Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 283 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #41 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Update: Se pare ca literele astea, ANPC, deschid ochii angajatilor.
    Inainte de a scrie pe forum i-am raspuns domnului Florin C. la mail-ul "cu respect", ii spuneam ceva despre seriozitate si greseli neasumate, cam ce am scris mai sus,iar la sfarsit i-am precizat ceva de ANPC. Raspunsul a fost asta:

    Buna ziua,


    Am refacut comanda la pret personalizat, nu am sesizat diferentele de pret.

    Cu respect,

    Florin C.

    Fara scuze, dar cu respect . Acum astept sa vad cat dureaza livrarea, mail-ul de mai sus l-am primit ieri dar azi nu am primit nici un colet(inca).
    Sa zice ca totul e bine cand se termina cu bine, desi gustul amar ramane...

  2. #42 SP
    Member Ramon's Avatar
    Nici emag nu sunt seriosi. Comanda la Shadow of Mordor arata la fel ca acum o saptamana. Nu s-a miscat nimic...
    Attached Images Attached Images emag.png

  3. #43 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Eu l-am comandat ieri de la ei si mi-a ajuns azi-dimineata la ora 9, mi s-au parut foarte seriosi.(emag)

  4. #44 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    acum sa va zic sincer cu Altex am facut precomanda la FIFA 15 prin 20 August ,

    am fost sunat cu o zi inaintea lansarii daca mai vreau produsul de catre ALTEX , si in ziua lansarii de catre NEMO , mi-a fost adus Fifa de catre Nemo la ora 14 pe 26 sept .

    In schimb nu am primit DLC-urile . azi abia am dat email ca sa imi dea DLC-urile de la FIFA .

    Deci la mine experienta am fost perfecta in afara de DLC-uri deci .. 90% ok .

  5. #45 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Cei cu precomanda la driveclub, cum s-a miscat Altex ?

  6. #46 SP
    Member legokid220's Avatar
    Tocmai acum m-a sunat curieru ca o sa ajunga intr-o ora

  7. #47 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    acum sa va zic sincer cu Altex am facut precomanda la FIFA 15 prin 20 August ,

    am fost sunat cu o zi inaintea lansarii daca mai vreau produsul de catre ALTEX , si in ziua lansarii de catre NEMO , mi-a fost adus Fifa de catre Nemo la ora 14 pe 26 sept .

    In schimb nu am primit DLC-urile . azi abia am dat email ca sa imi dea DLC-urile de la FIFA .

    Deci la mine experienta am fost perfecta in afara de DLC-uri deci .. 90% ok .
    astazi dupa ce am sunat iar la telefon si dimineata mi-a venit email cu luarea mea in seama confirmata , mi-au venit codurile de la altex .. acelasi Florin .. cu stima cu respect .

    1. aveti idee de ce sunt doar 7 si nu mai putine sau mai multe ?

    2. aveti idee unde introduc aceste coduri ? pt a le face functionale ?

    multumesc

  8. #48 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Cgx View Post
    astazi dupa ce am sunat iar la telefon si dimineata mi-a venit email cu luarea mea in seama confirmata , mi-au venit codurile de la altex .. acelasi Florin .. cu stima cu respect .

    1. aveti idee de ce sunt doar 7 si nu mai putine sau mai multe ?

    2. aveti idee unde introduc aceste coduri ? pt a le face functionale ?

    multumesc
    Pai in primul rand, trebuie introduse pe un cont de UK. Acestea trebuie introduse in sectiunea de Redeem Codes in tabul de PS Store de pe consola.
    In caz ca folosesti un cont primar de US, toate DLC-urile vor fi valabile si pe acesta, in caz ca folosesti acelasi Origin user pe amblele, mai putin DLC-uri cu cele 15 Gold Packs pt UT. Acestea sunt valabile doar pt userul de UK.

  9. #49 SP
    Cgx
    Member Cgx's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Pai in primul rand, trebuie introduse pe un cont de UK. Acestea trebuie introduse in sectiunea de Redeem Codes in tabul de PS Store de pe consola.
    In caz ca folosesti un cont primar de US, toate DLC-urile vor fi valabile si pe acesta, in caz ca folosesti acelasi Origin user pe amblele, mai putin DLC-uri cu cele 15 Gold Packs pt UT. Acestea sunt valabile doar pt userul de UK.
    multumesc frumos - le-am introdus pe toate 7 - doar ultimul era FIFA 15 standard offer pack .

    sa ne intelegem - EA ofera se pare aceste packete de precomanda - nu le da Altex din marinimia lui .

  10. #50 SP
    Member razu's Avatar
    jocurile in editii normale poti sa le iei din magazin. cu editiile de colectie am avut probleme, au venit tot timpul indoite. ieri m a anuntat un prieten treaba cu shadow of mordor si m am hotarat sa-mi schimb toate precomenzile la un magazin micut. am iesit nitel mai ieftin, problema rezolvata.

    daca te plangi ca asa nu i bine, curier nu i bine, la telefon nu poti sa dai de aia care se ocupa de precomenzi, doar de customer care, unele nu vin, altele nu vin bine, etc si in continuare bagi bani in ei e vina ta nu a lor - un "ta" colectiv bineinteles

  11. #51 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai la ce magazin ai schimbat de ai iesit mai ieftin ? De unde e magazinu ? Cand iti vin jocurile ?

  12. #52 SP
    Member razu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex?

    gamerland, fostul gamestore. vin din budapesta la o zi dupa lansare - la fel si la altex eu locuind in cluj. jocurile vin impachetate intr o cutie suplimentara de carton de fiecare data (si mentionez asta la fiecare precomanda) - jocurile arata imaculat, ultimul joc de la ei a fost destiny ghost edition si cutia jocului era 10/10 - cine ma stie de pe forum stie ca fac mofturi la fiecare colt si muchie.

    iau numai editii de colectie dar ei aduc chestii mai greu de gasit prin alta parti - acum o saptamana parca am dat precomanda de batmobile edition care nu i la altex. pot sa i sun si vb direct cu cei care impacheteaza coletul, etc. ca sa ti dau exemplu de jocuri mai ieftine, precomanda la witcher 3 CE pt one e 650 la ei, 750 la altex daca nu ma insel. unele sunt putin mai scumpe - evil within limited e cu 20 de lei mai scump plus inca 17 curierul dar iti dau un sort cadou.

    in orice caz, prefer sa dau un ban in plus - mi s ar parea de altfel ridicol sa fac mofturi la 30 de lei extra cand dau de zece ori mai mult pe plastic in principiu - atat timp cat stiu ca imi vin bine impachetate, arata f bine si daca apare vreo problema si am pe cine sa sun. in mod convex, am vaga impresie ca acel customer care de la altex sunt o gasca de detinuti, ori cel mai frustrant e sa n ai cu cine sa te certi cand se intampla ceva rau.

    ps: inclusiv faptul ca altex trage linie intre magazin si online mi se pare derizoriu. am primit de la altex CE uri puse la curier fara sa fie impachetate, normal ca ajung botite. ii sun si le zic ca vreau sa ma duc la altex in cluj sa mi l schimb, au jocul respectiv pe stoc ori ei "nu, nu, faci poze, trimiti mail, noi trimitem curier, ti l luam si l aducem in bucuresti, vedem ca i cum zici tu si ti punem altul la curier" - asta inseamna inca 72 de ore. pai eu dau 400-500-700 de lei pe o editie de colectie ca sa mai stau trei zile si sa compun mail uri, fac pe fotograful?

    poate sa vina maine bang and olufsen in tara, daca sefu i roman, tot ca romanii se poarta cu tine. si bafta sa le explici celor de la OPC editie de colectie, pre order cu trei luni inainte, samd

  13. #53 SP
    Member dumibalamuc's Avatar
    app de gamerland.....
    ca sa inteleg si eu ..poate imi schimb magazinul de jocuri
    in cazul precomenzilor . sa zicem ca luni 13 oct se lanseaza gta 5 . martie 14 sau miercuri 15 exista posibilitatea sa ajunga la mine acasa in constanta ?

    in cazul asta . anulez toate precomenzile de altex , si voi colabora cu gamerland.ro

  14. #54 SP
    Member razu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex?

    ca sa ti dau cel mai simplu exemplu, destiny a avut release ul pe 9/9, pe 10 mi a venit curierul.

    DAR depinde si de cum isi fac coletele - toate pleaca din budapesta si au punct de oprire in arad, daca le trimit de dimineata, a doua zi dimineata pleaca spre tine si tu le primesti in cursul zilei. daca au de jonglat mai multe si le trimit dupa masa o sa ajunga dimineata la arad si ziua urmatoare la tine.

    dupa exemplul tau, cel mai devreme pe 13 in ziua lansarii daca primesc jocurile din timp, cel tarziu 15 dar mie nu mi s a intamplat decat o data asta.

    nefiind un magazin mare cu teren serios la noi, ii inteleg si nu am pretentia sa se schimbe prea curand. eu pun mai mult pret pe starea coletului decat sa l joc in ziua care apare, asa l luam digital.

  15. #55 SP
    Member dumibalamuc's Avatar
    Multumesc

    Acum dau mail la altex sa mi anuleze toate precomenzile

  16. #56 SP
    Member razu's Avatar

    Ce se intampla cu Altex?

    Quote Originally Posted by dumibalamuc View Post
    Multumesc

    Acum dau mail la altex sa mi anuleze toate precomenzile
    stai linistit

    cand iti faci precomanda, la sfarsit ai o casuta de text unde poti sa scrii "va rog inpachetati jocurile intr o cutie suplimentara de carton. multumesc."

    spre deosebire de altex, oamenii astia chiar tin cont de ce i rogi.

    pana acum singurele jocuri care n am reusit sa le iau de la gamerland sunt AC rogue CE si the order CE dar maine urmeaza sa dau un telefon sa vad daca n am noroc poate urmeaza sa l adauge.

    daca nu, tot n am scapat de Altex

  17. #57 SP
    Member dumibalamuc's Avatar
    ma uitam la comenzile mele , si vad ca precomanda la gta 5 si farcry 4 care au aceeasi data de lansare au pretul de 300 lei
    iar la ei pe site este 279.....sunt curios....ce pret as fi platit ? 300 sau 259 care este acum ?

    le : farcry 4 este la 250 lei

  18. #58 SP
    Member razu's Avatar
    Quote Originally Posted by dumibalamuc View Post
    ma uitam la comenzile mele , si vad ca precomanda la gta 5 si farcry 4 care au aceeasi data de lansare au pretul de 300 lei
    iar la ei pe site este 279.....sunt curios....ce pret as fi platit ? 300 sau 259 care este acum ?

    le : farcry 4 este la 250 lei
    la altex precomenzile tale sunt 300 si la gamerland pe site sunt 279? scuze, n am inteles exact ce ai vrut sa spui.

  19. #59 SP
    Member dumibalamuc's Avatar
    ma scuzi.. m am exprimat eu gresit

    ma refer acum doar la magazinul altex
    precomenzile mele erau facute acum cateva luni la gta 5 (300 lei ) si far cry 4 (300 lei )

    acum pe site la altex vad ca scazut pretul lor . 259 gta 5 si 249 farcry 4

    sunt curios ce pret as fi platit ....600 lei pt ambele sau 510

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, dar daca stau in Bucuresti si vad ca nu mi-a venit precomanda, mai bine merg in magazin si-l iau in ziua lansarii si cand vine curierul de la Altex, nu ridic coletul, decat sa mai astept inca o zi pana vine de la ei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 283 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts