Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 245 of 283 FirstFirst ... 145 195 235 243 244 245 246 247 255 ... LastLast
Results 4,881 to 4,900 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4881 SP
    Junior Member Marcel_Viteazul's Avatar
    legat de elden ring, nu stiu ce sa fac nu vreau sa pierd un weekend din cauza ca iformatiile nu sunt clare. am asteptat aseara 30 de min la telefon sa vorbesc cu cineva sa imi zica care e treaba dar nu am reusit . Am comandat o data prin curier si o data cu rezervare in magazin. mai este pe jocurinoi.ro si ei imi garanteaza ca il primesc in ziua lansrii, asa ca cel mai probabil o sa dau cancel la altex prin curier si iau del a jocurinoi.ro .
    Is obsedat, ce sa mai

  2. #4882 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Quote Originally Posted by Marcel_Viteazul View Post
    legat de elden ring, nu stiu ce sa fac nu vreau sa pierd un weekend din cauza ca iformatiile nu sunt clare. am asteptat aseara 30 de min la telefon sa vorbesc cu cineva sa imi zica care e treaba dar nu am reusit . Am comandat o data prin curier si o data cu rezervare in magazin. mai este pe jocurinoi.ro si ei imi garanteaza ca il primesc in ziua lansrii, asa ca cel mai probabil o sa dau cancel la altex prin curier si iau del a jocurinoi.ro .
    Is obsedat, ce sa mai
    Chiar se vede că nu ai prea făcut precomenzi la jocuri. Dacă ai fi făcut, ai știi că la noi, indiferent de ce retailer vorbim e ca la loz în plic. Depinde de publisher și joc, dar și de locația ta. Da, poate că de la jocurinoi primești comanda la timp, poate chiar mai ieftin, dar ai șanse ca jocul să aibă carcasa în altă limbă față de engleză. Poate pt. tine nu contează, deci jocurinoi ar fi opțiunea perfectă pentru tine.

    Dacă vrei să joci "day 1" treci pe digital, iei de pe digital store = conveniență (nu mai mergi în magazin) și îl ai în momentul în care apare. Nu e rocket science.

  3. #4883 SP
    Junior Member Marcel_Viteazul's Avatar
    Da, nu am facut preorder pana acum din principiu, am facut acum pentru ca sunt de parere ca From Software e unu din putinii care chiar merita. E chiar prima oara cand fac pre-order, sunt fan de ani buni, am jucat tot de la ei
    Prefer jocurile pe cd, nu stiu de ce... e cam ca la carti, le tin in biblioteca .
    Cat despre cei de la jocurinoi, nu conteza ca e mai ieftin ( ca e cu 10 lei mai ieftin) ci conteaza ca au dat un raspuns un clar iar jocul are carcasa in engleza.
    Orucm, las ambele comezi si care ajunge primul "castiga". am "mutat" comanda de la altex cu ridicare din magazin, ca sa elimin variabila cu curierul

  4. #4884 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Marcel_Viteazul View Post
    Da, nu am facut preorder pana acum din principiu, am facut acum pentru ca sunt de parere ca From Software e unu din putinii care chiar merita. E chiar prima oara cand fac pre-order, sunt fan de ani buni, am jucat tot de la ei
    Prefer jocurile pe cd, nu stiu de ce... e cam ca la carti, le tin in biblioteca .
    Cat despre cei de la jocurinoi, nu conteza ca e mai ieftin ( ca e cu 10 lei mai ieftin) ci conteaza ca au dat un raspuns un clar iar jocul are carcasa in engleza.
    Orucm, las ambele comezi si care ajunge primul "castiga". am "mutat" comanda de la altex cu ridicare din magazin, ca sa elimin variabila cu curierul
    Hate to ruin the fun, DAR chiar și cu ridicare din magazin tot depinzi de un curier să-l livreze în acel magazin. Cu Cargus lucrează. Problema întârzierilor nu ține de Altex sau jocurinoi ci de intermediarii lor (furnizorul să-și facă treaba și să aducă jocul cu 2-3 zile înainte în țară, curierii să nu fie aglomerați (nici depozitul central și nici cel local din localitatea ta)). Deci mulți intermediari și multe necunoscute ca să se alinieze astrele. Eu am avut și Day one și delays cu toți (Altex, jocurinoi, gamers, etc). Dar dau vina pe curieri mai mult decât pe store. AWB mereu primeam de la magazine cu 1-2 zile de lansare, deci ei își făceau treaba. Dup-aia depindea de FanCurier, Cargus, Sameday etc.

    Sent from my KB2000 using Tapatalk

  5. #4885 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by Marcel_Viteazul View Post
    Da, nu am facut preorder pana acum din principiu, am facut acum pentru ca sunt de parere ca From Software e unu din putinii care chiar merita. E chiar prima oara cand fac pre-order, sunt fan de ani buni, am jucat tot de la ei
    Prefer jocurile pe cd, nu stiu de ce... e cam ca la carti, le tin in biblioteca .
    Cat despre cei de la jocurinoi, nu conteza ca e mai ieftin ( ca e cu 10 lei mai ieftin) ci conteaza ca au dat un raspuns un clar iar jocul are carcasa in engleza.
    Orucm, las ambele comezi si care ajunge primul "castiga". am "mutat" comanda de la altex cu ridicare din magazin, ca sa elimin variabila cu curierul
    La jocurinoi am acum livrare estimata in data de 25-02 si 1 zile ramase - cel mai probabil pana va fi dat jocul catre curier. Deci daca il pregatesc maine si se misca baietii cum ar trebui, joi imi va ajunge.

    Ai si pe contul de altex/mg optiunea asta sa vezi o data estimativa?

  6. #4886 SP
    Junior Member Marcel_Viteazul's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    La jocurinoi am acum livrare estimata in data de 25-02 si 1 zile ramase - cel mai probabil pana va fi dat jocul catre curier. Deci daca il pregatesc maine si se misca baietii cum ar trebui, joi imi va ajunge.

    Ai si pe contul de altex/mg optiunea asta sa vezi o data estimativa?

    tocmai am vorbit la altex, mi-ai zis ca vineri se refac stocurile si ca atunci o sa il si trimita. am facut si eu la jocurinoi, azi, mi-au zis ca il primesc garantat vineri.
    Nu gasesc nicaieri la altex o esitmare la data de livrare, am sunat la relatii cu clientii si am aflat de treaba cu stocurile, daca chiar asa o fi.

  7. #4887 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Il trimit vineri si iti ajunge luni. Daca ai noroc Deal breaker pentru mine. Cine are timp sa joace luni... eu sigur nu. Mai bine s-ar lansa jocurile de miercuri si vineri stii sigur ca il ai

  8. #4888 SP
    Junior Member Marcel_Viteazul's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    Il trimit vineri si iti ajunge luni. Daca ai noroc Deal breaker pentru mine. Cine are timp sa joace luni... eu sigur nu. Mai bine s-ar lansa jocurile de miercuri si vineri stii sigur ca il ai

    ironic ar fi sa fie jocuri vineri disponibile in magazin la "liber" la altex si ei sa il trimita tot vineri catre tine, sa ajunga luni

    eu tin tare sa il iau vineri, ca toata lumea si eu am timp limitat si il pretuiesc tre sa mai si muncim ca sa ne permitem jocurile

  9. #4889 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    @Encman, e posibil ca acel coleg din magazin sa fi vazut in sistem pretul la unul dintre pachetele mai vechi de PS5.
    @Marcel, noi in mod normal confirmam si predam precomenzile la curieri cu o zi inainte de lansare pentru a ajunge in timp util. In ceea ce priveste Elden Ring, nu am primit informatii ca ar fi intarzieri cu livrarea marfii de la Bandai Namco.

  10. #4890 SP
    Junior Member thatOneDudeThat's Avatar
    De la jocurinoi nu am patit sa primesc un joc cu carcasa in alta limba. La jrc.ro, care nu mai sunt pe piata online, s-a intamplat de cateva ori. Am patit in schimb sa imi vina luni (stau un zona de vest).
    De la altex a ajuns si mai devreme cu 1 zi. Nu discutati cu callcenter ca aia nu au habar de lucrurile astea. Ascultati de @ATX-MG de aici ca stie mai multe. Intarzierile normale sunt de la curieri, rareori de la firma X. Eu inca mizez pe altex ca imi aduce jocul vineri.


    @ATX-MG am o intrebare: o sa aveti jocul vineri si in magazin?


    EDIT: legat de timpul ramas pe jocurinoi: a ajuns la 0 la o comanda pentru mine si a mai trecut 1-2 zile pana sa fie trimis...
    EDIT2: pe jocurinoi mai gasiti collectors edition daca mai doriti. Sigur vor fi si in ziua lansarii sau cu 1 zi mai devreme. Eu am facut 2x comenzi si am renuntat la una. Aparent inca astept anularea comenzii care cand va fi facuta, produsul va intra iar in sistem

  11. #4891 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by thatOneDudeThat View Post
    De la jocurinoi nu am patit sa primesc un joc cu carcasa in alta limba. La jrc.ro, care nu mai sunt pe piata online, s-a intamplat de cateva ori. Am patit in schimb sa imi vina luni (stau un zona de vest).
    De la altex a ajuns si mai devreme cu 1 zi. Nu discutati cu callcenter ca aia nu au habar de lucrurile astea. Ascultati de @ATX-MG de aici ca stie mai multe. Intarzierile normale sunt de la curieri, rareori de la firma X. Eu inca mizez pe altex ca imi aduce jocul vineri.


    @ATX-MG am o intrebare: o sa aveti jocul vineri si in magazin?


    EDIT: legat de timpul ramas pe jocurinoi: a ajuns la 0 la o comanda pentru mine si a mai trecut 1-2 zile pana sa fie trimis...
    EDIT2: pe jocurinoi mai gasiti collectors edition daca mai doriti. Sigur vor fi si in ziua lansarii sau cu 1 zi mai devreme. Eu am facut 2x comenzi si am renuntat la una. Aparent inca astept anularea comenzii care cand va fi facuta, produsul va intra iar in sistem

    Salut! Da, o sa avem si jocul in magazine vineri, dar e posibil sa nu fie in toate. Asta e si in functie de transferul din depozit.

    ---------- Post added 23-02-2022 at 18:46 ----------

    Good news. Am confirmat o mare parte dintre precomenzile la Elden Ring. Maine vor fi predate la curieri.

  12. #4892 SP
    Junior Member Marcel_Viteazul's Avatar
    confirm ca au procesat comanda la altex si ca e predata astazi al curier, deci pe maine ar trebui sa ajunga. doar ca am primit deja din alta parte astazi si o sa fac return

  13. #4893 SP
    Junior Member Trane's Avatar
    Salutare! Am si eu o precomanda la Elden Ring si acun statusul comenzii arata “Precomanda Eliberata” scris cu font gri. Ce inseamna acest lucru? De obicei era “Confirmata integral”. Multumesc!

  14. #4894 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Trane View Post
    Salutare! Am si eu o precomanda la Elden Ring si acun statusul comenzii arata “Precomanda Eliberata” scris cu font gri. Ce inseamna acest lucru? De obicei era “Confirmata integral”. Multumesc!
    Salut! In mod normal inseamnca ca a fost confirmata, facturata si urmeaza sa fie predata curierului. Daca vrei poti sa imi trimiti via PM numarul comenzii pentru o verificare suplimentara.

  15. #4895 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    @ATX-MG ne poti spune te rog ce magazine din Timisoara vor avea maine Elden Ring?

  16. #4896 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    @ATX-MG cand vor aparea la voi console de noua generatie la preturi de retail nu de bișnițar?

  17. #4897 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    in momentul de fata singurele sanse raman Orange, rar, can mai baga cateva in stoc, in rest mai mari sanse pe amazon decat de la Altex,MG, Emag, Flanco

  18. #4898 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Phi View Post
    @ATX-MG ne poti spune te rog ce magazine din Timisoara vor avea maine Elden Ring?

    Salut! In Altex Timisoara Greenfield ar trebui sa ajunga Elden Ring, dar nu il vad inca pe stoc in sistem. Poate este inca in tranzit transferul sau nu s-a facut receptia in magazin.


    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    @ATX-MG cand vor aparea la voi console de noua generatie la preturi de retail nu de bișnițar?
    Salut! In clipa de fata avem doar pachetele disponibile.

    Legat de Elden Ring, am reactivat pe site editiile de colectie, in caz ca mai sunt doritori.

  19. #4899 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Poți să ne anunți in ce magazine din Bucuresti vom putea găsi Elden Ring?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #4900 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salut! Iata lista magazinelor din Bucuresti unde a ajuns sau urmeaza sa ajunga Elden Ring:


    ALTEX BUCURESTI GRAND ARENA
    ALTEX BUCURESTI MILITARI AUCHAN
    ALTEX BUCURESTI ORHIDEEA
    ALTEX BUCURESTI PLAZA
    ALTEX BUCURESTI TITAN IRIS
    MEDIA GALAXY BUCURESTI FEERIA
    MEDIA GALAXY BUCURESTI MALL VITAN
    MEDIA GALAXY BUCURESTI MEGA MALL

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 245 of 283 FirstFirst ... 145 195 235 243 244 245 246 247 255 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts