Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 57 of 57

Thread: Mouse + Tastatura pt. noile console cu XIM 4

  1. #41 SP
    Junior Member teeberryu's Avatar
    Si pe mine ma intereseaza unul, dar pretul (incl. livrare) este de $125 produs + $80 livrare => $205 pret final (800 RON). Livrarea costa aproape cat produsul.
    A incercat cineva, @Emeraldu, pana acum jucaria?

  2. #42 SP
    Member Hansel31's Avatar
    ai uitat sa adaugi taxele vamale, dar anyway imi ajunge mie miercuri si daca vrei te tin la curent , iti spun cum se misca pe ps4

  3. #43 SP
    Junior Member kent4nzw0w's Avatar
    am eu XIM4, merge bine pe Xbox One, l-am testat in Titanfall si Destiny. dezavantajul ar fi aim assistul extrem de enervant pentru noi, mai putin pentru controller. iti ia ceva pana sa te obisnuiesti cu el, dar in orice caz terminam mai merue pe primul loc cu K/D peste 2.0.

    ti-l vand eu pe al meu cu 600RON, daca esti interesat da-mi un PM. si daca vrei iti dau si gear pentru el, adica Logitech G502 care este cel mai "compatibil" mouse pentru XIM4, ca eu mai mult de 2 meciuri de MKX pe zi nu am timp si nu o sa mai joc pe el asa ca prinde praf degeaba.

  4. #44 SP
    Junior Member BigBibi's Avatar
    Nu stiu ........
    Am încercat sa joc fps cu gamepad-ul pe Xbox clasic , credeți-ma am încercat ! Am incercat si pe pc dar tot n-am reusit mare branza . E vreo tehnica ce trebuie aplicata ? Nu fac eu ceva bine ? Sincer nu stiu ..........
    Voi cum ati reusit sa jucati cu gamepad-ul ?

  5. #45 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cum sa nu poti? Nu inteleg. Ia si tu un fps si termina-i campania singleplayer pe medium si apoi pe high. Apoi treci la multiplayer si te obisnuiesti cu ritmul de acolo. Daca nu ai folosit controller niciodata si te arunci de nebun direct in MP cred si eu ca nu va descurcati.

  6. #46 SP
    Junior Member kent4nzw0w's Avatar
    eu nu inteleg cum pot unii sa joace fps cu controller, si i-am vazut si in multiplayer, sunt foarte buni. simt ca niciodata n-o sa ajung ca ei si de la o varsta nu mai am nici timpul necesar sa stau sa invat FPS pe controller, mai ales dupa 10 de ani de fps-uri pe PC. e drept ca ai un avantaj cu m+k, dar e relativ mic din cauza aim assistului si turn speed cap.

  7. #47 SP
    Member Hansel31's Avatar
    te obisnuiesti destul de repede, tudyniuz are dreptate ar trebuii sa te bagi in campain sa il termini si pe urma sa incerci un MP, ii dau dreptate si lui kent in legatura cu timpul , iti ia o gramada de timp sa ajungi sa fi ca cei de pe primul loc in special cu un controler.. au ani de zile in spate in fps-uri. inca 3 zile pana imi ajunge si mie xim4

  8. #48 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De obicei e suficient sa joci un FPS timp de o saptamana ca sa te obisnuiesti... dar sa nu te astepti sa fii "pe primul loc" doar dupa asa ceva. O luna-doua de MP iti poate asigura o coordonare foarte buna. Eu ti-as recomanda sa joci Destiny... are un learning curve foarte decent in campanie/story, poti sa stai sa faci "farming" si sa faci target practice pe mobs de level mic... si garantez ca pana la level 20 deja vei face double-jump-uri si vei da headshot-uri in acelasi timp. Daca vei intra direct in MP, o sa-ti faci mai multi nervi decat vei invata ceva

    In opinia mea a juca cu gamepad-ul asemenea jocuri, e o arta... si chiar faptul ca e mai greu face totul mai interesant. Vorba aceea, a juca FPS-uri cu mouse-ul poate si bunica... gamepad-ul e pentru gamerul din tine, care vrea sa demonstreze ca poate. Cei care joaca cu adaptoare de mouse pe consola, fara suparare, dar eu ii voi considera in continuare cheateri. Nu voi juca niciodata in MP cu cineva in echipa care se joaca cu mouse pe consola. Sorry...

  9. #49 SP
    Member enemigo's Avatar
    Eu tot nu pot sa inteleg de ce se permite treaba asta. Fiecare sa joace cu ce ii face placere, dar daca vrei mouse + tastatura foloseste linistit PCul. Cand starea ta de bine deranjeaza ceilalti playeri, clar e o problema. Sau, si mai bine, sa faca astia ceva server scan si automat cine e detectat cu aceste accesorii sa fie grupat DOAR cu alti playeri care le au. Atunci n-ar fi nici o problema.

  10. #50 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    asa o juca Arsinel de la CASA in BF4 ?!

    desi joc (ok) cand intra pe servere fata in fata el da numai pe cap si nu rateaza nici un glont .. e cam frustrant sa te intalnesti cu el daca joaca cu controllerul atunci chiar ca e bun

  11. #51 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu inteleg de ce va agitati atat de mult si pe old-gen sunt multi care joaca cu FragFx si asta nu ii face nemuritori,eu personal prefer controller-ul si consider ca ageste gadget-uri nu isi merita banii dar na fiecare cu piticii lui.
    Attached Images Attached Images fragfx-v2-se-controller-sony-ps3-1.jpg

  12. #52 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Old-gen, next-gen... intotdeauna vor exista oameni care cauta cheat-uri (sau moduri de a depune efort mai mic). E unul din motivele pt. care incepuse sa ma enerveze gamingul pe PC. Wallhack, moneyhack, speedhack... Yuck!

  13. #53 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lasa-i sa joace asa, mai mult ca sigur vor juca multiplayer fie intre ei, fie singuri. Asa cum a zis MonkY, nici eu nu as juca cu ei. Marea majoritate a celor de pe forum evita trisorii, deci ajung sa joace multiplayer singuri. Good luck with that!

  14. #54 SP
    Junior Member kent4nzw0w's Avatar
    fara suparare, dar fps cu gamepadul e o arta, pentru gamerul din tine care vrea sa demonstreze ca poate? e un motiv pentru care fps-urile pe consola nu vor fi niciodata competitive, din cauza aim assistului si turn speedului foarte mic. eu n-as numi turneele alea de Call of Duty sau Battlefield pe console ceva competitiv. eu vin de pe PC si recompensa cand pui tinta bine si tragi nu se compara cu nimic de pe console, unde aim assistul, exploziile, cladirile care cad fac 90% din killuri norocoase. eu nu simt ca am facut fragul prin skillul meu. dar aici e forum de console, despre ce vorbim

    dar sunt de acord, e un avantaj vizibil la adaptoare, pentru cei care au jucat pe PC evident. dar momentan nu am auzit de cineva sa ia ban, sunt inca nedetectabile. si unii dintre noi, me included, n-au bani sa investeasca intr-un PC anual sa joace toate shooterele, asa ca prefer sa intru seara o ora si sa fac cateva fraguri pe copiii aia, in loc sa ma enervez ca nici nu stiu sa ma intorc cu gamepadul si eu nu am jucat singur, am jucat cu forumisti, evident in aceeasi echipa, altfel nu m-as fi bagat eu impotriva cuiva de pe forum, eu cu XIM si el cu gamepadul.

  15. #55 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stii vorba aceea... nu toti inteleg arta

  16. #56 SP
    Junior Member BigBibi's Avatar
    Aim asist !
    Si eu care am incercat sa joc Borderlands 2 pe pc fara aim asist numa cu gamepadu ' si mi-o luam in freza la milisecunda !

  17. #57 SP
    Junior Member faststrike's Avatar
    Haideti sa imi dau si eu cu parerea despre acest gadget , ca deh.... e loc de dat cu parerea nu ? Acest gadget este genul care promite "marea cu sarea ". Da... pare ideal, insa in realitate nu este. Acestui gadget ii putem spune chiar adaptor ce face consola ta sa creada ca mouse este de fapt analog dreapta. Insa nu omiteti un lucru : analoagele au acceleratie si chiar foarte mare. Exemplu : vrei sa ochesti ceva , indiferent de sensitivitate , daca misti analogul foarte putin de la centru observi ca este foarte precis, insa daca brusc, sau nu, il dai pana la capat tinta fuge efectiv. Problema este ca exact acelasi lucru il va face si mouse-ul : il misti 4 centimetri si pare ok insa in momentul in care in mod cursiv te-ai dus la al cincilea centimetru intervine acceleratia si tinta nu este controlabila. Dupa ce platesti 150 de dolari sau cat o mai fi acum constati ca ai dat banii si nu ai obtinut solutia mult dorita de a te juca cu mouse exact ca pe pc. Cu alte cuvinte : ai dat banii de-an p...lea )) ( mii de scuze pt. Expresia din popor insa consider ca arata cu exactitate utilitatea acestui gadget ). Mai mult, chiar daca ai 20 de ani de fps pe pc in spate, vei avea nevoie de adaptare la acest mod de aim deoarece mousul nu se va comporta la fel ca la pc. Deci, este acelasi lucru ca si cum te.ai adapta la fps cu un controller , asa cum facem toti. Nu uita , consola este facuta pentru fun, toti ne enervam cand murim din orice unghi in primii ani pe gamepad. Raspunsul este nu ! NU vei putea sari peste etapa asta trecand direct la mouse si jucand impotriva unora cu controllere zambind pe sub mustata in timp ce ii omori pe toti. Din pct. Meu de vedere , ca pc gamer si consola pentru fun , cheaterii incep sa emigreze pe console. Personal mi-am luat consola ps4 pentru feelingul online, da, special pentru shooterele online pe ps plus, fiindca este mai fun, fiindca se joaca la relaxare, fiindca ma doare fix in .... daca dupa o zi de munca ma joc b4 si termin pe ultimul loc pe canapeaua mea din living cu o bere langa ( nu, nu cocosat la un birou inghesuit cu dureri de coloana si cur ) . In plus, daca considerati ca nu se poate sa inveti vreodata shootere din controller, un simplu search pe youtube va va face sa constatati ca anumiti tipi ce au jucat la vremea respectiva pentru distractie si o fac in continuare joaca la sensitivitati maxime si ochesc fara aim assist incredibil de precis, chiar se intorc la 180 de parca juri ca au un mouse in mana si te uiti de 3 ori la titlul filmului si la descriere pana observi ca ala intr.adevar joaca dintr.un controller . Deci da, te bat de te c...i pe tine ( deranjat la stomac chiar ) si dintr-un controller.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Adaptor pentru tastatura/mouse By RaverX in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 26 Last Post: 05-10-2009, 13:12
  2. Xbox360 +tastatura & mouse By Noreason in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 12 Last Post: 15-09-2008, 14:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts