Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 20 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 393

Thread: Rise of the Tomb Raider

  1. #121 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deocamdată nu sunt, un gamer adevărat are toate consolele posibile și are timp pt toate. Eu sunt un gamer obișnuit, nu fac "platină", joc pt relaxare, îmi fac niște calcule până ajung să dau banii pe ceva. Aș vrea XboxOne dar am o problemă pe care nu prea o înțeleg unii din această parte a forumului.

  2. #122 SP
    Senior Member Zero's Avatar

    Rise of the Tomb Raider

    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    plus fanii Nintendo nu au intrat niciodata pe threadurile de PS4/XBox One sa starneasca flame-uri
    Cam rar, ca un fan ps4 sa starneasca un flame pe aria xbox, e invers de regula. Gata, tac

  3. #123 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Deocamdată nu sunt, un gamer adevărat are toate consolele posibile și are timp pt toate. Eu sunt un gamer obișnuit, nu fac "platină", joc pt relaxare, îmi fac niște calcule până ajung să dau banii pe ceva. Aș vrea XboxOne dar am o problemă pe care nu prea o înțeleg unii din această parte a forumului.
    Si eu am o problema mare referitor la achizitia de PS4: No free time + lipsa bani (ceva mai am prin buzunare dar cum strang ceva cum pica ceva de pe masina, trebuie revaruit in casa, schimbat parchet...etc.. imi vine o amenda...nu stiu dar se nimeresc mereu in acelasi timp). A trecut 4 luni de la ultimul joc achizitionat si ma gandesc cu groaza ca vine toamna, apare Fallout 4, NFS, Rise of Tomb Raider...si ma uit la ele in raftul de la Altex cu lacrimi in ochi...

  4. #124 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Chill, oricum e semi-fail, inclusiv Uncharted Collection. Să lansezi ceva în aceeași perioadă cu Fallout e cam nasol.

  5. #125 SP
    Junior Member opragnar's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Te arde rau nu? In cazul asta nu te derajeaza ca un joc fara vanzari masive va ajunge la UN AN DISTANTA pe PS4, nu?

    Nu trebuie sa fim atat de hateri/flameri/ trolli. Personal cred ca Uncharted 4 va fi un joc super-ok dar nu intru pe acel thread sa spun ca acel joc nevenind pe Xbox One inseamna ca e de kko. La fel cum un consolist cu PS4 nu ar trebui sa vina pe threadul de Quantum Break sa-l faca de kko doar pentru ca nu se va lansa pe PS4. Sa nu uitam ca ambele platforme au exclusivitatile lor (Uncharted, Street Fighter, etc pe PS4 si Forza, Quantum Break, etc pe Xbox One), plus unele care sunt timed ca si Black Ops 2 cu DLC-urile pe PS4, sau Rise of Tomb Raider pe Xbox One.

    Astea sunt aranjamente de marketing si nimeni nu ar trebui sa arunce cu pietre in ograda vecinului. Adevaratii gameri au AMBELE CONSOLE. Punct!
    nu ai inteles, eu am zis ca jocul nu va vinde bine pe xbox, acolo vinde doar halo si call of duty, pe pc/ps4 o sa vanda bine tomb raider, si nu, nu ma derazeaja sa astept 1 an pentru editia definitiva mai ieftina, mai aratoasa, cu toate dlcurile si bugurile fixate, mersi xbox players pentru beta testing, pana atunci am ce sa joc, until down, uncharted collection, uncharted 4, horizon, the last guardian si multe multiplatforme

  6. #126 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Can you believe this fockin' guy?
    Amice, ai un glob de cristal de stii ce jocuri jucam noi sau ce vanzari va avea TR?

  7. #127 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by opragnar View Post
    nu ai inteles, eu am zis ca jocul nu va vinde bine pe xbox, acolo vinde doar halo si call of duty, pe pc/ps4 o sa vanda bine tomb raider, si nu, nu ma derazeaja sa astept 1 an pentru editia definitiva mai ieftina, mai aratoasa, cu toate dlcurile si bugurile fixate, mersi xbox players pentru beta testing, pana atunci am ce sa joc, until down, uncharted collection, uncharted 4, horizon, the last guardian si multe multiplatforme
    Don't feed pls!

  8. #128 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Superb

  9. #129 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Intr-adevar, chiar arata bine. Rise of the Tomb Raider parca continua povestea din Tomb Raider nu?

    Definitive Edition nu va exista pe PS4, pentru ca apare doar pe PS4, X1 si PC... daca ar fi aparut pe PS3 prima oara (cum a fost cu Tomb Raider), atunci ne-am fi asteptat la un Definitive Edition.

  10. #130 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Apare și pe X360

  11. #131 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu de ce, dar nu ma impresioneaza absolut deloc. Partea CG de la inceput, arata mai rau ca jocul propriu-zis. Nu inteleg cum vine asta.

    Cat de joc, felul in care merge si cum se misca in orice ma duce cu gandu la o pitzipoanca intepata. Nu inteleg de ce au ales un astfel de mers.

    Decorurile sunt interesante, la fel si actiunea, dar nu stiu, pe mine nu m-au convins.

  12. #132 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    ^ Same here. Ma asteptam sa arate ceva care sa semene mai mult cu nivelul care l-am vazut in Uncharted 4, mai multa varietate si actiune.

  13. #133 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cea mai mare greșeală pe care o faceți, nu se poate compara cu U4. Dacă o să fie la nivelul precedentului eu mă declar mulțumit, până acum așa îmi pare

  14. #134 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Gata, s-a decis (aici, pe forum)! Toate jocurile care nu se ridică la nivelul lui Uncharted sunt slabe...
    Mie îmi place ce văd în gameplay-ul de mai sus. Nu îl compar cu Uncharted pentru că din punctul meu de vedere sunt jocuri diferite.

  15. #135 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu stiu cine si de ce a zis ca se compara TR cu Uncharted.

    Problema, cel putin in cazul meu, este ca nu vad o evolutie. Daca ma uit la Uncharted 3 vs Uncharted 4, cred ca au refacut toate animatiile si au schimbat tone de lucruri in gameplay.

    Daca ma uit la TR vs RTR, nu vad mari diferente, inafara de grafica (care oricum mi se pare ca nu exceleaza).

  16. #136 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Păi până la urmă văd că tot îl compari cu Uncharted.
    Realistic vorbind, în ce privește animațiile, inclusiv cele ale feței, tu ca om, îți schimbi gesturile o dată la 2 ani?

  17. #137 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Il compar cu Uncharted, la fel cum il compar cu GTA si cu orice joc care a primit o continuare mai buna decat predecesorul.

    Si in niciun caz nu ma refer la animatiile fetei ci la cele ale corpului. Sa fim seriosi. Tu ai vazut cum merge ? Cat de lasciv si intepat poate merge, mai ales in situatia in care se afla (la naiba-n praznic si in mizerie). Inteleg ca vor sa se vada ca este o fata si nu un baiat, dar parca as prefera sa fie mai "fata" decat pitzipoanca.

    Nu stiu, pe mine ma deranjeaza, vizual vorbind, felu in care merge, sare si interactioneaza cu lucrurile p-acolo.

  18. #138 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Piti a fost tot timpul Lara, inclusiv la miscari
    stiu asta inca de pe vremea cand juca sor-mea la TR II-III pe PC prin ani '98 , pistolara pe vremea aia, ce porcarie de joc mi se parea pe atunci


  19. #139 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Personal daca as cumpara un joc dupa cum se misca caracterele atunci nu as mai cumpara nici unul....Aici vorbesc de GTA 4 si 5, Gears, Dead Space, Lara, Just Cause, Mass Effect....etc.
    Intradevar, Lara se misca lasciv/feminin. Dar si Prince of Persia se misca aproape feminin cu toate ca era ditamai masculul Pana la urma este decizia fiecarui studio de jocuri cum se va misca acel caracter. Si sa nu uitam ca Lara Croft e sub umbrela Square Enix cu Final Fantasy in spate si personajele feminizate la extrem.
    In continuare nu stiu de ce comparati Uncharted cu Lara. Asa putem ajunge sa comparam Gear cu Killzone, Forza cu GT, Heavy Rain cu Alan Wake, etc....etc. Ceea ce nu reflecta realitatea deoarece sunt jocuri diferite.

  20. #140 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hai ma Leo, ca nu comparam Tomb Raider cu Uncharted (desi in mod clar s-au inspirat unii de la altii mai mult ca orice alte jocuri), dar uita-te calumea la video-ul postat de Dant3. Initial, cand mergea, credeam ca sare frame-uri, dupa aia mi-am dat seama ca ala e mersul ei si am inceput sa fiu mai atent. Lipsesc unele animatii si alte animatii sunt cam dubioase, gen cand sare sa se prinda de chestii sau alte animatii.

    Nu stiu, inteleg ca trebe un personaj feminizat, dar parca e prea de tot. Si da, nu putem sa lasam anumite lucruri de genu asta, sa ne faca sa nu mai cumparam un joc (desi in mod clar, pt mine nu este un day one buy si-l voi cumpara la vreo reducere masiva sau SH), dar daca lasam de la noi la orice joc nou iese, o sa ajungem sa nu mai primim nimic "next gen" sau vreo evolutie semnificativa in noile jocuri.

    Nu vreau sa transform acest thread in cel de Witcher 3, cand ma plangeam de grafica, dar repet, nici nu vreau sa accept orice mizerie ni se baga pe gat, doar pentru ca nu exista altceva sau pentru ca baietii care se joaca asa ceva, vor sa faca si alte lucruri cand se uita la miscarile ei...

    Vreau evolutie pe toate planurile, ca d-aia dau bani pe jocuri si pe console de generatie noua.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 20 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 14-06-2015, 17:10
  2. Rise of the Tomb Raider exclusiv Xbox By paunstefan in forum Console News
    Replies: 32 Last Post: 23-08-2014, 22:40
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2014, 07:06
  4. Rise of the Tomb Raider anuntat By paunstefan in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 09-06-2014, 22:59
  5. Replies: 0 Last Post: 01-04-2013, 07:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts