniu de arme, LENE sa faci un design de ce arme si gloante gasesti si unde. Lene, lene, lene.

  2. #202 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Fii mai explicit. Poti "cara" doar doua arme sau poti sa foloesti simultan doar doua arme ?
    Poti cara doar 2 arme.

  3. #203 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Parerea de despre demo, jucat pe Xbox 360:
    • Grafica: acceptabila in general, oribila in anumite locuri: 4/10
    • Sunet: coloana sonora energetica si deosebita, vocea lui Duke este mai cea mai "barbatoasa" la ora actuala, sunetele ambientale si cele ale obiectelor sunt oribile: 7/10
    • Gameplay: dezastruos, invechit si depasit din toate puncele de vedere: 1/10

    Per total nota mea la demo este: 4/10

  4. #204 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu contează, bun sau rău! E DUKE!

  5. #205 SP
    Member Mircea's Avatar
    Tot il cumpar, orice ar fi

  6. #206 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Quote Originally Posted by Mircea View Post
    Tot il cumpar, orice ar fi
    La fel si eu.

  7. #207 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Am jucat DEMO-ul pe PC, grafica e faina, nu inteleg de ce spuneti ca gameplay-ul e rau, mie imi place, Must Buy pentru mine.

  8. #208 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nici eu nu stiu la ce se asteapta lumea de la gameplay... Call of Duty sau Battlefield 3?
    Era de asteptat sa fie invechit.. nici nu ma gandeam ca ar fi altfel, dar tocmai asta-i ofera o nota nostalgica. Oricum eu prefer sa nu mai joc demo-uri la jocuri pentru ca de multe ori mi s-a intamplat sa desconsider un joc din cauza unui demo prost si jocul full sa-mi fi placut.

  9. #209 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    poate ca jocul ne trezeste un sentiment de nostalgie, dar uite ceva care sa ne aminteasca ca suntem in 2011: Report – Duke Nukem Forever DLC plans outed by demo files | VG247
    Some clever types poking around in the Duke Nukem Forever demo have reportedly uncovered files hinting at future DLC plans.

    Egamer found evidence of three planned DLC packs, among other information such as achievements; cheat codes; maps; and babe types.
    The first pack apparently contains four weapons � the BFG, minigun, noobtube, and sticky grenade.
    Three maps are suggested by the next, each with mysterious code names.
    Finally, the third is reported to sport 15 new single-player maps, the Impregnader weapon, plus arm wrestling, a bus, and a karaoke machine.
    At this point I�d believe anything is possible, and Duke�s testosterone-dripping voice actor Jon St. John has also dropped hints to Eurogamer that something singing related is planned.
    Duke Nukem Forever drops on June 10 internationally but June 14 in the US, for PC, PlayStation 3 and Xbox 360. The demo is available now for First Access Club members � those who pre-ordered the game or bought the Borderlands GotY edition.

  10. #210 SP
    Member SwingShot's Avatar

    De acord 100000000% cu acest video.

    ---------- Post added at 11:17 AM ---------- Previous post was at 08:37 AM ----------

    Edit: inca ceva....Un sum up al acelui video:

    1. Cumva convenabil la podu ala cu long range, era railgun pus jos. Ce coincidenta. Cumva, la nava, era "convenabil" pus RPG cu lada de infinite ammo. Unde e tactica frate aici? Ce 2 weapon tactic, cand la fiecare element tactic deja iti da jocu mura in gura arma respectiva? Cu ce difera asta fata de a o avea deja in inventar? Tell me that. Doar o bataie de cap in plus, pointless, cu cules arme si folosit cu tzaraita, pentru a isi bate joc de player.

    2. RPG max ammo 5. Railgun max ammo 12. Ce om in deplinatatea facultatilor mentale ar lua rpg cu 5 gloante, peste un shotgun cu 100 sau mitraliera cu 200 ? Ori te bazezi pe faptu ca iti da jocu mura in gura lazi de gloante, si iei, sau iei consumi asa, de dragu de a trage cu arma, si apoi reiei shotgunu de jos. Nu este nici o optiune tactica aici pentru ca nu stii ce urmeaza.

    Omul in video a subliniat excelent...batai de toba la urechea surdului. Gearbox a muls vaca, acum ii doare fix in posterior in timp ce le curg banii de la hardcore fans care iau jocu decat pentru titlu, si in rest de la... si aici ma opresc pentru a nu lua ban pe forum.

  11. #211 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Corect, dar toate shooterele sunt crappy zilele astea.Asta macar n-are un personaj nameless generic care nu scoate 2 cuvinte tot jocu, i'm looking at you call of duty.
    Il iau doar pentru personaj si "poveste".Sa zic, hey, joc DUKE F*** NUKEM forever.Poate parea ciudat pentru unii, dar eu sunt obisnuit cu jocuri Sonic, care le iau, din nou, doar pentru personaje, univers, ca gameplay=varza urat, cred ca pe ele mi-am distrus fizic controlu de nervi.Asa ca personal pot sa il accept pentru ceea ce este, insa probabil pentru cineva looking only for a great shooter, he may not find it here.

  12. #212 SP
    Member Mircea's Avatar
    N-ar da drumu la demo pentru toti, sa ne distram si noi umpic

  13. #213 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    De ieri mi-au luat banii cei de la thehut pt. precomanda! S-ar putea sa ajunga vineri, dc nu luni sigur (sper). Oricum buna oferta, l-am prins cu 55 de lire (era 60 si cu discount code de 5 lire, aia a fost) + free sheeping...

    Acum sa vedem dc. se tin de livrare!

    ---------- Post added 08-06-2011 at 02:18 PM ----------

    It's official! Am primit si confirmarea despatch-ului!

  14. #214 SP
    Member Mircea's Avatar
    Sunt bucuros pentru tine.....NOOOT!!!

  15. #215 SP
    Member RaduValentin's Avatar
    Si shopto.net se tin de cuvant:


  16. #216 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar


    Dezamagit de marimea bustului si a cartilor de joc (care nici nu sunt personalizate in vreun fel pe fata).

  17. #217 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Merge, o editia d-asta o data la 12-15 ani

  18. #218 SP
    Junior Member hallo40's Avatar
    ce aberatie de joc ,merita 5 euro

  19. #219 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by hallo40 View Post
    ce aberatie de joc ,merita 5 euro
    Ce aberatie de post, merita un ban. Nu-ti plac shootere ? Comenteaza pe alte thread-uri.

    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    Dezamagit de marimea bustului si a cartilor de joc (care nici nu sunt personalizate in vreun fel pe fata).
    Intr-adevar, editia de colectie pare cam slabuta, iar bustul ala pare sa aibe o calitate foarte slaba (nu cred ca e nici macar plastic, cred ca e ceva ipsos...). Eu as lua o editie steelbook, sa vedem ce apare si la ce pret.

  20. #220 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post

    Dezamagit de marimea bustului si a cartilor de joc (care nici nu sunt personalizate in vreun fel pe fata).
    Da, f dezamagitor, degetele incrucisate sa nu platesc vreun TVA pt el avand in vedere ca cel m probabil zavvi il trimit din guernsey.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 17 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 21-07-2011, 17:30
  2. Replies: 0 Last Post: 21-07-2011, 17:29
  3. Replies: 0 Last Post: 21-07-2011, 17:21
  4. Duke Nukem Forever Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 20 Last Post: 17-06-2011, 09:20
  5. Duke Nukem Forever confirmat By naz in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 06-09-2010, 01:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts