Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 166 of 283 FirstFirst ... 66 116 156 164 165 166 167 168 176 216 266 ... LastLast
Results 3,301 to 3,320 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3301 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Nu e la reducere jocul.
    huh?!

  2. #3302 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Parcă era 269

  3. #3303 SP
    Member mladin86's Avatar
    a fost,
    azi e blec fraidei, reduceri de sta mata-n coada ...

  4. #3304 SP
    Member geo971986's Avatar
    trebuia sa-i zica white friday daca scumpesc in loc sa ieftineasca...

  5. #3305 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Nu pot să cred ca l-au scumpit .Nu știu cine ia astfel de decizii la Altex/MG, dar și-au cam tras un glonț în cap cu campania asta de 2 bani de black friday, cu plata înainte a precomenzilor, cu scumpirea jocurilor de 2-3 ori, cu customer service și support inexistent și să nu mai pomenesc de site-ul lor la care cică se “lucrează” de vreun an.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #3306 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Nu e la reducere jocul.
    Un alt coleg de-al tau mi-a zis ca - citez - "inflatia" e de vina pentru cresterea acestui pret. Nu inteleg ce v-a casunat pe RDR2. Probabil ati vazut de la inceput ca o sa fie cerere mare si voi nu aveti destule bucati, asa ca ati maltratat efectiv toate preturile pe care ati putut sa le maltratati, astfel incat sa NU MAI CUMPERE NIMENI jocul asta de la voi.

    Sunt totusi curios daca aveti voie sa puneti ce pret vreti voi la asa ceva si daca nu cumva este un pret standard impus de producator/distribuitor.

    Mai ales ca eMag a ramas neatins.

  7. #3307 SP
    Junior Member Monk's Avatar
    Am zis ca imi iau si eu Red Dead-ul weekend-ul asta (sunt student, fac foame de aprox 3 sapt sa pot sa mi-l permit) ), intru astazi pe site, vad 289....La bune??Jur, cu asta chiar s-a umplut paharul, mai ales ca cica e si "Black Friday".Spalati-va cu el pe cap!

  8. #3308 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ia-l linistit de la eMag. E tot 270 lei.

  9. #3309 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Macar eVOMAg nu l-au scumpit de "bleh friday"


  10. #3310 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    ...
    Sunt totusi curios daca aveti voie sa puneti ce pret vreti voi la asa ceva si daca nu cumva este un pret standard impus de producator/distribuitor...
    Pretul ala nu e impus ci doar recomandat, deci pot sa isi faca de cap cu asta. In schimb exista o legislatie privind reclama falsa si inselatoria in ceea ce priveste asa zisele campanii de "reduceri". A fost chiar un reportaj acu ceva timp legat de asta si s-a lasat cu niste amenzi insa vad ca nu se potolesc deloc. Probabil ca amenzile sunt mai mici decat profitul care il fac ei din campaniile fake.

    Sistemul de reduceri mizerabil functioneaza in felul urmator: In timpul anului produsele au un pret inventat "X" taiat si pus sub el un pret real care ei il numesc "pret redus". Asta pt ei e o promotie. Apoi cand vine Black Friday, anuleaza acea promotie pt cateva ore/minute (ex RDR2) si adopta promotia "Black Friday" care reduce pretul initial inventat "X" cu un pret putin mai mare decat cel real deoarece nu toata lumea urmareste preturile in cursul anului si unii cred in reducere. Autoritatile cand ii intreaba de ce s-a scumpit, ei explica faptul ca nu au scumpit ci doar au anulat prima promotie si au activat cea de Black Friday (unele produse raman chiar fara nici o promotie in acea perioada) deci nu pot fi acuzati ca au scumpit desi pana si nea' Ion de la tara isi da seama de schema lor. Asta este doar una din scheme, au mai multe si mai complexe...Singurele reduceri reale am observat ca sunt de obicei eliminarile de stoc sau produse care nu se vand.

  11. #3311 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Ma mananca pielea cand primesc mailuri cu black friday, tot anu' ii black friday la astia, cu numele, lua i ar naiba.

  12. #3312 SP
    Member madskills's Avatar
    @geo971986 chestia aia care o spui tu se practica pentru ca populatia e in mare parte indobitocita iremediabil. Cati crezi ca urmaresc produsul dorit, sa zicem un laptop, pe parcursul unui an? Iti zic eu, nici macar 10%. Pentru ca romanul e comod si i s-a impamantenit in cap ideea de "las-o asa ca merge asa". Iti garantez ca daca trebuie sa dea de blackfriday 2500 in loc de 2400 tot il cumpara ! Zice "eee, pentru un milion, asta e acum". Romanul rar de tot face o reclamatie la organele competente, nu e ca in afara unde toti tremura daca fac o reclama mincioasa, ca abia asteapta "praduitorii" sa-i dea in judecata. Asa ca Altex si altii ca ei, merg cu nerusinare inainte. Hotul neprins, negustor cinstit, nu?

    Eu v-am povestit experienta mea recenta cu sobolanii astia si chit ca "i-a scos" curierul basma curata, alegand sa-mi livreze mie primul (desi nu trebuia) tot nu mai comand de la ei. Pentru ca la telefon au dat vina pe bietul om fara sa aiba el vreo vina. O firma de rahat, care nu da doi bani pe clienti, o firma care refuza sa se perfectioneze ba din contra, o ia in jos fata de anii precedenti !

  13. #3313 SP
    Member geo971986's Avatar
    Chiar asta discutam cu cineva azi... daca ar fi fost Altex-ul (sau alte companii de retail din Romania) in US de exemplu, nu ar fi facut fata proceselor de judecata. Unii ar cumpara de la ei numai ca sa aiba motiv sa ii dea in judecata pt ca legislatia lor le face dreptate. Noi o sa scapam de mizeriile astea doar in momentul in care apare o concurenta reala, daca e posibil asa ceva...

  14. #3314 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Chiar asta discutam cu cineva azi... daca ar fi fost Altex-ul (sau alte companii de retail din Romania) in US de exemplu, nu ar fi facut fata proceselor de judecata. Unii ar cumpara de la ei numai ca sa aiba motiv sa ii dea in judecata pt ca legislatia lor le face dreptate. Noi o sa scapam de mizeriile astea doar in momentul in care apare o concurenta reala, daca e posibil asa ceva...
    O sa scapam cand intra Amazonul pe România. Pana atunci stam si o mișcăm.

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

  15. #3315 SP
    Member chris diaz's Avatar
    https://playtech.ro/2018/dacia-duste...-reducere/amp/

    Păi ei se cred un mic Amazon dacă au început să vândă și mașini...

  16. #3316 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Au vandut si anul trecut, daca tin bine minte. Asa si emag-ul vinde masini sau a vandut in urma cu cativa ani. Tot de BF au introdus asta.

  17. #3317 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Deci ar trebui sa sun din nou? Hai că asta e buna...Îmi mai cereau și acordul pentru discuția înregistrată... Aștept răspunsul ălora de la ANPC. In 30 de zile maxim sunt obligați să-mi dea rezolvarea, indiferent daca e favorabilă sau nu.

    45 de zile maxim.

  18. #3318 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    @MediaGalaxy / Altex, mai aduceti frigidere Liebherr ce vin cu garantie promotionala de 6 ani? Momentan apar ca nefiind in stoc. Mersi!

  19. #3319 SP
    Member geo971986's Avatar
    @MediaGalaxy: Cand incheiati Black Friday-ul fake ca sa se ieftineasca preturile inapoi?

  20. #3320 SP
    Member Hazer's Avatar
    Probabil ca prin prin primavara, ca de obicei..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts