Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 207 of 283 FirstFirst ... 107 157 197 205 206 207 208 209 217 257 ... LastLast
Results 4,121 to 4,140 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4121 SP
    Member musat's Avatar
    Multumim Altex/MG pentru livrarea prompta si mai ales lui @ATX-MG pentru ajutorul acordat zilele astea !

  2. #4122 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    @ATX-MG ... nu o sa te intreb de ce ati facut prostia aia cu tombola ... dar chiar nu o fost nimeni care sa le zica la cei care au luat decizia(banuiesc Marketing, ca in RO doar astia pot sa faca asemenea ****-ups si sa creada ca e idee buna) ... BAH!!! ... BAH!!! ... not cool ... iese cu scandal!

  3. #4123 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da nu tombola e problema. Problema e modul in care i-au dat drumul. Fără sa anunțe, fără sa puna banerele pe pagină de la început. Fara sa anunțe zeci de oameni înainte sa plătească că e tombolă.
    Abia dupa ce ne-au blocat la mulți o grămadă de bani si-au actualizat pagina produsului si au postat regulamentul.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  4. #4124 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    @ATX-MG ... nu o sa te intreb de ce ati facut prostia aia cu tombola ... dar chiar nu o fost nimeni care sa le zica la cei care au luat decizia(banuiesc Marketing, ca in RO doar astia pot sa faca asemenea ****-ups si sa creada ca e idee buna) ... BAH!!! ... BAH!!! ... not cool ... iese cu scandal!
    ideea in sine nu e foarte rea, executia a fost problema, ca a fost super misleading pentru clienti. pe de o parte primul venit primul servit era mai ok dar si asa cumva se evita samsareala.

    dar executia a fost naspa de tot. deja oricum situatia a luat amploare

    pe ATX nu stiu cat putem sa il intrebam fiindca nu cred ca ar fi ok nici pentru el sa fie implicat in discutii din astea, avand in vedere situatia.

  5. #4125 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Și ce preferați sa fi luat samsarii toate consolele !?
    Măcar asa cei care prind o sa se bucure și ei zilele astea la un preț corect de consola

  6. #4126 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    preferam sa stim din start pe ce dam banii si sa nu fim pacaliti cu buna stiinta. toti am zis ca tombola in sine nu e problema principala. mo-ul este.

  7. #4127 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Și ce preferați sa fi luat samsarii toate consolele !?
    Măcar asa cei care prind o sa se bucure și ei zilele astea la un preț corect de consola
    Altu. Voi nu înțelegeți ca în momentul cand am cumpărat noi nu era afișata nici o comunicare legată de tombolă? Noi n-am știut ca blocam 2500 sau 5000 de lei vreo două săptămâni pt tombola lor.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  8. #4128 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu v-a fortat nimeni sa cumparati consola / tombola de la ei ...

  9. #4129 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Mie nu-mi vine sa cred ca unii le luați apărarea. Într-adevăr, nu ne-a obligat nimeni sa participam la tombola, dar nici nu ne-a anunțat pana ne-au luat banii.
    Ce e si mai de ***** e ca eu am plătit doua console, sa am si pt sotie. Doua comenzi separate, la ambele scrie "confirmata manual". Deduc ca au fost confirmate de un un om. In regulamentul postat dupa aia scrie ca te poti înscrie o singură data la tombolă. De ce mama masii mi le-a confirmat pe ambele in cazu ăsta?

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  10. #4130 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Eu nu inteleg rationamentul in a cumpara un PS5 standard la suprapret. Nu cred ca sunt asa mari fani Miles Morales in RO. In rest nu e nimic ce nu poti sa joci pe PS4, plus ca probabll TV-ul care il ai nu iti duce 4k@120 ca sunt f putine din alea.


    Acuma, chestia cu iei de la samsar chestii EMAG BF ... mai inteleg, ca ala a luat cu 2 lei produsul de 10 si il vinde la 6 ... pt tine tot e o afacere de 4 lei ... dar sa dai 6k pe un produs de 2.5k si care din februarie o sa se vand la 2k sau mai putin cand intra stocurile ... e noaptea mintii

  11. #4131 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Nu v-a fortat nimeni sa cumparati consola / tombola de la ei ...
    Tu nu esti capabil sa citesti, am impresia. Cum au zis si altii inainte, unde ma regasesc si eu, in acele prime minute produsul era "IN STOC", el putand fii "CUMPARAT" nu precomandat si nicio informatie de nicio tombola.

  12. #4132 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Nu v-a fortat nimeni sa cumparati consola / tombola de la ei ...
    Astia care considerati ca inselatoria ar trebui sa fie legala, pentru ca cel inselat nu a fost "fortat" sa dea bani, ar trebui sa nu mai aveti drept de vot. My 2 cents.

  13. #4133 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by MinistrulSuduri View Post
    Tu nu esti capabil sa citesti, am impresia. Cum au zis si altii inainte, unde ma regasesc si eu, in acele prime minute produsul era "IN STOC", el putand fii "CUMPARAT" nu precomandat si nicio informatie de nicio tombola.

    Atunci a fost o problema de caching sau alta problema tehnica.
    Mai mult ca sigur ca nu a fost facut intentionat.

  14. #4134 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, hai sa ne linistim putin. Sunt sigur ca va puteti spune off-ul si fara sa va jigniti sau atacati intre voi. Daca este legal sau nu, moral sau nu, samd, se va lamuri. Cei care se simt inselati, sa faca linistiti plangere la ANPC si vor rezolva ei, sau chiar sa mearga linistiti la un avocat daca asta considera.

  15. #4135 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    @sexbobomb91 nu a fost niciun caching, daca era asa nu stergeau si blocau comentariile aseara pentru cateva ore bune.
    daca asta era problema s-ar fi rezolvat pana acum si pagina ar fi spus: Tombola pentru dreptul de a cumpara ps5, nu pagina de produs cu butonul cumpara activ si cu un banner ignorabil

    Dar cum a zis si razvan: si eu zic sa ne bazam pe anpc. Vorba multa saracia omului, faceti plangere si gata.

    raspunsul in scris de la Altex:
    Buna ziua,



    Ca urmare a solicitărilor legate de campania-tombolă PlayStation 5, Altex revine cu următoare precizare:

    Altex înțelege și respectă dorința clienților săi de a achiziționa unul dintre cele mai așteptate produse ale anului de pe piața de gaming.

    Având în vedere stocul limitat existent și pentru a asigura șanse egale tuturor pasionaților de gaming, compania a organizat o tragere la sorți prin intermediul căreia poate fi achiziționat PlayStation 5, în baza unui regulament avizat. Astfel, clienții pot accesa altex.ro și să aleagă opțiunea de comandă cu plată integrală în perioada 19 - 24 noiembrie. Câștigătorii vor fi anunțați pe 25 noiembrie, iar celor care nu se vor afla printre noii posesori ai unui PS5 li se vor restitui sumele achitate in maxim 3 zile lucratoare.



    Înțelegem și respectăm dorința dumneavostră de a cumpăra PlayStation 5. Având în vedere stocul limitat existent și cererea mare pentru acest produs, am organizat acestă tragere la sorți pentru a asigura astfel tuturor pasionaților de gaming șanse egale.

    Prin alegerea opțiunii cu plată integrală, dumneavostră sunteți automat înscris în tragerea la sorți, ce va avea loc pe 25 noeimbrie 2020 si veti avea sansa de a avea noua consola PS5 livrata direct la tine acasa. In cazul in care nu veti fi tras la sorti, veti primi banii inapoi in maxim 3 zile.





    Altex va continua să realizeze informări constante în ceea ce privește viitoarele stocuri de PlayStation 5.

    Regulament campanie: https://altex.ro/regulament-tombola-playstation-5/pag/




    Raman la dispozitia Dumneavoastra pentru orice alte nelamuriri sau intrebari suplimentare. Puteti intra in contact din nou cu echipa Suport Clienti Altex folosind formularul de contact din site.

    Va dorim o zi buna!
    Mihaita Adem 

  16. #4136 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Interesant cum continua sa omita faptul ca in primele minute au gresit si au bagat produsul in Stoc, fara nicio mentiune la tombola.

    Si chiar si acum, gresesc in continuare.
    Afisand butoane de genul Comanda, Pre-Comanda produs etc cand defapt tu achizitionezi o intrare la tombola.

  17. #4137 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Eu nu vad asta sa fie inselatorie, prea mult va stresati pentru o consola.
    Daca nu vreti sa participati sigur vi se vor returna banii.
    Poate ar trebui sa va reganditi prioritatile.

  18. #4138 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    E vorba ca banii sunt blocati.
    Eu unul chiar voiam sa particip la o eventuala tombola dar imi voiam banii disponibili pana in ultima zi de inscriere astfel incat sa o pot comanda in alta parte daca apare in stoc.
    Alti prieteni au platit cu card de credit. Unde ati mai pomenit voi inscrieri la tombola in rate?
    Nu stiu niciunul din ei cum si daca o sa mai primeasca banii respectivi pe cardul de credit si nici nu se poate obtine nicio informatie de la Altex.

  19. #4139 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Banii pe un card de credit se primesc ca pe orice card. Odata ce comanda este anulata, banii se intorc pe card iar programul de esalonare a ratelor este inchis.


    Cat despre reclamatiile la ANPC, eu va recomand sa apelati cu incredere,daca simtiti nevoia si credeti ca va ajuta, oamenii isi fac treaba. "Problema" e ca se merge pe repararea prejudiciului pentru cumparator, deci ma astept ca in toate situatiile odata ce banii au fost recuperati, reclamatia sa fie inchisa.



    Edit: in realitate e same **** cu a te duce tu sa pui suma pe card, moment in care ai putea inchide planul de rate singur.

  20. #4140 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E mai complicat de atat la rate, odata ce rata a intrat in fluxul normal de procesare. Stiu, sunt patit de 2 ori si am platit rate 1-2 luni la fiecare, pe langa cele peste 10 telefoane date la banca si comerciant si banii nu i-am mai vazut inapoi (pe rate) ci se scad din rate urmatoare - bine ca aveam rate la alte lucruri - daca nu aveam, cred ca era o problema.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 207 of 283 FirstFirst ... 107 157 197 205 206 207 208 209 217 257 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts