Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 208 of 283 FirstFirst ... 108 158 198 206 207 208 209 210 218 258 ... LastLast
Results 4,141 to 4,160 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4141 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu e mare lucru. Am mai inchis plan de rate la BT si la BRD. Am pus banii in cont si am sunat sa mi se anuleze ratele. Aia a fost tot. Trebuie doar răbdare sa prinzi in call center la banca pe cineva.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  2. #4142 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Ciudat, la ING n-am patit niciodata chestii de genul, cred ca depinde de banca si de omul cu care discuti Oricum, inafara de un pic de stres in rezolvarea problemei, cred ca realizeaza toata lumea ca banii se vor intoarce, nu fuge nimeni cu 2500 de lei.

  3. #4143 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Deci ori vreți consola ori n-o vreți că n-aveți bani. Cine e disperat și vrea să o prindă cu orice preț atunci își asumă riscul și poate are noroc să prindă una până la tombola vieții. Cine nu are bani și nu poate ține banii blocați 1-2 săptămâni atunci e nasol, mai bine nu mai cumpără deloc.

    La fel și pt cei care apelează la credite - e periculos. Mai bine faceți un pic economii, vedeți și niște reviews și poate vin și niște reduceri sau ediții speciale la anul în primul trimestru.

    Nu era mai bine să nubmai existe nici un stock. Cred că era mai ok să se facă ca la BF, primul venit, primul servit și samsarii luau câte 10 și aia era. Ce au greșit a fost că au cerut și banii înainte de la poate 2000 de persoane când ei au stock de 100 de bucăți. Eu făceam tombola la liber și cine câștiga avea termen de o oră de când era anunțat telefonic să o plătească. Nu o făcea, la revedere.

    Dar într-un fel sunt de acord că e blocată o consolă pe cont. Nu ce se întâmplă acum cu LG OLED BX pe olx...

    Fiind un hardware nou nu m-aș arunca blindly să o cumpăr. Hai să vedem cum se comportă câteva luni, se liniștesc și stocurile, poate mai facem și economii și nu mai avem nevoie de carduri de credit.

    My 2 cents.

  4. #4144 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e chiar asa si nu cred ca e locul sa luam apararea nimanui. Totul este ilegal la urma urmei si fie ca primiti consola fie ca nu, sunteti liberi sa depuneti reclamatii pe unde stiti voi.

    Also, pana acum sunt peste 5000 de comenzi plasate, pentru cele 660 de console, deci sansele sunt foarte mici. Si inca nu au trecut 24h. Stia sa vezi ce o sa fie pana miercuri. Posibil de 2-3-4 ori mai mult decat acum.

  5. #4145 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    hmm ... 5000... adica pana cuma Altex a primit 11 mil de lei pe care ii ruleaza in cont pana in data de 2 Decembrie(aproape 2 saptamani) cand ii vor returna la posesori.... Veri nice<Borat Voice>

  6. #4146 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Deci pana in momentul de fata, Altex a incasat 2.5 milioane de Euro, fara sa ofere nimic in schimb. Super tare.
    Suma pe care ei o sa trebuiasca sa o returneze. Voi va dati seama ce nebunie o sa fie la returnarea unei sumei de genul?

    ---------- Post added 20-11-2020 at 13:53 ----------

    O sa fac si eu tot posibilul sa anulez.
    Doar ca problema e ca nu pot suna pe niciunul din numere, dupa ce ca cei care pot suna oricum asteapta cu orele.
    Iar la sesizarea de pe site inca nu mi-au raspuns.

    Am facut deja plangere la ONJN, urmeaza si la ANPC.
    Daca nu dau de ei pana maine, le fac una si la politie.

    In magazin ei imi zic doar ca nu au acces sa vada comanda. Deci nu pot sa o anuleze si nu pot sa-mi dea banii inapoi.

  7. #4147 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    hmm ... 5000... adica pana cuma Altex a primit 11 mil de lei pe care ii ruleaza in cont pana in data de 2 Decembrie(aproape 2 saptamani) cand ii vor returna la posesori.... Veri nice<Borat Voice>
    din ciclul cum sa faci cash flow intr-un pas stramb. mai speli una ala un ciorap, un sutien ceva.

    @Tony asta nu e o problema, ca si la precomenzi se iau bani fara sa se dea nimic fizic, cel putin initial. macar ai garantat (oarecum) un produs.

  8. #4148 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu e chiar asa si nu cred ca e locul sa luam apararea nimanui. Totul este ilegal la urma urmei si fie ca primiti consola fie ca nu, sunteti liberi sa depuneti reclamatii pe unde stiti voi.

    Also, pana acum sunt peste 5000 de comenzi plasate, pentru cele 660 de console, deci sansele sunt foarte mici. Si inca nu au trecut 24h. Stia sa vezi ce o sa fie pana miercuri. Posibil de 2-3-4 ori mai mult decat acum.
    De acord cu tine că nu trebuie să ceară banii înainte ca la mai știm noi unde se plătește în avans. DAR cine își dorește neapărat și nu mai poate aștepta are opțiunea să riște și poate are șanse (minime) să o prindă la o tombolă și automat își asumă riscurile de bani blocați, planuri de rate etc - că e un risc, nu o garanție.

  9. #4149 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Problema e ca asta nu este tombola.

    Also, legea zice clar "organizarea de tombole unde se percepe taxa de participare trebuie sa fie supusa aprobarii consiliului de la oficiul de jocuri de noroc anterior demararii campaniei", iar in regulament trebuie sa precizeze ca au avut avizul comisiei nr din data.... Pe langa asta, trebuie sa aibe si domeniu de activitate jocuri de noroc.
    Ma indoiesc sincer ca Altex a avut sau are vreo legatura cu asa ceva si nici nu cred ca va avea vreodata.
    Daca legea nu ar fi asa, ar fi haos oricum - pt ca atunci orice magazin online ar face asta la greu; in loc sa cumperi produsul ai intra in tombola. Asta ar rezolva inclusiv toata partea cu "in stoc" sau "in stoc furnizor" ca bagi repede o tombola si te-ai scos.

    Also, mentionez asta in cazul in care nu este clar. Decizia s-a luat acolo sus, iar userul ATX-MG nu are nicio vina aici si nu poate ajuta in niciun fel.

    Problema este in management.

    Also, ce nu pricep eu este cum de nu este asta o stire pe toate site-urile mari de stiri

  10. #4150 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    nu e la stiri inca pt ca nu stiu f bine cum sa o prezinte. Le e frica de reclama.


    Din toata chestia asta eu am tras on concluzie. Va zic care e in 25

  11. #4151 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @razvanrazy cum ai dedus tu că intră sub incidența jocurilor de noroc, bagi bani de 1 consolă și poți câștiga 3?

    Urâtă campania pentru că nu au anunțat că stai cu bani blocați.

  12. #4152 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai vezi ce am pus intre ghilimele. Aia e legea.
    Daca era fara "taxa de participare" nu avea treaba (cum sunt toate promotiile de la noi, vezi la chipsuri cu codul de pe ambalaj, tigari, samd).

  13. #4153 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Oricum ar fi dat-o, tot ar fi fost persoane nemulțumite. Trăim niște vremuri ciudate, în care suntem forțați să stăm în case, devenim mai irascibili si ne canalizam energia pe ceva care sa ne faca sa ne simtim mai bine (shopping, gaming, trolling etc.).
    Din toată harababura asta Sony o sa iasa in câștig, o sa mărească hypeul pentru consola lor.
    Imi aduc aminte ca am fost la lansarea PS4 din Orhideea si l-am luat si pe tata după mine doar ca sa am o sansa in plus sa pot cumpara consola aia aniversară (bineînțeles că nu am câștigat nimic). Astăzi nu mai sunt asa, astept sa merg in magazin și să îmi aleg consola dintr-o grămadă de cutii suprapuse ("Pe aia de acolo o vreau"), preferând să îmi aleg norocul cu propria mână.
    Cat despre tombola in cauza, o sa isi spuna parerea instituțiile abilitate, dar parca vad ca cei care nu au câștigat o sa fie sunați si sa li se propună sa mai aștepte gen 2 săptămâni sau 1 luna (până la următoarea livrare), iar ca atunci sa primească si ei consola.
    O sa fie foarte interesant atunci când se va lansa varianta pe negru câți o sa mai cumpere încă 1 PS5, doar asa ca pe negru e mai frumos.

  14. #4154 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Fluturi, prindeti fluturi grav.

    No offence

  15. #4155 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai până lansează ei consola pe negru apar capacele negre și le poți schimba singur.

    Sunt ferm convins că și dacă anunțau tombolă înainte tot sarea lumea cu banul, totuși trebuiau să o facă înainte de a lua bani la oameni, sunt mulți care au fost convinși că vor primi consola odată ce au făcut plata.

  16. #4156 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Asadar View Post
    Fluturi, prindeti fluturi grav.

    No offence
    Te rog sa argumentezi postarea.

  17. #4157 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Oricum ar fi dat-o, tot ar fi fost persoane nemulțumite. Trăim niște vremuri ciudate, în care suntem forțați să stăm în case, devenim mai irascibili si ne canalizam energia pe ceva care sa ne faca sa ne simtim mai bine (shopping, gaming, trolling etc.).
    Din toată harababura asta Sony o sa iasa in câștig, o sa mărească hypeul pentru consola lor.
    Imi aduc aminte ca am fost la lansarea PS4 din Orhideea si l-am luat si pe tata după mine doar ca sa am o sansa in plus sa pot cumpara consola aia aniversară (bineînțeles că nu am câștigat nimic). Astăzi nu mai sunt asa, astept sa merg in magazin și să îmi aleg consola dintr-o grămadă de cutii suprapuse ("Pe aia de acolo o vreau"), preferând să îmi aleg norocul cu propria mână.
    Cat despre tombola in cauza, o sa isi spuna parerea instituțiile abilitate, dar parca vad ca cei care nu au câștigat o sa fie sunați si sa li se propună sa mai aștepte gen 2 săptămâni sau 1 luna (până la următoarea livrare), iar ca atunci sa primească si ei consola.
    O sa fie foarte interesant atunci când se va lansa varianta pe negru câți o sa mai cumpere încă 1 PS5, doar asa ca pe negru e mai frumos.
    pai alb negru e mai secsi, why go black?

  18. #4158 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Quote Originally Posted by MinistrulSuduri View Post
    Tu nu esti capabil sa citesti, am impresia. Cum au zis si altii inainte, unde ma regasesc si eu, in acele prime minute produsul era "IN STOC", el putand fii "CUMPARAT" nu precomandat si nicio informatie de nicio tombola.
    Da asa este, dar mai jos aveai regulamentul campaniei. Inainte sa semnezi( in cazul de fata, comanzi) trebuia sa citesti. Toti ati facut comanda ca “directorii” si acum plangem.

  19. #4159 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu nu. Mare atentie. In primele 20 de minute, poate chiar mai mult, nu era nimic de genu pe site. Ulterior au tot adaugat - heck, cred ca inca adauga chestii si schimba incontinuu.
    Cred ca o fac la fel de des cum sterg comentariile de pe site...

  20. #4160 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Te rog sa argumentezi postarea.
    Am scris si cu cateva pagini in urma, acel regulament/banner a fost tot timpul chiar si cand a fist cu “adauga in cos” doar ca nu a stat nimeni sa citeasca. Varianta pe scurt

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 208 of 283 FirstFirst ... 108 158 198 206 207 208 209 210 218 258 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts