Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 267 of 283 FirstFirst ... 167 217 257 265 266 267 268 269 277 ... LastLast
Results 5,321 to 5,340 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #5321 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Heads-up! Am activat la precomanda consola si accesoriile Nintendo Switch The Legend of Zelda Tears of the Kingdom.
    @VictuG, pregateste painea si unsoarea.


    https://altex.ro/consola-nintendo-sw...SNSWOLEDZTOTK/
    https://altex.ro/controller-nintendo...d/GAMNSWZTOTK/
    https://altex.ro/carcasa-si-folie-pr...GAMNSWCCZTOTK/

  2. #5322 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Penibil pachetul cu Zelda, jocul nu e inclus.

    Am cumpărat și eu PS4 Pro edita the The Last of Us Part 2 fiind fan the last of us dar avea jocul pe disc inclus.
    Mi se pare o lăcomia din partea Nintendo iar lumea nu ar trebui sa încurajeze măgarii de genul asta.
    La fel e și cu unele jocuri ediție de colecție fără joc inclus.

  3. #5323 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Cuponul 15jocuri de la ExtraWeek pentru jocurile de PS4 nu se poate aplica
    Acum am văzut ca asta a fost un cod de Extra Week doar de 2 zile (4+5). De obicei era pana vineri.

  4. #5324 SP
    Member smits's Avatar
    La forspoken ps5 comandat de pe site se primeste si steelbook?

  5. #5325 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Daca fac comanda la STAR WARS Jedi: Survivor PC primesc codul acum sau la lansare? Vreau sa il fac cadou acum. Multumesc.

  6. #5326 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    La forspoken ps5 comandat de pe site se primeste si steelbook?

    Salut! Nu se primeste si steelbook. Acela a fost un bonus pentru precomenzi.


    Quote Originally Posted by stonelul View Post
    Daca fac comanda la STAR WARS Jedi: Survivor PC primesc codul acum sau la lansare? Vreau sa il fac cadou acum. Multumesc.

    Salut! Jocul il vei primi la lansare, in format fizic.

  7. #5327 SP
    Member smits's Avatar
    Oameni care au luat acum din magazin au primit steelbook
    Cum vine asta?

  8. #5328 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by smits View Post
    Oameni care au luat acum din magazin au primit steelbook
    Cum vine asta?
    Cel mai probabil au ramas cateva unitati cu acel bonus, fiindca nu s-au plasat suficiente precomenzi.

  9. #5329 SP
    Member ExocrathX5's Avatar
    În cât timp poți returna un produs la AT/MG? Puteam să jur că era la fel ca în alte magazine mari, adică pe lângă cele 14 zile standard ai până la 30 de zile cu condiția să se facă o evaluare a produsului. Ați avut astfel de experiențe?

  10. #5330 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by ExocrathX5 View Post
    În cât timp poți returna un produs la AT/MG? Puteam să jur că era la fel ca în alte magazine mari, adică pe lângă cele 14 zile standard ai până la 30 de zile cu condiția să se facă o evaluare a produsului. Ați avut astfel de experiențe?
    Păi scrie și pe site la ei - 14 zile.
    Politica de retur și-o stabilește fiecare magazin cum vrea. Știam că parcă era o lege care prevedea ca la cumpărături online să ai drept de retur o lună, dar probabil s-a schimbat sau au găsit o breșă juridică să o reducă la 14 zile. To sweaten the deal at least sunt 14 zile de la livrarerea comenzii, nu de la plasarea comenzii. Și poți face cerere de retur în a14a zi și ești eligibil - chiar dc curierul ar veni să ridice comanda de la tine în a16a zi spre ex.

    Honestly, în 2 săptămâni cred că ar fi suficient să-ți dai seama dacă vrei sau nu un produs. Da, mai nasol dacă în a3a săptămâna îl găsești mai ieftin la alții...aia e. Dar și-așa ai 2x diferența care nu știu pe cât se aplică de când ai cumpărat.

    Sent from my KB2005 using Tapatalk

  11. #5331 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Știam că parcă era o lege care prevedea ca la cumpărături online să ai drept de retur o lună, dar probabil s-a schimbat sau au găsit o breșă juridică să o reducă la 14 zile.
    Mereu a fost 14 zile prin lege la cumpărături online. Probabil de cand a băgat eMag faza cu 30 de zile (ca mi se pare ca ei au fost primii) majoritatea crede ca aia e legea.
    Iar la cumpărături din magazinul fizic nu sunt obligați sa accepte retur decât daca vor.

  12. #5332 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Altex sunt slabi la retur au doar cat ii obliga legea 14 zile, la emag ai 30 de zile standard si 60 de zile prin Genius.
    La Flanco mai nou ai 45 de zile.

  13. #5333 SP
    Member rzv31's Avatar
    Pare ca nu se va livra azi Dead Island 2 nu? Nu am primit nici o notificare pe mail sau pe Cargus app.

  14. #5334 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Same, comandă Dead Island 2 HELL-A Edition nici in semn, ceea ce este mai îngrijorător este faptul ca pe pagină scrie livrare București data de 23. Pffff mai bine comandam de pe jocurinoi chiar dacă plateam 12 lei transportul dar măcar îl primeam in ziua lansării.

  15. #5335 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by parazitu86 View Post
    Same, comandă Dead Island 2 HELL-A Edition nici in semn, ceea ce este mai îngrijorător este faptul ca pe pagină scrie livrare București data de 23. Pffff mai bine comandam de pe jocurinoi chiar dacă plateam 12 lei transportul dar măcar îl primeam in ziua lansării.
    Eu de pe jocurinoi luam, dar am mai luat si de pe altex si a fost ok. Pe pagina scrie ca pe 21 livrare. Data trecuta, ca sa zic asa, inainte cu 1 zi de termenul livrarii stiu ca am primit notificare de la cargus ca au intrat in posesia coletului. Si eu tot Hell-A edition am, mai am si covid, macar de venea jocul sa nu irosesc medicalul doar pe boala)

    ---------- Post added 21-04-2023 at 08:58 ----------

    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Eu de pe jocurinoi luam, dar am mai luat si de pe altex si a fost ok. Pe pagina scrie ca pe 21 livrare. Data trecuta, ca sa zic asa, inainte cu 1 zi de termenul livrarii stiu ca am primit notificare de la cargus ca au intrat in posesia coletului. Si eu tot Hell-A edition am, mai am si covid, macar de venea jocul sa nu irosesc medicalul doar pe boala)
    Vad ca in magazine sunt ajunse deja; chestia cu livrarea pe 23 e o tampenie de a lor, mai scria in alte dati cumpara azi si livram maine si logic ca livrau poimaine, “marketing” ca la emag…. Dar ciudat…

  16. #5336 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Mie imi aparea livrare 21 la mine acasa (localitate la 30 de km de Timisoara) si 24 in Timisoara. N-are niciun sens. E un feature pus sa fie, poate mai convinge clienti sau ii potoleste in caz ca nu se livreaza cum se asteapta ei. O marja de eroare.

  17. #5337 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Eu sunt la muncă și ies diseară, e posibil să gasesc hell-a edition in magazine? Aka parklake oare?

  18. #5338 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by parazitu86 View Post
    Eu sunt la muncă și ies diseară, e posibil să gasesc hell-a edition in magazine? Aka parklake oare?
    Mai mult ca sigur nu.

    M-am uitat la comanda si acum au creat cerere pentru Cargus. Asta e, raman la jocurinoi pt precome zi, sa fie invatatura de minte

  19. #5339 SP
    Phi
    Member Phi's Avatar
    Quote Originally Posted by parazitu86 View Post
    Eu sunt la muncă și ies diseară, e posibil să gasesc hell-a edition in magazine? Aka parklake oare?
    Scrie pe site ca e exclusiv online. N-au spatiu sa le tina in magazine

  20. #5340 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by rzv31 View Post
    Pare ca nu se va livra azi Dead Island 2 nu? Nu am primit nici o notificare pe mail sau pe Cargus app.
    Precomenzile pentru Day One si Pulp Edition au fost confirmate in timp util. La Hell-A Edition a fost intarziere in procesul de receptie a marfii.


    @Parazitu86, Hell-A Edition este exclusiv online. Nu se regaseste in magazine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 267 of 283 FirstFirst ... 167 217 257 265 266 267 268 269 277 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts