Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 283 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 87 137 ... LastLast
Results 721 to 740 of 5655

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #721 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am facut si sesizare magazinului, ca sa am dovada pt OPC.

    Btw, cine formuleaza sesizarea catre OPC, sa posteze aici, daca vrea, macar sub forma de spoiler, ca sa o facem cat mai multi, chiar si cei care nu prea au timp de asta (cum e si cazu meu) si ar fi mai usor sa dam doar copy/paste si sa schimbam cateva date.

    La urma urmei, cu cat sunt mai multe sesizari la OPC, cu atat se vor sesiza si ei cu adevarat si vor lua atitudine. Dar daca ridica doar 1-2-3 oameni, nu prea le pasa.

  2. #722 SP
    Member eastbason's Avatar
    Am sunat la ei si apare ca fiind tot in stoc. Ba chiar am putut inregistra si comanda...

  3. #723 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Eu acum scriu la ea, dar din pacate nu prea pot sa o postez ca e "personalizata", in sensul ca nu ma plang numai de anularea comenzilor, ci si de modul in care mi-au livrat produsele.

    //Lol, what?

  4. #724 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Quote Originally Posted by skateru View Post
    Quote

    Va multumim pentru interesul acordat companiei Altex .Viața nu este despre reduceri la electrocasnice, electronice sau jocuri, ci despre cum să ne facem viața mai frumoasă cu ele. De asemenea, viața este despre a fi înțelegători și mai buni unii cu alții. Astfel apreciem anticipat înțelegerea pe care ne-o vei acorda în ceea ce privește livrarea comenzilor.... Al dumneavoastra magazin preferat, cu cel mai mic preț din România.
    WTF??? Deci cat de retard poti sa fii? Jeez...am impresia ca ori ne iau la misto ori chiar sunt dusi cu capul rau de tot...

  5. #725 SP
    Member eastbason's Avatar
    Va multumim pentru interesul acordat companiei Altex. In ceea ce priveste comanda plasat pe site-ul nostru va informam ca, din pacate, nu vom putea onora comanda dvs, din lipsa stocului. Dorim sa va comunicam pe aceasta cale, ca vom mai avea promotii atractive in perioada urmatoare.

    Apar in stoc...dar de fapt nu este in stoc

    ---------- Post added 28-04-2015 at 12:13 ----------

    Cred ca le fac si eu reclamatie la opc!

  6. #726 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Si eu am primit ca alternativa ediția normala de PS4 la Far Cry. Bineînțeles la același preț. Am anulat comanda, oricum am făcut-o doar asa sa vad dacă primesc ceva sau nu.

  7. #727 SP
    Junior Member sirian21's Avatar
    Plangerea mea catre OPC! Prima facuta vreodata! Sper sa merite!!!

    ,,In urma ofertarii a unor produse pe siteul online, s-a incercat plasarea unei comenzi in jurul orei 01:44, imediat dupa ce preturile produselor erau cu caracter redus, posibilitatea finalizarii comenzii a fost imposibila datorita unor erori pe site-ul acesta! (Atasament fotografie cu eroare la finalizarea comenzii la ora 1:44 cand produsele se aflau pe stoc).Apoi am discutat cu o secunda persoana dintr-o alta localitate in legatura cu eroarea ce apare la finalizarea comenzii, comanda acestuia fiind plasata dupa ce eu am apasat ,,finalizare comanda" de nenumarate ori, din diferite browsere, dupa o noua logare, iar acestuia i-a fost onorata comanda. La ora 1:50, dupa nenumarate incercari de a finaliza comanda, aceasta a fost inregistrata si am primit un e-mail pe care il voi atasa aici!
    ASTAZI 28.04.2015 am primit un email in care spunea IMPOSIBILITATEA FINALIZARE COMANDA datorita unui STOC INDISPONIBIL.
    In momentul in care comanda mea a fost plasata, produsele se aflau pe stoc, mai mult, in ziua urmatoare, la aflarea ofertei din noaptea in curs, diferite persoane au mers personal in magazinele Altex din Bucuresti si au cumparat de pe stoc produsele cu pret redus, fara ca acestea sa fie rezervate datorita comenzilor online! Astfel stocul s-a epuizat iar comenzile online nu au fost onorate in totalitate.
    Am facut o sesizare atat telefonic cat si prin completarea unui formular online, telefonic raspunsurile limitandu-se doar la o simpla parere de rau, fara a incerca se se rezolve inconvenientul creeat! Mentionez ca eu nu am fost contactat telefonic niciodata inspre incercarea rezolvarii problemei sau nu am primit decat email-uri tipizate fara a primi impresia ca s-a citit acea plangere pe care am facut-o online!
    Personal, consider ca magazinul nu a prioritizat comenzile online, produsele fiind vandute a doua zi in magazinele din tara, dezonorand astfel comenzile online facute in cursul noptii precedente!
    Atat eroarea primita la incercarea finalizarii comenzii cat si lipsa de interes pentru prioritizarea comenzii m-a determinat sa fac aceasta plangere in asteptarea solutionarii problemei!"

  8. #728 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai formateaza putin textul, sa fie mai usor de citit si incearca sa dai mai multe detalii despre comanda ta si mai putin despre ce ai discutat cu lumea.

    Totodata, bazeaza-te pe faptul ca nu poti plasa o comanda, daca stocul este epuizat, astfel ca daca ai plasat comanda si ti s-a confirmat pe mail, inseamna ca si-au luat angajamentul pentru a trimite acel produs, la acel pret.

    Mai mult decat atat, axeaza-te pe faptul ca ti-au anulat comanda fara sa te instiinteze in prealabil.

  9. #729 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Inca o chestie...avem pe forum useri care lucreaza la Altex/Media Galaxy, manageri de raion etc. Oare nu acesta ar fi momentul sa intervina si ei macar asa cu o "parere de rau" sau ceva?

  10. #730 SP
    Member theusher's Avatar
    Same here, guys. Am comandat AC:Unity Notre Dame Edition pentru PS4 vineri noaptea pe la ora 01:45, au confirmat imediat comanda, sambata dimineata factura era deja generata si gata de printat, astept ieri si azi coletul, pauza. Mi-au oferit acum editia normala pentru PS4 la pretul de 119.9 ron. Sincer, ma asteptam. Asta nu ma impiedica sa le fac reclamatie la ANPC, totusi.

  11. #731 SP
    Junior Member Monk's Avatar
    Acum 2-3 zile a fost reducere Assasin's Creed Unity Notre Dame Edition (collectors-ul) si Bastille.Pentru collector pretul era de 120 iar pentru bastille de 100.Am dat comanda pentru amandoua deoarece cand a fost reducerea la Far Cry 4 Kyrat Edition cu toate ca mi-au confirmat comanda, a trebuit sa ii sun eu dupa 3 zile pentru ami spune ca a fost o eroare.Ei bine, astazi sun din nou la cei de la Altex ca sa imi spuna exact acceasi poveste.Intre timp, daca va uitati pe olx o sa gasiti deja 2 anunturi puse de mai putin de 48 de ore cu Unity Collector's Edition.Cum se poate sa am atata ghinion??

  12. #732 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Mda...anunturile sunt ale unui utilizator de pe consolegames (nu dau numele)...ce sa zic...bravo lui...s-a miscat repede...nu le da la un pret exagerat...nu este vina celor care vand mai departe ceea ce cumpara mai ieftin...e numai vina celor care implementeaza sistemul de comenzi la altex si care nu aloca/rezerva automat stocurile pentru produsele comandate online. Asa intr-adevar oricine poate merge direct in magazin si degeaba mai comanda lumea online ca nu va mai fi nimic pe stoc...good job Altex

    Edit raspuns altex: Buna ziua,

    Va multumim pentru ca ati optat sa colaborati cu Altex Romania
    Va rugam sa ne acordati toate premisele de buna credinta, deoarece incercam sa compensam inconvenientele create intr-un mod rezonabil.
    In situatia de fata putem acorda produsele comunicate initial, deoarece o revenire a produselor in stoc este nerealista.
    Asteptam vesti!

    Solicitarea dumneavoastra a fost inchisa.

    ...mi-e scarba e putin spus...

  13. #733 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Așa se întâmplă când e monopol, te doare-n p..a de cumpărător... Ia uite, sunt "poiet" acum
    Poate ăștia de la emag încep si ei o chestie mai serioasă pe partea de gaming, cu ei eu nu am avut probleme.

  14. #734 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Superb:
    -- -- --

    Buna ziua,

    Va multumim pentru sesizarea transmisa.
    In ceea ce priveste comanda plasat pe site-ul nostru va informam ca, din pacate, nu vom putea onora comanda dvs, din lipsa stocului iar ca alternativa putem sa va oferim Assassin's Creed - Unity Special Edition PC,la pretul 109.9 lei.
    Totodata, va informam ca plasarea unei comenzi online valide nu garanteaza rezervarea si/sau livrarea produsului comandat.
    Confirmarea stocului si rezervarea produsului in vederea onorarii comenzii se face de catre operatorii nostri prin telefon sau prin e-mail:

  15. #735 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Comenzile online la Altex sunt de fapt o loterie, comandam 200 de useri si prin tragere la sorti suntem selectati 10 pentru livrare. Mai mult noroc data viitoare.

    Urmatoarea extragere se va desfasura dupa ofertele din 29 aprilie - 3 mai. Va doresc succes.

    PS: numai 10-s norocosi

  16. #736 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Cum naiba plasarea unei comenzi online valide nu garanteaza rezervarea si/sau livrarea produsului comandat?
    Ce garanteaza atunci ca si trimit ce comanzi?

  17. #737 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Dupa 3 telefoane ,4 e-mail-uri si amenintari cu ANPC am primit un raspuns care ma multumeste putin.Sa vedem ce se intampla in continuare.
    Este vorba despre AC Unity Notre dame PC.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1430231583398.jpg

  18. #738 SP
    Member Twiztid's Avatar
    le-ai cerut sa-ti inlocuiasca produsul cu altceva sau cum?

  19. #739 SP
    Member shaqkers's Avatar
    Le-am cerut sa-mi trimita produsul comandat ... si un raspuns recent.
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1430232718232.jpg

  20. #740 SP
    Member Twiztid's Avatar
    Oau..deci la mai multi useri le-au anulat comenzile ca nu ar mai exista editia de ps4 la Notre Dame...mie inca nu mi-au raspuns la al doilea mesaj...poate le mai trimit unul...

    Later edit: Acuma vad ca e vorba de special edition...nici nu mai vad bine de nervi...I give up...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 37 of 283 FirstFirst ... 27 35 36 37 38 39 47 87 137 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts