Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 81 of 283 FirstFirst ... 31 71 79 80 81 82 83 91 131 181 ... LastLast
Results 1,601 to 1,620 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1601 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Asa este, amazon iti trimite la cel mai mic pret. Nu asa e firesc si normal? Altex spera ca poate cineva nu a observat ca a scazut pretul si va plati mai mult. Penibil, if you ask me.

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ca sa anulezi trebuie sa faci o reclamatie pe site cu nr precomenzii. Daca vrei, poti. Vointa sa ai.
    Era mult mai comod pentru mine sa imi puna un buton la indemana. In fond, este interesul LOR ca eu sa nu refuz coletul, pentru ca eu nu pierd absolut nimic, pe cand ei platesc transportul. Nu imi voi pierde 3 minute completand formularul lor doar pentru ca ei sa nu plateasca pentru propriile greseli. Oricum, multumesc pentru lamurire, acum stiu ca trebuie sa mai comand inca o data.

  2. #1602 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Nu trebuie sa dai cancel la nimic. Cei de la Altex trimit un mail inainte de livrare in care te intreaba sa confirmi precomanda. E suficient sa nu raspunzi la acel mail.

  3. #1603 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am ridicat noua consola, U4 ruleaza fara problema.

  4. #1604 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deci ti-au inlocuit-o ? Sau stornare si cumparat alta ? Sau reparat aia veche ?

  5. #1605 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Mi-au inlocuit consola tot cu un cuh 12xx de 500gb.

  6. #1606 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Din ciclu precomanda la Altex. Fac precomanda la un Total War Warhammer limited edition (frumoasa cutia, altfel ma duceam direct pe Steam), in perioada cand aveau mizeria aia cu TVA inapoi. Pret..211 lei, de la 219. Comanda a venit evident astazi, la 1 zi de la lansare si iarasi evident, la pretul de pe site, 219. Pentru 8 lei nici nu ma mai agit, dar asa e cu reducerile de TVA si preturile pentru precomenzi la Altex

  7. #1607 SP
    Member tzakalaka's Avatar
    Vorbesc despre Far Cry Primal pentru PS4, ce s-a vandut la 79,90 lei pe Media Galaxy.
    Un copy din mail-ul de confirmare :
    Iti confirmam livrarea urmatoarelor produse:
    JOCPS4FARCRYP Far Cry Primal PS4 1 buc.

    A fost stoc, probabil ca foarte putin, dar a fost.

  8. #1608 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    A fost vreo 20 min pe stoc sigur

  9. #1609 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Apare ca fiind in stoc şi acum pe site-ul Altex (ma refer la Far Cry).

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  10. #1610 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    uitasem sa va spun ca am luat si eu editia de colectie de la MGSV pe XBone. Nu am putut sa merg sa o ridic eu din magazin si m-a ajutat un prieten. I-au dat aia cutia fara magnetul care trebuia inclus.

  11. #1611 SP
    Junior Member Schultz's Avatar
    A fost campanie de reducere de cateva zile, dar fiind acel pret s-au dat repede.

  12. #1612 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar

  13. #1613 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Era si cazul sa se trezeasca astia, ar trebui sa ii si amendeze pentru reclama mincinoasa.

  14. #1614 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Dar de faptul că multe din produsele lor sunt resigilate si puse la vânzare ca noi, fără ca acest lucru sa fie specificat?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  15. #1615 SP
    Member eangel's Avatar
    Nu sunt mega fan Altex , dar ce am luat în ultima vreme (căști, laptop, 2 xbox de la Altex sau media galaxy le-am luat, deoarece am prins preturi chiar bune. Nu mai zic de preturile la jocuri care dacă sunt la diverse oferte sunt mult sub emag de ex. Adevărul e că încă nu am avut vreo problema de rezolvat in garanție la ei, deci pe partea de service post vânzare nu mă pot pronunta.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  16. #1616 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Am mentionat si cu alta ocazie, eu chiar nu am avut probleme cu ei, ba din contra (post-service cel putin) sau poate am fost eu mai norocos.
    Dar intr-adevar, mi-aduc aminte ca am vrut sa iau o pereche de casti Sony cadou pentru cineva, si erau resigilate.. am facut putina galagie si mi-au fost aduse unele noi.
    Cat despre reclama, sunt curios daca a fost cineva care-a beneficiat de acea diferenta, etc. Pe de alta parte ma bucur ca aparent se mai duce cineva sa mai verifice preturile si sa-i controleze pe baieti.

    PS: sunt curios daca vom ajunge vreodata la tipul de reclama/competitie cum este in America de exemplu
    5 Massive Advertising Campaign Wars Between Rival Brands - Hongkiat

  17. #1617 SP
    Junior Member Schultz's Avatar
    Quote Originally Posted by swenkyk9 View Post
    Dar de faptul că multe din produsele lor sunt resigilate si puse la vânzare ca noi, fără ca acest lucru sa fie specificat?

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
    Despre ce produse ar fi vorba?

    Quote Originally Posted by Encman View Post
    Am mentionat si cu alta ocazie, eu chiar nu am avut probleme cu ei, ba din contra (post-service cel putin) sau poate am fost eu mai norocos.
    Dar intr-adevar, mi-aduc aminte ca am vrut sa iau o pereche de casti Sony cadou pentru cineva, si erau resigilate.. am facut putina galagie si mi-au fost aduse unele noi.
    Cat despre reclama, sunt curios daca a fost cineva care-a beneficiat de acea diferenta, etc. Pe de alta parte ma bucur ca aparent se mai duce cineva sa mai verifice preturile si sa-i controleze pe baieti.

    PS: sunt curios daca vom ajunge vreodata la tipul de reclama/competitie cum este in America de exemplu
    5 Massive Advertising Campaign Wars Between Rival Brands - Hongkiat
    In Romania, legea nu iti permite sa faci reclame ca la americani, impotriva brand-urilor. Se spune ca ar fi neconcurentiale. Oricum, la Media Galaxy pe partea de jocuri, la titluri mari (dar si mai mici) au fost de exemplu reclame stradale o groaza, online si la radio + lansari. Vezi Overwatch, Uncharted 4, The Division, etc.

  18. #1618 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Dap asa este, ma intrebam doar daca vom ajunge asa vreodata.. oricum e o mizerie ce se intampla cu marketingul asta, dar macar asa, ma gandesc, te mai amuzi si tu cu la cum ard "astia" bani.

    PS: chiar azi am vazut o reclama la Altex, "cu cel mai mic pret din Romania", deci nu stiu ce anume s-a interzis.

  19. #1619 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Eu o aud zilnic la radio deci nu s-a interzis nimic

  20. #1620 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    eu nu am mai auzit sloganul vechi nici la tv, nici la radio.

    acum e "cel mai bun raport pret-calitate din Romania" sau ceva similar..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 81 of 283 FirstFirst ... 31 71 79 80 81 82 83 91 131 181 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts