Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 283 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 251 ... LastLast
Results 4,001 to 4,020 of 5658

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4001 SP
    Member PumaS's Avatar
    Exista asa ceva sau aduceti ?
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  2. #4002 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    Oare știe cineva de ce unele lansării apar pe rafturi, iar altele sunt "exclusiv online"?

    De exemplu la TLOU2, Death Stranding și altele în trecut erau pe rafturile magazinelor din țară MG și Altex în ziua lansarii (Mai greu Special Editions că erau limitate cu rezervări). Dar altele, cum e și Ghost of Tsushima e în stoc dar exclusiv online?

    Este o problemă cu furnizorul? Gen livrează prea aproape de ziua lansării și nu ajunge decât în depozit la București, iar angajații nu au timp să le pună pe raft așa că mai bine își pun faza cu "exclusiv online", numai să vândă și să nu stea în depozit?

    Apoi mai sunt și tot felul de teorii ale conspirației care spun că dacă un joc a fost dat la vânzare mai repede, Retailerul primește un fel de ban iar livrarile la un nou produs se fac cu întârziere și în nr. mai limitat, așa că nu au destule să pună pe rafturi în magazinele din țară. Ultimul joc care îmi amintesc e TLOU2, care a fost vândut mai repede de ziua lansării în mai multe orașe și putea să îți "rezervi cu livrare în același zi" direct de pe site.

    Știe cineva mai multe detalii?

    Din câte am observat mulți care și-au comandat nu vor primi azi Ghost of Tsushima (mai ales CE). Eu nu am făcut nici o precomandă că m-am învățat cu ele la noi în RO (ziua lansării nu înseamnă că o să și joci jocul), dar speram să pot cumpăra de pe raft ca TLOU2 acum o lună și alte jocuri în trecut. Well surprise!

    Sincer, sunt și eu un colecționar modest de jocuri fizice dar după multe țepe mi-a propus că o dată cu ps5 voi trece digital, oricât de greu e să accept că asta e lumea spre care ne îndreptăm. Speram totuși că fiind ultimul exclusiv de anvergură pe ps4, voi putea cumpăra fizic... nu cred că va fi cazul.

    Dacă știe cineva totuși când vor fi pe rafturi, aș aprecia un feedback. Aș mai aștepta o zi dacă tot am pierdut bonusurile de pe ps store.

  3. #4003 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce am vazut pe facebook la diversi, deja au livrat CE-uri si SE-uri, deci cel mai probabil vin toate precomenzile azi.

  4. #4004 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    @ExocrathX5 Se pare ca e problema de distribuție, am fost azi la magazine si nu il au

  5. #4005 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Mda, așteptă să le vină după masă...poate.
    La Tlou2 l-au avut in magazin cu o zi înainte. La Ghost am zis că nu mai fac precomandă că îl iau din magazin in ziua lansării, na țeapă că au venit precomenzile cu o zi inainte si la raft nu se găsește.
    Aia e. Poate mâine

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  6. #4006 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu au venit precomenzile de la Altex cu o zi inainte, ci in ziua lansarii. Ce a ajuns, cel putin la mine si de la cine am mai vazut, au fost de la magazinele mai mici, gen JRC.ro si gamers.ro. Dar ei au doar editii standard, nu SE si nu CE.

  7. #4007 SP
    Member clax_117's Avatar
    Despre userul mediagalaxy se mai stie ceva? poate ne lamureste si pe noi in legatura cu mailurile de anulare a precomenzilor pentru PS5. Desi am fost asigurat telefonic de angajatii altex ca nu sunt probleme cu precomanda, nu am deloc incredere si cred ca pana la urma o parte dintre precomenzi vor fi anulate din lispa stocului.Nu ar fi o tragedie daca mi se anuleaza precomanda, dar nici nu este ok sa stau cu suma de bani blocata .

  8. #4008 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Este fie o greseala tehnica (n-ar fi prima de genul), fie prea multe pre-comenzi si anuleaza din ele.
    Daca este a2a ti se vor returna banii in cateva zile (astia de la Altex/ MG se misca destul repede la chestii d-astea, nici nu se compara cu aia de la Flanco).

  9. #4009 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu s-au luat prea multe precomenzi, ci exact cate aveau stabilite in sistem.
    Din ce am inteles nu este vorba de nicio anulare de precomanda.

    Sunteti siguri, cei care ati primit acel email, ca ati avut fonduri suficiente pentru tranzactie? Sa nu fie ceva situatie ciudata din lipsa de ceva banuti sau chiar ceva de la banca.

  10. #4010 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salutare! Dupa o perioada in care Andrew Ryan mi-a cerut cu "would you kindly" sa il ajut cu ceva task-uri utopice prin Rapture, am revenit pe Console Games, asa ca va astept cu intrebari, nelamuriri, curiozitati si eventualele rosii din care voi face ketchup.

  11. #4011 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Bine ai revenit! O sa ai de furca pe aici..

  12. #4012 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Bine ai revenit! O sa ai de furca pe aici..
    ah_the_negotiator_banner.jpg

  13. #4013 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ...

  14. #4014 SP
    Member SeCeX's Avatar
    OoooooOo, Best news ever, glad to have you back.I genuinely missed you, no homo tho

  15. #4015 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pai hai sa începem, zic. Xbox-uri din astea noi când o sa aveți și voi la precomanda? Nu de alta dar avem un coleg care vrea sa ia de la un magazin serios cu 2 ani extragarantie

    Putem sa cumpăram extragarantie pentru PS5 dupa ce ne vine consola luata de la voi? Sa mergem cu factura în magazin și sa plătim pentru încă 2 ani?

    Mai este vreo șansă să mai puneți vreun ps5 la precomanda? Prin câteva țări din Europa și America de Nord de mâine începe nebunia iar cu stoc nou.

    Accesoriile pentru PS5 se listează in viitorul apropiat?

  16. #4016 SP
    Member SeCeX's Avatar
    De demon souls /Miles Morales se aude ceva?

  17. #4017 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Gata, am văzut pe Facebook. De mâine stoc nou pt PS5.

  18. #4018 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pai hai sa începem, zic. Xbox-uri din astea noi când o sa aveți și voi la precomanda? Nu de alta dar avem un coleg care vrea sa ia de la un magazin serios cu 2 ani extragarantie

    Putem sa cumpăram extragarantie pentru PS5 dupa ce ne vine consola luata de la voi? Sa mergem cu factura în magazin și sa plătim pentru încă 2 ani?

    Mai este vreo șansă să mai puneți vreun ps5 la precomanda? Prin câteva țări din Europa și America de Nord de mâine începe nebunia iar cu stoc nou.

    Accesoriile pentru PS5 se listează in viitorul apropiat?

    Cu privire la Xbox Series, din pacate nu am primit o alocare de marfa in clipa de fata. Puteti sa mergeti cu factura la magazin si sa luati extragarantie la PS5. Pentru restul de accesorii PS5 asteptam confirmarea alocarii de stoc pentru a activa produsele la precomanda.


    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    De demon souls /Miles Morales se aude ceva?

    Si in acest caz asteptam alocarea de stoc.

  19. #4019 SP
    Member jon209's Avatar
    Cu precomenzile la Mafia 1 PS4 ce se intampla?

  20. #4020 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    Cu precomenzile la Mafia 1 PS4 ce se intampla?
    Salut! Din pacate furnizorul a ratat slotul de livrare la depozitul nostru ieri, asa ca precomenzile vor pleca catre clienti astazi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 283 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 251 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts