Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 236 of 283 FirstFirst ... 136 186 226 234 235 236 237 238 246 ... LastLast
Results 4,701 to 4,720 of 5657

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4701 SP
    Member jon209's Avatar
    Nu este prima precomanda.Si culmea ca au venit in ziua lansari.Chiar si PS5 a venit fix in ziua lansari.Tin minte ca la RDR2 a venit mai tarziu cu o zi sau doua dar cei de la Altex au spus ca furnizorul a avut ceva probleme.Culmea ca jocul este in magazine dar la precomanda nu,cel putin nu azi

  2. #4702 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai putina rabdare. Daca esti din Bucuresti, e posibil sa vina prin curier Altex si vor ajunge azi, dar mai tarziu.

  3. #4703 SP
    Member jon209's Avatar
    Nu este vorba de o zi in plus dar ca idee de ce mai ai precomanda la un produs daca nu poti sa il livrezi in ziua lansari.Nu sunt din Bucuresti dar sunt foarte aproape.Pitesti

  4. #4704 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ideea de precomanda nu prea exista la noi. Ca fapt divers, Altex foloseste constant termnenul de precomanda gresit, pentru PS5, dar nu este singurul termen folosit gresit de catre ei.
    PRECOMÁNDĂ, precomenzi, s. f. Comandă făcută pentru o marfă înainte de a fi fabricată sau pusă în vânzare.
    Cel mai sigur este sa-l iei digital, daca vrei neaparat jocul in momentul lansarii. Altfel e prea riscant.

    Oricum, intre Altex si eMag pot spune ca Altex respecta mai des precomenzile decat eMag.

    Desigur, mai sunt si alte magazine mai mici care livreaza anumite jocuri chiar mai devreme cu o zi, ceea ce este ilegal. Dar deh, romania este tara nimanui si nu-i verifica nimeni.

    Oricum daca nu esti din Bucuresti, deja intra in alt ciclu de livrare. Verifica AWB-ul pe site-ul curierului si vezi in ce stadiu este.

  5. #4705 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    La mine spune 'Expedierea se afla in curs de livrare', deci posibil sa il primesc astazi, desi nu am sms de la Urgent Cargus (Bucuresti..).

  6. #4706 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru Bucuresti nu se trimite SMS din cate stiu, daca livreaza prin curier intern. Si cel mai probabil asa se va intampla.

  7. #4707 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    Nu este prima precomanda.Si culmea ca au venit in ziua lansari.Chiar si PS5 a venit fix in ziua lansari.Tin minte ca la RDR2 a venit mai tarziu cu o zi sau doua dar cei de la Altex au spus ca furnizorul a avut ceva probleme.Culmea ca jocul este in magazine dar la precomanda nu,cel putin nu azi
    Daca vrei precomanda, ia de la jocurinoi. Fiecare a venit la termen. Eu RDR2 am primit cu 4 zile intarziere, dar am fost in Flanco Tg. Mures si l-am luat la lansare, precomanda a ajuns la un prieten.

  8. #4708 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Gata la mine, multumesc MG!
    Pe spatele carcasei scrie si in limba romana!

    A sunat curierul la usa, zice 'pin-ul'... de unde pin daca n-am sms .
    Acum in timp ce postez vad ca a venit si sms-ul de la Urgent Cargus ca se va livra.. deja jocul este instalat, sun acum sa-i dau omului pin-ul
    Attached Images Attached Images dsc_0264.jpg dsc_0256.jpg

  9. #4709 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by jon209 View Post
    @ATX-MG Ce imi poti spune despre precomanda la Fifa 22.Eu am jocul plati am AWB emis si factura pe email dar nu o sa primesc jocul azi.Probabil maine sau luni.Ce precomanda mai este si asta?Jocul este deja in magazin deci sunt stocuri.
    Salut! Scuze pentru reply-ul intarziat. Ai primit jocul?

  10. #4710 SP
    Member jon209's Avatar
    @ATX-MG Posibil sa il primesc azi daca nu maine.Nu ma intelege gresit tu nu ai nici o vina dar nu este ok.Sper sa nu se intampla asa si joi la Far Cry 6

  11. #4711 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    @ATX-MG Salut, sunt sanse sa vedem maine pe site Alan Wake Remastered?

  12. #4712 SP
    Member felixxx's Avatar
    @ATX-MG se livreaza Switch Oled vineri, in ziua lansarii? Multumesc

  13. #4713 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    @ATX-MG Salut, sunt sanse sa vedem maine pe site Alan Wake Remastered?
    Salut! In clipa de fata, nu sunt sanse.


    Quote Originally Posted by felixxx View Post
    @ATX-MG se livreaza Switch Oled vineri, in ziua lansarii? Multumesc
    Salut! Maine ar trebui sa ne ajunga consolele la depozit.

  14. #4714 SP
    Junior Member RaizenUnlimited's Avatar
    Salut !

    Xbox series x va mai fi disponibil pentru comenzile online?

  15. #4715 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by RaizenUnlimited View Post
    Salut !

    Xbox series x va mai fi disponibil pentru comenzile online?
    Salut! Prea curand nu va fi. Nu exista disponibilitate de stoc pentru Romania.

  16. #4716 SP
    Junior Member robertBBC's Avatar
    Salutare, vre o santa sa mai apara in stock(magazin) ps5(doar consola?) Sau acum mai nou vin toate bundle cu cele 3 jocuri

  17. #4717 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by robertBBC View Post
    Salutare, vre o santa sa mai apara in stock(magazin) ps5(doar consola?) Sau acum mai nou vin toate bundle cu cele 3 jocuri
    Salut! In clipa de fata, consolele PS5 sunt vandute doar sub forma de bundle cu cele 3 jocuri. Poti sa urmaresti topic-ul acesta cand mai anunt ca apare pe site la precomanda doar consola.

  18. #4718 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Series X doar fizic si numai in Bucuresti.....scuze, nu m-am putut abtine

  19. #4719 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Salut ATX-MG,

    Am o rugaminte mare si o adresez aici pentru ca sunt convins ca tu vei citi, daca fac ticket la call center sunt convins ca se duce in neant.
    Exista o problema delicata (nu doar la voi, peste tot) cu descrierea jocurilor de Xbox Series, in sensul ca pe site apare o poza placeholder care are acel X de la 'Optimized for Series X' dar in continuare scrie in partea de sus "Xbox One', iar in descrierea jocului apare 'XYZ Xbox One'.

    Sigur, nu e mare lucru, dar ce este clar e ca pe cutiile de jocuri Xbox Series X apare sus doar 'Xbox'.
    Pentru mine personal conteaza foarte mult pentru ca sunt colectionar si chiar daca este Free Upgrade la Series X, tot ce primesc in cutie de Xbox One trimit retur si este neplacut.

    Poti face te rog un request ca pe viitor sa se corecteze treaba asta, pentru a putea stii clar ce anume versiune comandam?
    In cazul de fata Far Cry 6, care carcasa este mai exact disponibila la voi?

    Multumesc mult si scuze de deranj!

    LE: Sunt in continuare uimit de cat de putori au fost astia de la Microsoft si cat de lene le-a fost sa creeze o diferenta sesizabila intre cutii. Cata lipsta de viziune sa ai frate, n-a cerut nimeni cutii cu diamante dar pune ma nene' macar o culoare diferita pe carcasa cum au facut astia de la SONY ca sa stie omul clar ce cumpara..
    Attached Images Attached Images joc.png

  20. #4720 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Salut ATX-MG,

    Am o rugaminte mare si o adresez aici pentru ca sunt convins ca tu vei citi, daca fac ticket la call center sunt convins ca se duce in neant.
    Exista o problema delicata (nu doar la voi, peste tot) cu descrierea jocurilor de Xbox Series, in sensul ca pe site apare o poza placeholder care are acel X de la 'Optimized for Series X' dar in continuare scrie in partea de sus "Xbox One', iar in descrierea jocului apare 'XYZ Xbox One'.

    Sigur, nu e mare lucru, dar ce este clar e ca pe cutiile de jocuri Xbox Series X apare sus doar 'Xbox'.
    Pentru mine personal conteaza foarte mult pentru ca sunt colectionar si chiar daca este Free Upgrade la Series X, tot ce primesc in cutie de Xbox One trimit retur si este neplacut.

    Poti face te rog un request ca pe viitor sa se corecteze treaba asta, pentru a putea stii clar ce anume versiune comandam?

    Multumesc mult si scuze de deranj!

    LE: Sunt in continuare uimit de cat de putori au fost astia de la Microsoft si cat de lene le-a fost sa creeze o diferenta sesizabila intre cutii. Cata lipsta de viziune sa ai frate, n-a cerut nimeni cutii cu diamante dar pune ma nene' macar o culoare diferita pe carcasa cum au facut astia de la SONY ca sa stie omul clar ce cumpara..

    Salut! Daca ai sesizat jocuri Xbox cu dicrepanta intre titlu si coperta, poti sa mi le transmiti via PM si se rezolva repde. La Far Cry 6 chiar de curand s-au actualizat copertele, ca nu mai au acel provisional sub PEGI, dar cand s-a listat initial varianta de Xbox, din datele furnizorului reiesea ca e doar editie de Xbox One, nu si de Series, de acolo si titlul.

    Unii producatori lanseaza o singura editie care inglobeaza ambele platforme Xbox sau doua editii separate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 236 of 283 FirstFirst ... 136 186 226 234 235 236 237 238 246 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts