Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 386 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 7702

Thread: Ultimate Team (Fifa 15)

  1. #981 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Cea mai mare mizerie posibila mi se pare privarea jucatorilor de x360 si ps3 de modul pro clubs. Daca pana acum aveam o farama de apreciere pentru EA aceasta s-a dus odata cu stupoarea care m-a cuprins la aflarea acestei vesti. La anul ce o sa faca, o sa scoata si sezoanele, ca sa ma joc cu AI-ul ?

    Iar astia cu consolele lor next-gen sunt niste gunoaie de oameni, pentru ca ei ii forteaza pe developeri la asemenea gesturi. Atata timp cat platesc pentru serviciul gold ar trebui sa am aceleasi beneficii precum cei de pe xbox one, spre exemplu. Una era sa fi introdus un feature nou pe next gen si aici sa ramana la fel, dar sa subtiezi continutul mi se pare de-a dreptul strigator la cer. Ar fi trebuit sa nu il mai scoata deloc pe 360 si ps3 decat sa-si bata joc de oameni in halul asta.

    Ei cred ca o sa faca oamenii sa cumpere noile console prin tertitipurile la care recurg, dar un om cu capul pe umeri nu se lasa injosit in asemenea mod si-si cumpar o consola noua doar daca intr-adevar aceasta are de oferit ceva nou fata de consola pe care persoana in cauza o detine in momentul de fata.

    Legat de gameplay, sunt foarte dezamagit, nici nu ma asteptam la altceva, deci nu e o noutate. Cand incepi mingea de la jumatate daca te duci spre poarta e 90% gol, mai ales daca e mingea la Ronaldo sau Di Maria. M-a rupt azi unul cu Di Maria de am zis ca nu e adevarat. Pleca in diagonala cu el si ai mei erau toti neputinciosi, iar Ronaldo merge in linie dreapta si darama orice adversar care incearca sa se interpuna. Iar e un dezechilibru total intre Real Madrid si celelalte echipe. Nu s-or fi saturat oamenii de atata Real vs Real ? Anul asta nici nu mai ai nevoie sa stii sa joci pentru a-i folosi, ca joaca echipa singura. Conceptia mea ramane aceeasi de mai multi ani de zile : un jucator adevarat de fifa isi procura victoriile ( cele mai multe ) folosind o alta echipa in afara de Real, una pe care intr-adevar trebuie sa o gandesti inainte de a o trimite in teren.

  2. #982 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by JamiroQuai View Post
    Iar astia cu consolele lor next-gen sunt niste gunoaie de oameni, pentru ca ei ii forteaza pe developeri la asemenea gesturi.
    Oare ai gândit mult când ai scris prostia asta?

  3. #983 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Acum ca am apucat sa joc si eu pe PS4, m-am lamurit ca nu e niciun gold pack in UT, dupa cum s-a postat mai sus. Este vorba de bonusul de 15 gold pack-uri, cate unul pe sapt, care venea ca bonus la preorder de la Altex. Nici nu ma asteptam sa fie, atata timp cat nu am avut niciun reedem code in carcasa.

  4. #984 SP
    Junior Member ovilix's Avatar
    https://pbs.twimg.com/media/BygXP_jIUAAyHyH.jpg:large
    cam asta e tot ce am prins la pack-uri pe anul acesta ... + Schweinsteiger pe care am facut prostia sa-l pun pe market la 150 starting price
    ( IF Rakitic, van Persie , J.Rodriguez, Gotze, Nasri , Cazorla , Dzeko , si mai la dreapta era si Koke )

  5. #985 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    Vad ca foarte multi se plang de joc. In conditiile in care 90% din cei nemultumiti de seria fifa isi cumpara jocul in fiecare an, de ce sa dea ea 2 lei pe parerea voastra? oricat de prost e jocul si oricat il vor strica cu patch-urile care vor urma, oricum la anul il veti cumpara din nou, basca cu precomanda, ultimate mega super edition.
    in urma cu cateva pagini am invitat lumea sa dea o sansa la demo-ul la pes 2015, care imi mentin parerea ca da de pamant cu fifa 15, dupa ore bune petrecute atat in jocul full fifa cat si in demo-ul respectiv. absolut NIMENI nu a incercat demo-ul respectiv si sa vina sa scrie niste comparatii o parere ceva. daca sunteti atat de spalati pe creier si nu vreti sa incercati si altceva in afara de acest joc, quit bitching and enjoy it!
    Chestia e ca FIFA e mai spectaculos ca PES. Nu are rost sa comparam jocurile cu realitatea, deoarece in realitate se stie cum " se joaca " majoritatea meciurilor.

  6. #986 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Oare ai gândit mult când ai scris prostia asta?
    Mult, putin, nu conteaza. Am acoperire atata timp cat nu exista contraargumente. Imi e greu sa cred ca cei de la EA au facut asta de capul lor. Nu vad de ce ar fi dezinteresati sa aiba cat mai multi jucatori pe toate platformele, avand in vedere ca preturile nu difera prea mult intre ele.

  7. #987 SP
    Member ramusg's Avatar
    Este o postare care imi apartine, e de la foicica cu PES : "Foarte multi de pe forum sunt pro Fifa pt ca e usor sa castigi, e predictibil, daca esti un jucator slab la tipul asta de joc, gameplay-ul fifa te ajuta enorm sa ai satisfactia victoriei.
    Am jucat cu multi de pe forum , curios fiind sa vad cat de profesionisti sunt, asta se observa din stilul de joc, majoritatea , daca nu toti, erau pe acelasi scenariu, fara dribling sau pase cu viziune doar alergat pe aripi si centrat, pase cu triunghi chiar din propria jumatate pt ca sunt super asistate si aproape perfecte daca ai prins cat de cat tehnica,etc.

    Cand ii intrebam de ce nu joaca si ei mai mult pe manual sau semi, sa se bazeze mai mult pe dribling nu doar apasand L1,L1,si celelalte, raspundeau ca e cam greu, e mai simplu sa te ajute gameplay-ul. In ciuda acestui fapt foarte multi se pricep la analiza jocului, probleme de gameplay, animatii dar ei au nevoie de ajutor sa castige intr-un joc video. Esti si tu unul de genul? La PES e mai greu sa dai gol, prost sau mai bun, in functie de ani , la PES a contat priceperea, SKILL-ul, mai mult decat asistul.

    De asta foarte multi prefera FIFA , e usor de castigat prin asisturi si scenarita, si ti-o spune unul care are level peste 89( cred ca e 90), nu mai retin exact daca am mai crescut, in FIFA, cu enorm de multe jocuri castigate fara sa faca abuz de asisturi, ci dribland si pasand simplu.

    PES-ul asta nou se apropie de PES 10 si 11, care mi-e mi-au placut foarte mult, cu un plus de grafica enorm.

    Demo-ul PES este peste cel de FIFA, si asta este parerea celor care stiu sa joace un "simulator'' de fotbal si apreciaza un gameplay nesaturat de asisturi de 150% nu 100%. Acum trebuie sa iasa si PES-ul varianta finala pt a face cu adevarat o comparatie.
    Sigur EA nu a pus iar o varianta de DEMO mincinoasa ca de fiecare data iar varianta full e schimbata iar pt a ajuta nepriceputii?
    PSN ID: Kepzy79

  8. #988 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Astia de la EA chiar si-au batut joc de noi: Dupa ce reuseste si amaratul de mine sa obtina 2 victorii in seasons,constat cu uimire ca nici macar nu mi-au fost contorizate victoriile.Una peste alta,intru in meci,jocEverton vs Liverpool,imi arata tabela EVE vs EVE cu aceleasi tricouri ca si ale adversarilor.Faza cu meciurile necontorizate ma face sa cred ca jocul asta e plin de bug-uri,cel putin 2 majore descoperite de mine.Greseala me ca l-am cumparat la lansare.Nici macar nu-mi mai vine sa-l butonez,cu atatea neajunsuri....

  9. #989 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    apropo de FIFA si PS+ .

    am jucat FIFA 15 si Seasons si UT , fara nici un fel de PS+ .

    cine tot zicea ca e absolut necesar ?

  10. #990 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    apropo de FIFA si PS+ .

    am jucat FIFA 15 si Seasons si UT , fara nici un fel de PS+ .

    cine tot zicea ca e absolut necesar ?
    In acest week-end e gratis PS+ul

  11. #991 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    am jucat ieri pe zi cand nu era weekend

  12. #992 SP
    Member akzation's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    am jucat ieri pe zi cand nu era weekend
    Cand am jucat FIFA 14 prima oara online (nu aveam PS+) mi-a dat o optiune din joc sa activez PS+ pentru cateva zile gratuit. Poate ca asa e si la FIFA 15 si asa ai jucat.

  13. #993 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    n-are nici o activare suplimentara , pur si simplu am intrat si am jucat tot linistit .

    posibil serverele EA sa nu aibe nu o treaba cu cele aferente PS + ?

    de fapt cand faci un joc ONLINE nu ar trebui producatorul sa aibe serverele lui ?

    de ce s-ar baga Sony .. nu inteleg

  14. #994 SP
    Junior Member Whisky's Avatar
    Sal baieti am si eu cateva intrebari. Eu si varul meu avem cate un ps4 . Avem si conturi ps+. Am vrea sa cumparam fifa 15 digital. Se poate juca online in acelasi timp jocul ? Se poate juca unul impotriva celuilalt ? Ideea de a il cumpara digital a venit datorita pretului: 60 $ = 200 ron. O alta intrebare ar fi: in afara de allromedia.com de unde reedem coduri ? La ei 60 $ = 250 ron. Cu stima, Daniel.

  15. #995 SP
    Senior Member nina's Avatar
    jocurile au serverele lor dar platformele ps si xbox apartin monstrilor sony si microsoft si ei pot sa-ti puna restrictii sau sa le scoata
    un bogatan vrea si mai multi bani pana cand detine toata planeta

  16. #996 SP
    Junior Member Whisky's Avatar
    Ce intreb eu...si ce raspuns imi dai tu...ma doare capul...

  17. #997 SP
    Senior Member nina's Avatar
    te doare de la prostie cred


    ce vroiam sa impartasesc este ca glitchul career player cu +5 ovr nu l-au rezolvat si se pune +5 ovr si la vp-ul online.ceea ce faceau la fifa 14,se poate face si la fifa 15
    se gaseste pe youtube tutoriale pentru fifa 14 dar ieri am vazut unul si pentru fifa 15

  18. #998 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    jocurile au serverele lor dar platformele ps si xbox apartin monstrilor sony si microsoft si ei pot sa-ti puna restrictii sau sa le scoata
    un bogatan vrea si mai multi bani pana cand detine toata planeta
    intrebarea mea e simpla .

    sefii de sclavi de la Sony - au pus sau nu restrictie de PS+ la FIFA 15 pt serverele EA ?

    eu joc FIFA online , bine si WARFRAME , si pt jocurile lor din anii 90 care si copiii de 2-3 ani le gasesc prea urate nu stau sa dau 40-50 de euro adica cat FIFA pt subscriptia lor de 1 an , sau apropiat de pretul lui Bloodborne de exemplu

    deci pt mine e destul de relevant - si cred ca o sa vad de luni .

    dar erau atatea legende ca serverele EA sunt ale lu SONY si fara PS+ nu poti juca nu stiu ce mod FIFA , de am decis sa ma informez singur .

    SONY a devenit o firma santajista . Sa santajezi userii pt Multiplayer ... e o ordinarie crasa , mai ales daca firmele ce ofera jocurile detin serverele .

    Si nu - nu ma intereseaza sa imi dea 3-4 saptamani cu linguritza jocuri din anii 90 pe PS4 .

    Asta era ideea .

  19. #999 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    De saptamana viitoare nu mai poti juca, începând de ieri si pana luni poti sa joci orice fara PS Plus. Warframe nu necesita PS Plus, au anunțat de cand au lansat PS4. Pt majoritatea jocurilor, abonamentul PS Plus este obligatoriu, sper ca ai înțeles

  20. #1000 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    intrebarea mea e simpla .

    sefii de sclavi de la Sony - au pus sau nu restrictie de PS+ la FIFA 15 pt serverele EA ?

    eu joc FIFA online , bine si WARFRAME , si pt jocurile lor din anii 90 care si copiii de 2-3 ani le gasesc prea urate nu stau sa dau 40-50 de euro adica cat FIFA pt subscriptia lor de 1 an , sau apropiat de pretul lui Bloodborne de exemplu

    deci pt mine e destul de relevant - si cred ca o sa vad de luni .

    dar erau atatea legende ca serverele EA sunt ale lu SONY si fara PS+ nu poti juca nu stiu ce mod FIFA , de am decis sa ma informez singur .

    SONY a devenit o firma santajista . Sa santajezi userii pt Multiplayer ... e o ordinarie crasa , mai ales daca firmele ce ofera jocurile detin serverele .

    Si nu - nu ma intereseaza sa imi dea 3-4 saptamani cu linguritza jocuri din anii 90 pe PS4 .

    Asta era ideea .
    ce legende? cum te-ai informat singur cand mai multa lume ti-a explicat?
    ti s-a spus clar de ce poti juca online
    si nu doar fifa ci tot ce tine de multiplayer
    microsoft face acest lucru de ani de zile cu goldul lor
    si ca o comparatie,nu sunt santajisti fiindca platforma lor e casa lor si in casa lor pot pune reguli iar developerii/publisherii isi pun joacele in casa lor si trebuie sa respecte regulile casei

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 386 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 60 100 150 ... LastLast

Similar Threads

  1. FIFA 15 Ultimate Team wager By Slay3r in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 13 Last Post: 02-04-2015, 06:19
  2. Fifa 14 Ultimate Team By Bodonomad in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2014, 11:21
  3. FIFA 14 Ultimate Team - Wager Matches By vladydd2011 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 3 Last Post: 10-04-2014, 12:49
  4. Fifa 11 Ultimate Team By ZeroSkillNoob in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 21 Last Post: 18-04-2011, 10:21
  5. FIFA 10 Ultimate Team DLC By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 08-12-2009, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts