Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 178 of 283 FirstFirst ... 78 128 168 176 177 178 179 180 188 228 278 ... LastLast
Results 3,541 to 3,560 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3541 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta cu continuatul garantiei am patit si eu si m-am si certat cu ei si n-am rezolvat nimic. Pentru ca asa sunt "indicatiile venite de sus". Desi e clar bull****, pentru ca e produs nou, garantie noua.

  2. #3542 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Îți mai zic una? La înlocuirea produsului "se continuă garanția produsului vechi" Bineînțeles că iar nu au dreptate, la înlocuirea unui produs defect primești un produs nou cu garanție de 2 ani.

    Si in acest caz ai dreptate.

  3. #3543 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asta cu continuatul garantiei am patit si eu si m-am si certat cu ei si n-am rezolvat nimic. Pentru ca asa sunt "indicatiile venite de sus". Desi e clar bull****, pentru ca e produs nou, garantie noua.
    Man, am avut discuția asta cu cineva de la Flanco. M-am dus personal la cei de la ANPC și mi-au spus exact ce știam și eu, garanție noua. Cu Flanco am rezolvat după ce au primit avertisment. Mă seacă fazele astea, am ajuns să mă duc cu teama în magazin, teamă că o să-mi strice ziua cu explicații pe care nu trebuie sa le ofer eu. In fine, cu timpul știu sigur că se deșteaptă lumea.

  4. #3544 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asta cu continuatul garantiei am patit si eu si m-am si certat cu ei si n-am rezolvat nimic. Pentru ca asa sunt "indicatiile venite de sus". Desi e clar bull****, pentru ca e produs nou, garantie noua.
    Cand si in ce magazin ai patit asta?

  5. #3545 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tin minte 2 faze. E posibil sa mai fie si sa nu le mai tin minte.

    In urma cu cativa ani, pentru un router. Magazinu parca era cel din magazinul Obor.

    Si am mai patit odata acum multi ani pentru un X360 in Mall Vitan.

  6. #3546 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Mi-a venit negație pentru un PS4 Pro.
    Ce a patit consola?

  7. #3547 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Începuse să se stingă singură, după nici un an de când am cumpărat-o. Probabil sursa era de vină

  8. #3548 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Au inceput sa bage PS4 Pro pe Altex/ Media Galaxy. Dar vad ca au mai adaugat + 100 Ron. Acum e 1899. Dubios, in 2016 cand am cumparat-o eu, era 1799. Poate a mai crescut Euro si deasta

  9. #3549 SP
    Member tudort's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Au inceput sa bage PS4 Pro pe Altex/ Media Galaxy. Dar vad ca au mai adaugat + 100 Ron. Acum e 1899. Dubios, in 2016 cand am cumparat-o eu, era 1799. Poate a mai crescut Euro si deasta
    Poate fiindcă este noul model hardware - deși nu ar trebui să fie mai scumpă - scrie Consola SONY Playstation 4 Pro (PS4 Pro) 1TB, Jet Black, G - Chassis

  10. #3550 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    400€ × 4.75(curs BNR) = 1900 Daca euro o să ajungă la 5 lei, normal că o sa crească și prețul, in lei.

  11. #3551 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Au inceput sa bage PS4 Pro pe Altex/ Media Galaxy. Dar vad ca au mai adaugat + 100 Ron. Acum e 1899. Dubios, in 2016 cand am cumparat-o eu, era 1799. Poate a mai crescut Euro si deasta
    Exact ceva de genul asta am intrebat si eu recent:
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1446087

    Probabil ca e euro, e bine ca au fost marite pensiile si salariile (la stat, fireste, ca in privat multi n-au vazut un ban in plus).

    Insa oricum e cam dubioasa treaba, mai demult o revizie noua era acompaniata si de o reducere de pret. Pentru ca ai practic acelasi hardware, dar fabricat mai tarziu, deci costa mai putin. Vezi PS3 slim si super slim, au fost revizii noi si pretul a fost scazut tot timpul.

    Acum nu, creste pretul. Deh, duduie economia, lumea cumpara. Sincer, de-abia astept o noua "criza", toata lumea mareste preturile, vezi Intel, Nvidia, Samsung, vad ca si Sony. Noile procesoare, placi video, telefoane, console, toate sunt tot mai scumpe. Scaderi vad doar la SSD-uri si memorii, dar la cat de umflate au fost preturile e cumva normal si chiar si la astea ma astept ca in curand iar sa explodeze.

  12. #3552 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Compari mere cu pere. PS4 slim e mai ieftin decat PS4.



    In rest, tehnologia evolueaza, inflatia creste, e normal sa creasca si preturile.

  13. #3553 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Nu compar deloc mere cu pere. Exact cum PS4 slim e mai ieftin ca PS4 fat, la fel ar trebui si PS4 G-Chasis ar trebui sa fie mai ieftin fata de PS4 Pro "First Version". Pentru ca e acelasi hardware cu tehnologie mai recenta. Inflatia a crescut cam tot timpul, asta nu e o scuza sa cresti preturile, exact cum ai zis si tu, cum de PS4 Slim e posibil sa fie mai ieftin fata de PS4 fat? Acolo nu se aplica inflatia.

    E alt mecanism aici, cerere si oferta, lumea cumpara disperata, normal ca si preturile sa creasca.

  14. #3554 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^PS3 fat versiunea 2.0 nu a fost mai ieftin decat PS3 fat 1.0 (nu mai stiu cum se numeau). Slim e o revizie majora, dar ultima versiune de Pro e una minora (e.g. de la v2 la v3, nu Pro Slim).


    Oricum e irelevant, putea sa coste si $1 sa il fabrice. Daca oamenii cumpara la $400, te astepti sa il vanda la mai putin? Iti spuneam doar ca asa se intampla dintotdeauna.

  15. #3555 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Exact ceva de genul asta am intrebat si eu recent:
    http://www.consolegames.ro/forum/f11...ml#post1446087

    Probabil ca e euro, e bine ca au fost marite pensiile si salariile (la stat, fireste, ca in privat multi n-au vazut un ban in plus).

    Insa oricum e cam dubioasa treaba, mai demult o revizie noua era acompaniata si de o reducere de pret. Pentru ca ai practic acelasi hardware, dar fabricat mai tarziu, deci costa mai putin. Vezi PS3 slim si super slim, au fost revizii noi si pretul a fost scazut tot timpul.

    Acum nu, creste pretul. Deh, duduie economia, lumea cumpara. Sincer, de-abia astept o noua "criza", toata lumea mareste preturile, vezi Intel, Nvidia, Samsung, vad ca si Sony. Noile procesoare, placi video, telefoane, console, toate sunt tot mai scumpe. Scaderi vad doar la SSD-uri si memorii, dar la cat de umflate au fost preturile e cumva normal si chiar si la astea ma astept ca in curand iar sa explodeze.

    Da, n-ai vazut un ban in plus pe cartea de munca, dar poate ai vazut la negru. Multi privati se plang, dar poate platesc acele mariri la negru.

    ---------- Post added 05-03-2019 at 08:02 ----------

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Nu compar deloc mere cu pere. Exact cum PS4 slim e mai ieftin ca PS4 fat, la fel ar trebui si PS4 G-Chasis ar trebui sa fie mai ieftin fata de PS4 Pro "First Version". Pentru ca e acelasi hardware cu tehnologie mai recenta. Inflatia a crescut cam tot timpul, asta nu e o scuza sa cresti preturile, exact cum ai zis si tu, cum de PS4 Slim e posibil sa fie mai ieftin fata de PS4 fat? Acolo nu se aplica inflatia.

    E alt mecanism aici, cerere si oferta, lumea cumpara disperata, normal ca si preturile sa creasca.

    Pai daca a crescut nivelul de trai in Romania? Ce mai sunt 400 euro in ziua de azi? Bani de seminte.

  16. #3556 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Mai este ceva speranta ca editia Berry Blue la DualShock 4 sa apara la MG/Altex?

  17. #3557 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Mai este ceva speranta ca editia Berry Blue la DualShock 4 sa apara la MG/Altex?
    Up, +1^

  18. #3558 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    @mediagalaxy o sa primiti Sekiro pt ps4 pe 22?

  19. #3559 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Mai este ceva speranta ca editia Berry Blue la DualShock 4 sa apara la MG/Altex?
    Quote Originally Posted by Peetzy View Post
    Up, +1^

    Inca asteptam vesti de la SONY.


    Quote Originally Posted by Ripjaws View Post
    @mediagalaxy o sa primiti Sekiro pt ps4 pe 22?

    Din ultimele informatii pe care le am, da, o sa primim.

  20. #3560 SP
    Member kinezu's Avatar
    img_3857.jpg

    O sa aduceti Dualshock 4 Alpine Green?

    https://blog.eu.playstation.com/2019...n-dualshock-4/

    Multumesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts