Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 225 of 283 FirstFirst ... 125 175 215 223 224 225 226 227 235 275 ... LastLast
Results 4,481 to 4,500 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4481 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E ok man. Poti sa-ti printezi singurel coperta

  2. #4482 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salutare! Voiam sa va urez un An Nou Fericit, multa sanatate si multe "achievement-uri" online si offline.

  3. #4483 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salutare! Voiam sa va urez un An Nou Fericit, multa sanatate si multe "achievement-uri" online si offline.
    Multumim, la fel. Si multumim si pentru tot suportul pe care ni-l oferi.

  4. #4484 SP
    Member iErvin's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salutare! Voiam sa va urez un An Nou Fericit, multa sanatate si multe "achievement-uri" online si offline.
    Un an nou fericit tie si colegilor. Multumim pentru implicare.

  5. #4485 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Cred ca ar fi bine să aduceți in Bucuresti jocurile care raman in 1, 2 bucăți prin magazinele din țară. As vrea sa cumpăr, dar jocurile sunt cu rezervare prin magazine de la cucuietii din deal.
    Normal ar trebui să se afle acolo unde este cererea si sa fie pusa la munca armata aia de angajați care împinge aerul prin magazine.
    Se cheltuiesc bani si resurse aiurea cand pot fi îmbunătățite alte paliere. Vezi Kaufland, care de cand au băgat livrari si-au transformat angajații in furnicute. In Altex si MG, de cele mai multe ori angajații doar stau.

  6. #4486 SP
    Member westy9009's Avatar
    n-am nimic cu nimeni insa de ceva vreme ori de cate ori rezerv ceva produs in Altex si ma duc la casa sa imi ridic rezervarea ; s'a creeat un prost obicei sa ma trimita de la casierie pe raion sa vorbesc cu baietii de pe acolo pentru rezervare . Guess what - pe Raion exista stilul... cum te apropii de un angajat brusc e ocupat sau fug de tine . In final stai ca prostul si cauti produsul - care de fapt era rezervare care de fapt mai bine iti bagi un bat in c*r.

  7. #4487 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by westy9009 View Post
    n-am nimic cu nimeni insa de ceva vreme ori de cate ori rezerv ceva produs in Altex si ma duc la casa sa imi ridic rezervarea ; s'a creeat un prost obicei sa ma trimita de la casierie pe raion sa vorbesc cu baietii de pe acolo pentru rezervare . Guess what - pe Raion exista stilul... cum te apropii de un angajat brusc e ocupat sau fug de tine . In final stai ca prostul si cauti produsul - care de fapt era rezervare care de fapt mai bine iti bagi un bat in c*r.
    Pai daca ai rezervare facuta, trebuie sa mergi la raion sa ceri 'jocul' in cazul meu, acolo, ei pun un abtibild cu nume, cred ca il pune ca sa stie la caserie cine sa ia comisionul de vanzare si dupa aceea mergi la casa si platesti

  8. #4488 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Asta este de cativa ani. Inainte de treaba asta, gaseai rezervarile la casa..

    Apropo, sustin ideea colegului Aliosa. Si pe mine m-ar incanta trimiterea produselor ce sunt ultimele pe stoc catre magazinele mai mari

  9. #4489 SP
    Member codpin's Avatar
    Referitor la ultimele produse, eu nu inteleg de ce nu le poti comanda si prin curier... Daca tot sunt pe stoc, sa ai optiunea sa le rezervi in magazinul respectiv - > sa le verifice un angajat ca sunt fizic acolo pe stoc - > sa ai apoi optiunea de livrare prin curier.

    Mi s-a intamplat de multe ori sa vreau sa cumpar ceva si era in stoc numai prin alte orase.

  10. #4490 SP
    Member smits's Avatar
    corect, aia e o chestie foarte proasta.

  11. #4491 SP
    Junior Member andvav86's Avatar
    Și pe mine mă enervează acest lucru, ultimele buc de jocuri le poți ridica doar personal din acele magazine, nu pot fi comandate in alte magazine sau online. Înseamnă ca nu vor sa își vândă marfa. Am foat prin Magazinele Altex din Piatra Neamt, bate vântul pe la rafturile de jocuri, jale, au expuse doar câte jocuri.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #4492 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    Ati facut aceste sesizari pe site ul Altex/Mg? Sau doar ne plangem pe “facebook”, ca nah, asa suntem invatati...

  13. #4493 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^De asta au analiști de piață, să urmărească ce zic oamenii pe Facebook. E interesul lor să își îmbunătățească afacerea. Sau poate n-au, și de asta a ajuns eMag dintr-un magazin de cartier sa ii întreaca la vânzări deși Altex avea magazine în toată țara.

  14. #4494 SP
    Member Johnny's Avatar
    Salut


    @ATX-MG O sa aduceti pe stoc Hitman 3 ( PS5 ), Godfall (PS5 - joc din 2020) , Far cry 6 (PS5 ) , RE Village( PS5 ) , Deathloop si orice alt joc care o sa apara in urmatoarele luni?
    Vad ca si emag duce lipsa de stocuri, exista o problema cu aprovizionarea in Romania?

  15. #4495 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Salut


    @ATX-MG O sa aduceti pe stoc Hitman 3 ( PS5 ), Godfall (PS5 - joc din 2020) , Far cry 6 (PS5 ) , RE Village( PS5 ) , Deathloop si orice alt joc care o sa apara in urmatoarele luni?
    Vad ca si emag duce lipsa de stocuri, exista o problema cu aprovizionarea in Romania?
    Salutare! Urmeaza sa apara saptamana viitoare pe site Hitman 3 PS5, Deathloop, Outriders, Humankind, Monster Hunter Rise, Atelier Ryza 2, Pokemon Snap, plus alte titluri.


    La Far Cry 6 PS5 si Resident Evil Village nu am primit datele de listare inca. Urmeaza sa discutam cu furnizorul despre acest aspect. Oricum, in clipa de fata, Far Cry 6 a fost amanat si nu s-a anuntat o data de lansare concreta.


    Ne interesam si in ceea ce priveste Godfall PS5.

  16. #4496 SP
    Junior Member ioolica's Avatar
    Quote Originally Posted by ATX-MG View Post
    Salutare! Urmeaza sa apara saptamana viitoare pe site Hitman 3 PS5, Deathloop, Outriders, Humankind, Monster Hunter Rise, Atelier Ryza 2, Pokemon Snap, plus alte titluri.


    La Far Cry 6 PS5 si Resident Evil Village nu am primit datele de listare inca. Urmeaza sa discutam cu furnizorul despre acest aspect. Oricum, in clipa de fata, Far Cry 6 a fost amanat si nu s-a anuntat o data de lansare concreta.


    Ne interesam si in ceea ce priveste Godfall PS5.
    ceva info legat de console? sau tot asa nimic?

  17. #4497 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Introducere
    Pe la inceputul lunii am comandat un joc resigilat de la Altex. Dupa cum probabil unii dintre voi ati observat, sunt anumite produse care apar in stocul unui anume magazin din tara, dar care nu au optiune de livrare in alta parte. Cu toate acestea, pentru produsele resigilate butonul de comanda este activ indiferent de locatia magazinului, lucru de care am profitat ca sa finalizez comanda cu livrare intr-un magazin Altex din Bucuresti, adica livrare gratuita. Primesc mail de confirmare, totul okay.


    Actul 1
    Trece aproximativ o saptamana in care nu se intampla nimic, asa ca ma gandesc sa verific statusul comenzii. Spre surprinderea mea, vad ca e anulata. Imi verific inutil casuta de email goala, dupa care imi iau inima in dinti si sun la customer service. Trebuie sa mentionez ca desi sunt o persoana sociabila in viata de zi cu zi, vorbitul la telefon imi provoaca anxietate, indiferent de persoana cu care vorbesc. Singura exceptie o fac angajatii de la Emag, pe care i-as suna si doar sa ii intreb cum mai e viata lor pentru ca sunt mereu atat de draguti! Oh, imi cer scuze, am deraiat putin de la subiect! Sun deci la Altex, pun telefonul langa mine si incep sa ma joc Animal Crossing, deoarece stiu ca acest proces este unul de durata. Si ma tot joc vreo 30 de minute pana cand in sfarsit imi raspunde o domnisoara cu o voce si un ton de parca si ea se juca ceva multiplayer iar eu am deranjat-o inainte sa castige.

    Timid si profund rusinat de faptul ca am indraznit sa supun o tanara domnita unei asemenea munci sisifice, ii povestesc despre comanda care mi-a fost anulata fara motiv si pe nepusa masa. Dupa ce imi soarbe intreaga istorisire fara sa scoata niciun sunet, concluzioneaza brusc si eficient, asemenea masinariei germane de razboi - "Comanda s-a anulat din lipsa stoc. Ar fi trebuit sa primiti un mail. Va mai pot ajuta cu ceva?". I-am multumit, i-am spus bunaziua, dansa mi-a inchis telefonul in nas, am sunat la Emag pentru a vorbi cu o persoana simpatica astfel incat sa imi revin putin pe plan emotional, si am trecut la actiune.


    Actul 2
    Trebuie sa incep prin a recunoaste ca sunt un masochist hardcore si tratamentul rece al fetei de la telefon, si oricat mi-as dori nu pot folosi alt cuvant, m-a excitat cu adevarat, motiv pentru care eram dispus sa accept greseala lor de a ma lasa sa comand un produs care nu mai exista in stoc si sa imi vad de viata. Cu toate acestea, ceva dinauntrul meu m-a determinat sa mai caut jocul pentru o ultima oara pe site-ul lor - surpriza! In continuare apare in stoc magazin Harghita (am ales un nume de oras oarecare pentru ca noi bucurestenii suntem ignoranti cand vine vorba de alte orase). Intr-adevar, apare in stoc jocul sigilat, dar puteau sa isi asume greseala si sa il livreze pe acela in loc sa arunce asupra mea toata povara greselii lor. Acum sunt suparat. Nici nu mai vreau jocul, vreau doar ca Altex sa plateasca pentru acest gest de maxima umilinta. Oricat de masochist as fi eu, nu voi fi niciodata submisiv in fata corporatiilor.

    Fara sa mai pierd nicio secunda, deschid ca si turbat site-ul ANPC si depun plangere. Atasez confirmarea comenzii de pe email, un screenshot cu produsul inca in stoc si mentionez ca am incercat rezolvarea amiabila telefonic iar apelul a fost inregistrat tocmai de Altex. La rezolutia dorita bifez control, pentru ca nu ma mai intereseaza altceva decat ca Altex sa fie amendat. Tot acest proces dureaza maxim 5 minute, iar mai apoi salvez numarul de inregistrare al plangerii si imi vad de treaba.


    Actul 3
    Au trecut aproape 20 de zile de atunci si eu am uitat complet de aceasta intamplare. Din fericire insa, ANPC nu uita. Astazi primesc un email foarte politicos de la Adriana in care isi cere scuze pentru ceea ce s-a intamplat si se ofera sa imi livreze produsul (presupun sigilat), la adresa mea fara costuri de transport si la acelasi pret la care am dat comanda initial. Vedeti voi, eu nu sunt un om absurd, si apreciez cand cineva isi recunoaste greselile si incearca sa repare lucrurile, motiv pentru care am acceptat aceasta propunere constient fiind ca cel mai probabil va duce la solutionarea plangerii ANPC pe cale amiabila in loc de amenda. Am acceptat pe de o parte pentru ca Altex a incercat in cele din urma sa faca ceea ce este corect, insa nu voi nega nici faptul ca voiam jocul ala.

    Stiu, stiu, veti spune ca Adriana mi-a trimis un mail standard corporatist, si nu pot sa nu va dau dreptate. Cu toate acestea, Adriana mi-a trimis un mail standard corporatist foarte politicos si asumat pe care mi-as dori sa il vad ajungand un standard si pentru angajatii de la call center. Cam asa cum se intampla la Emag.


    Concluzie
    ANPC este o institutie minunata. Datorita lor noi, cumparatorii, avem un cuvant de spus in fata companiilor de miliarde de lei, spre deosebire de americani. Cand voi ajunge milionar, jur ca ridic o statuie in onoarea ANPC.
    Adriana este un angajat exemplar. Stiu ca nu vei citi niciodata asta, dar pentru oamenii care isi fac treaba ca tine am tot respectul. Jos palaria!
    Din nefericire Altex este in continuare un lant de magazine cu aer de magazin de cartier si unii angajati neprofesionisti. In continuare cu ei nu poti rezolva nimic cu vorba buna, fiind nevoit sa scoti biciul. Ma rog, sa ii rogi pe cei de la ANPC sa scoata biciul.

    Post scriptum: Angajatul Altex de pe forum poate e chiar Adriana, pentru ca si el mi se pare ca are o atitudine adecvata fata de clienti. Jos palaria si pentru tine!
    Attached Images Attached Images adriana.png

  18. #4498 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Introducere
    Pe la inceputul lunii am comandat un joc resigilat de la Altex. ...



    Eu stau cu o reclamatie la ANPC din 4 ianuarie cu o problema spre gamers.ro cu 1 produs pus gresit de ei ( probabil sa isi faca niste reclama ) cu toate conversatiile pe chat, cat si raspunsul lor la solutionarea problemei si inca nimic , nu am fost intradevar inspirat sa notez undeva numarul de inregistrare crezand ca o sa-mi vina pe mail ceva confirmare, nu am mai facut reclamatie si atunci nu am stiut, am sunat si la ei si mi-a raspuns o doamna atata de grabita ca n-avea nici chef sa ma asculte,deci nu stiu daca neaparat ANPC e institutia aia minunata pentru toti, probabil nici una nu e pana la urma. Cu Altex n-am avut probleme personal, ce-am comandat a venit chiar repede, totusi ma bucur ca ai reusit sa iti rezolvi problema.

  19. #4499 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce ai postat aici daca nu e legat de Altex.
    Iar legag de ANPC, termenul de solutionare este de 30 de zile, dar se poate prelungi, in functie de cat timp le ia sa contacteze/primeasca raspuns de la comerciant.
    Tu ti-ai spus punctul de vedere, acum urmeaza sa-l afle si pe al lor.

    La mine cererile de ANPC s-au solutionat in ~2 luni.

  20. #4500 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Salutare! Ieri am activat titlurile de mai jos pe site. Unele au status de precomanda si altele nu au, dar asteptam sa vina marfa.

    @Espiritus, i-am transmis feedback-ul tau colegei.


    HITMAN 3 PS4

    HITMAN 3 PS5

    HITMAN 3 XBOX SERIES

    HITMAN 3 DELUXE EDITION PS4

    HITMAN 3 DELUXE EDITION PS5

    HITMAN 3 DELUXE EDITION XBOX SERIES

    OUTRIDERS DAY ONE EDITION PC

    OUTRIDERS DAY ONE EDITION PS4

    OUTRIDERS DAY ONE EDITION PS5

    OUTRIDERS DAY ONE EDITION XBOX SERIES

    DEATHLOOP PS5

    DEATHLOOP DELUXE EDITION PS5

    HUMANKIND PC

    HUMANKIND STEELBOOK EDITION PC

    MASS EFFECT LEGENDARY EDITION PS4

    MASS EFFECT LEGENDARY EDITION XBOX ONE

    IT TAKES TWO PC IT TAKES TWO PS4

    IT TAKES TWO XBOX ONE

    ATELIER RYZA 2 LOST LEGENDS & THE SECRET FAIRY PS4

    ATELIER RYZA 2 LOST LEGENDS & THE SECRET FAIRY NINTENDO SWITCH

    MONSTER HUNTER RISE NINTENDO SWITCH

    MONSTER HUNTER RISE COLLECTOR'S EDITION NINTENDO SWITCH

    POKEMON SNAP NINTENDO SWITCH CONSOLA

    NINTENDO SWITCH MARIO RED AND BLUE SPECIAL EDITION CONSOLA

    NINTENDO SWITCH LITE CORAL

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 225 of 283 FirstFirst ... 125 175 215 223 224 225 226 227 235 275 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts