Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 283 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 203 ... LastLast
Results 2,041 to 2,060 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2041 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    Am comandat Uncharted 4 si cei de la Altex mi-au spus 7-10 zile comanda facuta joi seara.Ieri dupa-masa ma suna neno a venit jocul M-am bucurat ca a venit asa repede dar una vorbim si alta facem.
    Pai tb laudati (prob s-au miscat repede sa nu se incurce cu ce vine de BF de vineri ). Daca era invers era nasol. Pana urma ai iesit bine.

  2. #2042 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Da, e chiar bine. Eu am facut joi pe la 3 dimineata comanda la un joc si n-a venit nici pana acum.

  3. #2043 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Ezio collection e surprinzator de ieftin (200 lei) fata de store (250 lei). Pe amazon uk am vazut mai ieftin (34 lire, cam 180 lei, dar tot la 200 ajunge cu shipping)

  4. #2044 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    MG, daca ati reintrodus optiunea "Adauga in wishlist", ar fi bine sa apara si wishlist-ul.

  5. #2045 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by ConuGeo View Post
    MG, daca ati reintrodus optiunea "Adauga in wishlist", ar fi bine sa apara si wishlist-ul.
    Am ras.

  6. #2046 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    La fel e si la altex (logic). Bag 2 produse la wishlist si cand sa deschid wishlist-ul, eroare. Nu vrea domne, dar nu vrea. Cred ca se remediaza dupa sarbatori cand inceteaza cu reducerile de bf (si schimba pagina principala)

  7. #2047 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu aveam wishlist-ul adaugat la favorite. Merge accesat daca esti logat la adresa:
    http://altex.ro/wishlist


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #2048 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Vad ca au remediat treaba. ConuGeo e convingator nu gluma

  9. #2049 SP
    Member nire's Avatar
    Nemo

  10. #2050 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Eu astept linistit comanda ca vine astazi. Le-am zis ca dupa 15 ma prind. Mi-au zis ca la cate colete au de predat o sa fie dupa sigur.

  11. #2051 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am luat si eu 2 jocuri de la altex unu comandat luni si miercuri a venit celalalt comandat miercuri seara si a venit azi
    Momentan n-au mai fost probleme iar curierul chiar vine repede (pe la 10 deja suna )

  12. #2052 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Nu stiu, la mine astia de la nemo inca sunt la livrat (nu au ajuns la mine inca). E posibil ori sa vina mai spre seara (cum a patit colegul de mai sus) ori maine (am vb cu soferul).

  13. #2053 SP
    Member theusher's Avatar
    Mda, mie mi-au pierdut astia de la Nemo 2 din 3 colete de la MG pana acum. La al 3-lea am deja 1 saptamana and counting si nici urma de el.

  14. #2054 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by nire View Post
    Nemo
    Pai da, good luck. Trebuie sa-i cauti tu pe ei, nu ei pe tine. Asa se comporta nesimtitii astia.

  15. #2055 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    De la Altex mi-a venit numai un produs, celalalt... cine naiba stie. O sa-i sun luni sa aflu. Nici garantia nu era in pachet (nici pe cont nu o gasesc, nici intr-un mail). Sa nu ma intelegeti ca fac reclama, dar evomag mi-a trimis garantia prin mail (si le are pe toate arhivate in cont la toate comenzile mele), iar la cel desi am respins produsul tot a ajuns la mine emailul cu factura si garantia O fi preturile mici dar chestiile astea mici fac diferenta (si emagul e in acelasi pom aici cu altex). De acum incolo o sa evit, cat e posibil, altexul si emagul la produse scumpe (mai ales in black friday), si iau de la ele numai daca nu am incotro (dif mari de pret fatza de competitor, sau nu sunt in stoc pe acolo). Vin cu intarziere (emag), ori vin pe bucati (altex), ori nu au garantie (altex). jezzz. Primele 2 nu ma deranjeaza chiar asa, numai sa ajunga (am rabdare), a treia nu e de joaca.

  16. #2056 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Si la emag ai factura si garantia in cont. Altexul nu trimite niciodata garantie, doar factura.
    In unele dati, m-am dus eu intr-un Altex/MG si mi-au completat garantia, dar m-am dus si cu produsul direct la ei doar cu factura si l-au schimbat pe garantie.

  17. #2057 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Am vazut la emag dupa ca au factura si garantia in cont (am editat comentariul dupa). Si e bine de stiut ca accepta garantia si cu factura.

  18. #2058 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Uite ca se poate, prima mea precomanda de la Altex care a venit la timp, ba chiar cu o zi inainte. Era o precomanda importanta pentru mine si uite ca au fost in stare sa o respecte. Eu cred ca se poate, sper pe viitor la condiții similare.

  19. #2059 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    Ce ma dispera chestiile care sunt online si nu sunt valabile in magazin. Ei au promotii online, la console, primesti diferite cadouri, am facut rezervare si am primit mumu, ca nu pot sa imi dea cadoul ca ies ei pe minus, asa ca trebuie sa aștept 3 zile dupa curier pentru o consola si un joc care este in peste 20 de bucăți într-un media galaxy aflat la 10 minute de mine. Nici nu imi mai trebuie nimic de la parlitii astia care de atatia ani nu sunt in stare sa puna onlineul in concordanta cu offlineul.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  20. #2060 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Ceva asemanator am "patit" si eu cu o comanda online la un PS4 Pro (data ieri).
    Mi se pare stupid sa faci o astfel de comanda, iar apoi daca vrei sa o ridici din magazin sa nu ai aceasta optiune -- pentru ca sunt "gestiuni diferite" sau ca "este perioada sarbatorilor" si e "cam greu".
    Nu am avut nici dispozitie, nici timp sa-mi bat capul mai mult la telefon cu "agentul Altex".
    Sunt foarte curios insa cum vor sta lucrurile in ceea ce priveste livrarea (si in ce hal ajunge sau nu pachetul).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 283 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 203 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts