Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 283 1 2 3 11 51 101 ... LastLast
Results 1 to 20 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1 SP
    Member Ramon's Avatar

    Lightbulb Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

    First of all, scuze daca nu asta e threadul unde as putea face acest topic.

    Cred ca Altex e principalul nostru magazin de jocuri, majoritatea cumparam sau precomandam aici pentru ca aduc jocurile la timp si la un pret ok fata de competitie. Esti sunat cu cateva zile inainte de ziua de lansarea a unui joc, primesti jocul in dimineata/ziua respectiva, toate bune si frumoase.

    Insa de curand nu pare sa mai fie asa. Din experienta recenta, plus ce am mai citit pe aici pe forum, pot spune urmatoarele:

    - Shadow of Mordor: nu am fost sunat, a trebuit sa sun eu de mai multe ori, si cu toate acestea nu am avut confirmarea ca jocul soseste prin curier sau nu. Plus ca a venit cu o zi intarziere, motiv pentru care am facut retur, pt ca-l luasem deja din magazin. Precomanda o facusem acum cateva saptamani. Nu mai zic ca acele coduri pt DLC le primesti dupa ce termini jocul

    - Forza Horizon 2: nu am fost sunat, iar acum jocul e out of stock. Daca nu mi-l luam digital inainte, stateam si asteptam mult si bine. Precomanda o facusem acum cateva saptamani

    - Driveclub: unii il au deja, altii nu, haos total. Am facut precomanda pt el acum cateva saptamani, nu am fost sunat. Eu l-am luat digital oricum

    - Alien Isolation: apare maine. Ar trebui sa fiu sunat azi. Sunt curios daca primesc vreun telefon sau nu.
    Attached Images Attached Images altex.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    E simplu: nu mai pot de bine .

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dacă e doar atât ai avut noroc. La mine din aproximativ 20-25 precomenzi mi-au fost livrate doar doua.

    La Shadow of Mordor nu mai zic nimic. Am precomanda de când a fost pus pe site special edition și nici acum nu a fost expediat de la ei. În schimb un tovarăș a dat comandă joi și vineri a avut jocul la ușă...

  4. #4 SP
    Member Ramon's Avatar
    Serios? Pt ca mie tocmai mi-au zis la telefon acum ca precomenzile le proceseaza in ordine cronologica haha.

    Am sunat sa intreb de Alien Isolation, nu m-am putut abtine, si mi s-a zis ca jocul nu a intrat pe stoc si ca nicio sansa sa il primim maine, ci cel mai devreme a doua zi dupa lansare. Am intrebat de ce se intampla asta, pt ca eu primeam mereu jocul la timp cand am mai facut precomenzi, si m-a contrazis. Mi-a zis ca nu, ca nu are cum. Wtf haha. Anyway... Mi-a spus apoi ca, cel putin incepand cu FIFA 15, toate jocurile au fost livrate a doua zi dupa lansare.

  5. #5 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Bun venit in lumea noastra, Ramon; aseaza-te comod langa soba, poftim ceva de baut.
    Serios acum, Altex a fost asa de cativa ani dar sa nu uitam ca are si parti bune. Nu ne mai anunta prin telefon dar au preturi foarte bune pentru gaming. Sunt dezorganizati, de multe ori nu respecta comenzile dar n-as putea spune ca mi s-a intamplat de fiecare data. Am avut Dark Souls 2 la precomanda si inca nu mi-a venit jocul (8 luni and counting), de cate ori am sunat si am intrebat de el mi-au zis sa astept si apoi mi-au inchis telefonul . Da, fac o figura urata dar intr-un final au putini angajati care se pricep la acest domeniu iar cand sesizam greseli grosolane atunci au tendinta sa le repare.
    Contrar sesizarilor tale eu am observat o tendinta de imbunatatire a calitatii acestui magazin (Altex/Media Galaxy), apar angajati pe forum care vor sa ne ajute in procesarea comenzilor si in comunicarea magazin-client, daca gresesc comanda trimit curierul si produsul se returneaza... e foarte important ca sa ne gandim cum ar fi mai bine: cu un Altex (asa cum este) sau fara? Prefer Altex desi as dori sa se imbunatateasca... cu MULT.
    "Rau cu rau dar mai rau e fara rau"

  6. #6 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Serios? Pt ca mie tocmai mi-au zis la telefon acum ca precomenzile le proceseaza in ordine cronologica haha.
    Deap, chiar am fost la coleg si am incercat jocul. Mi-a aratat si e-mail-urile de comanda cand au fost facute...

  7. #7 SP
    Member legokid220's Avatar
    De cand au facut contract cu nemo-experss livrarile le merg foarte greu .
    Era mai bine cu fun-curier.

  8. #8 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Nemo costa mai putin si, cel putin la mine, sunt mult mai neseriosi. Altex s-a gandit la buget cand a schimbat curierul.

  9. #9 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Depinde de localitate, la mine de ex. in Timisoara Fan-Curierul e de rahat, le este lene sa urce si 2 etaje sa vina sa-ti aduca coletul, te chema sa cobori tu in fata blocului sa ti-l deie, in schimb Nemo sun mult mai ok si punctuali, nu am avut nici o problema cu ei, cel putin d.p.m.d.v.

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cei care au avut precomanda la Shadow of Mordor de Xbox One, au primit DLC-urile bonus ? Eu nici pana la ora asta nu am primit mail-ul si mi-au spus vineri la telefon ca azi ar trebui sa le primesc. Mi se par de o nesimtira crunta...

  11. #11 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    @razvanrazy: Eu l-am cumpărat din magazin și erau în carcasă.

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cel de Dark Ranger (in varianta de Xbox One) era in carcasa. Celelalte 2 (care nu mai apar acum pe site, pentru ca erau valabile doar pt preorder) urmau sa mi le trimita ei pe mail in max 24h de la primirea jocului. Si cele 24h au trecut de azi de la 12 (lasand weekendu la oparte).

  13. #13 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ah, nu știu ce să zic de varianta Xbox, eu l-am luat pt PS4. La mine erau toate 3 in carcasă.

  14. #14 SP
    Member awaytokill's Avatar
    eu am avut o comanda la Altex pentru FIFA 15 + DLC.Jocul a venit in ziua lansarii dar n-am primit niciun cod pentru DLC. Este vorba despre acel DLC cu adidas all star team si cu 15 pack-uri gold

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai suna-i sau da-le un mail. Ca sunt penibili.

  16. #16 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by awaytokill View Post
    eu am avut o comanda la Altex pentru FIFA 15 + DLC.Jocul a venit in ziua lansarii dar n-am primit niciun cod pentru DLC. Este vorba despre acel DLC cu adidas all star team si cu 15 pack-uri gold
    Eu le-am dat mail si le-am zis de ele, apoi mi le-au trimis pe mail.

  17. #17 SP
    Member Ramon's Avatar
    Alien Isolation out of stock deja. Chiar asa putine bucati aduc?

  18. #18 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Gasesti in magazin

  19. #19 SP
    Member Ramon's Avatar
    Nu exista buton de rezervare in magazin.

  20. #20 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Mai multe reclamatii, mai multe drepturi cerute, daca se vrea schimbare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 283 1 2 3 11 51 101 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts