Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 250 of 283 FirstFirst ... 150 200 240 248 249 250 251 252 260 ... LastLast
Results 4,981 to 5,000 of 5657

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #4981 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    varianta mai in gluma:
    Adica vrei sa zici ca bundle-ul PS5 Forbidden West e....hand made de catre Sony? ... adica un fel de...Bah Vasile, vezi tu cutiile alea din fundul depozitului, No ia fa bine ada-le aci, dezbracale de folia aia veche, pune sleev-ul asta noi pe ele, baga fituica asta in cutie si pune niste scotch din ala rotund fain si fa bine si le urca in camion ca le vindem pe bani multi...da sa traiti sefu

    Varianta mai in serios.
    Daca bundle FW e baza veche cu un sleeve nou, totusi de ce sa tai primul sigiliu? Banuiesc ca nu ai pus sleeve, sigilat sleeve(ca acolo e sigiliul, dupa care au desigilat ca sa puna codul. Pare, contraintiuitiv.
    La varianta cu gluma:


  2. #4982 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    a mai primit cineva PS5 Forbidde West resigilat( sigiliile originale taiate si lipite altele peste).

    @ATX-MG exista un motiv intemeiat pentru care au fost taiate?
    Consola la prima vedere pare OK doar locul unde am gasit codul de FW era diferit de unboxinguri online.
    Consola cu Horizon Forbidden West primita de la Altex a venit cu sigiliu intact.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

  3. #4983 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Mine:
    Attached Images Attached Images 20220627_120705.jpg 20220627_120649.jpg

  4. #4984 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Ati scos opțiunea ridicare din magazin la comenzile online?
    Era un lucru bun, acum vad ca nu mai apare în aplicație.

  5. #4985 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    @shaqkers, am o rugaminte, poti sa verifici te rog ce manuale ai primit in cutia consolei. Supa raspunsul oficial al celor de la Altex la support ticket(acelasi BS cu Sony) am incercat sa sun la Sony Ro. am luat nr din cartea de garantie, cand surpriza, observ ca Safety si quick start guide sunt cele de Digital Edition.

    Era sa intru in panica pt ca sincer consola inca e ambalata in cutia originala, neatinsa. Consola e varianta ci disc, din fericire.

    in orice caz urmeaza sesizare ANPC atat la Altex cat si la Sony. Nu e normal ce se intampla si cineva trebuie sa rezolve situatia

  6. #4986 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    @4_2 ca o paranteza, am avut 2 sigilii. Si da, guide este de varianta digitala si la mine20220702_094151_compress3.jpg20220702_093624_compress86.jpg

  7. #4987 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte ciudat ce se intampla. Mai nou se pare ca Sony = magazinul din colt, daca face marlanii d-astea.

    Ar fi putut macar sa puna un extra sticker sau ceva, sa spuna ca sigiliul anterior a fost taiat de ei la reambalare in pachetele noi, sau ceva de genu.
    Dar faza cu quick start guide de la console fara disk e cea mai ciudata.

    Nici nu stiu daca are cu ce sa va ajute ANPC. Pentru ca si-o vor lua Altex aiurea, cand magariile astea sunt facute de Sony prin cine stie ce depozit obscur. Probabil se gandesc ca e pentru Romania si nu-si da nimeni seama

  8. #4988 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Eu nu o sa mai fac tam tam aici, o sa incerc sa rezolv situatia cu cei de la Altex, daca se poate daca nu o sa fac retur.

    Din toata chestia asta am tras o cuncluzie

    Diferenta dintre Xbox so Playstation cand vine vorba de suport hardware console e 0.

    Mai exact
    1. numarul de telefon si adresa de contact din manualul de garantii e de la magazinul digital. Mi-au spus ca nu se ocupa de console
    2. Serviciul clienti sony.ro. Am sunat, nici ei nu se ocupa de console hardware. Am intrebat cine avand in vedere ca cei din certificat garantie nu se ocupa. Azis ca intreaba pe seful. A revenit si a raspuns corect politic: Noi nu ne ocupam de console doar de magazin online(iar, si ei) si ca daca vreau sa incerc Sony center Baneasa
    3. Sonycenter nu au raspuns nici pana acum la telefon sau mail
    4. ESD. Am sunat si la un asigurator service Sony. Ei nu se ocupa de console. Stiam cand am sunat. Au fost amabili si au zis ca imi dau nr de telefon care il au ei de la Sony pt contact si intrebari. Era cel la care am sunat si eu, de la pct. 2

    In concluzie, suport/service hardware in Romania Playstation=Xbox=0

  9. #4989 SP
    Member smits's Avatar
    De obicei in romania nu se prea repara console cu defecte, mai degraba se schimba.

    ESD e jale oricum... in mare parte.

  10. #4990 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Pentru cazurile de negatie/garantie avem stoc dedicat de console noi si le inlocuim direct.

  11. #4991 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    @ATX-MG : o sa aduceți ambele variante de CE de la God of War Ragnarok? Dacă da, ne dai un heads-up aici înainte?

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  12. #4992 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    @ATX-MG : o sa aduceți ambele variante de CE de la God of War Ragnarok? Dacă da, ne dai un heads-up aici înainte?

    Sent from my KB2005 using Tapatalk
    Salut! Daca aflu ceva, va dau un heads-up.

  13. #4993 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Salut! Stie cineva de ce nu merge pe Altex.ro sa mai pui in cos jocuri sau console? Imi da eroarea ca am prea multe produse in cos, desi el este gol. Am incercat incognito/fara cont si nimic.

  14. #4994 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Salut! Stie cineva de ce nu merge pe Altex.ro sa mai pui in cos jocuri sau console? Imi da eroarea ca am prea multe produse in cos, desi el este gol. Am incercat incognito/fara cont si nimic.
    Ce browser folosesti? Am testat la mine si vad ca e totul in regula. Alternativ, poti sa incerci sa comanzi pe aplicatia Altex.

  15. #4995 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Chrome, Firefox si Safari.

    Am vorbit si cu cativa prieteni, la fel face si la ei.

    ---------- Post added 07-07-2022 at 18:53 ----------

    Incearca sa pui Xbox Series X/S in cos.

  16. #4996 SP
    Member smits's Avatar
    Cu brave nici o problema.

  17. #4997 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Chrome, Firefox si Safari.

    Am vorbit si cu cativa prieteni, la fel face si la ei.

    ---------- Post added 07-07-2022 at 18:53 ----------

    Incearca sa pui Xbox Series X/S in cos.

    Chiar consolele alea le-am pus in cos ieri, inclusiv AC Valhalla.

  18. #4998 SP
    Member musat's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Chrome, Firefox si Safari.

    [/COLOR]Incearca sa pui Xbox Series X/S in cos.
    in Chrome si Edge functioneaza fara probleme!

  19. #4999 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Ati scos opțiunea ridicare din magazin la comenzile online?

  20. #5000 SP
    Member iliedobre's Avatar
    @ATX-MG aveti vreo informatie despre Stray, versiunea fizica ptr PS5? Au anuntat acum o luna ca o sa fie si pe disc, nimic de la publisher de atunci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 250 of 283 FirstFirst ... 150 200 240 248 249 250 251 252 260 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts