Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 169 of 283 FirstFirst ... 69 119 159 167 168 169 170 171 179 219 269 ... LastLast
Results 3,361 to 3,380 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3361 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Aveți idee ce serie CUH are consola PS4 Pro?

  2. #3362 SP
    Member Ramon's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Salut. Din pacate furnizorul oficial nu a trimis marfa inca. Produsele sunt listate in platforma, dar nu sunt active.
    Pe gameshop la distribuitor apare ca fiind in stoc.

  3. #3363 SP
    Member florent's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Aveți idee ce serie CUH are consola PS4 Pro?

    Probabil 7116

  4. #3364 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Confirm, toate consolele PS4 Pro aflate la vanzare sunt CUH-7116B. Ca sa stie toata lumea.

  5. #3365 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Ramon View Post
    Pe gameshop la distribuitor apare ca fiind in stoc.

    Gameshop-ul a.k.a Best Distribution nu este furnizorul oficial direct Nintendo.


    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Confirm, toate consolele PS4 Pro aflate la vanzare sunt CUH-7116B. Ca sa stie toata lumea.

    Da, asa este. Am primit si eu azi confirmare.

  6. #3366 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mare noroc ca nu au livrat la timp precomenzile pentru Spyro Reignited, tocmai ce l-a listat si emag la 145 de lei in loc de 180. Sa fie primit!
    https://m.emag.ro/joc-spyro-reignite.../pd/DQQS1VBBM/
    vs.

    https://altex.ro/spyro-reignited-tri...JOCPS4SPYRORT/

  7. #3367 SP
    Member geo971986's Avatar
    @Media Galaxy: Nici nu a trecut mult de cand am scapat de spamul vostru pe gmail, acum din senin primesc si pe adresa de mail a site-ului meu personal. Ati cumparat baza de date cu mailuri special pentru spamat? De unde aveti adresa asta?

    Pe langa faptul ca nu am folosit niciodata adresa asta pe vreun site de-al vostru, in cont am toate checkboxurile pt promotionale debifate...asa au fost mereu dar dupa cum stim acele checkboxuri sunt doar de "design" iar butonul de dezabonare la newslettere pt mine nu a functionat niciodata.

  8. #3368 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    @Media Galaxy: Nici nu a trecut mult de cand am scapat de spamul vostru pe gmail, acum din senin primesc si pe adresa de mail a site-ului meu personal. Ati cumparat baza de date cu mailuri special pentru spamat? De unde aveti adresa asta?

    Pe langa faptul ca nu am folosit niciodata adresa asta pe vreun site de-al vostru, in cont am toate checkboxurile pt promotionale debifate...asa au fost mereu dar dupa cum stim acele checkboxuri sunt doar de "design" iar butonul de dezabonare la newslettere pt mine nu a functionat niciodata.

    Salut! Te rog sa imi dai un PM cu adresa de email astfel incat sa o scoata din baza de data. Voi trimite mai departe problema la echipa de email marketing.

  9. #3369 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am depus sapamana trecuta o cerere la OPC legata de toata problema cu voucherul pentru RDR2 si intarzierea precomenzi.
    Astazi m-a sunat o doamna de la Altex sa isi ceara scuze de situatia creata si sa imi ofere voucherul de 70 de lei, chiar daca am ales sa cumpar jocul intre timp de la alt comerciant. Mi-am mai spus si oful legat de customer supportul lor etc. Asta e ultima data cand mai accept o solutionare amiabila. Este a 2a oara in ultimii 2 ani cand am probleme cu ei btw si am facut multe comenzi, deci am zis ca nu e ceva recurent.

    Sincer, n-am tinut sa recurg la OPC, dar am fost sunat de la suport marti, dupa lansarea RDR2 sa mi se spuna ca s-a produs nu stiu ce problema cu livrarea si ca abia miercuri imi ajunge jocul. Asta in conditiile unei precomezi de aproape 1 an vechime si una de 1 an jumatate. Le-am comunicat ca am luat jocul din alta parta intre timp si ca nu mai vreau sa mi se livreze, dar doresc sa mi se returneze voucherul care n-a mai fost aplicat. A ramas sa ma sune cineva de la departamentul in cauza sau sa imi trimita voucherul. Eu intre timp facusem si solicitare online pentru acelasi lucru, am dat si reply dupa cateva zile, iar marti, dupa o saptamana de la telefonul celor de la Altex si la 5 zile dupa ce le-am transmis pe mail ca voi face plangere la OPC, deci a2a incercare de comunicare cu ei, am facut si plangerea. Azi, la 6 zile dupa plangerea online m-a sunat doamna de la Altex, pe semne ca OPC-ul se misca repede.
    Va recomand sa faceti acelasi lucru daca aveti probleme cu comerciantii de la noi, nu numai Altex. Daca va simtiti nedreptatiti si aveti dovezi in acest sens, nu mai stati cu mainile in san. Doar asa vor fi nevoiti acesti comercianti sa isi creasca nivelul serviciilor.

  10. #3370 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Poate nu stii, dar ANPC, aka OPC, in urma unei reclamatii, intai ia legatura cu Altex sa rezolve cu tine pe cale amiabila.

  11. #3371 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Da, stiu ca ma asteptam sa ma sune cei de la Altex, dar nu credeam ca se misca asa repede cei de la OPC.

  12. #3372 SP
    Member westy9009's Avatar
    @mediagalaxy - ai idee cum si cand primim " In perioada 17 noiembrie – 5 decembrie, plateste online cu cardul MasterCard sau Maestro produse de minim 300 lei si primesti un voucher cadou de 50 lei!"

  13. #3373 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Preturile promoțiilor de pe site se găsesc și în magazin?

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk

  14. #3374 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu am văzut aceleași prețuri și în magazine.

  15. #3375 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Alt scenariu, problema similara @keanustar, m-a contactat cineva de Altex ce imi propunea un voucher/redeucere. Au trecut 2 saptamani de-atunci, inca nu am primit voucher-ul


    @IlieRazvan, sunt aceleasi preturi, problema este stoc-ul disponibil. Mi-am comandat de curand 4-5 lucruri, deoarece nu le-am putut lua din acelasi loc/magazin.

  16. #3376 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Da-le un mail si daca nu raspund, ia exemplul meu.

  17. #3377 SP
    Member westy9009's Avatar
    Iti multumesc Altex pentru ca mi-ai dat posibilitatea sa ratez inca odata un joc Day 1 comandat si nelivrat . Pe scurt iti multumesc ca imi dai posibilitatea sa nu joc Battlefield 5 in ziua lansarii .

  18. #3378 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    La mine este curios altceva.
    In perioada in care am locuit in Constanta am primit in prima zi orice precomanda (Gears of war 4, COD Infinite Warfare, Battlefield 1, etc).
    De cand m-am mutat inapoi la Bucuresti, sa mor in chinurile groazei daca am primit ceva la timp

    Inteleg faza cu globalizarea, traficul de la Razoare si numarul mare de consumatori, dar in acelasi timp banuiesc ca si numarul curierilor si al depozitelor MG este de 500 de miliarde de ori mai mare nu?

    PS: Nu ma plang, a fost doar o observatie statistica.

  19. #3379 SP
    Member westy9009's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    La mine este curios altceva.
    In perioada in care am locuit in Constanta am primit in prima zi orice precomanda (Gears of war 4, COD Infinite Warfare, Battlefield 1, etc).
    De cand m-am mutat inapoi la Bucuresti, sa mor in chinurile groazei daca am primit ceva la timp

    Inteleg faza cu globalizarea, traficul de la Razoare si numarul mare de consumatori, dar in acelasi timp banuiesc ca si numarul curierilor si al depozitelor MG este de 500 de miliarde de ori mai mare nu?

    PS: Nu ma plang, a fost doar o observatie statistica.
    Nu imi dau seama care este treaba ...insa nu isi pot imagina cati $$ pot pierde cu procesul actual. Exista cel putin 1 altex ..ori MG pe KM patrat in Bucuresti ;oare cam cat de greu este sa poti implementa pentru a alege ...ridicare din locatia X...pacat ..sau cum spune batranul " branza buna in burduf de caine "

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  20. #3380 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    Salut , am o nelamurire. E prima data ,cand cumpar ceva , de la Altex online . Comanda plasata vineri ( black friday). Cam in cat timp , ajung in posesia produsului cumparat. Am primit si un mail , cum ca , comanda a fost inregistrata. Doar atat. De atunci , nici un semn din partea lor.

    ---------- Post added 20-11-2018 at 19:06 ----------

    Azi e marti , banui ca mai trebuie sa primesc ceva mai-luri. Pentru confirmare etc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts