Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 57

Thread: Mouse + Tastatura pt. noile console cu XIM 4

  1. #1 SP
    Member Emeraldu's Avatar

    Talking Mouse + Tastatura pt. noile console cu XIM 4

    Cu acest device se poate conecta tastatura si mouse la Playstation 4 / Xbox One / Xbox 360 / PS3
    In plus suporta si anumite modele de casti pt PC care se vor putea conecta la consolele nextgen.



    Eu imi cumpar cu siguranta asa ceva in special pt FPS-uri.
    Se poate cumpara din US, UK si FR. In US ar fi mai ieftin dar este mai complicat de adus iar in UK este cel mai scump (150 GBP + transport) dar mai usor de adus.

    Mai este cineva interesat de asa ceva ?
    Attached Images Attached Images xim4productshot.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Emeraldu View Post
    Mai este cineva interesat de asa ceva ?
    Nope! Pentru mine a juca pe consola cu mouse si tastatura = blasfemie

  3. #3 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Sa le ia naiba de device-uri. Mi-am luat consola sa stau linistit in fotoliu/pat cu controller-ul. Ce sansa mai am cand joc bf4 impotriva unui incapabil care nu are ambitie sa se obisnuiasca cu un controller? Pt mine e echivalent cu aimbotul de pe PC, adica un cheat infect. Numa "vorbe bune" la adresa producatorilor si la adresa lui Sony care permite ca**turi de genu.

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu ma intereseaza si nu folosesc genu asta de device-uri dar imi plac <3 gadgets (interesant clip)

  5. #5 SP
    Member Kratos's Avatar
    Milioane de gameri se joaca FPS-uri cu gamepad-ul. Nu vad de ce n-ai putea si tu. De fapt sunt unii atat de perseverenti incat se joaca FPS-uri si pe touchscreen-uri. Cred ca e pe sistemul "daca vrei, poti!".

    N-as da 100-150 de lire pe asa ceva nici batut!

  6. #6 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    uhm, poti sa conectezi direct mouse si tastatura la PS4, nu ai nevoie de dispozitiv...

    Bine ajuta la jocurile care nu au optiunea de mouse and keyboard.

  7. #7 SP
    Member Emeraldu's Avatar
    Este un mare inconvenient lipsa de confort pe care o aduce mouseul + tastatura cand joci un FPS pe Xbox One / PS4.
    Iar pretul de 150 USD este cam mare ... poate voi astepta sa scada pe la 80 USD (eventual luat 2nd hand de pe ebay).
    Nu ma intereseaza multiplayer deathmatch in Destiny ... deci teoretic nu si-ar justifica pretul aceasta investitie...nu la 150 USD / 150 EUR / 150 GBP

  8. #8 SP
    Junior Member albastru's Avatar
    A juca pe consola cu mouse-ul si tastatura in jocurile in care folosirea acestor dispozitive sunt interzise,se poate considera o infractiune.Sper ca Sony si Microsoft vor gasi rapid o solutie software pentru a-i bana permanent pe cei care folosesc asemenea mijloace necinstite.

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by albastru View Post
    Sper ca Sony si Microsoft vor gasi rapid o solutie software pentru a-i bana permanent pe cei care folosesc asemenea mijloace necinstite.

    Stai tu linistit

  10. #10 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Eu zic ca e blasfemie sa joci FPS cu pad-ul!Pot sa stau si cu mouse-ul si tast wireless relaxat pe canapea.Are un pret prea mare-nu se merita acum.MS de info -chiar eram interesat de asa ceva.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by MENTATAL0R View Post
    Eu zic ca e blasfemie sa joci FPS cu pad-ul!Pot sa stau si cu mouse-ul si tast wireless relaxat pe canapea.
    Inseamna ca suntem cateva zeci de milioane de pacatosi... si ati aparut vreo 2-3 sfinti care nu puteti cu "pad-ul". Sincer, daca tot nu puteti, de ce nu va intoarceti frumos la PC gaming? Cu tot cu tastatura si mouse in brate si "relaxati" pe canapea... Eventual sa va luati doi mousi, sa jucati la dublu. Pe canapea, desigur

    Stiu, poate sunt eu prea rautacios... dar ne jucam pe console cu gamepadul de vreo 25-30 de ani (unii poate chiar mai mult), si brusc vrem sa devina PC, cu mousi, tastaturi. Daca se poate sa legam si imprimante, webcam-uri, sa punem si drivere, Windows si alte alea... Eventual sa putem rula si cheat-uri, sa ii vedem pe toti prin pereti, sa dea automat headshot, sa se faca singure trofeele, achievements 100%... Ce frumos... cu alte cuvinte vrem PC. De ce oare, odata ce chiar exista deja? Lasati consolele in pace... si puneti mana si exersati!

  12. #12 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    ^As vrea eu dar nu degeaba te fac sa cumperi console(un ex: killer instinct)

  13. #13 SP
    Member Hansel31's Avatar
    doamne in sfarsit, mare adevar graiesti ca e blasfemie sa joci fps pe gamepad! dar nu ai cum sa te contrazici cu consolistii ! pe gamepad pur si simplu nu ai nici un pic de reflex.. dar de fiecare cu ale lui. EU clar imi cumpar asa ceva si puteti sa ziceti orice !! x

  14. #14 SP
    Member Kratos's Avatar
    Daca ai fi in echipa mea Hansel, te-as da afara instant. De fapt daca nu ai reflexe cu gamepad-ul, nici nu ai avea ce cauta in echipa mea!

  15. #15 SP
    Member Hansel31's Avatar
    nu crezi ca esti un pic offtopic? plus de asta si eu joc shootere cu controleru si cum am zis dpv al acuratetii si al reflexului 2 maini bat 4 degete!
    ca nu este acceptat mouse-ul si tastatura ca strica tot conceptul de consola asta e alta mancare de peste ! repede mi-ai sarit la gat

  16. #16 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    De la origini am jucat pe:lupul si ,,ouale'',consola cu ,,1000 de jocuri'',calculator ,,chip'',nintendo,super nintendo,segamegadrive,nintendo64,playstation1,2,3 .DAR odata cu ,,return to castle wolfenstein'' nu pot sa concep un fps jucat pe un gamepad!E o tampenie sa te oblige sa joci pe ceva care e facut pt altceva..Si pt ca pe lume sunt multi ..care au cerut fps pe console s-au conformat.Aaaa am uitat ca am mai jucat si invaders,omuletul saritor,miss pacman etc la un fel de arcade cu 3lei fisa

  17. #17 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu stiu cum va gasiti fix voi de nu puteti sa jucati un amarat de shooter...sunt competitii de shootere pe console si voi spuneti ca nu a fost conceput pentru asa ceva.Vrei cu soricel, joci pe Pc.

  18. #18 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Și daca va uitați atent la competiții o sa observati jucători care folosesc gamepaduri pe pc.
    Aduceți-vă aminte de killzone3 in care au introdus move, au trebuit sa faca que separat pt ei...

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca si astia de la Valve s-au tampit. Auzi tu, sa scoata Steam Controller in loc de mouse + tastatura. Ce blasfemie!

  20. #20 SP
    Member Hansel31's Avatar
    pai monky, unde ai vazut tu vreo data un release de consola cu mouse si tastatura? e ca si cum ai zice ca ai vazut pc release cu joystick. nu inteleg de ce va ratzoiti atat cand poate sa il cumpere si sa il achizitioneze oricine! nu va convine jucati cu controlerul in continuare ! noi o sa apelam la marele discomfort de tastatura si mouse!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Adaptor pentru tastatura/mouse By RaverX in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 26 Last Post: 05-10-2009, 13:12
  2. Xbox360 +tastatura & mouse By Noreason in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 12 Last Post: 15-09-2008, 14:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts