Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 283 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 86 136 ... LastLast
Results 701 to 720 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #701 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se fura in draci din magazine si prefera sa faca asa ceva, decat sa piarda zeci de milioane din cauza asta.

    Anii trecuti, cand lucram in Diverta la Inventare, fiind mai mult prin back office-uri, vedeam inregistrari cand era politia p-acolo si sunt tigani care fura cu nesimtire, cate 10-20-30 de jocuri, odata am vazut cum s-a furat un intreg rand, cu vreo 30 de jocuri si nu se baga nimeni de la paza, care are un salariu de 800 ron, sa se ia de un tigan, pentru ca au fost cazuri cand s-au bagat si dupa program a fost asteptat si bagat in spital, in coma si cu multiple facturi (asta e caz din mag Unirea)

    Ba chiar am vazut un caz cu un tupeu incredibil din Diverta Sun Plaza, cand un tigan a intrat, a luat 2 colsone X360 (astea erau atunci) de la raft, profitand de faptul ca cei 2 angajati Diverta erau cu 2 clienti in spatele magazinului si paza nu era, le-a scos afara din magazin, le-a pus jos si s-a intors si a mai luat 2, dupa care le-a luat pe toate 4 si a plecat cu ele in maini.

  2. #702 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cei care ati comandat online ceva vinerea/sambata asta, ati primit o confirmare sau ceva info de la ei?
    Eu am platit online dar nu am primit confirmare inca, ma tem ca o sa patesc ca si data trecuta cand m-au sunat si mi-au spus ca nu au nimic pe stoc ...

  3. #703 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Am primit confirmare si am si ridicat produsele. Posibil ca pentru comenzile online sa se fi produs iar incurcaturi (nu cred ca are importanta pentru sistemul lor daca ai achitat online sau ramburs).

  4. #704 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Mie mi-au anulat comanda la AC Unity Notre Dame PC, pe motiv ca s-a terminat stocul. Mai am o sansa sa primesc comanda pe care mi-a pasat-o razvanrazy , dar nu-mi sperante prea mari...

  5. #705 SP
    Banned tezuka_2014's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Se fura in draci din magazine si prefera sa faca asa ceva, decat sa piarda zeci de milioane din cauza asta.

    Anii trecuti, cand lucram in Diverta la Inventare, fiind mai mult prin back office-uri, vedeam inregistrari cand era politia p-acolo si sunt tigani care fura cu nesimtire, cate 10-20-30 de jocuri, odata am vazut cum s-a furat un intreg rand, cu vreo 30 de jocuri si nu se baga nimeni de la paza, care are un salariu de 800 ron, sa se ia de un tigan, pentru ca au fost cazuri cand s-au bagat si dupa program a fost asteptat si bagat in spital, in coma si cu multiple facturi (asta e caz din mag Unirea)

    Ba chiar am vazut un caz cu un tupeu incredibil din Diverta Sun Plaza, cand un tigan a intrat, a luat 2 colsone X360 (astea erau atunci) de la raft, profitand de faptul ca cei 2 angajati Diverta erau cu 2 clienti in spatele magazinului si paza nu era, le-a scos afara din magazin, le-a pus jos si s-a intors si a mai luat 2, dupa care le-a luat pe toate 4 si a plecat cu ele in maini.

    Daca te angajezi paznic, chiar si pe 800 lei, iti asumi niste riscuri. Daca esti paznic si inchizi ochii, mai bine te lasi de meserie. Chiar asa, paznicii aia nu au nicio responsabilitate/raspundere in astfel de cazuri? Daca nu vrei sa-ti pierzi viata pentru 800 lei, nu te mai angajezi paznic.

    PS: nu ma refer la tine.

  6. #706 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nuuuu, se joaca Angry Birds pe iPad-urile expuse. I-am vazut de nenumarate ori. Si unii au peste 60 de ani - uniforma lor pe care scrie SWAT face toti banii.

  7. #707 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asta e ca si ideea aceea tampita ca nu merita sa pui camere de supraveghere, asa ca pui unele de forma. Vad din ce in ce mai des camere nefunctionale, puse "la misto". Oare in 2015 mai tine asa ceva?

  8. #708 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu ştiam că firmele de pază au echipe de intervenţii şi aia nu prea ţin cont de ţigani, bat la ei ca la fasole.

  9. #709 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa este, majoritatea au echipe de interventie, dar crede-ma (si-ti spun pentru ca stiu, ca am vorbit chiar cu tipu care si-a luat-o), echipa de interventie e zero, daca tu pleci singur de la magazin, la ora 11 seara. Daca mai e si magazin cum e Unirii, care are un gang in spate pe unde ies angajatii, deja e mai mult ca sigur ca ti-o iei.

    Si da, ei sunt penalizati si le sunt oprite din salariu toate furturile si normal ca au tot interesu sa nu se fure, dar cand ai un singur angajat de la paza, iar ala e un pusti de 21 de ani, slab mort, sau un batran pe la vreo 50-60 ani si 150kg, deja e inutil.

  10. #710 SP
    Member Twiztid's Avatar
    My angry rant: In mod oficial mi-e scarba de Altex/Media Galaxy si in mod foarte oficial promit ca voi sari (verbal) in freza oricui care mai apare pe aici si ne indeamna sa cumparam "local" pentru ca (vezi doamne) sa "incurajam" industria de gaming mioritica.

    Sambata comand Far Cry 4 Ed. Kyrat ps4 de la altex la cateva secunde dupa ce intra promotiile pe site. Comanda confirmata integral...toate bune si frumoase...asteptam coletul nu?
    Sure...A doua zi (avand in spate intreaga experienta a colegilor consolisti care s-au plans de nenumarate ori de comenzile neonorate de la Altex) sun la Altex si vorbesc cu o d-ra foarte de treaba...ii explic cum sta treaba in mod "normal" cu comenzile Altex si o rog sa faca demersurile "personal" ca sa fie trimisa comanda. Ea faca verificari si...surpriza! Jocul care mi-a fost alocat nu mai este pe stoc DAR suna personal la un depozit unde mai exista editia Kyrat pe stoc si imi face o realocare special pe comanda mea. Distinsa domnisoara ma asigura ca voi primi 100% de data aceasta comanda si e foarte contrariata cand imi exprim scepticismul meu cronic. Era atata de naiva incat era chiar simpatica.
    Toate bune si frumoase....luni sun din nou la Altex sa-i intreb de sanatate si Surpriza!...o alta domnisoara imi confirma faptul ca este gata pregatit coletul meu si ca asteapta curierul...Oau!!! ma gandesc eu...chiar sa se fi schimbat ceva la Altex? Is this the real life? Or is this just fantasy?
    Well...astazi primesc un mail de la Altex prin care mi se transforma comanda confirmata integral intr-una confirmata partial...blah blah ne cerem scuze blah blah lipsa stoc blah blah va putem trimite editia normala la pret de editie de colectie blah...(Da' ce man?...cumperi BMW la pret de Dacie si chiar crezi ca-ti trimitem BMW? Mama ei de promotie...)
    Sun iar la Altex si dau din nou de o d-ra (am noroc la femei ce mai...) de data asta una mai naravasa (de genul "in your face") care imi transmite un sincer "asta e..deal with it".
    Degeaba i-am spus ca doua colege mi-au confirmat anterior comanda si ca au facut demersurile sa mi-o trimita...ea parca mai inversunata si cu o oarecare urma de excitement in voce imi transmite ca pot primi in cel mai bun caz editia normala a jocului la pretul editiei de colectie (imi aduce aminte faza asta de un episod South Park in care se duceau oamenii sa se planga la customer support si aia incepeau sa se excite si sa rub their nips).
    In fine...this was my angry rant...ce poti sa mai zici...Altex.


  11. #711 SP
    Member eastbason's Avatar
    Exact asta am patit si eu acum.....
    Altex este departe de normalitate...

  12. #712 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca nu a ajutat nici faptul ca ne-am prins noi de faza cu "daca se termina stoc-ul in online, da o fuga in magazin ca-l gasesti acolo si este tot la pretul de pe site" si probabil le-am dat toate stocurile peste cap si am golit tot ce se putea, din magazine.

  13. #713 SP
    Member eastbason's Avatar
    O mizerie! Mi-au confirmat toate comenzile ...atat verbal cat si prin mail. Acum vin si imi dau alternative si " ne pare rau"

  14. #714 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Quote

    Va multumim pentru interesul acordat companiei Altex .Viața nu este despre reduceri la electrocasnice, electronice sau jocuri, ci despre cum să ne facem viața mai frumoasă cu ele. De asemenea, viața este despre a fi înțelegători și mai buni unii cu alții. Astfel apreciem anticipat înțelegerea pe care ne-o vei acorda în ceea ce privește livrarea comenzilor. Am fost copleșiți de numărul foarte mare, prin umare există posibilitatea ca unele comenzi sa nu fie onorate, cum este cazul si comenzii dumneavoastra. Ca alternativa pentru produsul al carui stoc s-a epuizat, putem sa va oferim Assassin's Creed - Unity Special Edition PC. Va mulțumim încă o dată pentru că înțelegiti că nimeni nu e perfect, dar în același timp va asigurăm că ne dăm toată silința in a imbunatati calitatea serviciilor! Al dumneavoastra magazin preferat, cu cel mai mic preț din România.

  15. #715 SP
    Member eastbason's Avatar
    Pai se pare ca pe site acum apare ca fiind in stoc...

  16. #716 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Opc si spune-le alora de la call center ca stii ca lucreaza la CGS la SemaPark

    Edit: vad ca mai o promotie de pe 29 pe 3. Spring black friday. Epic S**t. Au vazut un concept. L-au luat, au facut pe el si l-au pus pe piata din romania

  17. #717 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am primit si eu acum mail. Oricum donasem comanda unui alt user, dar tot fac reclamatie la OPC. E penibil. Basically, ne ofera jocul normal la pret de editie de colectie. Cat de penibil e asta ?!?!

  18. #718 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Subscriu, eu deja formulez mesajul.

  19. #719 SP
    Member eastbason's Avatar
    Eu nu inteleg de ce trimit astfel de mesaje. Editia Notre Dame pentru PC apare ca fiind in stoc.

  20. #720 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Man, cred ca e eroare de la tine, la mine nu apare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 283 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 86 136 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts